Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Kusicie tą Eponą i kusicie, aż sama z ciekawości zamówiłam owocowe muesli + trawokulki, już się nie mogę doczekać paczki  😁
Czy ktoś zna wartość MJ otrębów ryzowych max-e-glo?
Arroch, bo też oferta Epony jest bardzo ciekawa. W składzie pasz jest orkisz i czarny owies, jest kilka pasz bez owsa i melasy, są pasze ze sporą zawartością włókna.
Porównywałam  pasze dla seniorów Spillers'a i Epony: Epona ma 2 pasze, obie mogą być podawane z dzienna racją lub jako dodatkowy posiłek - i wychodzi to bardzo ekonomicznie (przy lekkiej pracy).
Grace i taką też wzięłam, tzn. bez owsa i melasy, bardziej jako dodatek do Marstalla Vito, którego mój koń obecnie dostaje, ale kto wie, jak się okaże dobra to może przerzucę się na większą dawkę Epony i mniejszą Marstalla 🙂
Arroch, polecam też sieczkę Energia p. Podkowy. Zero melasy, smakowita, na bazie lucerny, z probiotykiem. Worek 15 kg ma objętość  20 kg- i cena przyjemna.
Ja też polecam tę sieczkę 🙂
Grace dzięki za informację 🙂 :kwiatek: Podkowę mam pod nosem (mieszkam na sąsiedniej ulicy) także przydałoby się w końcu sieczki po testować 😀
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
16 czerwca 2012 10:46
No wlasnie. Powiedzcie mi jak to jest z ta data waznosci Max Eglo. Da sie jeszcze to podawac po uplywie terminu czy absolutnie nie i koniec?
Możesz podawać, konia na pewno nie otrujesz;-)

Z tego co wiem to producenci piszą datę spożycia wcześniejszą niż jest ona rzeczywiście.
Po prostu po tym terminie pasza powoli będzie się starzeć, czyli tracić swoje substancje odżywcze witaminy, mikroelementy itd.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
16 czerwca 2012 11:23
No wlasnie tez gdzies to czytalam. Zastanawiam sie tylko czy powiedzmy majac termin na lipiec smialo mozna skarmiac sierpien i wrzesien.
ekuss   Töltem przez życie
16 czerwca 2012 11:25
Na przyszły sezon mam taki plan żywieniowy i jestem ciekawa co o tym myślicie :

-rano: siano
-wieczorem: siano, Pavo SportsFit (1,5 kg) + Pavo Biotin Forte i jeśli będzie nieco ,,klapnięta" to Pavo HealthBoost raz na jakiś czas. Zastanawiam się też czy nie dodawać do siana oleju z wątroby rekina i czy nie dawać więcej SportsFit bądź dodać 1,5 kg paszy,którą miała do tej pory- Pavo Nature's Best.

Niestety-jedyna marka pasz tutaj to Pavo i jakieś islandzkie śmieci (dawałam i nie byłam zadowolona)

Praca:
5 x pod siodłem (od 1 godz do nawet 2- od listopada zaczynamy powoli naukę el. klasy N w ujeżdżeniu+ tolt) , 1x intensywna lonża i 1x dzień wolny

Koń rasy islandzkiej (więc prymityw), 140 cm wzrostu, 6 lat.
ekuss, nie podawaj raczej oleju pochodzenia zwierzęcego, jeśli już to najlepszy lniany lub po prostu zwykły rzepakowy.
prymitywy dobrze przyswajają paszę i zazwyczaj nie potrzebują prawie wcale treściwych, wiec jak nie będzie zbyt zmęczona i klapnięta to też nie przesadzaj 🙂
A czy ktoś już testował sieczkę Chaffy Krauter Epony? KLIK

Rzeczywiście jest ziołowa, ładnie pachnie?  😀
Na przyszły sezon mam taki plan żywieniowy i jestem ciekawa co o tym myślicie :

-rano: siano
-wieczorem: siano, Pavo SportsFit (1,5 kg) + Pavo Biotin Forte i jeśli będzie nieco ,,klapnięta" to Pavo HealthBoost raz na jakiś czas. Zastanawiam się też czy nie dodawać do siana oleju z wątroby rekina i czy nie dawać więcej SportsFit bądź dodać 1,5 kg paszy,którą miała do tej pory- Pavo Nature's Best.

Niestety-jedyna marka pasz tutaj to Pavo i jakieś islandzkie śmieci (dawałam i nie byłam zadowolona)

Praca:
5 x pod siodłem (od 1 godz do nawet 2- od listopada zaczynamy powoli naukę el. klasy N w ujeżdżeniu+ tolt) , 1x intensywna lonża i 1x dzień wolny

Koń rasy islandzkiej (więc prymityw), 140 cm wzrostu, 6 lat.


ja bym treściwe rozdzieliła na śniadanie i na kolacje, a nie tylko raz dziennie. Co do ilości paszy nie wypowiem się, bo to zależy od tego ile konkretny koń potrzebuje. Mój na 1,5 kg paszy treściwej dziennie, pracujący średnio (co też jest pojęciem względnym, bo moje średnio, może być czyimś mało) dostałby skrzydeł jak po redbullu 🙂
Sierra ja podaję Golden Oldi - muesli z sieczką, lucerką i ziołami i pachnie obłędnie  😜 Staruszka - niejadek wcina aż jej się uszy trzęsą . Myślałam też nad tą sieczką, ale nie było jej na magazynie więc trawokulki wzięłam.
A mogłabyś zrobić temu Golden Oldie zdjęcia? Bo też mnie interesuje, na równi z Chaffy. Cenę ma zachęcającą więc może wstawiłabym Grubego pełnoporcjowo, jeśli by okazała się fajna i smaczna 🙂
ekuss   Töltem przez życie
16 czerwca 2012 12:43
ekuss, nie podawaj raczej oleju pochodzenia zwierzęcego, jeśli już to najlepszy lniany lub po prostu zwykły rzepakowy.
prymitywy dobrze przyswajają paszę i zazwyczaj nie potrzebują prawie wcale treściwych, wiec jak nie będzie zbyt zmęczona i klapnięta to też nie przesadzaj


Olej daje tu dużo osób i bardzo dobrze się sprawdza (żeby nie było-jest specjalny dla koni).

ja bym treściwe rozdzieliła na śniadanie i na kolacje, a nie tylko raz dziennie. Co do ilości paszy nie wypowiem się, bo to zależy od tego ile konkretny koń potrzebuje. Mój na 1,5 kg paszy treściwej dziennie, pracujący średnio (co też jest pojęciem względnym, bo moje średnio, może być czyimś mało) dostałby skrzydeł jak po redbullu

Nie wiem jak by było z tym dawaniem,bo rano paszę daje właściciel stajni i szczerze mówiąc to nie jestem pewna czy akurat mój koń dostawałby tą paszę czy któryś jego (a facet lubi kombinować)...
Frigg dostaje 1 kg musli i nie pędzi ani nie jest też ospała- tak w sam raz,ale w tym sezonie raczej lekko pracujemy 🙂  Zobaczę jeszcze po wakacjach jak będzie na nowej paszy 🙂
Kopyciak jak oceniasz trawokulki Epony, do tej pory dawałam klaczom trawokulki St. hippolyta. Epona ma cenę bardzo przyjazną :kwiatek:
Sierra zdjęcie Golden Oldi jest na stronie, sklepu, choć na żywo jest więcej tej lucerki, objętościowo worek wychodzi spory, pasza jest bardzo dokładnie wymieszana i lekko wilgotna, pachnie obłędnie i co najważniejsze konie się za nią zabijają. Porównując do innych seniorowych pasz, których używałam, to w mojej opinii Egersman zostaje z tyłu, Marstall i Baileys na tym samym poziomie- bardzo dobrym, a widzę, że smakowitością Golden Oldi je przerasta- może właśnie dlatego, że jest z sieczką   🤔

ganasz ja mam tylko porównanie do trawokulek Baileysa, Eponowe są mniejsze, pachną bardzo ładnie sianem, trawą, zaś Baileysowe mocno pachną ziołami. Obydwa rodzaje konie wcinają bez zarzutu  😁
 

Edit:
1. Fotka Golden Oldi
2. Po lewej trawokulki Baileysa, po prawej mniejsze to Epona
[quote author=A+A link=topic=25.msg1431264#msg1431264 date=1339761261]
No właśnie ten Red Mills też jest pakowany w foliowe worki i to mnie lekko zdziwiło, bo jakoś do tej pory nie spotkałam się z takim pakowaniem paszy.
Może dlatego ten zapach był po otwarciu taki mocny....


RedMills jest pakowany w systemie Nutrient Fresh Management System - generalnie zmniejsza to ilosć konserwantów potrzebną, aby pasza nie psuła się po zapakowaniu.. dlatego worki muszą zapewniać brak dostepu powietrza.
[/quote]

Ale są pakowane w modyfikowanej atmosferze, chyba ? Inaczej musiałyby być pakowane próżniowo - nie widziałam worków więc stąd moje pytanie. Hartog jest pakowany normalnie, tylko zamiast papieru jest plastik, mnie to nie przekonuje...

Dramka
W przybliżeniu folia=plastik
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
16 czerwca 2012 14:36
Czy możliwe żeby max e glo konia zmuliły? Wszędzie czytałam, że konie po tym odpalają i szaleją, a mój jakiś spokojniejszy się zrobił 😉
Koniczka, wziełam Formula Gold Balancer.... Ale miła pani z Redmillsa już mi obiecała wysłac próbki innych pasz energetycznych..........
Również polecam sieczke Podkowy. Cena atrakcyjna, bez melasy, z probiotykami i smakowita. Szybka wysyłka 😉
Zu, Pamir odkąd dostaje MaxEGlo jest dużo spokojniejszy, nie kopie nic go, bałam się po postach kilku osób, że będę miała szatana, a tu w drugą stronę, koń się wyciszył... 😉

Może dlatego: niezwykle skoncentrowane, bezpieczne źródło energii, nie powodujące nadpobudliwości, jak pasze o wysokiej zawartości skrobii (ze strony animavetu).
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
16 czerwca 2012 16:22
O, to ciekawe 😉 dziekuje :kwiatek:
Gdzie w tej chwili najkorzystniej kupię otręby Max E Glo ? Piszecie o jakiejś promocji, nie mogę znaleźć gdzie ! 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 czerwca 2012 17:29
brzezinka, Grom je właśnie Formula Gold też 🙂 Ja jestem bardzo zadowolona. Pasza pachnie wyraziście, ale konie się na nią rzucają jak szalone i żłoby wylizują.
Kopyciak jak oceniasz trawokulki Epony, do tej pory dawałam klaczom trawokulki St. hippolyta. Epona ma cenę bardzo przyjazną :kwiatek:


Nie mam porównania do innych, bo są to moje i moich koni pierwsze. Wcinają ze smakiem, a dodatkowo wykorzystuję je jako cukierki.
jestem zachwycona musli owocowym epony, ja to ja, ale Pola 💘 to druga pasza, po ktorej wylizuje zlob i nawala w drzwi "jeszcze,jeszcze". Dostalam woreczek z probka i juz wiem, ze jak  tylko skoncze spillersa to  jedziemy na owocach epony😉 i herbicu z besterly
Tak zachwycacie się owocowym, że aż muszę zapytać piglet, dlaczego my nie na owocowym (piglet dobrała Eponę dla mnie).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się