Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?

Ja poleciałam dziś rano do empiku, ale jeszcze nie mieli nowego numeru, leżały tylko te z poprzedniego miesiąca.
Mam  💃
Wczoraj kupiłam pierwszy numer i jestem zachwycona każdy ktoś dla siebie znajdzie . Gazeta jest świeżą i ciekawa . Tak jak ktoś napisał Amerykańska 😀 To coś innego . A ci którzy narzekają mogą kupić sobie ŚK ,KP ta gazeta ma inny styl i osobiście e dobrze mi się ją czyta . Jeśli mogę coś podpowiedzieć to jeśli chodzi o shopping przydały by sie dwie alternatywy strojów nie tylko dla tych w grubym portfelem ale i dla tych z nieco lżejszym : ) Osobiście ciężko by mi było wydać na strój na zawody taką sumę . Ponad to szata graficzna jest świetna ,porady  są super reasumując gazete czyta się lekko i oby tak dalej : ]
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lipca 2012 13:25
Ja uważam, że takie artykułu jak owijkowanie czy kąpanie przyda się osobom początkującym. Lepiej żeby uczyły się owijkowania niż brały na czarną wodzę 😉
Jest i nowa okładka 🙂


W jakim sensie nowa?
LoveRock

Jest alternatywa tania: horze, pfiff
Livia   ...z innego świata
26 lipca 2012 13:45
trusia, w sensie że do nowego, drugiego numeru 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 lipca 2012 13:56
Nowy numer  😍 a już dział  foto porady jest  mega... MEGA mistrzowski 🙂  😅 😅 😅
Averis   Czarny charakter
26 lipca 2012 13:57
W tym miejscu małe sprostowanie. Artykuł jest testem szamponów i to one są tutaj głównym tematem. Tekst o kąpieli jest tylko tytułem wstępu. Nie jest to artykuł o tym jak kąpać konia, ale czym.
trusia, w sensie że do nowego, drugiego numeru 🙂

Ło matko, to po co o tym pisać?    😲  Wiadomo, nowy numer, nowa okładka, chyba nikt nie podejrzewał, że w każdym numerze będzie identyczna. Myślałam, że inna w sensie wzornictwa i dlatego zapytałam, bo różnicy nie zauważyłam.

Jak widzę termin „shopping” się obronił    🤣
zabeczka17, dzięki 😀
Ja uważam, że takie artykułu jak owijkowanie czy kąpanie przyda się osobom początkującym. Lepiej żeby uczyły się owijkowania niż brały na czarną wodzę 😉


też prawda!

W tym miejscu małe sprostowanie. Artykuł jest testem szamponów i to one są tutaj głównym tematem. Tekst o kąpieli jest tylko tytułem wstępu. Nie jest to artykuł o tym jak kąpać konia, ale czym.


zgadza się jest test szamponów, ale chodziło mi o Kąpiel krok po kroku 🙂 Test szamponów fajny i szkoła kąpieli też sie pewnie komuś przyda.
Ja uważam, że takie artykułu jak owijkowanie czy kąpanie przyda się osobom początkującym. Lepiej żeby uczyły się owijkowania niż brały na czarną wodzę 😉


Powiem Ci, że żeby poprawnie zawinąć ankowe bądź eskadronowe owijki, tak by nadawało do pokazania to naprawdę sporo trzeba potrenować  😉 taki artykuł bardzo mi się przydał, bo zawsze robiłam tak, że znaczek anky był w innym miejscu niż powinien.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 lipca 2012 16:55
zabeczka17, dzięki 😀


Nie masz za co- kawał świetnej roboty 🙂
O takie coś zawsze mi chodziło... i ja na Twoim miejscu poszła o krok alej i stworzyła album/ książkę - Jak fotografować konie.
Pomysł rewelacja i mam nadzieję że w kolejnym numerze również będzie kilka wskazówek dla foto-maniaków.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
26 lipca 2012 17:17
W empiku jeszcze dziś nie było, leżał tylko pierwszy numer 🙁
kujka   new better life mode: on
26 lipca 2012 17:19
a ja kupilam w empiku bez problemu, bylo tego sporo na polce 🙂
Jestem na wakacjach w Pucku, kupiłam bez problemu 🙂 Na razie przejrzałam, fajne porady dot. fotografii. Test szamponów przydatny, dla mnie zawsze jest za dużo tych środków do pielęgnacji i nigdy nie wiem, co kupić 😉 Z chęcią zaraz usiądę i poczytam.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
26 lipca 2012 18:14
Próbowałam kupić dziś gdzieś niedaleko mnie ale mimo że Warszawa to w moich kioskach nie było 🙁 Może jutro uda mi się gdzieś wyskoczyć i kupić.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lipca 2012 18:16
Ja kupiłam na hali kupców (Wrocław-Gaj), sama w szoku byłam, że dostałam 😉 Chociaż pierwszy numer kupiłam na Bielanach, poza miastem, a okazało się, że mały kiosk ulicę dalej miał 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
26 lipca 2012 18:49
Ja też dzisiaj kupiłam. I ten numer podoba mi się jeszcze bardziej - fajniejsze sesje (z udziałem koni, modelki są bardziej naturalne ), artykuły wydają się dłuższe (jeszcze nie przeczytałam, w weekend to zrobię) i  wydaje mi się, że jednak pismo nie jest takie krzykliwe, tylko trochę już stonowane, ale nadal nowoczesne i przykuwające uwagę.
zabeczka17, będzie, będzie 😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
26 lipca 2012 21:41
Mimo krytycznego odbioru pierwszego numeru i tak postanowiłam dać szansę gazecie dalej i pokupować parę numerów, aby mogli się rozkręcić...

I to było bardzo słuszne podejście!

Tak jak pierwszym numerem się z lekka zawiodłam tak drugi jest genialny!

Fakt, że nadal spotyka się usterki techniczne typu literówki, błędy językowe i nadal denerwuje mnie font, a przede wszystkim w wersji wersalikowej, ale pomijając to co wspomniałam wcześniej i się nie zmieniło...

PODOBA MI SIĘ:
- wywiad z Milczarek, bardzo naturalny, ludzki, oswaja nam gwiazdę - super zdjęcia, takie jakby "przypadkowo uchwycone" a nie pozowane i patosowe
- 6 sekretów ujeżdżenia z Dominiką - bardzo obrazowe opisy!
- praca z młodymi końmi - takie szybkie porady w pigułce, bardzo fajne
- wyczerpujący artykuł o dobrym wychowaniu konia, z ziemi
- artykuł o żywieniu kompleksowo i jasno wyjaśniający jego podstawy
- test szamponów, na pewno pomoże ludziom w wyborze! klasa!
- domowe sposoby na owady - klasa!
- sesja na hipodromie (wygląda jak Legia😉 ) całkiem fajna, chociaż zdjęcia z koniem strasznie sztucznie wyszły 🙂
- standardowo bardzo podoba mi się dział fikuśnych nowinek prokońskich (haha, miarka do makaronu)
- związek z końmi w tle - klasa! chociaż dodałabym też takie gdzie jedna ze stron nie jest końska i jak to wychodzi... (sama tak mam i jest śmiesznie) a skoro pismo lajfstajlowe to może też porada psychologa jak radzić sobie w tego typu trudnych związkach, hihi (coś a la Twój Styl)
- trening foto - najs

no generalnie tym razem bardzo ciekawe i bardziej wyczerpujące artykuły a nadal forma pisma jest wystarczająco lekka, że łyka się je na raz

CO MI SIĘ NIE PODOBA, ROZBAWIŁO MNIE, MOŻNABY ULEPSZYĆ?
- albo mi się wydaje albo na okładce złamaliście koniowi staw nadgarstkowy! a fu! hahaha najpierw patrzę - coś z tą nogą nie tak, przecież aż tak konie nie wymachują, potem mówię sobie, ok, może to faza odskoku na przeszkodę, a koń krzyżuje nogi w skoku "lubeco", ale potem patrzę a temu koniowi coś wystaje ze stawu ;p taka chyba niedoróbka, albo mi się w oczach mnoży - fajnie, że znaleźliście w ten sposób miejsce na tekst 😉
EDIT: chyba jednak dopatrzyłam się, że to kawałek buta ;p ale na pierwszy rzut oka wyglądało...dziwnie... nie zmienia to faktu, że ta faza konia jest na swój sposób zabawna
- za mało o CSIO Sopot i znowu po łebkach i bardziej dla laików
- bardzo lubię końskie niusy i kalendaria więc przydałoby się więcej, więcej, więcej 😉
- wasze zdanie - chyba trochę za dużo maślenia 😉
- za dużo światła w tekście wywiadu, takie to brzydko rozstrzelone się wszystko wydaje, a inne teksty są bardziej zbite tudzież lepiej uładzone optycznie jakimiś ramkami itd w ogóle mam wrażenie nadal niekonsekwencji fontu już nie tyle w krojach co rozmiarach... raz tak, raz tak, niby dzięki temu wypełniacie przestrzeń, ale jakoś tak skacze mi w oczach
- przy kaskach standardowo brakowało mi bardziej praktycznych informacji jak materiał wykonania, wytrzymałość, rozwiązania techniczne typu zapięcia, siatki etc .......... czy tylko ja mam tak pragmatyczne podejście? 😀 chyba większość koniarzy tak ma...
ale jesteście, odgrażałam się że nie kupie, a jutro pojade do empiku w poszukiwaniu gallopu , ech  😎
Dodam jeszcze, że bardzo podobał mi się felieton o propagowaiu jezdziectwa. Wywiady z parami koniarzy super.
W tak lekkiej formie i już bez epatowania wyłącznie drogimi markami - pismo wpisuje się w misje rozpowszechniania jeździectwa. W każdym razie drugi numer lepszy, niż pierwszy.
cieciorka   kocioł bałkański
27 lipca 2012 09:05
[quote author=Livia link=topic=22707.msg1472123#msg1472123 date=1343306747]
trusia, w sensie że do nowego, drugiego numeru 🙂

Ło matko, to po co o tym pisać?    😲   Wiadomo, nowy numer, nowa okładka, chyba nikt nie podejrzewał, że w każdym numerze będzie identyczna.
[/quote]
Jak wychodzi nowy film to ludzie też się jarają trailerami, czy plakatami
No lepszy, lepszy. Mi też się bardzo podoba wywiad z Panią Kasią. Felietony Jacka Ryczywolskiego są super, ten i poprzedni. Jeszcze nie przeczytałam całości, ale po przeglądnięciu dokładnym, widać, że porady są dużo bardziej rozbudowane.
Zabrakło mi zdjęć robaków gryzących konie 😉
Kupiłam i....mój list jest w gazecie!  😅
IMO jest lepiej niż w pierwszym numerze, ciekawy wywiad z jakby nie było prawdziwą gwiazdą polskiego jeździectwa, art. o żywieniu, o pracy z młodymi końmi - super !

Podobnie jak aleqsandra mam jedno poważne zastrzeżenie co do okładki. Nie wiem kto to kadrował, ale imo trzeba było albo zostawić całe nogi, albo kadrować dużo wyżej. No, ale ja się trochę fotografią param więc może dlatego to aż tak razi.
CO MI SIĘ NIE PODOBA, ROZBAWIŁO MNIE, MOŻNABY ULEPSZYĆ?
- albo mi się wydaje albo na okładce złamaliście koniowi staw nadgarstkowy! a fu! hahaha najpierw patrzę - coś z tą nogą nie tak, przecież aż tak konie nie wymachują, potem mówię sobie, ok, może to faza odskoku na przeszkodę, a koń krzyżuje nogi w skoku "lubeco", ale potem patrzę a temu koniowi coś wystaje ze stawu ;p taka chyba niedoróbka, albo mi się w oczach mnoży - fajnie, że znaleźliście w ten sposób miejsce na tekst 😉
EDIT: chyba jednak dopatrzyłam się, że to kawałek buta ;p ale na pierwszy rzut oka wyglądało...dziwnie... nie zmienia to faktu, że ta faza konia jest na swój sposób zabawna
I już wiem, że napewno kupię trzeci numer - będzie wywiad z Tomaszem Kleinem - a tu mój "prawie sąsiad" 🙂
Anderia   Całe życie gniade
27 lipca 2012 11:21
Ale smaka robicie, a do Empika najwcześniej będę mogła skoczyć dopiero jutro  🙁
A swoją drogą, wydanie Gallopu akurat 26.07 było moim jedynym i zarazem najfajniejszym prezentem imieninowym więc coś za coś  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się