M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Przedpokój w drewnie, salon ze stylowymi meblami. Jedynie dziecka pokój, nowoczesny,  z dziecięcymi meblami, biały z różowymi dodatkami (dużo koni 😉) Sypialnia sufit ma w drewnianych balach i biała boazeria na ścianach też z drewna.
Cierp1enie, w takim razie kuchnia z drewnem na suficie będzie super! Pokaż efekty
Macie jakiś pomysł na łóżko, które zmieści się we wnęce długości ok. 201 cm? Materac się wsunie w sam raz, ale ramy widziałam tylko  większe... Z szerokością takiego problemu nie mam, bo jest zapas, dlatego szukałabym legowiska ok. 160 szerokości.
dempsey   fiat voluntas Tua
17 sierpnia 2012 09:50
Teo
[url=[[a]]http://www.google.pl/search?q=%C5%82%C3%B3%C5%BCko[[a]]+z+palet&hl=pl&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=NQUuUOqoCYiLswac5oD4Dw&sqi=2&ved=0CDUQ_AUoAQ&biw=960&bih=603]klik[/url]
😉
Pomysł palet się pojawił. Trochę nie ten styl u mnie, trochę nisko, ale jakaś opcja to jest.
Jako,że stoi nade mną wizja ogólnego remontu mieszkania, muszę rozejrzeć się za jakimiś drzmiami wejściowymi 😁 macie może jakieś sensowne do polecenia ( model, firma) na studencką kieszeń 👀?????
trzynastka   In love with the ordinary
18 sierpnia 2012 19:46
ciągle mam pustą ścianę w sypialni, właśnie znalazłam taki tani pomysł jak ją zapełnić:

Co myślicie? w trzech rzędach tak powieszone zdjęcia?
Zdjęć mam wywołanych dużo, wystarczyło by kupić sznurek jakiś śmieszny parciany i drewniane klamerki.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
19 sierpnia 2012 07:57
nine, mnie się pomysł bardzo podoba, no i jaki tani 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 sierpnia 2012 14:58
super pomysl! 🙂 ja tez bede sie zabierala za sypialnie. musze pomalowac stare meble, wczoraj powiesilismy duze lustro i haki na pierdoly typu naszyjniki.

no i przedpokoj tez juz mamy. bialy hemnes na buty  😍

teraz nastepny zakup to kanapy do duzego pokoju.  🏇
My też już wszystko do kuchni kupiliśmy - wymieniamy wszystkie dolne szafki, tylko piekarnik zostaje, bo nie chcieliśmy robić zabudowy z nowym piekarnikiem. No i zmywarka kupiona, już stoi w dużym pokoju. Chyba umrę ze szczęścia, jak mi ją ekipa podłączy 😀 Następny krok po kuchni to szafy w przedpokoju i będę mogła uznać nasze mieszkanie za urządzone 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 sierpnia 2012 17:22
dzionka, zmywara ratuje nasze malzenstwo  😂 wiem, jak sie cieszysz! u nas tez tez stala dosc dlugo niepodlaczona i dostawalam spazmow!

jakie fronty braliscie z ikei do kuchni?

ja jeszcze z elektro marze (mam nadzieje niedlugo sie domarzyc) o suszarce do prania  😁 😁 i bede spelniona pania domu! ( do perfekcyjnej mi duzo brakuje 😉  )


pytanie do tych co malowali meble (plyta, takie zwykle z brw).... na co szczegolnie uwazac? musze zetrzec papierem, odtluscic i malowac? czy jeszcze na cos uwazac?
Gienia-Pigwa, wiem, u nas też wieczne awantury o zmywanie, bo chłopak ma alergię na detergenty, a ja... nienawidzę zmywać 😀 Tak więc od przyszłego poniedziałku sielanka. Wybraliśmy fronty abstrakt, takie białe świecące. Do tego jasnoszary blat. Pokażę efekt, jak już wszystko będzie stało 🙂 O suszarce też marzę, ale nie mamy gdzie jej postawić. Miałam taką wielką u rodziców w domu i po prostu genialna była- rzeczy się z niej wyciągało jak uprasowane 🙂
No i zmywarka kupiona, już stoi w dużym pokoju. Chyba umrę ze szczęścia, jak mi ją ekipa podłączy 😀


Oj umrzesz, wiem coś o tym, bo mąż w czerwcu kupił mi w prezencie zmywarkę. Cudowne urządzenie 🙂

i znalazłam taki cytat "kiedy zmywarka zmywa gospodyni odpoczywa"  🙂
ja się pochwalę, że mam pomalowany pokój, większość w beżu, jedna duża i jedna mała ściana w brązie, nowe zasłonki i jestem mega zadowolona.
Szukam tylko łóżka. Marzy mi się takie , z tym, że szukam łóżka o wymiarach 120x200cm, a w sklepach spotykam 90x200 albo od razu 160x200  🙄 Znalazłam takie wymarzone, ale sama rama kosztuje 2000zł :/
zmywarka to cud techniki, szkoda tylko ze sie sama nie oproznia...  🤣

a powiedzcie ile trwa suszenie w suszarce do prania? I czy ona robi tak jak pralka ze najpierw wode leje?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 sierpnia 2012 18:03
ner, zalezy ile prania i jakie pranie i jak wywirowane. takie reczniki (ca. 6 kg, pralka 1400 obr/min) beda sie suszyc z 2,5 godziny (lata uzywalam suszarki Miele i srednio na pranie potrzebowalam 2,5 do 3 godzin).  ja mowie o suszarce kondensacyjnej. ona nie bierze wody, wode wylewasz po suszeniu (badz masz podlaczona do splywu i sama sie wylewa).
Ja też miałam taką na sucho - z pralki wyjmowałam rzeczy i wkładałam do suszarki. Suszyła z 1,5h i po suszeniu wyciągało się z niej napełniony wodą z mokrego prania baniaczek 🙂

btw zmywarka 45cm wystarcza na dwie osoby w "gospodarstwie domowym" 🙂? Nie chciałam większej, mam nadzieję że nie będziemy musieli odpalać jej 2 razy dziennie. Gotujemy trochę, ale nie codziennie na pewno.
Wystarcza, my mamy taką. Zależy też ile gotujesz i ile garnków używasz, ale ogólnie jest ok.
Dzionka, mieliśmy 45-kę i starczała. Ale wtedy nasze gotowanie ograniczało się do spagetti czy paelli. Teraz, gdy naprawdę gotujemy, zapychamy 60-kę w 1,5 dnia, jak są goście (z noclegiem) to i 2-3 razy na dobę chodzi.
Wydaje mi się, że starczy... aż tak dużo nie gotujemy, a w przypadku gości będziemy pewnie dwa razy puszczać i da radę. Szkoda mi było cennego miejsca na 60tkę 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 sierpnia 2012 21:17
Ja ostatnio trafiłam na fejsa do makreli, sporo fajnych pomysłow
http://www.facebook.com/FedzonaMakrela
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 sierpnia 2012 22:27
JARA, dzięki Tobie polubiłam już...super!
to ja się nieśmiało dołączę z moim blogiem: http://garsc-pomyslow.blogspot.com/
zbieram tam inspiracje na prezenty, wnętrza, gadżety itp.
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=7003.msg1498245#msg1498245 date=1345393368]
pytanie do tych co malowali meble (plyta, takie zwykle z brw).... na co szczegolnie uwazac? musze zetrzec papierem, odtluscic i malowac? czy jeszcze na cos uwazac?
[/quote]

Też miałam o to pytać. Może ktoś ma doświadczenie i może coś podpowiedzieć?
Żeby farbę kłaść nawet 2-3 razy ale cieniutko, dobrym wałkiem.
trzynastka   In love with the ordinary
20 sierpnia 2012 10:53
Ja malowałam wszystkie meble w pokoju, sosnę na ecru przerabiałam.

Ważny jest dobry wałek, każda "owieczka" na tak płaskiej powierzchni zostawi ślady, nie ma zmiłuj się.
Ja nakładałam 2 warstwy, pierwsza cienką byle jak, drugą grubo i dokładnie, schło to w cholerę ale efekt mnie zadowolił.
gdzieś tu w wątku był efekt przed i po 🙂

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
20 sierpnia 2012 11:37
czyli jaki walek? gabkowy?

farbe mam na bazie wody.

dzionka, moja obiecana kuchnia:







i moj Hemnes w przedpokoju  💃



to ja się nieśmiało dołączę z moim blogiem: http://garsc-pomyslow.blogspot.com/
zbieram tam inspiracje na prezenty, wnętrza, gadżety itp.


Super!!! Świetne pomysły. Pomysł na kisiel w jabłku rewelacja 🙂 zaserwuję mężowi na weekend 🙂
chce juz swoj dom...  😕  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się