kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Anderia   Całe życie gniade
21 sierpnia 2012 19:22
Dzięki za odpowiedzi 🙂 W tym przypadku obstawiałabym właśnie zbyt łapczywe dobieranie się do jedzenia. Jeszcze raz dziękuję 🙂
halo, u mnie wyglada to tak:

o to chodzi?
3 klamrowe popregi widzialam do siodel rajdowych.
katija, w Vedze wyglądało to tak,czyli jednak podobnie:

Za nic nie pamiętam, co mi "spec od siodeł" mówił, jak to się Naprawdę powinno podpinać.
halo, podpinasz tak jak potrzebujesz. sposobem przypiecia przysul do popregu mozemy czesciowo korygowac polozenie siodla. inaczej bedzie sie zachowywalo przypiete na dwie ostatnie, a inaczej na dwie przednie przystuly. tak jak pisalam wczesniej- ja uzywam najpierwszej, dodatkowej przystuly i ostatniej. poprzedni wlascicel mojego siodla dodatkowej nie uzywal, zapinal normalnie na pierwsza i trzecia.
katija, "jak potrzebujesz" to ja wiem. Ale wiem też/słyszałam, że istnieje "słuszny"/zalecany sposób przypięcia i o to pytam.
Po co są wytoki z fartuchem? http://www.horse-trade.pl/pl/p/Wytok-z-fartuchem-Bib-HKM/1201 Czy rózni się od zwykłego?
Jaka jest wysokość przeszkód w mistrzostwach okręgu Lubuskiego?? W juniorach??
w juniorach jest do 1,25.  😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
23 sierpnia 2012 21:27
Nie znalazłam żadnego wątku dotyczącego ran i skaleczeń... Wyszukiwarka nic nie wypuła, ale może źle szukałam, jeżeli tak, to przepraszam  :kwiatek:

W każdym razie chciałam zapytać co polecacie na zwykłe otarcia naskórka? Mam problem, ponieważ koń wyskoczył z boksu... I ten jeden skok w życiu przypłacił ranami na wszystkich 4 nogach... Do tego prawdopodobnie podczas skoku zerwał sobie kantar i również ma drobne ranki na pysku.
Zależy mi na tym, aby jak najszybciej się to podgoiło. We wrześniu jedziemy na zawody, a koń ma oskalpowane wszystkie cztery nogi...
Dodam, że koń nie kuleje, a to już 3 dzień po skoku. Ma tylko na całych nogach skórę zdartą do krwi (w dwóch miejscach) i masę wytarć sierści i lekkich obtarć...

Co polecacie? Obecnie stosuję tylko domowe sposoby, czyli maść cynkową na obtarcia, oraz tranową na wytarcia sierści. Jest coś jeszcze, czym mogę go posmarować, aby jakoś przyspieszyć gojenie? Może coś lepszego od tych dwóch maści?

Koń wygląda jak siedem nieszczęść, na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Boks ma wysokość 130 cm, a koń zaledwie 140 cm... Wypadki się zdarzają, ale na zawodach takiego konia nie pokażę.
halo, wlasnie bylam troszke zdziwiona, ze o to pytasz 😉 w takim razie- ja nie wiem.
Gum, ten wytok trzyma wodze blisko siebie, nie rozchodzi sie tak jak zwykle widelki wytoka.
LatentPony, neoderma, albo tanszy zamiennik equiderma.
Gum, Trójkątny kawałek skóry pomiędzy paskami zabezpiecza także przed wplątaniem się czegoś pomiędzy, np. przy skokach i ogólnie jeździe w terenie.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
23 sierpnia 2012 21:40
LatentPony, neoderma, albo tanszy zamiennik equiderma.


Te maści są na obtarcia takie solidniejsze, do krwi, czy tylko na wytartą sierść?
Szukam czegoś na oba rodzaje uszkodzeń, ale wolę zapytać, zanim zapakuję koniowi na obtarcie jakiś specyfik przeznaczony na porost sierści.
LatentPony, co prawda nie u konia ale u psa, za zaleceniem weta, stosowałam Ozonellę (+ Vagothyl i Rivanol). Wetka stawiała na 6 tygodni zasklepiania się głębokiej rany, tymczasem już po dwóch rana była zamknięta i zaczynała zarastać.
LatentPony, to sa masci na rany wspomagajace gojenie i porost wlosow. nie na glebokie rany, ale takie z krwia nawet jak najbardziej. na strupki, otarcia, skaleczenia.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
24 sierpnia 2012 07:33
Dziękuję  :kwiatek: poszukam już dzisiaj w jeździeckich, czy mają którąś z tych maści.

Zamawiać przez internet mi się nie opłaca, bo zanim przyjdzie, to koń się już zagoi. A poza tą wyjątkową sytuacją, to pozwalam ranom goić się w ich własnym tempie. Przemywam, ewentualnie smaruję maścią cynkową i potem już zostawiam w świętym spokoju (pod warunkiem, że rana się nie paprze, wtedy działam).
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 sierpnia 2012 08:48
Gum, ten wytok trzyma wodze blisko siebie, nie rozchodzi sie tak jak zwykle widelki wytoka.
to ja jeszcze dopiszę,że ma tez swoje minusy - np w rozgrywkach,znacznie ogranicza działanie wodzy w ciasnych zakrętach i troszkę trzeba skręcać tak,jak na rowerze 😉
Niedługo będę się rozglądała za siodłem, najchętniej kupiłabym Daslo rimini. Mam już takie jedne, 17 i poradźcie, czy spróbować z 16 czy lepiej kupić taki sam rozmiar 🙂 Fajnie mi się na nim siedzi, bez porównania do 18 w której dotychczas jeździłam, łydki mi tam latały jak opętane.

Dzięki  😀 W takim razie który lepiej kupić zwykły czy ten z fartuchem?  😎
Ktos
to jest minus?  👀
Bo ja wlasnie tak myslalam kiedys o tym fartuchu, ze na odwrot plus, bo nie da rady pociagnac tylko wewnetrzna, tylko dwoma musisz skrzecac -a to jak by lepsze, bo mniejsza szansa ze wypadnie gdzies lopatka.
Jak to jest?
Dla przeciętnego konika polskiego rozmiar ogłowia to pony czy cob?
Moje kn mieściły się w cob. Jednak rozmiarówki są różne, w no name wędzidło miałam zapięte na 2 dziurkę od góry, a w Horze na 2 od dołu. Również w no name nachrapnik wypadał za nisko. Zawsze można dorobić regulacje, brałabym cob.  😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
25 sierpnia 2012 07:54
Mój chodzi w cob, ale koń koniowi nierówny.
Mój chodzi nawet w COB/FULL, reszta ma standardowe COB, jedna PONY/COB. Najbezpieczniej chyba kupić klasycznego COBa.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 sierpnia 2012 09:03
a powiedzcie mi czy na zawodach L - ujeżdżeniowych można pojechać na koniu w ogłowiu mexykańskim ? a wędzidło może mieć mosiężną wstawkę ?  :kwiatek:
aha i pytam o towarzyskie. za odpwoiedź będę wdzięczna !
Można
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 sierpnia 2012 09:33
Można


dzięki  :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
25 sierpnia 2012 23:09
Ja mam pytanie takie trochę laickie, ale nigdy nie dowiedziałam się niczego konkretnego na ten temat. Czym powinno cechować się takie porządne, bardzo dobre podłoże? Zarówno na parkurach jak i czworobokach, czy jest coś na co bardziej zwraca się uwagę  na czworoboku, a mniej na parkurze i odwrotnie? No i z czego to się bierze, jakie i gdzie ma swoje uzasadnienie?
Czy ktoś wie jak nazywa się fachowo taka podkowa ?


Kuta była na takie moja trzeszczkowa emerytka , ale nie pamiętam w czym i jak miała jej pomagać , oprócz cofnięcia punktu odbicia i ''złagodzenia'' tego momentu   🤔wirek:
Czy ktoś z Was miał okutego konia w taki sposób ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
26 sierpnia 2012 09:50
lira, to podkowy typu Roller http://www.ihaha.pl/product_info.php?cPath=35_122&products_id=391

mils, podłoże musi być elastyczne - nie za twarde (obciążenie stawów), a nie za głębokie (ścięgna)
Mój TŻ tak kuje swojego konia. Problemy z trszeszką, międzykostnym, więc weci zalecili takie kucie...  🤔wirek:
Masz dla porównania jak wyglądało kopyto po rozkuciu, werkowanie naturalnie i powrót do podków.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się