Kto chce zobaczyć swojego konia w książce? Poszukiwanie fotek do atlasu ras koni

Basznia ja mam kłusaki z Włoch z toru treningowego w sułkach. Przyda się?
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 sierpnia 2012 20:56
Nie, niestety 🙁 Zootechniczne musza byc 🙁
Wysłałam. 😀
Argentyński criollo może być?
Koleżanka ma takiego, mogę zrobić zdjęcie  😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 sierpnia 2012 22:07
Zuzu., dzieki 🙂
Cień na śniegu, pewnie!
Stajnia Hajduk-Pszczółkowo posiada dwie czteroletnie klacze rasy morgan regularnie występujące na pokazach. Myślę, że jak do nich napiszesz to bez problemu udostępnią zdjęcia.
BASZNIA, no to klops, z clydesdale niestety mi się nie uda, wyprowadził się.
BASZNIA wiem o tym. ale wchodząc do rezerwatu masz tabliczkę tarpany. Któryś leśniczy mi kiedyś tłumaczył dlaczego.

edit - z lekcji pamiętam, że dziko żyjące wymarły a reszta została przeniesiona do rezerwatu Zamoyskich.

[[a]]http://pl.wikipedia.org/wiki/Tarpan_%28ko%C5%84%29.[[a]] Na necie można poszukać więcej i wpisać rezerwat w Białowieży.
BASZNIA Ok, dzisiaj zadzwonię do trenera się umówić to podpytam.

EDIT: Nie znam tej rasy... Czy mógłby mi ktoś napisać jak to się czyta, żeby nie narobić obciachu? Kuc Lewitzer
unicorna, nie ma już tarpanów. Są jedynie koniki polskie, które są próbą odtworzenia tej rasy. Tak w skrócie ;P.
BASZNIA wiem o tym. ale wchodząc do rezerwatu masz tabliczkę tarpany. Któryś leśniczy mi kiedyś tłumaczył dlaczego.

edit - z lekcji pamiętam, że dziko żyjące wymarły a reszta została przeniesiona do rezerwatu Zamoyskich.

[[a]]http://pl.wikipedia.org/wiki/Tarpan_%28ko%C5%84%29.[[a]] Na necie można poszukać więcej i wpisać rezerwat w Białowieży.

Tam masz koniki polskie w typie tarpana. Nie tarpany. Próbują odtworzyć tarpany od kilkudziesieciu lat, ale nadal tam są TYLKO koniki polskie w typie tarpana...
Że tabliczka jest "tarpan" to kwestia "chwytu marketingowego", a że leśniczy nie wie co ma w rezerwacie to już tylko o nim świadczy.
Tarpany zostały przeniesione do rezerwatu Zamoyskich w 1780 roku i tam wymarły, bądź zostały rozdane chłopom i skrzyżowały się z innymi rasami i stąd wziął się konik polski...
To co ocalało z hodowli KONIKÓW POLSKICH z których zaczęto odtwarzać rasę zostało przeniesione do Popielna. Ale nadal to są koniki polskie, a nie tarpany.
BASZNIA   mleczna i deserowa
01 września 2012 20:48
Karteczka., dziekuje! Napisze do nich.
Dworcika, mam nadzieje, ze uda mi sie dostac kleja od Malogosi 🙂 Dzieki za checi 🙂.
Atea,= lewicer pony 🙂 Dziekuje!
Horsiaa, wlasnie sie zastanwaiam, czy zupelnie zrezygnowac z tarpana-chociac powinno sie wspomniec-czy dac zdjecie konika..Musze obgadac z redaktorka..
unicorna, mysle, ze tak czy siak w rezerwacie bedzie bardzo trudno zrobic zdjecie w takim typie, jaki potrzebuje do atlasu..Na razie dziekuje za checi, pomysle z redaktorka, czy dac rycine moze..
wlasnie sie zastanwaiam, czy zupelnie zrezygnowac z tarpana-chociac powinno sie wspomniec-czy dac zdjecie konika..Musze obgadac z redaktorka..

BASZNIA np. u Martina Hallera jest wstawiona fota konika polskiego i pod spodem podpis, że "zdjęcie przedstawia konika polskiego pochodzącego od tarpana".
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 września 2012 07:01
pokora93, tak, wiem, tak sie wlasnie robi czesto. No ale jednak to nie to samo. Dzieki 🙂.
Pursat   Абсолют чистой крови
02 września 2012 08:14
BASZNIA, koń achał-tekiński, nie achełtekiński. 😉 Lepiej, żeby taki błąd nie pojawił się w książce. 😉
Konik polski NIE JEST tarpanem. Co więcej - występują dość istotne różnice w wyglądzie konika polskiego i tarpana - więc nawet ich podobieństwo nie jest bynajmniej szczególnie wierne!

Konik polski nigdy też tarpanem nie będzie. Po prostu teoria genetyczna, na której pierał się w latach 30-tych prof. Vetulani najzwyczajniej w świecie - okazała się błędna. W żaden sposób nie wyhoduje się tarpanów z koników polskich. To niemożliwe.

W tym samym czasie, kiedy u nas inicjowano program "odtworzenia tarpana" - Niemcy na ten przykład, próbowali "odtworzyć" tura. Powstałe w wyniku tego eksperymentu tzw. "bydło Hecka" podobno - wedle niektórych puszczańskich legend - dalej pojawia się co jakiś czas w dzikich ostępach Puszczy Białowieskiej...
Ruda_H   Istanbul elinden öper
02 września 2012 14:08
BASZNIA, jeżeli jeszcze są potrzebne, na początku tygodnia mogę podesłać zdjęcia kłusaka francuskiego.
_Gaga, to super 😉. Mam miec od kogos, kto foci klusaki Frani, ale nie ukrywam, ze wole byc kryta " na dwa fronty"-jakkolwiek to teraz nie zabrzmiało :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Wysłałam, chociaż pozowanie było trudne dla standardbreda
mało nie usnęła w połowie ;-)
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 września 2012 14:00
Pursat, dziekuje 🙂 Przyznam, ze pisze dosc szybko i czasem nieco chaotycznie, ale bede sie pilnowac 🙂.

_Gaga, dzikuje, dostalam, mam nadzieje, ze wydawca przyklepie 🙂

Tania, hmm, a masz dostep?

Ruda_H, jesli mozesz to poprosze, dziekuje 🙂

Kochani, zeby uzyskac nieco przejrzystosci zaczynam wysylac i zapominac 😉 o poszczegolnych rasach-wykreslam je wiec ze spisu w pierwszym poscie. Mozna spojrzec, czy Wasz kon nie jest juz " zalatwiony".

Dziekuje Wam jeszcze raz za zaangazowanie i odzew 🙂 Wierze, ze uda sie to poskladac do kupy w revoltowe dzielo 🙂


Spytam syna o link do stajni, gdzie na złotych jeździł.
A doszły fotki paintów od G.P ?
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 września 2012 14:43
Nie, jeszcze nie. To spytaj jesli mozesz 😲).
Chyba nie ma w spisie czystego angloaraba polskiego czyli xxoo.  Mam fotki, jakby co (oryginał też :lol🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 września 2012 18:04
rzepka, musze przemyslec kwestie angloarabow...zalezy mi na francuskich, bo wydaje mi sie, ze mialy jednak spory wplyw na wiele ras sportowych w europie. A polskie to wiadomo, chcialoby sie, bo polskie 🙂 I tez swietne ( choc osobiscie nie psze-padam 😉 ). Musze pomyslec. W razie czego dziekuje i skorzystam 🙂. 
Mam wałacha rasy American Paint Horse - czytam, że już jakieś zdjęcia były robione - ale jakby była potrzeba to bardzo chętnie podeślę mojego zwierza  😀
Z niebieskim okiem  🙂
BASZNIA czy masz już kłusaka francuskiego? Bo nie doczytałam :P jak nie, to mogę porobić zdjęcia, bo tak się składa, że stoi u znajomej na stajni :P
chyba nie ma, bo mialam zalatwić od znajomego, ale nie ma odpowiednich ujęć 🙁
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 września 2012 20:21
Nie mam klusaka francuskiego. Mam miec, takze od kogos innego poza horse_art, . takze B., pozwole sobie uderzyc do Ciebie jesli sie nie uda od tamtej osoby. Dziekuje 🙂!

Montana7, podeslij 🙂. Tania dala mi namiar na painty, ale jesli masz to dawaj 🙂.

Tania, doszly zdjecia od GP, dziekuje za przekazanie. Niestety nic sie nie nadaje, ale moze cos jeszcze sie znajdzie 🙂.
http://www.equus-kinsky.cz/eq1.htm
Kinsky. Piękne. Fotki powinnas dostać od znajomej a jak nie to napiszemy do stadniny.
p.s
Ale fotki G.P ładne, co? Takich w zootechnicznej pozycji jest też na pewno wiele, bo konie na sprzedaż mają swoje "portfolia".
Coś znajdziecie. Powodzenia.
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 września 2012 09:41
Tania, piękne 🙂
G.P sliczne fotki ma , cuda 🙂. Ma poszukac, mam nadzieje, ze cos sie znajdzie, swietne koniska, dziekuje 🙂.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się