Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...

mtl będziesz uczyć się w Hartpury? Ja myślałam o wyjeździe tam na rok na stypendium dla skoczków. Aczkolwiek ponownie zmieniły mi się plany i moje pytanie brzmi: czy siedzi ktoś pod Monachium?
😉
busch   Mad god's blessing.
04 sierpnia 2012 16:41
Mam takie pytanie do ludzi jeżdżących w Anglii: czy tam też na ujeżdżalni mijamy się tak, jak na drodze? W Polsce obowiązuje mijanie się lewą ręką, ciekawa jestem czy w Anglii mijacie się prawą ręką 🙂
Busch, akurat na ujezdzalni mija sie lewa reka, po europejsku 😉
mtl   I M Equestrian
04 sierpnia 2012 17:58
mtl będziesz uczyć się w Hartpury? Ja myślałam o wyjeździe tam na rok na stypendium dla skoczków.

tak, bede sie uczyc w Hartpury, mam nadzieje ze mi sie spodoba  😁
mtl a można spytać, na którym kierunku?
Strasznie mnie interesuje ta szkoła  :kwiatek:
Ja jestem pod Monachium  😉
mtl   I M Equestrian
05 sierpnia 2012 23:22
salto piccolo Zlozylam aplikacje na Equine Performance (Foundation Degree, bez Sandwich Year czyli tylko 2 lata) i na Equine Science and Management (nie pamietam czy to 2 czy 3 lata). Pójde raczej na Performance bo jakos lista przedmiotów wydaje sie bardziej interesujaca, ale tak naprawde i tak sa dosc podobne te wszystkie kierunki. Nie wiem co chce robic potem, pomysle nad "Top Up" co mozna zrobic chyba tylko w dwóch specjalizacjach - Business Management i Science (oczywiscie Equine)  😁 Ogólnie mam "unconditional offers" na oby dwa a Performance wybralam jako "firm choice" wiec pewnie skonczy sie tak ze pójde na ten kierunek.
Pobudka 6😲0, przygotowanie do pracy jak zwykle... a tu 6:15 dostaję wiadomość, że jednak dziś mam dzień wolny bo tak w nocy padało i dzień wcześniej, że mecz polo odwołany na dziś.
Szkoda, że wczoraj tego nie widzieli  🤔
A tak na marginesie- wczorajsza praca od 5 rano, z dwoma wyjazdami na mecze i przerwą 30 minut w ciągu dnia na szybki obiad w postaci kanapek, wykańcza... dziś ledwo z wyrka się zwlokłam, spałam jak zabita... ale na szczęści dokończę zaczęte śniadanie i idę spać  😅
mtl będziesz uczyć się w Hartpury? Ja myślałam o wyjeździe tam na rok na stypendium dla skoczków. Aczkolwiek ponownie zmieniły mi się plany i moje pytanie brzmi: czy siedzi ktoś pod Monachium?
😉


Z tego, co mi znajomi opowiadaja, to jezeli komus sie wydaje, ze pojedzie do Hartpury, a tam bedzie mnostwo trenerow, wyjazdow na zawody, mozliwosc korzystania z ich wspanialych ujezdzalni konkursowych, mozliwosc reprezentacji uczelni w sekcji sportowej... to sie mocno rozczaruje. Jest to "korytko", do ktorego maja dostep nieliczne swinki 😉

Generalnie Harptury jest genialna uczelnia, jesli ktos chce zostac profesjonalnym stajennym, badz managerem. mtl, mozesz napisac, jak ci sie tam udalo dostac, czy musisz placic, czy dostajesz jakies stypendium? Bo tez chcialam co - nieco tu postudiowac, ale nie wiem, czy mnie stac i czy czasowo wyrobie z praca 😉 Bylabym bardzo wdzieczna :kwiatek: No i oczywiscie, jak juz tam osiadziesz, musimy sie spotkac przy jakiejs herbacie 😉

Ja bylam w Harpury kilka razy - na paru szkoleniach i egzaminie BHS. Generalnie, z tego co widze, to jest czesc, ktora sie chetnie chwala i pokazuja wszystkim, jak jest tam super gites i jest czesc, gdzie jest tam srednio - ot normalne stajenki 😉 Jezdzilam w halach dla uczniow - calkiem fajne, jest gdzie pojezdzic i gdzie poskakac 🙂
mtl   I M Equestrian
06 sierpnia 2012 10:03
Z tego, co mi znajomi opowiadaja, to jezeli komus sie wydaje, ze pojedzie do Hartpury, a tam bedzie mnostwo trenerow, wyjazdow na zawody, mozliwosc korzystania z ich wspanialych ujezdzalni konkursowych, mozliwosc reprezentacji uczelni w sekcji sportowej... to sie mocno rozczaruje. Jest to "korytko", do ktorego maja dostep nieliczne swinki 😉

Ja nie mam parcia na ich sekcje sportowe i tak dalej. Biore swojego konia, trenerke juz wybralam (znam ja z poprzedniej stajni), patrzac na kalendarz zawodów z zeszlego roku jest sporo zawodów skokowych i ujezdzeniowych (tych unaffiliated), tyle na dobry poczatek mi wystarczy. Nie jestem Polka która napalila sie na stypendium i nagle postanowila wyjechac na studia, bo do tego trzeba miec kase, konie i umiejetnosci...

Generalnie Harptury jest genialna uczelnia, jesli ktos chce zostac profesjonalnym stajennym, badz managerem. mtl, mozesz napisac, jak ci sie tam udalo dostac, czy musisz placic, czy dostajesz jakies stypendium? Bo tez chcialam co - nieco tu postudiowac, ale nie wiem, czy mnie stac i czy czasowo wyrobie z praca  Bylabym bardzo wdzieczna  No i oczywiscie, jak juz tam osiadziesz, musimy sie spotkac przy jakiejs herbacie

Profesjonalnym stajennym to raczej nie chce zostac, zreszta w sumie to tym calym groomem to juz jestem dzieki Stage 3, jade tam miedzy innymi dla rozwiniecia wiedzy i wlasnie dla startow w zawodach. Wymagania nie sa duze na te ich kursy, egzaminy GCSE z Science, Maths i English i 2 inne albo cos na równym poziomie. Do tego Stage 2 Riding niby gdzies tam wymieniaja jesli chce sie jezdzic czy cos. No i iles tam punktów UCAS wiec jakies wyksztalcenie na ich "Level 3". Ja mam National Diploma in Horse Management, Foundation Diploma in Art and Design i AS in Photography. Jedyne czego nie mialam to GCSE z angielskiego, ale zdalam test i juz mam "unconditional offer". Z oplatami jest tak ze w sumie na wiekszosc kosztów wystarczy z grantów i loanów (na pokój, czesne i boks dla konia). Na zawody, treningi, jedzenie i tak dalej pojdzie z mojej kieszeni. Zajecia sa kilkanascie godzin tygodniowo wiec mysle ze max 2-3 dni w tygodniu, wiec jesli masz blisko to moze dasz rade pogodzic to z praca.

Herbatka koniecznie  😁

Ja bylam w Harpury kilka razy - na paru szkoleniach i egzaminie BHS. Generalnie, z tego co widze, to jest czesc, ktora sie chetnie chwala i pokazuja wszystkim, jak jest tam super gites i jest czesc, gdzie jest tam srednio - ot normalne stajenki  Jezdzilam w halach dla uczniow - calkiem fajne, jest gdzie pojezdzic i gdzie poskakac

Ja wychodze z zalozenia ze warunki bede miala i tak lepsze niz mam teraz, wiec na jakis super luksusach mi nie zalezy. Chce zrobic PTT i Stage 4, startowac w zawodach i trenowac (co pozwoli mi sprawdzic czy z konia cos bedzie czy nie) i ogólnie milo spedzic czas. Do tego troche nauki, bo w sumie niby po to tam jade  😁


Pojade, zobacze, przekonam sie na wlasnej skórze co i jak. Jedni odradzaja, jedni polecaja. Ogólnie uwazam ze papierek z Hartpury wyglada lepiej niz z jakies normalnego jezdzieckiego collegu tutaj. Zreszta college do którego moglabym dojezdzac codziennie (znowu!) nie organizuje Foundation Degree, wiec w sumie jestem skazana na Hartpury, bo Hartpury mam najblizej.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
06 sierpnia 2012 11:16
Pobudka 6😲0, przygotowanie do pracy jak zwykle... a tu 6:15 dostaję wiadomość, że jednak dziś mam dzień wolny bo tak w nocy padało i dzień wcześniej, że mecz polo odwołany na dziś.
Szkoda, że wczoraj tego nie widzieli  🤔
A tak na marginesie- wczorajsza praca od 5 rano, z dwoma wyjazdami na mecze i przerwą 30 minut w ciągu dnia na szybki obiad w postaci kanapek, wykańcza... dziś ledwo z wyrka się zwlokłam, spałam jak zabita... ale na szczęści dokończę zaczęte śniadanie i idę spać  😅



edit:  Cobrinha dziś pracuje- oh polo
Connie gdzie dokładnie? Ja planuję wyjazd do Niemiec, prawdopodobnie Bawaria, masz tam konia w pensjonacie?
hej ja pracuje w hrabstwie Berkshire , nie daleko Windsor ,Ascot , jest nas w sumie 3 Polki ;-) moze ktos jeszcze  pracuje nie daleko nas ;-) , ???    :kwiatek:
Witam, Znacie może jakieś fajne stajnie gdzieś w okolicy Munchen  ?? Wybieram się ,za tydzień, do siostry na tydzień i myślę jakieś stajnie obejrzeć. Może jakiegoś konika wypatrzyć fajnego 🙂
I jakieś sklepy jeździeckie w Munchen , znacie może coś??
W Monachium w sensie... ?
Jak wyglądają sprawy w Norwegii ??  👀
A co chcesz dokładnie wiedzieć?
Hej Zagraniczni.
Możecie mi na PW powysyłać linki z portalami ogłoszeniowymi z Waszych państw? Chodzi mi konkretnie o takie, gdzie są na sprzedaż koty.
Błaaaaagam  🙇 🙇 🙇 🙇 🙇

Edit: Głównie potrzebuję Słowację, Czechy, Ukrainę, Rosję, Węgry. Mogą być Niemcy, Austria, Włochy.
Generalnie wszyyyyyystkie.
czy moze ktoś się orientuje w cenach , w środkowych niemczech (okolice Kassel , ale może być i dalej) w cenach
- hoteli (rózny standard, ważne żeby padoki, pastwiska byly)
- owsa, słomy, siana itp
-ile kosztują treningi z kimś porządniejszym (że mnie)
- ile kosztują jazdy - jakbym ja prowadziła np na swoim żeby dorobić/pobawić - bo to lubie 😉 (np podstawy, ambitna rekreacja, na wieksze sportowe klasy koń nie jest jeszcze przygotowany), albo na klienta koniu
czy papier instruktora rekreacji jest normalnie uznawany w de? trzeba go tłumaczyć czy jakoś tam uznawać?

mam plan przeprowadzić się z koniem w te okolice, albo koń bedzie "przy domu"- w gospodarstwie-pensjonacie(ze dla ludzi) gdzie bede mieszkać prawdopodobnie, albo w hotelu, chciałabym mieć jakieś rozeznanie ile co może kosztowac i co się opłaca bardziej (i cyz np bedzie mnie stać na np zime do hotelu zanim się ogarne itp)
Z oplatami jest tak ze w sumie na wiekszosc kosztów wystarczy z grantów i loanów (na pokój, czesne i boks dla konia). Na zawody, treningi, jedzenie i tak dalej pojdzie z mojej kieszeni. Zajecia sa kilkanascie godzin tygodniowo wiec mysle ze max 2-3 dni w tygodniu, wiec jesli masz blisko to moze dasz rade pogodzic to z praca.

Plan fajny, tylko te loany trzeba potem pospłacać. Nie chcę straszyć, ale student loans są oprocentowane z inflacją, a ta rośnie w tempie kosmicznym, a więc odsetki od kredytu studenckiego również - do tego stopnia, że mimo, że spłaciłam już 1/3 swojego kredytu studenckiego, odsetki mam dalej prawie takie same (a są naliczane od dużo mniejszej sumy). Do tego, Cameron chciał wprowadzić zakaz spłacania tych pożyczek szybciej- mnie to na szczęście i tak by nie objęło, więc nie wiem, czy ten przepis wszedł, ale warto sprawdzić.

Jeśli masz możliwość, to ja bym się starała minimalizować pożyczki, wziąć np. tylko tą na tuition fees i pracować, bo w tej chwili po podwyżkach czesnego studia w UK to się robią potężne pieniądze.
przepraszam ale to bardzo dlugi temat... jest ktos z okolicy Hamburga? 🙂
Jakby ja...
Ja mam ok 100 do Hamburga 😉
mtl   I M Equestrian
03 września 2012 00:00
[quote author=karolina_ link=topic=823.msg1510880#msg1510880 date=1346507240]
Z oplatami jest tak ze w sumie na wiekszosc kosztów wystarczy z grantów i loanów (na pokój, czesne i boks dla konia). Na zawody, treningi, jedzenie i tak dalej pojdzie z mojej kieszeni. Zajecia sa kilkanascie godzin tygodniowo wiec mysle ze max 2-3 dni w tygodniu, wiec jesli masz blisko to moze dasz rade pogodzic to z praca.

Plan fajny, tylko te loany trzeba potem pospłacać. Nie chcę straszyć, ale student loans są oprocentowane z inflacją, a ta rośnie w tempie kosmicznym, a więc odsetki od kredytu studenckiego również - do tego stopnia, że mimo, że spłaciłam już 1/3 swojego kredytu studenckiego, odsetki mam dalej prawie takie same (a są naliczane od dużo mniejszej sumy). Do tego, Cameron chciał wprowadzić zakaz spłacania tych pożyczek szybciej- mnie to na szczęście i tak by nie objęło, więc nie wiem, czy ten przepis wszedł, ale warto sprawdzić.

Jeśli masz możliwość, to ja bym się starała minimalizować pożyczki, wziąć np. tylko tą na tuition fees i pracować, bo w tej chwili po podwyżkach czesnego studia w UK to się robią potężne pieniądze.
[/quote]

Wzielam jakos 1500, 1000 bedzie umorzone jak zaczne splacac. Sprawy finansowe mam ogarniete, przygladam sie temu wszystkiego od dobrych kilku lat  🏇
Dobrze Ci, mi nie chcą nic umorzyć  👿 powodzenia w takim razie, w Hartpury jest bardzo fajnie, trochę jak w Verden, większość ludzi to koniarze chyba.
mtl   I M Equestrian
04 września 2012 10:52
karolina_ dzieki  :kwiatek:
5 dni ,5 dni, 5 dni i jedziemy  🏇
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 września 2012 12:58
Kochani, zaspamuję Wasz wątek, ale bardzo chcialabym dotrzec do osob rozsianych po swiecie..

Jako, że jestescie za granica i pewnie widujecie mase koni roznych ciekawych ras moze spojrzelibyscie tu :

http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,89191.0.html
w skrocie chodzi o sprzedanie zdjec do atlasu ras

i mieli ochote tez wziac udzial??



Voltowicze w UK- ma ktoś programy: Elementary 57, Elementary 49, Elementary 50 i Elementary Dressage to Music i mógłby podeslać na maila (mail na PW)?
Szykuje się ciekawa zima 😉
ja również planuję wyjazd a granicę,lecz najpierw muszę znaleźć pracę luzaka ,co idzie mi trochę ciężkawo -.-.Muszę się oderwać od siebie,nowe doświadczenia...szczególnie ciągnie mnie do Niemiec,ale to już ze względu na pochodzenie.mam nadzieję,że niedługo mi się uda 🙂
mtl   I M Equestrian
17 września 2012 19:49
ja od tygodnia siedze w Hartpury, wiec chetnie spotkam sie z mieszkancami pobliskich miejscowosci  😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się