matura

madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 września 2012 19:18
cavaletti, ze Witowski do zadan to wiem 🙂 ale szukam wlasnie dobrego vademecum. Stanie chyba na Operonie
Ja miałam Operon i wg mnie duuużo w nim brakowało, jako pomoc na zajęciach (ilustracje itp) się przydawał, ale w domu jak rozwiązywałam zadania maturalne to jednak nie mogłam w nim wszystkiego znaleźć  :/
do powtórek wg mnie Operon idealny! 🙂 uczę się i tak z własnych notatek - warto nauczyć się robienia dobrych notatek.
polecam też "Trener" - są tam omówione różne popularne typy zadań maturalnych
Jakie w tym roku były progi na wete na sggw?
Galopada, ależ Ci zazdroszczę! Wpadaj tu co jakiś czas i pisz jak tam Ci się żyje 😀
Ja już jestem po pierwszych zajęciach z nowymi paniami korepetytorkami i jestem zachwycona! Takich nauczycieli mi trzeba. Dostałam jako zadanie domowe 10 kartek zadań + jakieś 30 sztuk z Pazdro na za tydzień 😁
do poprawiających - mogę już teraz złożyć deklarację ostateczną?
Fog, gdzieś mi świta, że coś koło 164 pkt, ale nie jestem pewna na 100%
Ja miałam Witowskiego do biol, ale zrobiłam z niego chyba tylko ze 3 działy, więcej nie dałam rady. Dla mnie trochę za dużo zadań opierających się na tym samym, niektóre polecenia w ogóle niezrozumiałe, a niektóre zadania to moim zdaniem wykraczały za program, bo nie mogłam w książkach znaleźć odpowiedzi, tylko dopiero w internecie. 😉
Jakie w tym roku były progi na wete na sggw?

Wszystko jest napisane na stronie SGGW...
http://rekrutacja1st.sggw.pl/progi.php
maracuja pewnie ze będę! Tzn chyba się przeniosę i będę skarżyla w watku o studiach. jeszcze mi sie odechce po pierwszym tygodniu  😂 😂
Książki Witowskiego do biologii są raczej zrobione pod olimpiadę i konkursy niż samą maturę. Sama robiłam z nich zadania wybiórczo. Mogę za to zdecydowanie polecić zestaw do chemii tego autora. Paru moich znajomych, którzy nie chodzili na korepetycje, przygotowywało się jedynie z niego i zdali maturę na ponad 80%
Czuj się obserwowana 😂
Byłam dzisiaj w szkole, deklaracja ostateczna podpisana 🙂 wracam właśnie do domu, zjem coś i siadam do chemii. Łapki mnie świerzbią, to chyba dobry sygnał bo rok temu tego nie miałam 😁
robię porządek i zabieram się do nauki póki mam zapał 😁
Usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie 😁
zrobiłam porządek i pedicure. i jeszcze mam ochotę na naukę! zabieram się do trzaskania maturki z matmy, bo mam na poniedziałek 😉
Zamówiłam wczoraj Witowskiego sztuk 5 do biologii, i chemii, oraz repetytorium z Operonu (bio). W domu mam Pazdro, plus 3248934 innych pozycji z chemii, i mam nadzieję, że dam radę przerobić chociaż połowę  😁. Właśnie zabieram się za rozpiskę tego, co w danym tygodniu do grudnia muszę ogarnąć (tak naprawdę porządnie!). Trzymajcie za mnie kciuki, bo naprawdę muszę dać radę  🙇
cavaletti ja również, tylko na kolejny czwartek 🙂
Macie już rozpiskę tematów do ustnej? Ja nawet wstępnie wybrałam kilka, głównie z języka. Muszę skonsultować je z moją polonistką oraz zaprzyjaźnioną (no i mamą - niech się popisze wykształceniem w tym kierunku). Dam znać, jak już będę wiedziała na 95%
Ludzie, a są już wzory deklaracji maturalnych? Dostaliście w szkołach? Bo ja już nie chodzę do LO, a na stronie CKE niczego nie ma...
a czego nie wiesz? Ja świeżo po maturze, więc jeszcze pamiętam jak to powinno wyglądać, z resztą zawsze możesz wypełnić w sekretariacie, powinni Ci tam pomóc  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 września 2012 09:24
Mam w domu książki 'nowa matura' wydawnictwa ParkEdukacja- zadania z matematyki, zadania z biologii, repetytorium z polskiego. Nie używane  😉 Chce ktoś?  👀

edit: nieaktualne, książki oddane  😉
Zamówiłam wczoraj Witowskiego sztuk 5 do biologii, i chemii, oraz repetytorium z Operonu (bio). W domu mam Pazdro, plus 3248934 innych pozycji z chemii, i mam nadzieję, że dam radę przerobić chociaż połowę  😁. Właśnie zabieram się za rozpiskę tego, co w danym tygodniu do grudnia muszę ogarnąć (tak naprawdę porządnie!). Trzymajcie za mnie kciuki, bo naprawdę muszę dać radę  🙇

Fajny jest jeszcze taki kalendarz maturalny z zielonej sowy i jeszcze jedna bardzo dobra książka- Biologia Medyka z psem na okładce (660 stron zadań). Ja też mam zamiar zacząć powoli robić plan i powtarzać do matury. Do zamówienia został mi Witowski, Chemia Medyka i atlas anatomiczny 🙄.


Ja nie wiem jak ja pogodzę konie i naukę w tym roku  😵
Fog, wiem, jak to wypełnić (dwa lata temu to robiłam  😉 ) tylko chciałam złożyć i myślałam, żeby już pojechać z wypełnioną. 🙂 oo, widzę Ty teżna lekarski, tak? Jakie miasto?  🙂
popołudnie i wieczór z cyto 😉
nie myślałam, że mam taki zapał do nauki!
Ja mam do sprzedania repetytoria z rozszerzonej chemii i biologii do matury, w tym różne testy, jakby ktoś był zainteresowany. Leżą w domu i zagracają.
Ja muszę usiąść nad metabolizmem. Gad, jak mi się nie chce 😵 najchętniej bym porozwiązywała zadanka z chemii, ale muszę ruszyć w końcu biolę...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 września 2012 16:07
Dziewczyny z czego uczycie się biologii do matury?  🤔 Ja mam Cykl książek od biologi z akademii WSiP + repetytorium Żaka i Paszport Maturzysty, ale zastanawiam się czy nie ma czegoś lepszego na rynku, np. czegoś z zadaniami jak na rozszerzeniu. Przepraszam jeśli było już poruszone, ale robię właśnie zadania z matmy na kursy + pracę domową na przyszły tydzień więc nie mam za bardzo czasu by sprawdzić :/ Pisałyście coś o Witowskim, kalendarzu maturalnym z zielonej sowy i Biologii Medyka. Które jest z tego najlepsze?
Do każdego tematu mam własne notatki z lekcji + Vademecun Operon + Trener Biologia + podręcznik  Operonu - to mi wystarcza do nauki teorii. Zadania robię z Witowskiego i Omegi. Przeczytanie dwa razy całej teorii + szybkie "obczajenie" zadań i mam materiał w głowie 😉
Ja właśnie jestem w trakcie wybierania tematu maturalnego na ustny polski i powiem wam jedno: k a t a s t r o f a  😵 Nic mi nie przychodzi do głowy  🙄
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 września 2012 06:47
mnie w ogóle przeraża ustny polski. nie wiem, jak ja to zdam 🙁 mam mega blokadę
mnie w ogóle przeraża ustny polski. nie wiem, jak ja to zdam 🙁 mam mega blokadę


Zdasz 🙂 ja ze stresu zapomniałam co miałam powiedzieć, więc improwizowałam, odstawiłam take przedstawienie, że głowa mała i zdałam  😁

Kto poprawia w tym roku biologię i chemię?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się