Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Time
Humor nam dopisywał, nie powiem  🙂
Wymodelowana to do wątku o kosmitach wciagajacych ....
Mogę prosić o ocenę i jakieś rady? :kwiatek:
kittajka,

1) Za dużo lewej. Fajnie, że korzystasz z niestandardowych kadrów, ale przy tym cięciu konia jest lewej zdecydowanie za dużo 😉

2) Najlepsze zdjęcie z tych czterech, choć dziwna perspektywa. Ten mały kucyk wygląda trochę pokracznie 🤣 Jak dla mnie trochę za ciasny kadr jak na tak dynamiczne ujęcie 🙂

3) Fajny pstryk, technicznie ok, ale jest to fotka albumowa, dla przeciętnego odbiorcy ma zero walorów artystycznych 🙂 Dziewczyna zasłania się od zdjęcia, więc jest to taki reportażyk dla modelek 🙂

4) Najbardziej razi mnie tu linia drzew, przechodząca przez głowę tego Pana. Do tego pastuch w tle. Musisz bardziej zrwacać uwagę na to, co jest za tym, co fotografujesz 😀
Dodofon, już tam było, o ile dobrze pamiętam 🙂. W tym wątku z mojej strony był to lekki offtop, wybaczcie :kwiatek:
MsCarmen, dziękuję :kwiatek: następne na pewno będą lepsze 🙂
equum   Niech koń będzie z tobą.
22 września 2012 12:53
Pierwsze zdjęcia zrobione z nowego aparatu 🙂





Facella   Dawna re-volto wróć!
22 września 2012 19:53
możecie mnie zeżreć.









fejsbukowa jakość nie powala.
equum, a co takiego kupiłaś, że tak z ciekawości spytam? 🙂
Drugie kadrowałabym bardziej w prawo i szkoda tych przepaleń po lewej stronie. Ostatnie chyba zrobione bez zamysłu jakiegoś, kadrowałabym raczej w pionie i nie ucinałabym rąk 🙂. To tak moim okiem, ale może ktoś inny się wypowie 😉.
Facella, jakie tam zeżreć :P. Uwielbiam takie światło na zdjęciach 😍 Drugie i trzecie bardzo mi się podoba.

Ostatnio sama złapałam podobne światło i jestem średnio zadowolona z efektów. Ale może ktoś się wypowie 🙂.
equum   Niech koń będzie z tobą.
22 września 2012 20:37
wymodelowana tak na początek kupiłam Nikona D50 i Sigmę 100-300.
W zasadzie dopiero się uczę i robię takie głupie błędy właśnie typu, że coś ucinam bo o tym zapominam a mam manię robienia zdjęć z bliska więc bardzo często ucinam, a widzę to dopiero wtedy kiedy ktoś mi to wypomni. 😵 Dziękuję za opinię  :kwiatek:
Ja też tak mam, a potem sama na siebie krzyczę jak przychodzi do obrabiania 😀
Wymodelowana - 2 😍
uwielbiam takie światełko i siwe konie!!
ostatnie też fajne
Facella: 2 jest bardzo dobre  😜, tylko ja bym pastucha wymazała oraz 4 jakby je trochę podkręcić.
wymodelowana: 2 i 4 bomba  😀 Pierwsze jakby było trochę niedoświetlone i za dużo miejsca z prawej strony. Jeśli koń galopuje w lewą powinna być przewaga miejsca z lewej strony kadru.
Time, :kwiatek: Też lubię to połączenie, chociaż jest strasznie popularne 😉.
Fog, dziękuję :kwiatek: Co do pierwszego: świadomy błąd, bo szkoda było mi ucinać ten piach z prawej strony 😀
Fog, dziękuję :kwiatek: Co do pierwszego: świadomy błąd, bo szkoda było mi ucinać ten piach z prawej strony 😀

Faktycznie, piachu szkoda, nie zauważyłam go  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 września 2012 11:21
4 jakby je trochę podkręcić.

jak podkręcić? bo już trochę jest q-;
trzynastka   In love with the ordinary
23 września 2012 13:11
Facella - przede wszystkim poszukaj powodu dlaczego są zielono szaro pomarańczowe, nie jest to cieplutkie pomarańczowo-żółte zachodzące słońce tylko to światło jest jakby brudne, przez co zdjęcia mocno tracą.
Ja też tak mam, a potem sama na siebie krzyczę jak przychodzi do obrabiania 😀

Witam w klubie. Kiedy ja się tego nauczę, nosz cholera jasna jak przychodzi do robienia zdjęć ludziom to zawsze uciacham ich nie tam gdzie powinnam. Z końmi lepiej nie jest  😵 Pozostaje rzeźbić, rzeźbić i jeszcze raz rzeźbić.
BTW wymodelowana, facella - piekne światło  😜

wczorajsze Kozienice, niestety światło było kiepskie




i taki wynalazek, nie mogłam się przebić przez tłum kibiców, więc postanowiłam to trochę wykorzystać
Kilka pstryków z dnia dzisiejszego.
Kopiowane z bloga, stąd jakość.
Mogę prosić o ocenę  :kwiatek:



edit: zmieniłam w link
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 września 2012 20:01
[quote author=Pursat link=topic=35683.msg1527268#msg1527268 date=1348053017]
m.indira, pelham sam w sobie mnie nie razi, tylko właśnie te wszystkie paski. Ale swoją drogą, po co takie kiełzno, skoro wodze są zapięte tylko do górnego kółka?

Zapewne kiełzno zaprzęgowe, a koń wzięty pod siodło. Nikt nie będzie w pysku kombinował/przepinał bez potrzeby, żeby "ładniej" wyglądało. A wodza Thiedemanna zazwyczaj sensowniejsza niż czarna, tylko rzadziej spotykana.
[/quote]

Wybaczcie, że tak robię offa i odgrzebuję, ale... halo, na serio? Wodza niezależna od ręki naprawdę jest bardziej sensowna od czarnej, którą możesz sobie dowolnie regulować podczas jazdy i dobierać kiedy musi działać, kiedy nie musi działać, kiedy ma działać słabiej, a kiedy mocniej? Nie mam więcej pytań.
Świetny klimat zdjęcia!!!!!
Alabamka -  z zamiłowania fotografujesz inscenizacje wojenne?
Moja koleżanka z technika fotografii ma na tym punkcie fioła 🙂


Żadnej nie przepuści
O, wojna jak kadr z Klossa 😉

takie wypocinki


Alabamka szał ciał! 🙂 Pokazuj się więcej tutaj. 😉
Strzyga, czarna jest sensowniejsza, jeśli... ktoś potrafi 😀 A jeśli nie za bardzo potrafi - to nie 🙂
Masz jeszcze pytania?
Time, Flygirl dziękuję  :kwiatek: Postaram się tu wpadać częściej fly
laguna Pierwszy raz robiłam zdjęcia na takiej imprezie, niezbyt zadowolona byłam. W zeszłym roku nie bylo barierek i dało radę sie gdzieś zakraść to w tym roku nie było szans, dużo ludzi i przepchać sie by złapać jakiś fajny kadr też ciężko, potem tylko poleciałam w tuje, które widać z tyłu by dać rade kawalerie uchwycić
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 września 2012 21:22
halo - nie mam pytań. Bo to tak jakby powiedzieć, że focenie na automacie jest bardziej sensowne, bo body za Ciebie dobiera jakie masz mieć ustawienia...
Alabamka - Jak chcesz możesz sobie na stronie Kasi podpatrzeć w jakich miejscach najczęściej robia takie inscenizacje. Jak się "rozpakuję" to też zacznę tam bywać 🙂
http://katarzynakordylewicz.pl/
Strzyga, oczywiście, że czasami focenie na automacie jest sensowniejsze 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się