HUBERTUS 2012

anil22, może się przyda - to schemat Wielkiej Zielątkowskiej z zeszłego roku  🙂 żałuję, że u nas nikt tak nie zroganizuje Hubertusa, tylko dzikie gonitwy  🤔


13 pażdziernika Świerklaniec park, rozpoczęcie o 11.00 - Msza Święta  🙂
anil22 wpisz sobie Wielka Zielątkowska na YT 😉
W sobotę była druga edycja , było bardzo miło 🙂
fajny pomysl napewno cos z niego ukradne :P
Świerkalniec też 13 października??? Czyżby nikt w Śląskich stajniach nie wpadł na to aby sprawdzić kiedy imprezę robi konkurencja? 😉
No w każdym razie program hubertusa na terenie Kąpieliska Leśnego MOSiRu w Zabrzu wygląda tak:
http://stajniazabrze.pl/images/hubertus.pdf
Na Leśnej o 10 juniorzy, o 12 seniorzy. 
U mnie na wygwizdowie miniHubertus (na lisa + 5 koni) był w tą sobotę. Bardzo się cieszę, że stare pryki  😉 zgodnie z sugestią się poprzebierały 🙂





[center]Hubertus
10 listopada 2012
w Ośrodku Jeździeckim Włosań k/Krakowa
[/center]

W sobotę 10 listopada w Ośrodku Jeździeckim Włosań będzie miała miejsce coroczna impreza Hubertus organizowana dla wszystkich przyjaciół, znajomych oraz klientów OJ Włosań słowem dla wszystkich miłośników koni i dobrej zabawy wraz z nimi. Przewidzieliśmy mnóstwo atrakcji dla uczestników naszego spotkania min. pogoń za lisem, konkursy dla dzieci i dorosłych, konkurencje dla jeźdźców początkujących i zaawansowanych, pieczenie kiełbasek na ognisku, myśliwski bigos, wspólną biesiadę przy ognisku a gdy zrobi się chłodniej przy kominku w knajpce. Szczegóły znajdziecie w agendzie imprezy:


AGENDA:
10.30- Przywitanie uczestników imprezy, miejsce spotkania - bar
11.00- Konkurs jeździecki dla dzieci i młodzieży - slalom między tyczkami w stępie i kłusie
12.00- Konkurs jeździecki - ujeżdżenie - program brązowej odznaki, (program oraz układ liter do ściągnięcia tutaj: [url=http://www.facebook.com/events/354977344594896/)]http://www.facebook.com/events/354977344594896/)[/url]
13.00- Konkurs jeździecki - skoki dla młodzieży i dorosłych
14.00- Pogoń za lisem
15.00- Impreza przy ognisku

Ogłoszenie wyników będzie mieć miejsce po każdym z konkursów, a na zwycięzców czekają nagrody. Ilość uczestników ograniczona, prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci wzięcia udziału w konkursach.
Koszt uczestnictwa w konkursach jeździeckich- 30 PLN/1 konkurs.
W trakcie imprezy w barze będzie możliwość zakupu bigosu, pyszności z grilla, kiełbasek do pieczenia na ognisku oraz ciepłych i zimnych napojów.
Najmłodsze dzieci zapraszamy na przejażdżki konne – spacer w siodle – 10 PLN/3 minuty.


Zapraszamy!

Ośrodek  Jeździecki  Włosań
ul. Stolarska 4. 32-031 Włosań k/Krakowa,
tel. 667 164 000,  stajnia@wlosan.pl,
www.wlosan.pl,
http://www.facebook.com/OsrodekJezdzieckiWlosan

HUBERTUS- STANGRET

27 października 2012
adres: Lorcin 85 (k. Nasielska)

Na ten dzień zapraszamy wszystkich jeźdźców ze swoimi wierzchowcami, sympatyków jeździectwa a także wszystkich chcących doświadczyć niezapomnianych wrażeń.

W programie Biegu przewidziano:
12 – 13 – przygotowanie koni i jeźdźców, przyjazd gości
13😲0 - powitanie wszystkich uczestników i osób towarzyszących.
Prezentacja jeźdźców, koni (klubów).
13:15 - wyjazd jeźdźców i bryczek z gośćmi w teren.
14:30 - gonitwa za lisem na łąkach przy Ośrodku..
Dekoracja koni, pokaz kaskaderki.
15:15 - 16😲0
1) „szukany lis” – młodzi jeźdźcy
2) „szukany lis” – początkujący jeźdźcy pieszo
3) zabawy zręcznościowe dla najmłodszych
Od 16😲0 - tańce, hulanki, swawole do białego rana.
Super muzyka ze wspaniałym D.J. wyborne piwo z beczki i wszelkie jadła i napitki.

Koszt uczestnictwa w imprezie:
30 zł- uczestnik imprezy
50 zł- jeździec z koniem

Możemy zapewnić zakwaterowanie dla koni ( 9 wolnych boksów)
Bardzo proszę o potwierdzenie przyjazdu do dnia 21.10.2012

Małgorzata Jakoniuk
tel.  601 273 841
Kochani, czy wiecie może czy gdzie w okolicach Łodzi lub Warszawy będzie organizowany Hubertus, w którym można wziąć udział na tzw. koniu klubowym?

Będę bardzo wdzięczna za jakieś info :kwiatek:

Co roku jeździłam w Huzarze, ale w tym roku go nie będzie...  😕
Stangret - w Lorcinie 85. Taka sama odległość od Warszawy co Huzar ale w drugą mańkę  👍
Stangret - w Lorcinie 85. Taka sama odległość od Warszawy co Huzar ale w drugą mańkę  👍


O kurcze, nie no, to już zdecydowanie za daleko, bo ja generalnie w Łodzi mieszkam... heh 🙁
emptyline   Big Milk Straciatella
11 października 2012 12:59
My już mieliśmy, koni raptem 8, z czego dwa nie brały udziału w gonitwie. Szalona ilość, ale było dosyć wesoło. Na początek mini zawody w potędze skoku (wygrany skok oddała olq), potem ujeżdżenie, teren i gonitwa. Standardowo. Gleba też była. I grochówa, kiełbaska i wiśniówka. 🙂
6 koni to nie lada hubertus !  😲 🤣
zwracam się do Was z prośbą 🙂 w sobotę robimy hubertusa z zadaniami w lesie. Będą przeszkody rzecz jasna. Muszą być i zadania. Czy macie jakieś ciekawe pomysły ? np. malowanie twarzy jeźdźca i ew. konia farbkami, coś więcej ? z góry dziękuję za pomoc !!!

w zeszłym roku zaproponowałam w tym roku powtarzamy na prośbę jeźdźców....
Dzień przed Hubertusem z kolegą pojechaliśmy na zwiady i porozwieszaliśmy w lasku na krzakach i drzewach czerwone wstążki-oczywiście na baaardzo różnych wysokościach 😀iabeł: następnego dnia na biegu grupa wjechała do lasku i na komendę jeźdźcy zaczęli zbierać trofea. Jeździec który - oczywiście z konia zerwał najwięcej wstążek po biegu dostał nagrodę 😉
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
15 października 2012 09:38
Mini fotorelacja z soboty - Hubertus w stajni Panderoza w Pęchcinie pod Ciechanowem 🙂

W teren wyjechał zastęp ponad 30 koni i 4 wozy 🙂











A tak było w Świerklańcu, bardzo elegancko i pogoda sprzyjała, lisią kitę złapała moja sąsiadka  😀
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/676799,hubertus-2012-w-swierklancu-26-jezdzcow-gonilo-za-lisem,1,10,id,t,sm,sg.html#galeria-material
Potrzebuję natchnienia w związku z hubertusem - może ktoś ma pomysł na jakiś nietypowy konkurs ze skokami? Chodzi o to, żeby nie było za trudno, a ciekawie i może zabawnie. Konkurs ma być dzień po hubertusie, więc nie powinien wymagać dużego wysiłku od koni. Raczej odpada też coś wymagającego wcześniejszego przygotowania od uczestników, typu przebrania.
Mam jakieś luźne pomysły, ale może ktoś robił czy widział coś, co by pasowało. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie  :kwiatek:
Weź chociaż wróć do początku tej strony  😵
Alicja_8 co to za konik na, którym siedzisz? Bardzo mi moją klacz przypomina, różnica tylko w odmianie na głowie.
wlasnie hubertus coraz blizej a moj siwy kona caly w zolte plamy  😵 nawet grzywa od brudu brazowa. jest zimno i pada nie mam jak wykapac dajcie mi linka do tematu o pielegnacji bo nie znalazlam (tzn pielegnacji siwkow)
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
16 października 2012 09:24
dorota to klacz arabska Diamentowa Dina 🙂
Weź chociaż wróć do początku tej strony  😵


Dziękuję, ale przejrzałam wcześniej cały wątek i nie tylko ten. I nie chodzi mi o coś w rodzaju ścieżki huculskiej, ale konkurs skoków na parkurze. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to napisze, jeśli nie to nie. Nie ma co nerwów szarpać.  :kwiatek:
Alicja_8, piękna jest.I taka podobna do mojej staruszki, która też ma w rodowodzie same araby po matce. Stąd tak mi moją przypomina,i te skarpetki tak samo mają. Niech się zdrowo chowa. Pozdrawiam.
jestemzlasu my wieszamy lisią kitkę na sznurku rozciągniętym ponad przeszkodą, potem uczestnicy kolejno skaczą przez przeszkodę i starają się w skoku dotknąć kity- komu się nie uda w danej kolejce, odpada. Z każdą kolejką kite podciąga się nieco wyżej i po trochu podnosi przeszkodę. Wygrywa ten, któremu uda się jako ostatniemu sięgnąć kity. Bezpieczne, skokowe, kupa radości, szczególnie przy oglądaniu później zdjęć 😉
edit: przykładowe zdjęcie z sobotniej imprezy (na zdjęciu mua  😁 ):
można też zrobić konkurs skoków równoległy - rozkłada sie dwa identyczne parkury (nie muszą być wysokie) i xawodnicy startują równocześnie. Wygrywa ten kto przejedzie szybciej a za zrzutkę dodajemy przykładowo 2 sek. Zwycięzcę wyłania się na zasadzie eliminacji - kto przegra odpada, kto wygra przechodzi dalej i jedzie po raz kolejny z innym wygranym. Oczywiście cos takiego można przeprowadzić jak nie ma się jakiejś ogromnej liczby koni 😀
trzynastka   In love with the ordinary
17 października 2012 21:28
Ja byłam na hubertusie w Zabrzu na leśnej, może ktoś był i się odnajdzie 🙂

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.454077747968359.100421.227354353974034&type=3
ja mam Hubertusa w ta sobotę najpierw mamy dwa konkursy skoków mini LL dla najmłodszych i potem LL z wyboru przeszkód. Ustawiam rożne przeszkody typu, mur z opon w kształcie U, kłoda, beczki leżące na ziemi, pijany okser i inne różne dziwactwa każda przeszkoda ma daną ilość punktów zawodnicy maja możliwość skoczenia każdej 2 razy wygrywa ten kto zbierze najwięcej punktów w określonym czasie.
Po konkursach jedziemy na lakę poganiać się.
Potrzebuję natchnienia w związku z hubertusem - może ktoś ma pomysł na jakiś nietypowy konkurs ze skokami? Chodzi o to, żeby nie było za trudno, a ciekawie i może zabawnie. Konkurs ma być dzień po hubertusie, więc nie powinien wymagać dużego wysiłku od koni. Raczej odpada też coś wymagającego wcześniejszego przygotowania od uczestników, typu przebrania.
Mam jakieś luźne pomysły, ale może ktoś robił czy widział coś, co by pasowało. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie  :kwiatek:


jestemzlasu - stosunkowo bezpieczny i niewymagający dużego zachodu, a przy tym dostarczający kupę frajdy jest konkurs "skoku posłuszeństwa".  Zaczynamy zabawę od pokonania np sześciu krzesełek, po każdej kolejce zmniejszając ich liczbę o jedno. Kto nie pokona przeszkody, odpada.  Zawsze to coś odmiennego od oklepanej potęgi.
jankesiara - też o tym myślałam, widowiskowe, zwłaszcza jeśli się postarać i ustawić dokładnie "lustrzane" parkury. Tylko dobrze jest mieć duży plac i trzeba trochę tych przeszkód nastawiać... Ale pomysł dobry.
Bombal znam to, dzięki że mi przypomniałaś, może zrobimy dodatkowo.
Gosic też fajny pomysł, chyba wykorzystam.
Dzięki wszystkim, jak nam coś wyjdzie i będę mieć dobre zdjęcia, to wstawię.
:kwiatek:
W Pszczynie w tą niedzielę tj. 21 października odbędzie się Hubertus 🙂 Rozpocznie się o 11 w parku przed zamkiem, mszą polową. W programie przewidziane m.in. Pokazy psów myśliwskich oraz tradycyjna pogoń za lisem. Zapraszam! 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się