Konie czystej krwi arabskiej

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
05 listopada 2012 21:28
ganasz filmik rewelacyjny ! jestem pod wielkim wrażeniem  😍
elwarka gratulacje,w sumie u mnie wyglądało to podobnie-wsiadłam i pojechałam.Magia konia arabskiego.
ganasz, uwielbiam Was.
ganasz- nie przeskipowałam, tylko obejrzałam od początku do końca. A rzadko mi się to zdarza.  👍
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
06 listopada 2012 08:15
ganasz ale u Was jest pięknie!
Wojenka, ganasz - super🙂

ganasz- tereny przecudne, wyglądają jak bezludne zupełnie. Maceba jak zwykle zachwyca 😜
elwarka - ładny siwek, kluseczek taki- łagodnie mu z oczu patrzy... i pod siodłem fajnie wyglądacie  🏇

Ja ostatnio uprawiam dupoklepstwo terenowe, bardzo mi to odpowiada i Bonanzie chyba tez. Niestety tereny blisko są mocno srednie, a bardzo daleko sie nie zapuszczam ze wzgledu na to ze zgubie sie w lesie. Przygod mam az nadto- ostatnio motocykle crossowe, ktore Bonanzy nie ruszały ale stado owiec musielismy mijac szerokim łukiem przejezdzając przez ogromne pole podgniłych juz pomidorów 🤣





Wojenka   on the desert you can't remember your name
06 listopada 2012 19:24
Koń kowbojski owiec się boi?  🤣
nie napisałam ze on sie ich boi- napewno ich nie lubi-za duzo ich było 🤣  Lepiej bylo objechac.

jakies małe włochate- nie to co bydło 🏇

Przyzwyczai sie, to był pierwszy szok widocznie.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
06 listopada 2012 20:00
Złota regularnie oglądam fotki na fb-ku  😉 fajnie tam masz ...

a my zaczęliśmy sezon halowy pełną gębą.. na dworze wstrętnie i ponuro  🙄 ja chcę już wiosnę..
mam 2 fotki - jakość byle jaka bo to wycinki z filmiku ... wszystko mnie boli haha, bo jeżdżę dzień w dzień a jutro trening  🤣 .. wykończę się w tą zimę  😁


Wojenka   on the desert you can't remember your name
06 listopada 2012 20:05
Jeździj, jeździj, trzeba wykorzystać dobrodziejstwo hali. Zaz-dro-szczęęę!!!
ja tez zazdroszczę

u nas od dwoch dni pada
Koń kowbojski owiec się boi?  🤣

bo on jest kowbojski a nie szipgerlski
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
06 listopada 2012 20:18
ganasz konie masz super;d
dziękuje wszystkim za miłe słowa 😅 filmik wkleiłam, bo z wieloma z was znamy się tylko z widzenia albo kontaktów poprzez internet. Swoje araby oglądamy na zdjęciach. Myślę, że odpowiedział na kilka pytań które tu rozważaliśmy w wątku. Min, jak jeździć w teren z arabem na luzaka i jak to działa w naszym przypadku.
Nie jest to do końca materiał który mnie zadawala ale ..darowanemu w zęby się nie zagląda 😉 Na wiosnę jak będzie sprzyjająca pogoda przejmę inicjatywę po mojemu, bo to fragment całości  naszycg działań😉
Dla mnie "produkt finalny" jak np. zakładania kółek na pachołka jest mniej ważny niż to jaką Maceba opracowała sobie technikę żeby to zrobić. Zobaczcie jak zakłada małe kółko może dostrzeżecie ten smaczek, którego ja doświadczam na codzień w kontaktach z nią. Ostatnio konsekwentnie uczy się zakładania na czubek pachołka (takiego na jaki zakłada kółka) piłeczki specjalnie uszytej ze skóry o średnicy 7 cm. I wiecie liczyłam - nie trafiała, podnosiła piłkę sama !! dochodziła do 20
powtórzeń nie odchodząc !! aż jej się udalo. Ja bym się zniechęciła już za 5 razem czyli powinniśmy się uczyć od koni cierpliwości, konsekwencji i wyobraźni. Co dla mnie najcenniejsze zmieniła początkową technikę na bardziej skuteczną żeby piłka nie spadała 😉 Na zakładanie kółek ma dwie techniki. Takie zabawy z nią jak zna się psychikę konia i "czytasz konia'"to nesamowitcie fascynujące i rozwojowe. Taka niekończąca się opowieść. Bo np. wsiadam na nią na oklep, odpinam kantar i linę czyli siedzę na tz. gołym koniu stępujemy, nagle arabka zauważa leżącą na piasku 3,6 m linę podchodzi podnosi ją i mi podaje odwracając głowę do mnie siedzącej na jej grzbiecie. Oczywiście człowiek jest ułomny i lina wypada mi z ręki i znowu podnosi i znowu podaje i znowu lina spada, aż za 4 razem udaje mi się prawidłowo odebrać. I kto tu kogo uczy ?

z pozdrowieniami od Maceby  😅

pod siodłem 25 letnia małopolanka


Ganasz, Ty klikasz! Oooo jak, super! Ja zaczęłam z moimi końmi jakiś czas temu.Już wiem, do kogo się zwrócić, jakbym miała jakąś zagwozdkę🙂
ganasz ten przykład z liną - naprawdę niesamowity. Serio. Ujął mnie...
pokora93 wiesz Maceba ma niesamowitą osobowość i często mnie zaskakuje, pomaga mi zrozumieć co koniom w duszy gra. np. jesteśmy w siedlisku siedzę sobie u klaczy na pastwisku i arabka przynosi mi patyk 😲, bo się nudzi. Razem z małopolanką stanowią wspaniały duet. Ja to jestem przewodnikiem na godziny i staram się wkomponować w ten układ najlepiej jak potrafię. 
Lutnia klikier to w naszym przypadku to jeden z elementów całości taki dodatkowy. Oczywiście pytaj, chętnie odpowiem  -jak będę wiedziała 😉  Gdy stawiasz tylko na klikania wszystko zależy od osobnika nie z każdym koniem to frajda. Dla nas podstawą współpracy było nawiązanie tz. więzi. A nie było łatwo, bo arabka biegała dwa sezony na Służewcu i miała nieźle namotane w głowie 🙄
ganasz, przyznam, że często czytam to co piszesz z przymrużeniem oka, dlatego nie spodziewalam się, że ten filmik az tak przypadnie mi do gustu. Naprawdę duży szacunek za pracę, którą wykonałaś z tą klaczą🙂 Jeszcze trochę a nauczy się czytac jak konie Nevzorova 😉
Ile Maceba ma lat?

ganasz .... szczerze - robicie to z Macebą bardzo profesjonalnie!
Spokojnie możecie zrobić program komercyjny pokazu :-) Macie doskonały materiał wyjściowy.

Filmik bardzo mi się spodobał. Ogrom pracy - efekty tego widoczne.
Alicja metody tego pana do mnie zupełnie nie przemawiają, wydeptujemy własne ścieżki 😉 Maceba skończyła w styczniu 11 lat ze mna jest 5 lat, a skąd i dlaczego zabawy ? żeby móc po torach dotknać pyska, nie bać się że zejdzie na zawał na widok plandeki, folii itd,  zagospodarować czas jak pogoda nie jeździecka, a przede wszystkim hmm.. dowiedzieć się jak najwięcej od tej "gaduły", bo moja małopolanka jest inna taka normalna, to typ konia rzetelnego, inteligentnego ale ..to nie arab i jej osobowość nie jest tak kreatywna i podatna na współpracę. Ogólnie to staram się ograniczać na forum publicum, bo  nie musze nic nikomu udawadniać 😉 ale uległam naciskom i filmi wkleiłam 🙄, bo może komuś coś się przyda albo pomoże.
damarina dzięki ale to nie dla nas. Pokaz za kasę= naciski. a to w moim pojęciu już początek zerwania więzi . Ale zapraszamy w odwiedziny do nas 😅 Na prośby ze strony TV o udział w programie "Mam talent" odpowiedziałam, że Maceba talenty posiada i nie musi tego udawadniać w mediach 😀  I tego się trzymamy 😉
Z tym Nevzorovem to był żart, a podobieństwo widzę, bo jemu jedynemu przyszło do głowy uczenie koni "myślenia" jak rozróżniac kształty i kolory😉
A w tym fragmencie jak machasz plandeką to ona odsuwa sie, bo się boi, czy tak celowo?
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
07 listopada 2012 17:25
ganasz, niesamowity film i fajnie, że się zdecydowałaś go wstawić. Bardzo jest motywujący 😉 Gratuluję więzi i pomysłów na wspólna zabawę 🙂
Alice, z pandeką to było coś jak proszenie o przejście w zadana stronę, zwróć uwagę, że lina jest luźna i gdyby Maceba  czuła się zagrożona na pewno chciałaby uciec od zagrożenia, no i nie brałaby wroga na ząb 😉 a swoją drogą jak macie jakieś pomysły na kolejna zabawę edukacyjną to będę wdzięczna 😅 
ganasz filmik jest przecudowny. Widać wielki wkład pracy oraz bardzo pozytywne efekty.

jeszcze raz podziekowania za miłe słowa, 😍 to motywuje i zobowiązuje. Wiosną jak będzie ładnie w okolicy będzie kolejny filmik, również arabki pod siodłem. Tutaj jeszcze są nasze wspólne fotki http://galeria.evatronix.pl/ja&moje.htm  😎
Daihla   Zawiej - the Horse I was born for
07 listopada 2012 18:44
ganasz  😍  W sekrecie  😉 Ci powiem, że marzy mi się dziecię po Macebie i Zawieju 😀
zduśka już się nie mogę Was doczekać na Ptkach, Nkach i tak dalej  🙂 Kibicuję wiernie! 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 listopada 2012 18:49
Na prośby ze strony TV o udział w programie "Mam talent" odpowiedziałam, że Maceba talenty posiada i nie musi tego udawadniać w mediach 😀   I tego się trzymamy 😉


Tym większy szacun dla Ciebie  👍

No ale jakieś pokazy mogłybyście dawać  😀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
07 listopada 2012 18:51
Ganasz, jaki piękny filmik 😍 Aż się wzruszyłam jak oglądałam 😡
Daihla Mniam.. a ty myślisz, że dlaczego ja spoglądam w stronę Zawieja 😍 ale nie stać mnie na utrzymanie trzeciej klaczki-bo to musiałaby być klaczka 😉 może jak osiądziemy na stałe w siedlisku,  Maceba jeszcze nie była źrebna więc ryzyko za duże. Ale za to jak Zawiej będzie miał kiedyś córę brunetkę daj znać 😎
wojenko dajemy na własnym podwórku 😉 np. ostatnio w czasie imprezy hubertusowskiej wpakowałyśmy się na hali na drewniany podest i odtańczyłysmy dwa kawałki - po wzmacniaczu 😜 nie powiem didżej się zdziwił-koniarze nie 😉
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
07 listopada 2012 21:01
Simone oo (Czort - Sabellina), pełna siostra Sabbata i Santy, pierwszy raz urodziła dopiero w wieku 16 lat i zdązyła jeszcze dać kontynuatorki sublinii. A w innych rasach Via Vitae xx pierwszy raz została matką w wieku 19 lub 20 lat. Tak że nie masz czego się bać, a te cenne geny warto by przekazać dalej.
arabiansaneta , ech to daje do myślenia 😅 Kiedyś zastanawiałam się którego ogiera wybrać wymyśłiłam-niech wybiera Maceba zrobie duuuże fotografie kilku kandydatów ustawię i zdam się na los. niech arabka wybiera 😉 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się