Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 marca 2013 16:49
omnia, pewnie 😉 no bo gdzie indziej 😉
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
18 marca 2013 17:04
no tak myslałam, ale jakoś tak durno wejść na stację i co?powiedzieć: 5 l benzyny poproszę? 
rany, ale ja mam problemy 🤔wirek:
za odpowiedzi wielce dziękuję 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
18 marca 2013 17:24
omnia, musisz poprosic goscia z obslugi (ktory czesto pomaga babeczkom tankowac), bo kanister musi spelniac jakies tam normy podobno.
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 marca 2013 17:45
Czy jest jakiś inny sposób na przesunięcie okresu poza dwoma opakowaniami antykopów branymi bez przerwy? Oczywiście po konsultacji z lekarzem, ale czy to jest w ogóle możliwe?
ovca   Per aspera donikąd
18 marca 2013 17:49
Facella jak byłam młoda i głupia i próbowałam się odchudzać pijąc senes w ogromnych ilościach, to nie miałam okresu. Ale nie polecam 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 marca 2013 17:51
Nie, nie, nie chcę chudnąć! Potrzebuję czegoś na już, 1 wyjeżdżam i 1 mam mieć okres, nie chcę przez cały tydzień zwijać się z bólu i stracić.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 marca 2013 18:18
Facella, nie da się 😉
da się utrzymać poziom endogennego progesteronu przez kilka miesięcy 😉
abre   tulibudibu
18 marca 2013 18:24
Ale za to może się objawić choroba lokomocyjna we wzmożonej postaci 😉
Facella, mi @ przesunęło picie pokrzywy. Skutków ubocznych za dużych nie ma, więc możesz spróbować
opóźnienie/zanik powoduje u mnie też spadek wagi lub/i długotrwały stres, ale nie ma sensu się niepotrzebnie stresować lub odchudzać. spróbuj z tą pokrzywą
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 marca 2013 19:28
Byłam u ginekologa - da się wywołać wcześniej, to też opcja. Zobaczy się.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
18 marca 2013 20:55
Facella, bylas u gina? Super, bo pamietam, ze mialas opory mocne.
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 marca 2013 21:05
ogurek, ha.ha.ha. Juz widze, jak cien na sniegu skacze z radosci na ten pomysl 😉.
dziękuje bardzo! 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 marca 2013 21:16
Facella, bylas u gina? Super, bo pamietam, ze mialas opory mocne.

Dzisiaj bez badania. Ale i tak tetno mi skoczylo porządnie 😁
Czy mogę jakoś zdobyć kartę Multisport, jeśli nie jestem pracownikiem firmy, która ma do nich dostęp?
Ktoś coś ma szansę załatwić?  :kwiatek: Czy jakoś się da załatwić to?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 marca 2013 21:53
Da się załatwić, tylko najlepiej mieć znajomego kto ma do tego dojście, weźmie na siebie, a Ty będziesz płacić.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 marca 2013 09:01
Jest jakiś internetowy program, gdzie mogę jakoś zmniejszyć wielkość filmu? Jak wrzucam na youtuba 30 sekundowy filmik to trwa to pół godziny 😵
JARA, dzięki  :kwiatek:
ash   Sukces jest koloru blond....
19 marca 2013 10:48
Czy mogę jakoś zdobyć kartę Multisport, jeśli nie jestem pracownikiem firmy, która ma do nich dostęp?
Ktoś coś ma szansę załatwić?  :kwiatek: Czy jakoś się da załatwić to?


nie jest tak jak kiedyś!
Kiedyś się dało tak załatwić, a teraz jest to mocno utrudnione.
Załatwiałam to ostatnio dla swojej firmy i musiałam przedstawiać umowy o pracę tych pracowników, którzy kartę chcieli.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
19 marca 2013 11:29
ash ale multisport uwzględnia przecież osobę towarzyszącą pracownika, która nie musi być pracownikiem. Czyli 1 pracownik=2 karty. Czy się mylę?
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 marca 2013 18:34
Jakie normy trzeba spełniać przy oddawaniu krwi (w sensie, nie na badanie, a jako regularny dawca)? Poza tym, że trzeba ważyć minimum 50kg (oblicza się BMI? Czy dotyczy to osób zarówno niskich, jak i wysokich?) i przynajmniej półrocznej niekaralności?
Facella, ze strony jakiegoś centrum krwiodawstwa:
MOŻESZ ODDAĆ KREW POD WARUNKIEM, ŻE:

jesteś w wieku od 18 do 65 lat i ważysz co najmniej 50 kilogramów,
jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś wykonanych badań diagnostycznych i zabiegów endoskopowych (gastroskopia, panendoskopia, artroskopia, laparoskopia), a także nie wykonano u Ciebie tatuażu, akupunktury, czy też przekłucia uszu i innych części ciała,
pod warunkiem, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie byłeś leczony krwią i jej składnikami,
osoby, które były w Tajlandii oraz Afryce Środkowej i Zachodniej mogą oddać krew po 12 miesiącach od powrotu, o ile nie zauważyły objawów chorobowych,
po 6 miesiącach po zabiegach chirurgicznych,
4 tygodnie od czasu wyzdrowienia z choroby zakaźnej,
2 tygodnie od czasu przebycia grypy, zakażenia grypopochodnego, infekcji z gorączką powyżej 38°C,
co najmniej 2 tygodnie po zakończeniu leczenia antybiotykami.

Wiem, że też nie można brać żadnych leków na stałe.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 marca 2013 18:39
Czyli jeśli miałam robione badanie krwi (zwykła morfologia) w styczniu, to do końca roku nie mogę być dawcą? Badania moczu też? To wszystko diagnostyka...
Tu raczej chodzi o diagnostykę endoskopową 😉
Averis   Czarny charakter
19 marca 2013 18:43
Facella, na logikę - jak badania moczu miałyby wpłynąć na krew? Nic do ciała nie jest aplikowane.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 marca 2013 18:44
Diagnostyka to diagnostyka, na logikę mi nie pasowało. NFZ często się z nią kłóci, a to chyba oni ustalają te zasady  😁 A z tą morfologią to jak jest, wie ktoś przypadkiem?
Averis   Czarny charakter
19 marca 2013 18:46
Facella, ale to nie ma nic wspólnego z NFZ, na Boga... Tu chodzi o bezpieczeństwo biorcy, a nie widzimisię urzędników. Morfologię możesz mieć bez obaw. Przed oddaniem krwi sami ją robią.
Nie no dlaczego? Pewnie, że możesz! Z resztą idź do regionalnej stacji krwiodawstwa i wszystkiego się dowiesz. Jak już byłaś dawcą to jest chyba trochę mniej papierzysk. Rejestrujesz się u pani w rejestracji z dowodem tożsamości, dostajesz ankietę w której jest milion różnych pytań o leki, choroby,tatuaże, data ostatniej miesiączki i takie tam.
Potem maszerujesz z tym do lekarza, on sprawdza pyta jak się ogólnie czujesz, czy jadłaś i piłaś, osłucha, zmierzy ciśnienie. Jak wszytko jest ok wędrujesz już do innych pań, które pobierają krew. Najpierw biorą właśnie na badania ( których wyniki możesz bezpłatnie potem odebrać, a zwykle jakby coś tam było nie halo to dzwonią do Ciebie) i potem już pobierają tą krew właściwą.

O ile dobrze pamiętam kobiety mogą oddawać krew z stosownymi odstępami 4 razy w roku, faceci chyba 6.
A oddawanie krwi ( 500ml) nie ma nic wspólnego z jakimiś innymi pobraniami/ badaniami krwi typu morfologia. 😉
Można mieć wcześniej robioną morfologię, tylko zapewne będą prosili Cię o podanie, gdzie ją robiłaś.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się