Nasza twórczość fotograficzna cz. II

madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 czerwca 2013 11:01
trzecie mega 🙂
1 i 3 bomba! 💘
Wojenka, zdjęcia psa genialne, przykuwają wzrok 🙂 W sumie nawet nie mogę się zdecydować, które najbardziej mi się podoba 😁
harja, kolory są mega!
PumCass, pierwsze i trzecie najlepsze 🙂

Dawno mnie w wątku nie było, ale wrzucę kilka z zawodów 🙂 (jakoś facebookowa)





mils   ig: milen.ju
30 czerwca 2013 19:39
Mam nadzieję, że piszę w dobrym wątku. Jeśli nie, to proszę o nakierowanie do odpowiedniego. 🙂
Mam lustrzankę od niedawna, jest to Nikon D90 z obiektywem Nikkor 70-300, ta starsza wersja bez VR, do tego z zepsutym AF, więc ostrzy mi silnik z body (dodam tylko, że z obiektywem kitowym, który ma VR problem jest ten sam). Gdy robię zdjęcia znajomym w trakcie jazdy na tle choinek (niby ogrodzenie), okazuje się, że ostre są drzewa w tle, a nie koń i jeździec. Zdarza się to bardzo często, również np. gdy robię zdjęcia w trakcie skoku, że aparat ostrzy mi tło, a nie fotografowaną parę. Pole ostrości mam ustawione na pojedynczy punkt (wcześniej był dynamiczny wybór pola), centralny punkt ostrości normalny, zmiana punktu ostrości w pętli, podświetlenie punktu AF włączone. Gdzie ja robię błąd lub co może być tego przyczyną, jak to poprawić?
Dołączam zdjęcie, mam nadzieję, że widać w czym jest problem. W razie czego mogę dodać inne. Bardzo proszę o pomoc! 😡


Oraz duże:
Sprawdź koniecznie, czy nie zmieniłaś sobie niechcący punktu centralnego na jakiś inny. Jeśli masz włączoną zmianę punktu w pętli, łatwo niechcący przestawić i nie zauważyć. Dodatkowo możesz spróbować ustawić najmniejszy z możliwych rozmiar punktu.
abre   tulibudibu
01 lipca 2013 08:37
Czy gdy aparat ostrzy to robi to dłużej niż powinien? Robiłaś test na BF i FF?
PumCass   zachowaj zimną krew!
01 lipca 2013 10:43
madmaddie, Time, wymodelowana dziękuje  :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
01 lipca 2013 17:15
abre czas ostrzenia jest taki sam. O testach kompletnie nie pomyślałam. 😡 Dziękuję!
slw95   żyj i pozwól trwać
03 lipca 2013 10:53
Z wczoraj kilka zdjęć zrobionych ekspresowo, inaczej komary by nas zjadły 🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 lipca 2013 10:58
Ostatnio poszerzam horyzonty =)

~original
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 lipca 2013 11:18
Strzyga, a ja bym kadr poszerzyła, odrobinę więcej z prawej i z góry. Moment trafiony i perspektywa chyba dość nietypowa.
angra   SiwyMójNajwspanialszy : *
03 lipca 2013 12:07






: )
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 lipca 2013 12:09
Facella, ja też bym rozszerzyła, ale oni wyskakują jak z procy (poza faktem, że jak strzelali na start, to ja podskakiwałam jak debil) 😀
Ta ręka w górze wygląda trochę makabrycznie, jakby była przekręcona o pełne 180 stopni na stałe. 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 lipca 2013 12:17
flygirl, w dodatku koleś nie ma głowy, jak popsuta lalka. Bardzo umięśniona, popsuta lalka 😀
Mój debiut w wątku 🙂
Strzyga
Moim zdaniem jest idealnie, ale ja lubię takie ciasne kadry. Jestem pod wrażeniem Twoich prac "lekkoatletycznych"  :kwiatek:
angra
Trzecie super, ale popracuj nad zdjęciami B&W (obróbka), bo są szaro-szare.
Dava   kiss kiss bang bang
04 lipca 2013 09:34
Strzyga super  :kwiatek: ja też uwielbiam takie kadry  🙂




Julia & Horn
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lipca 2013 13:23
armara, ostatnio mam okazję trochę popróbować innych dziedzin i przypomnieć sobie jak to jest "uczyć" się sportu. Mega ciekawa sprawa. jak będę miała chwilkę, powrzucam z Tyczki na Molo.

Dava, dzięki =)
Fajne bw, choć ja bym rozjaśniła trochę czarną plamę, żeby było widać włosy, bo mi to strasznie odciąga wzrok od oczu.
Dava - piękna modelka i zdj 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
04 lipca 2013 14:01
Dziękuję dziewczyny  :kwiatek:

Niestety pogode miałyśmy beznadziejną i ani trochę słoneczną  🙁 A tam mi się marzyło pobawić światłem  🙁

Zdjęcia zawsze obrabiam na maksa prosto (jeśli w ogóle je tykam) stąd te niedociągnięcia  😉 🙂
armara, ostatnio mam okazję trochę popróbować innych dziedzin i przypomnieć sobie jak to jest "uczyć" się sportu. Mega ciekawa sprawa. jak będę miała chwilkę, powrzucam z Tyczki na Molo.

Czekam w takim razie  🏇

Dava
Bardzo mi się podoba to zdjęcie  :kwiatek:. BTW jak się robi takie koreczki ?

Ja jak zwykle końsko, sportowo, najbardziej klasycznie jak się da 😉




mazury 🙂
Time, pierwsze jest genialne! 💘



super te włosy modelki wyszły  💘
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 lipca 2013 19:36
Cocosowo, pierwsze dwa  😍 Piękna dziewczyna i świetne kadry! Cóż za szkiełko?
Fota z gitarą super 🙂
Dziękuje  :kwiatek:
Facella, to nikkor f/1.4, 50 mm

i dorzucam jeszcze tylko jedno:
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lipca 2013 18:55
Tak myślałam... I masz go takiego ostrego od f/1.4? Ładnie maluje, naprawdę!

Dzisiejsze dwa, na szybko


Facella: Piękne, głębokie kolory. Jakim obiektywem robione?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się