Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

lostak   raagaguję tylko na Domi
08 lipca 2013 16:43
Hallie, rewelacja!!!!! :kwiatek:
Ja w szoku  😲
2 lata sumiennej roboty, zupełnie inny koń!
OGROMNIASTE gratulacje!

Buddo, jak mi się miło na tego konia spogląda!
Hallie , wow, dałaś mi nadzieje dla mojego 14 latka 🙂
Bardzo dziękuję za tak wspaniałe opinie, koń nazywa się Dwugłos i jest małopolakiem po Iraku od Dworzanki o ile cokolwiek to komuś mówi :P mając 14 lat kupiłam go jako 8latka do skoków "bo był ładny i skakał" ;D , do 2011 roku był w treningu typowo skokowym, w 2011 niedługo po zrobieniu zamieszczonego zdjęcia koń dostał kopniaka na pastwisku i miał pękniętą kość w tylnej nodze, przez kilka miesięcy chodził dosłownie na trzech nogach, prognozy nie były najlepsze, jako że stary koń weterynarz stwierdził ,że nie będzie już chodził równo lub będzie kulał . W marcu 2012 powoli zaczęliśmy spacery w ręku strechingi, pierwsze kulawe kłusy, w sierpniu (następne zdjęcia, jeszcze z nie do końca równymi chodami byliśmy w stanie pojechać już na jakieś zawody, po jesieni w podstawowych chodach wszystkie nogi pracowały już niemalże równo i tu nastąpił przełom w listopadzie znaleźliśmy trenera idealnego, który nie tylko ukierunkował naszą pracę ale także do niej zmotywował, koń nareszcie uruchomił zad ,który wcześniej bardzo oszczędzał. Teraz przerzuciliśmy się już wyłącznie na pracę ujeżdżeniową, czasami noga daje o sobie znać przy zebranym galopie lub piruetach. Czuć ,że nie jest tak silna jak druga,ale jest coraz lepiej, powoli zaczyna się wzmacniać. Jeszcze raz dziękuje ,aż serducho się raduje na tak miłe słowa 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 lipca 2013 21:45
Szacun!  👍
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
08 lipca 2013 21:51
hallie,naprawdę ogromny  👍 a mas zmoże jakieś foto z profilu,tak żeby to piękne szyjsko nam pokazać?Koń absolutnie przepiękny 💘
Jak tylko wrócę z wakacji poszukam jeszcze jakiś zdjęć 🙂
hallie, to jeszcze zdradż, kto jest tym trenerem, bo wizytówka dobrej pracy jest naprawdę pierwsza klasa. Jedna z fajniejszych przemian w tym wątku 🙂
Aż się nie chce wierzyc, że to ten sam koń
👍
Hallie, wow, niesamowite że starszy koń może się AZ TAK zmienić. Zwłaszcza że miał po drodze przejścia zdrowotne. Ogromny rispekt ❗ ❗ ❗
Hallie inspirujesz, aż się chce pracować i pracować. Zmiana zapiera dech  👍
Udało mi się załatwić kilka zdjęć z dzisiejszego treningu, więc wysyłam 🙂 z dopiskiem szyjsko od boku 😀


i dwie fotki z pracy nad zebranym galopem:



Pozdrawiam! 🙂🙂
Super zmiana! Niesamowicie nią inspirujesz. Jak widać z nie takim młodym koniem też się da dużo zrobić. Trzeba tylko wierzyć i chcieć. Podziwiam Was  :kwiatek:   😜
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
09 lipca 2013 21:40
hallie to Mycyny?
Piękna zmiana, oj motywujesz, motywujesz  do pracy! 😉
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
09 lipca 2013 22:22
Dziękuję za szyjsko z boku 😉 i podtrzymuję,Twój koń jest obłędny! 😍
Tusia tak to Mycyny


aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
10 lipca 2013 10:01
hallie, świetny motywator!!! podziwiam, zazdraszczam 🙂 no ale nadal nie zdradziłaś który to taki świetny trener? 🙂
Nie obraźcie się bo nie o to chodzi, ale skad sie ludziom wzęło mówienie zazdraszcza,?! Cale zycie ani razu tego nie slyszałam, dopoki nie zaczelam czytac volty:P. W jakis regionach jest ta forma popularna? Pytam serio, nawet sprawdzalam, to nieporwawna forma ale jak mowie nigdy przed volta jej nie spotkalam :P

hallie, nie bede sie po innych powtarzac, klasa !
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
10 lipca 2013 10:21
Zorilla, nie sądzę, że jest to regionalizm, jest to nowomowa potoczna, spopularyzowana przez młodych ludzi 😉 bardziej w użyciu żartobliwym 🙂 bynajmniej nikt nie powiedział, że jest to poprawne, bo nie jest, ale w luźnym języku jak forum/internet/pogawędka ze znajomymi się spotyka
Zorilla   🚫 swojego czasu taka gra słów była w "Spadkobiercach" i bylo właśnie "zazdraszczam" i zabawa "włączać - wyłączać" z czego wyszedł im "włancznik do światła" i "nadanżam przez włancznik" 😉

Hallie szacun 🙂
Hallie mnie poza szyją fascynuje cudowna klata!  😍
Hallie super zmiana. Też się chętnie dowiem kto jest trenerem i jakie jedzonko wspomogło obecny wygląd 🙂  👍
Ja też, ja też!
Ponieważ podpytałam Hallie, to mogę Wam napisać, że trener pojawia się na konsultacje raz na miesiąc, więc cała robota powyżej jest dziełem Hallie 🙂 Ma dziewczyna talent!
Zmiana jest po prostu imponująca, a jeszcze uwzględniając wiek konia (takiego dorosłego, już ukształtowanego konia wcale nie jest tak łatwo przebudować) efekt jest dla mnie urzekający. Ciekawe gdzie są ci krzykacze, którzy uwielbiają piętnować nosy za pionem i czemu teraz siedzą cichutko 🤣

aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
10 lipca 2013 11:47
DreamStory 🙂 jeszcze milej się robi

Hallie! gratulacje! czapki z głów!
Dava   kiss kiss bang bang
10 lipca 2013 12:46
Hallie oczywiście wielkie gratulacje dla Ciebie  :kwiatek:

Ja mam tylko takie przemyślenia (akurat nie związane z tą spektakularną przemianą).

Czy ktoś się zastanawiał ile można konia 'przypakować'? Bo przecież takie rzeczy jak przybyczenie konia nie dzieją się tylko z treningu. Jest to związek prawidłowego treningu, prawidłowego żywienia, suplementowania itd. (czyli jak to się mówi wpływ wszystkiego na wszystko)
Czy jest jakaś realna granica 'zdrowego' przypakowania konia  ❓
Bo tak się zastanawiam na ile to wszystko wpływa na zdrowie konia (stawy, ścięgna itp.)
I jaki powinien być zdrowy stosunek przyrostu masy mięśniowej do czasu który upływa  🙄
Ciekawe gdzie są ci krzykacze, którzy uwielbiają piętnować nosy za pionem i czemu teraz siedzą cichutko 🤣

Quanta siedzą cichutko bo zazdraszczają... 😉

Hallie, miodzio, szczerze gratuluję i też zazdroszczę ale tak pozytywnie .... 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
10 lipca 2013 13:44
(...) i też zazdroszczę ale tak pozytywnie .... 🙂


w tym kontekście właśnie użyłam celowo formuły zazdraszczam, a nie zazdroszczę 🙂
[quote author=quantanamera link=topic=49.msg1823228#msg1823228 date=1373452535]
Ciekawe gdzie są ci krzykacze, którzy uwielbiają piętnować nosy za pionem i czemu teraz siedzą cichutko 🤣

Quanta siedzą cichutko bo zazdraszczają... 😉

[/quote]

Albo siedzą cicho, bo co koń przypakował, to przypakował i tu dla Hallie wielki 👍.
Koń wygląda jak milion dolarów w porównaniu z tym koniem sprzed dwóch lat!
Grunt, to znaleźć złoty środek indywidualnie dopasowany dla każdego konia i jego jeźdźca.
Ja mam wpojone, że ustawienie przed pionem (jak i potylica w najwyższym miejscu w końcowym etapie szkolenia) lepsze są dla konia ze względów anatomicznych, ale obecnie ani mnie nikt nie prowadzi, ani nie znam mądrych książek na pamięć, by tu rzucać teorią (która w praktyką jest raczej kiepsko podparta)  😉
Hallie wiem, że pytanie jest trywialne i pewnie można na nie by odpowiadać tydzień, ale nie bądź taka  🤣 i napisz: JAK?
Co robić, czego nie robić, co Cię tak zainsiprowało do pracy i jaki kierunek w tej pracy obrałaś, bo jak wiemy metod pracy jest tyle co ujeżdżeniowców......
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się