Kącik Ujeżdżenia

Pisałam już na wątku o siodłach, ale nie doczekałam się odpowiedzi, więc mam nadzieję, że może profesjonaliści mi pomogą. Noszę się z zamiarem zakupu siodła ujeżdżeniowego prestige, jak na moje finansowe możliwości mam do wyboru 2 :
- 2,5-letnie Hippo Dressage
- 7-letnie top Dressage ( z lekko załamaną skórą na siedzisku)

Czy mógłby ktoś doświadczony doradzić które lepsze???
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 września 2013 15:39
lepsze będzie te, które będzie lepiej pasowało na konia i tobie się lepiej siedziało
Niestety nie mam takiego luksusu, żeby móc zmierzyć, w innej sytuacji bym się nie wahała  😕
Kupujesz siodło obojętnych parametrów, byle to był prestige ?
To raczej nikt Ci nie pomoże. Siodło musi pasować na koński grzbiet i Tobie. Gdyby to było takie proste nie byłoby tyle rozmów na temat przymierzania i dopasowywania siodeł. Nie możesz pożyczyc od kogoś siodła i przymierzyć czy pasuje, albo wziąć za kaucją i ewentualnie zwrócić ?

Kupujesz siodło obojętnych parametrów, byle to był prestige ?


Chyba na to wychodzi. Byle był szpan, a że może źle leżeć to już nie ważne

Poza tym ten wątek będzie lepszy http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,300.0.html
Parametry znam, nie wiem tylko, który model jest lepszy i wygodniejszy i proszę mnie nie oceniać po 2 napisanych zdaniach.
A jakie masz mieć te parametry ? I dalej polecam wątek o siodłach ujeżdżeniowych, a nie ten, bo tu się  🚫  robi
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 września 2013 19:32
Jeśli chodzi o Ekwadora to w dużym stopniu kwestia budowy:


Słabo skątowane tylne nogi, a przy tym zad również słabo skątowany.

ElaPe, ja odniosłam wrażenie, że koń Niemki się bał mocno - i tu strzelam, obstawiałabym na kamery, w poprzednie dni nie było relacji, a w niedzielę (widać to na zdjęciach) w okół czworoboku stali kamerzyści ŚK z kamerami opakowanymi jeszcze w folie.
W 3 dzień dostawiono kamery. W dwóch miejscach - na rusztowaniach. Pozwolono przed BT obejrzeć koiom czworobok, ze względu na zmienione warunki w stosunku do dni poprzednich. Można było obejść czworobok, wjechać, z koniem w ręce czy wierzchem. Czas chyba nie grał roli, bo były konie, które spędziły sporo czasu oglądając. W sumie to może z połowa koni przyszła oglądać. Dwa konie - Pablo i chyba właśnie koń tej Niemki bały się wcześniej mocno i potem na czworoboku też.
Reszta ogarnęła temat.

Szczególnie temat "ogarnęł"a With You, która najpierw zmieliła Żanetę między nogami, potem rozprężyła się w galopie luzem a potem zrobiła rewelacyjny czworobok, o wiele, wiele lepszy niż dzień wcześniej. Nie życzę Żanecie takich wypadków już więcej ale myślę, że akurat ten dzień to był dla niej mimo wszystko wybitnie szczęśliwy 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 września 2013 20:14
no tak. Ekwador faktycznie jest specyficznie zbudowany. Wielka wielorybia szyjka, króciusieńki grzbiet i długaśne nogi.  Ale chyba nie do końca taka budowa tłumaczy sztywne w stawach skokowych zady.
z góry sorry za OT, ale co ci po 'parametrach' skoro hippo d. i top d. maja całkowicie inny kształt paneli i do tego między innymi tam właśnie odbywa się pasowanie siodła do konia. A nawet jak panel nie był ruszany to hippo jest dość krótkie na panelu i wygląda coś w typie poł cc czy cc natomiast top to co prawda siodło unowocześnione (nie wiem który top masz możliwość zakupić, bo to siodło ma zdaje się 2 modele - starszy już nie produkowany i unowocześniony obecnie w produkcji), ale panele ma wysunięte lekko ku tyłowi.

No i proponuję j/w przedmówczyni udać się do wątku o siodłach uj lub pasowaniu siodeł.
mały OT, bo boję się, że w ogłoszeniach gdzieś zniknie, a tu może ktoś poinformowany się trafi... szukam dla mojej podopiecznej Euroridinga TITAN 17,5 rozstaw M/32-33. A te siodła praktycznie nie trafiają się w ogłoszeniach ;/. Znalazłam jakieś stare z lutego. Może ktoś słyszał o takowym na sprzedaż albo o jakimś "handlarzu", który mógłby przyjąć zamówienie (oczywiście chodzi mi o siodło z legalnego pochodzenia!). Będę wdzięczna za pomoc 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 września 2013 15:38
Ja wczoraj oglądałam też na ŚK przejazd Niemki Fabienne Luetkemeier na kasztanie Qui Vinci Dynamis: koń non stop jej się płoszył i płoszył w trakcie objazdu, potem ewidentnie w czasie przejazdu widać było że coż z tylnim zadem nie jest halo, piruetu w lewo za nic nie chciał zrobić, no i w końcu zrezygnowała. Ciekawe co było temu koniowi.

Oglądałam na TVP z komentarzem (zabijcie mnie, ale nie wiem kto komentował), mówili, że to chodzi o kamerę nakrytą taką płachtą przeciwdeszczową, w dodatku stojącą na rusztowaniu. Szkoda, bo bardzo mi się podobał ten koń, ładny przejazd się zapowiadał...

gajowa, idź z tym do ogłoszeń, naprawdę. Oberwiesz ostrzeżenie albo coś gorszego.
trafiłam dziś na informację na fb na dressage24.pl że Pegasus HB nie żyje...
Szkoda,to ojciec mojego konia i miałam nadzieję że za jakiś czas spotkają się w jednym konkursie razem...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 września 2013 17:59
Pegasus miał tylko 16 lat. Ktoś wie co się stało?
ElaPe, niestety kolka.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 września 2013 19:49
aha, dzięki, też pierwsze co to kolka mi przyszła do głowy
Proszę mnie tu tylko nie zlinczować za ten wpis, ale oglądałam sobie przejazdy z mistrzostw min. przejazd Pani Żanety... i kurdę ale czy formacja, dla której Pani Żaneta jeździ nie mogłaby rozważyć "liftingu" mundurów.
Tak, ja wiem, że teoretycznie to sędziowie wiedzą kim jest Pani Skowrońska, są obiektywni, wiedzą, że to mundur itd... ale praktycznie moim zdaniem te przejazdy jednak sporo tracą na tle tego co dziś widać na czworobokach. A widać super fraki z nowoczesnych materiałów, eleganckie, kobiece... a nie kwadratowe marynary z rękawami jak dzwon Zygmunta i lampasami z tasiemek rodem z pasmanterii lat 80-tych.

Mój mąż, który nie ma pojęcia o pojęciu, zaglądając mi przez ramię wypalił: "a ten gościu to kto?"... to mówi samo za siebie, jaki dla osoby niewtajemniczonej w nasze lokalne "koligacje" jest odbiór Pani Żanety w tym mundurze.
kotbury to samo sobie pomyślałam oglądając zdjęcia 🙂 a co do relacji to jutro jakoś po 12:15 będzie powtórka na TVP Sport
A mnie nieco dziwi jej start w ME w mundurze- Valentina Truppa też startuje w mundurze karabinieri,ale na IO miała regularny frak i cylinder...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 września 2013 23:03
Bo na IO nie można startować w mundurach. Na ME Valentina Truppa też jeździ w mundurze. Frak był tylko na IO.
Dobrze wiedzieć 🙂
kotbury a pomysl sobie jeszcze jakie te fraki sa wygodne 🙂
nie wiem po co utrudniac  🤔wirek: skoro nie wygodne to jak mozna taki stroj SPORTOWY stworzyc?! ja nie wiem...
Może re-volta pomoże zorganizować jakiś konkurs na projekt takiego munduru?
Wiem ,że jestem totalnym laikiem w sprawach ujeżdżeniowych na takim poziomie , ale bardzo mnie razi jedna kwestia w przejazdach Katarzyny Milczarek . Co mnie boli ? inni potrafią ładnie jechać w takt muzyki , wszytko fajnie wygląda a tu non stop muzyka nie pasuje .
Myślę ,że to można wypracować i nauczyć się na pamięć gdzie są zmiany podkładu muzycznego i wjechać w tą muzykę a nie jeździec swoje , muzyka swoje  🤔wirek: 
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 września 2013 15:53
monia  😲 wg mnie, a znam się nie więcej od Ciebie, w konkursie Inter na Dżeko miała najcelniejszy w muzyce przejazd (poza zatrzymaniem na koniec)... Z Ekwadorem coś tam faktycznie momentami nie do końca było zgrane (chociaż było kilka przejść w idealnym momencie), ale szczerze mówiąc, widziałam bardziej nietrafione przejazdy.
Facella  najcelniejsza ? to super jak tak myślisz
od 2 minuty już się posypało .
Mnie akurat bardziej w jej przejazdach na Ekwadorze drażnią ciągnące się zadnie nogi,takie wlekące się...za to Dżeko  😍
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 września 2013 20:09
Mnie akurat bardziej w jej przejazdach na Ekwadorze drażnią ciągnące się zadnie nogi,takie wlekące się...za to Dżeko  😍



mnie też razi to że te nogi się wleką, są sztywne i nie zginają się.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się