Niedługo do LO(a może i nie...)

Bo chodzi o to, żeby był jakiś przedmiot z tych mniej hm..."uduchowionych", a bardziej  "ścisły", więc rekrutatorzy przeważnie uznają, że z geografią typowe "humany" nie mają problemów. To ma być ukłon w stronę gimnazjalistów.
Do mojej klasy (politolog w IILO) było tak samo - na złość mi, bo akurat geogragia najmniej mi podchodzi ze wszystkich tych "niehumanistycznych" przedmiotów.

Co do VIII i VII - mam sporo znajomych w obu szkołach. Ta pierwsza ma ponoć niezłe biolchemy i wg mnie poważny minus: pierwsze klasy mają na drugą zmianę i kończą o 18-19. Autentycznie. Spotykałam wieczorami koleżankę w autobusie wracającą do domu. Ale ogółem szkoła ma niezłą opinię.

VII podobnie. Ludziska nie skarżą się, choć z tą szkołą kojarzy mi się jedna anegdotka. Matfiz, klasa koleżanki. Jedna z pierwszych lekcji, nauczycielka pyta się klasy "Dlaczego poszliście do VII?" A klasa chórkiem odpowiada: "Bo nie dostaliśmy się do dwójki..."  😁

Ale to jest mocno przesadzone. Wcale ta rekrutacja taka hardcore'owa nie jest. Składaj papiery - co Ci szkodzi? Masz przecież 3 szkoły do wyboru i niezliczoną ilość klas w każdej szkole? No to składaj na priorytet 1,2,5 wszystkie klasy, a na dalszym miejscu 6,7,8. No, chyba, że nie chcesz 🙂
busch   Mad god's blessing.
04 marca 2009 22:05
Jak sobie czytam o tych szkołach waszych, to cieszę się, że jestem prowincjuszem  😉 . Dostałam bez problemu się z wcale nie tak oszałamiającą ilością punktów (140 chyba) do najlepszego LO w okolicy i obecnie 7 w województwie.
I stwierdzam, że wyższy poziom na nic nie jest mi potrzebny- nie chciałabym jeszcze więcej nacisku na oceny bo musiałabym się zacząć systematycznie uczyć  🥂 . Poza tym- żaden nauczyciel nie uchroni mnie przed porażką na maturze jeśli sama się nie wezmę w garść.
Tak się zastanawiam- czy naprawdę warto iść do tego "najlepsiejszego" LO i potem mieć przerąbane przez 3 lata, czy może wybrać jakąś mniej wymagającą opcję i spędzić czas bardziej bezstresowo? Tak czy siak wszędzie jest ta sama podstawa programowa i wszędzie też to uczeń musi się nauczyć, a nie nauczyciel.
Oj, busch, nie jest tak źle, jak to może wyglądać. Wiadomo, czas spędzony w szkole zależy w 60% od podejścia, w 20% od nauczycieli, w 20% od klasy i ludzi 😉

Ale np. jeśli chodzi o dwójkę nie poszłabym nigdzie indziej zwzg na tzw. "tradycje"  😁 Wiem, brzmi wzniośle, ale wcale nie jest to tak napompowane. Chodzi mi tu konkretnie o 40-letni już (!) Festiwal Małych Form Teatralnych (więcej na www.fmft.art.pl ), Turniej Gwiazdkowy (mecze w kosza i siatkę z VLO) i Świętą Wojnę (piłka nożna z ILO)...
FMFT to faktycznie świetna sprawa 😉
Hejże młodzieży  😉. W miejscowych liceach już są propozycje klas, jak u was?

Już mam upatrzone kilka klas ( humanistyczno- filmowa, humanistyczno- prawna, humanistyczno- dziennikarska).
Beznadziejnie zrobili wjednym liceum do którego chciałam iść, na profilu europejsko- prawnym j. polski nie jest rozszerzony  🙄
Scottie   Cicha obserwatorka
12 marca 2009 19:59
annn ja na profilu dziennikarskim nie mam rozszerzonego WOSu 😉 za to polski, historię i WOK. Ach i dodatkowy przedmiot- dziennikarstwo, na którym od 3 lat oddaję co semestr tę samą recenzję filmu i babka się jeszcze nie zorientowała.

Polecam wszystkim, zeby dokladnie przejrzeli oferie liceow. Najlepiej pogadac z jakims drugo- lub trzecioklasista i wypytać się, czy faktycznie klasa idzie w tym kierunku, jakiego jest profilu i co robią na lekcjach.

W moim LO są piękne nazwy klas: Dziennikarska, Ratownictwo Medyczne, Mat-Fiz-Inf, Turystyczna, Plastyczna, Muzyczna. Z czego materiał realizują tylko 2 ostatnie.
Ratownictwo Medyczne rządzi!  😅

Do zainteresowanych: Dni Otwarte II LO będą 6. i 7. kwietnia. Chaos, bajzel, Sodoma i Gomora. I pewnie będę oprowadzać niewinnych gimnazjalistów po szkole  😁

Do zainteresowanych 2: niedługo FMFT. Strona jest już zaktualizowana -> www.fmft.art.pl Jakby ktoś się chciał zorientować jak wygląda najfajniejsza impreza w II LO od 23. marca do nabycia będą bilety na Dni Sztuk. Konkretne daty to: 2. kwietnia - Dzień Poezji (nuda, warto przyjść tylko dla ostatniej części, chyba, że ktoś jest bardzo wrażliwy na poezję), 3. i 4. kwietnia - Dni Sztuk w Grotesce.

PS. Mam nadzieję, że nie złamałam regulaminu.  👀
Scottie   Cicha obserwatorka
13 marca 2009 20:43
Ratownictwo Medyczne rządzi!  😅


u mnie w szkole ratownictwo medyczne to tak jak biol-chem, ale ma jeszcze rozszerzone... PO 😀 😀 😀
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
13 marca 2009 20:46
My w czasie naszych rekolekcji mielimy kolejne próbne testy. Tym razem były łatwe 😀iabeł: Ale tamte to był koszmar :P Ja wybiram się na profil z rozszerzonym j. polskim, historią i j. angielskim :P
wytłumaczy mi moze ktoś jak to jest z punktami za jeżdziectwo?
Jak udokumentować swoje wyniki i wiem ze np, za zawody ogólnopolskie za miejsca od 1 do 6 jest 6 punków. Ale np w kucach to musi być finał grupy? A na regionalkach moze być klasa nawet LL? Trochę to dziwne... kto mnie oświeci?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 marca 2009 15:25
Ramires wejdz na stonę kuratorium, albo popytaj nauczycieli odpowiedzialnych za te sprawy 🙂
A Kraków biol-chem.?
najczęstsze LO, o których słyszę z tym profilem  to VIII i XII.
Lotka widzę, że realizujesz powolutku plany o weterynarii  😉 Licze na jakieś zniżki po znajomości  😎.
Idz do I albo V  😀iabeł:
macie stresa?  :jogin:
jak już będziecie znać wyniki, to chwalić się kto gdzie się dostał w Krakowie 😉
Wcale nie czuje tych testów... szczerze mówiąc mam na nie zwis... i tak sie juz dzisiaj niczego magicznie nie naucze. Olać to
powodzenia  :kwiatek:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
21 kwietnia 2009 19:50
Ramires spytaj wychowawcę, ja za 3 miejsce w ogólnopolskich miałam chyba 6 pkt
Tylko czy za finał czy za konkurs ten taki dodatkowy? Bo ostatnio sie dowiedziałam ze za te dodatkowe tez a wydaje mis ie to za łatwe na 6 pkt
jak tam po humanie?
dla mnie był łatwy 😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
22 kwietnia 2009 12:08
Rozprawka była ok i wiekszosc zadan ale ten tekst III to byl koszmar dla calej mojej klasy jak sie pozniej dowiedzialam....prawde mowiac sie nie balam bo czulam sie dosc dobrze przygotowana podobnie na angielski ale jesli chodzi o jutrzejszy dzien to mam stracha mega 🤔
najbardziej przestraszyłam się podania, ale jakoś je napisałam 😉
jutro będzie gorzej  🙄
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
22 kwietnia 2009 12:19
Co do podania to ja troche zawaliłam... 🙁bo bylam trzy tygodnie w szpitalu a wtedy wlasnie w klasie uczyli sie pisac podania 🤔a ze ze szpitala wrocilam przedwczoraj to nie zdazylam niczego przepisac i tym samym zapomnialam u gory napisac adresu 🙄
Ja to samo- zapomniałam swojego adresu podać w podaniu ;/
Generalnie nie był zły. Jutra się zdecydowanie bardziej boję.
My akurat podanie ćwiczyliśmy dużo razy, a rozprawki to jedyne wypracowania, jakie piszemy od dwóch lat 😜 także bardzo się ucieszyłam z tych form na teście 🙂 Tekst III to był ten wiersz, czy to o wielkiej emigracji? Bo ja to o wielkiej emigracji trochę zwaliłam...

Dzisiaj o 14 będą opublikowane prawidłowe odpowiedzi 💃 ciekawe, czy się dopcham 😉
fin gdzie chcesz iść do liceum?
ja tez troche zawalilam to podanie. Zdecydowanie ten tekst o emigracji byl najgorszy 🙂
mój pan dyrektor szkoły w podaniu nazywa się Jan Chrzan  😎
http://www.mmtrojmiasto.pl/4330/2009/1/14/probny-egzamin-gimnazjalny--humanistyczny-czesc-humanistyczna--pytania-i-odpowiedzi-arkusze-wyniki?category=news tu chyba są już wyniki, ale serwer, tak jak podejrzewałam zapchany 😁

Podanie trzeba było napisać w imieniu samorządu, prawda? Podawaliście dane konkretnej osoby, np. przedstawiciela samorządu, czy np. Samorząd szkolny Gimnazjum nr ileśtam gdzieśtam? Bo ja napisałam jako samorząd i nie podałam dokładnego adresu, tylko w jakim mieście...
ja tez napislaam tak ogolnie ze samorzad
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się