Poczta Polska

desire   Druhu nieoceniony...
08 listopada 2013 20:06
bajaderka-zorro, ogólnie 😉  u mnie w mieście pracują, tyle że krócej.
[s]jak mogę sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się paczka, którą wysłałam? powinna już dawno dojść...znalazłam taką opcję tylko dla przesyłek zagranicznych  😕[/s]
dobra, mam, jest jak wół na stronie głównej 😵
Kurcze mać
W czwartek przed południem nadałam paczkę priorytetową (ubezpieczoną)
Miała dojść na piątek (siodło do rymarza -  spieszy mi się)... ale nie o tym
W systemie jak wół, że paczka w piątek doręczona. Do rymarza nijak nie dotarła  (jest poniedziałek) 😵
W piątek pracują tylko do 14 (od lat), a w systemie jako godzina doręczenia widnieje 18😲5
Co robić??   🤔

Dodam, ze rymarz uczciwy, od lat korzystam z jego usług

Reklamacji mi chyba w takiej opcji nie przyjmą - w systemie jest że doręczona , to doręczona  ❓

Cholera jasna zawsze wysyłałam kurierem, co mnie tkneło na pocztę polską, to nie wiem  🤔wirek:
_Gaga, a jest tam ktoś obok tego rymarza? Drugie mieszkanie albo coś? U nas potrafi listonosz zostawić u sąsiada np.
Gaga - dzwoń na pocztę, może w tym ich systemie coś popierniczyli. A może być tak, że zamiast rymarza paczkę odebrał ktoś inny, np. sąsiad? Ja kiedyś miałam taką sytuację, że paczkę odebrała sąsiadka bo nie było mnie w domu a ja latałam od poczty do skrzynki pocztowej przez kilka dni 🙄
Nei wiem nigdy tam osobiscie nie byłam
Rymarz ma się przebiec po sąsiadach
Jeden z sąsiadów odbiera mu czasem paczki, ale juz się z nim rano widział - paczki nie było
Panikuję, bo to moje ukochane siodło  😕

Edit: nie panikowałabym, gdyby w systemie była informacja, że nie doręczono... Opóźnienia się zdarzają...
Dzwonic na poczte, najlepiej te od rymarza, ktos sie musial podpisac jako odbiorca na kwicie, jesli to nie jest odbiorca z kwitu nadawczego paczki to juz masz co najmniej powod do reklamacji.
Albo system się kaszani, bo u mnie ostatnio zapisali, że listonosz awizo zostawił, choć danego dnia ani awiza ani listonosza chodzącego nie widziałam  🤔
(a cały dzień w domu byłam)
na pocztę muszę iść złożyć reklamację, tam mi powinni podać kto odebrał przesyłkę (zarzekają się, że odebrana)
Rymarz to pierwszy do którego dzwoniłam zdziwiona, że on sam się nie odezwał
Zawsze dzwonił jak tylko dochodził do niego sprzęt... w piątek cisza, w poniedziałek cisza...
Cholera jasna zachciało mi się poczty. Kurierem byłoby taniej, szybciej i bezpieczniej  😵

EDIT
Paczka się znalazła, tj dziś została dostarczona  😵
to po co się poczta upierała, że dostarczyła nie wiadomo komu w piątek??  🤔wirek:
NOSZSZSZSZSZ CHOLERA!!!!

Obejrzałam dzisiaj nowy cennik poczty polskiej!!! Co za pogmatwana logika, kto go wymyslił. Paczka do Czech i Słowacji 33zł. Taka sama do Niemiec ponad 60  🤔  Mamy chyba najdroższe przesyłki zagraniczne w Europie!!! Takie niecenzuralne słowa mi się cisną na usta, że mam język pokaleczony żeby głośno nie mówić!!! I przymus że każdy list polecony zagraniczny MUSI być priorytetowy. Do tej pory 1 na 10 dochodził mi w tempie godnym opłaty priorytetowej, po jakiego grzyba mam sponsorować pocztę. Buuuu
Czy jakaś firma kurierska ma rozsądne ceny???? Na przesyłki do max 2kg i nie biznesowe????
Miałam już nie raz przypadek, że listonosz pozostawił awizo bez jakiejkolwiek wcześniejszej próby doręczenia do odbiorcy. Nie rozumiem, czy to tak trudno zadzwonić do drzwi i nie tachać tej paczki dalej ze sobą?

Taki mały off nie pl-pocztowy, ale czy ktoś korzystał z tej: http://paczkawruchu.pl/ formy wysyłania paczek?
Pursat   Абсолют чистой крови
17 kwietnia 2014 19:52
Słuchajcie, jak to jest z rejestracją przesyłki poleconej w bazie PP? Załóżmy, że chcę nadać list polecony ekonomiczny, idę na pocztę, przesyłkę przekazuję, otrzymuję dowód nadania. Czy w tym momencie przesyłka jest umieszczana w systemie i można ją śledzić?

Kupiłam ostatnio coś na allegro (wysyłka priorytetem) i sprzedawca twierdzi, że zaniósł przesyłkę na pocztę 15 kwietnia i "przypadkowo" została ona opłacona jako eko, nie prio. Śledzenie pokazuje tę paczkę w systemie z datą dzisiejszą, czyli 17 kwietnia. Czy możliwe, że list ekonomiczny przeleżał te dwa dni i został wklepany do systemu w momencie opuszczania urzędu w dalszą drogę do mnie czy facet (kolejny raz) próbuje mnie zrobić w bambuko?
Pursat, numer nadania od razu powinien być w komputerze bo osoba przyjmująca list skanuje kod (tak mi powiedziała koleżanka pracująca na poczcie jak nie mogłam znaleźć swojej przesyłki w systemie)... Moim zdaniem facet Cię robi w bambuko. Jak czekałam na paczkę z zagranicy to była w komputerze od razu po tym jak przechwyciła ją nasza poczta.
Pursat   Абсолют чистой крови
17 kwietnia 2014 20:00
Tak też myślałam. Dzięki! :kwiatek:
Poproś go o skan nadania i zobacz datę na pieczątce.
Pursat   Абсолют чистой крови
17 kwietnia 2014 20:46
Poprosiłam, czekam na odpowiedź.  :kwiatek:
Dzisiaj "moj" pan z PP, ktory odbiera od nas korespondencje z pracy, powiedzial mi, ze Pocztex sie zamknal i jest duzy problem z dostarczaniem paczek. Podobno zalegaja w magazynie i nie ma kto sie nimi zajac i jest ogolnie mega balagan. Ktos cos slyszal na ten temat? 👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 kwietnia 2014 11:53
Skoro numer nadania 15.04 nie był widoczny, a ten sam numer był widoczny 17.04 to znaczy, że facet wysyłający towar do Pursat go sobie wymyślił? 😉

Chyba, że ma podpisaną umowę z pocztą i sam nakleja sobie "R-ki" 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
18 kwietnia 2014 13:43
Zanim poprosiłam o nadanie, wysłał mi coś takiego.
Wczoraj spotkałam nowego pana doręczyciela. Pan nie z Poczty tylko od konkurencji. I tak zagadałam o pracy i w ogóle.
Że mam nadzieję, że nie będzie wzorem swego poprzednika wyrzucać poczty w krzaki. A pan nagle:
- Ja się nie dziwię, że wyrzucał. To normalne! Za taką pensję to tylko tak się pracuje! Dobrze robił!
Zbaraniałam.
Po chwili chciałam panu wytłumaczyć co i jak jest u nas na podwórzu, gdzie adresaci, gdzie skrzynki. A pan:
- Niech mi pani da spokój! Ja się nie zamierzam  tego uczyć! I tak tu długo nie popracuję za takie pieniądze! Ja dokładam do tej pracy!
Zbaraniałam powtórnie. Pocztę znalazłam rzuconą na skrzynkę na górze. Porozkładałam do właściwych szufladek.
😵
Jak ukrócić praktykę niedostarczania przesyłek? Doręczyciel przynosi po 14 dniach dwa awiza - w tym powtórne.
Na pierwszym - niedostarczonym- ma wpisane, że nie zastał odbiorcy a to nie jest możliwe. Przypuszczam, że wpisuje to z góry. Przesyłki nie dostarcza wcale. Skargi telefoniczne nic nie dają. Pisać?
Ostatnio taka odzyskana cudem przesyłka była zniszczona (zawartość się zepsuła) a nadawca zapłacił za mega/super/cud miód ekspres ponad 20 zł.  😲
Tania, pisać reklamacje. Jak nie pójdzie pisemnie to moim zdaniem oleją. Ja kiedyś tak naprostowałam pana, potem po 2 razy dzwonił, żeby sprawdzić, czy na bank mnie nie ma. (raz byłam pod prysznicem to słysząłam 😉)

ashtray, zamiast pocztexu wprowadzono usługę paczka 24 (48)  gwarantowane dostarczenie "do" - i jak najbardziej działa, wysyłam tym sporo, dochodzi. Raz nie doszła - no tu miałam wścieka i złożyłam reklamacje - właśnie dostałam odszkodowanie za niezrealizowaną usługę.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
18 sierpnia 2014 10:24
Tania jeżeli to listonosz Poczty Polskiej to pisać skargę i proś o wyjaśnienie, jak trzeba będzie to do skutku 😉

epk Pocztex też jest, nawet tańszy niż kiedyś 😉 teraz masz do wyboru z kurierskich albo esktra24 albo pocztex, za jakiś czas (jeszcze nie wiadomo kiedy) zostanie tylko pocztex 😉
No napiszę. Tylko mnie się w głowie to nie mieści jak on mi WRĘCZA powtórne awizo razem z tym pierwotnym a na obu napisał, że mnie nie zastał.  🤔
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
18 sierpnia 2014 10:42
No napiszę. Tylko mnie się w głowie to nie mieści jak on mi WRĘCZA powtórne awizo razem z tym pierwotnym a na obu napisał, że mnie nie zastał.  🤔


niestety praca tych panów pozostawia wiele do życzenia, co najgorsze poczta ich nie zwolni bo nikt nie chce pracować na takim stanowisku...
Jutro będę wysyłać paczkę do mamy (Anglia)  i mam głupie pytanie..

W paczce będzie komputer (netbook) oraz buty. Co powinnam wpisać w zawartości? Czy nie poniosę dodatkowych kosztów z tytułu że wysyłam komputer? Jak to jest?
nopebow, przede wszystkim ubezpiecz paczkę na kwotę adekwatną do wartości
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
08 września 2014 08:42
Wielka Brytania nie przyjmuje paczek wartościowych (ubezpieczonych).
ja się jakos wystrzegam wysyłania paczek przez Pocztę Polską, miałam już kilka nieprzyjemnych momentów i nie potrafię juz im zaufać. Zazwyczja teraz korzystam z FastPost gdzie mogę śledzić swoją paczkę i wiem kiedy dokładnie dotrze do mnie.
bbeataa, prrr nieładnie się reklamować na niekomercyjnym forum
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się