Dopasowanie siodła

Mam to wrazenie co halo. No chyba ze kon stal ma 3 nogach?
halo jezdzilam dwa razy po tym jak na moje laicke oko siodlo leżało lepiej niż wszystkie dotychczasowe które mierzyłam na tego konia  🙄 Tak podswiadomnie cos mi było z tym siodlem nie tak ale jak mowie nie znam się próbuje ciagle metodami prob i blegow wkoncu dopasować cos do tego konia  😵 Ale najciekawsze jest to ze koń wyraźnie jest z tego siodla "zadowolony" a i mi się dobrze i mam odczucie 'równo" siedzi ,sama już nie wiem. Dzis sprawdze je tak jak mi radzilas. W mojej galerii jest więcej zdjęć może tam cos lepiej widać 😉
Zorilla powiem szczeze ze moja klacz ma ADHD i stanie w miejscu w całkowitym bezruchu to dla niej nie lada wyzwanie probowalam żeby na zdjęciach stala w miare równo i się nie krecila ale idealnie to nie wyszlo wiec nie gwarantuje ze klaczyna na ktoryms zdjęciu nie stoi z podwinenta noga  🙄
Pozwolę sobie na wrzucenie tu małego obwieszczenia, bo może się do czegoś przydać. Mam nadzieję, że moderacja mnie nie pogoni.
29.03 stowarzyszenie Z kopyta przez Warmię i Mazury, organizuje w okolicach Olsztyna szkolenie, którego elementem będzie prawidłowe dopasowywanie siodeł. Żeby nie robić reklamy w nieodpowiednim wątku, zapraszam na priv. po szczegółowe informacje.
faith
No właśnie sierota jestem i nie pytałam🙂 😡
Ale rozwiązanie z drucikiem brzmi rozsądnie więc pewnie się zdecyduję w końcu poszerzyć zamiast szukać nowego.
Dzięki!
mam pytanie-jak właściwie ma leżeć idealnie dopasowane siodło? czy tył siodla ma być całkowicie przyległy?
Bo mam taką sytuacje że w moim siodle jest za szeroki łęk dlatego też jest mało miejsca do kłębu.Wydawało mi się również że za bardzo uciska tył ... Kiedy założyłam podkładkę  przód się trochę podniósł i jest miejsce na 1-2 palce.Za to wydaje mi się że jak robię półsiad to tył lekko odstaje i jest przerwa na tyle że można włożyć dłoń....
Bardzo prosze was o pomoc bo kompletnie nie wiem co robić o.O kupić podkłade podnoszącą tył czy przód? czy może po prostu zwykłą grubszą?
Moze po prostu dopasowane siodlo 🙂
A tak powanie to niewiadomo nic po Twoim opisie, jezeli nie masz dostepu do pasowacza chiaz wrzuc porzedne fotki.
Uzupełniając wypowiedź Zorilli
Z doświadczenia wiem, że tańsze często jest przerobienie siodła niz kupno 17 podkładek
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
14 marca 2014 07:17
Ponadto jest kilku świetnych rymarzy, którzy dopasują Ci siodło - na ile będzie to w ich mocy, wszystko zależy od tego jak jest ono zrobione.
Dodam, że jak dużo fajniej się będzie na koniu jeździło, jak będzie miał takie dopasowane siodło - większa wygoda dla niego i jeźdźca.
znacie kogoś kto dopasowuje siodła i dojedzie do Opola ??
Proszę o ocenę dopasowania siodła, w tygodniu postaram się jeszcze zrobić zdjęcie grzbietu po jeździe.

Pozostałe zdjęcia: http://re-volta.pl/galeria/album/5113
Pani Maria Soroko będzie w Strzegomiu w czwartek 20.03. Może ktoś zainteresowany wizytą?










Poproszę o opinię  :kwiatek:
Beladonna, a masz zdjęcie, jak w tym siodle siedzisz?
Pomocy: co oznacza numer 17 4 03  w siodle Euroriding?! 17 to rozmiar siedziska a reszta?
ikarina
Beladonna, hej! Może to złudzenie, ale coś wygląda, jakby siodło w centralnej partii miało za wąski kanał! Brak miejsca na mięśnie. A to jest miejsce, w którym spoczywa cały ciężar jeźdźca. Jeśli tam (centralnie pod kroczem) siodło ciśnie - to kłopoty z grzbietem i bólem mogą być, jak najbardziej 🤔
zdecydowanie podejrzany jest ten kanal, z widoku przedniego leku juz wyglada waskawo, mysle ze dalej jest paskudnie.
Mogę zrobić kolejne zdjęcia, żeby to chociaż ciut potwierdzić, tylko jak?
pod przednim łękiem powinny mieścić się dwa palce?
a pokaz siodlo od spodu?
Beladonna, niestety jest to zdecydowanie bardziej skomplikowane niż "2 palce".
Aktualnie zdjęcia nie mam od spodu, ale postaram się na dniach zrobić.
Domyślam się, ale chociaż coś żeby potwierdzić albo obalić obawy
Bardzo proszę o opinie o tym, jak leży to siodło. Mam wątpliwości, z jednej strony przedni łęk jest wysoko, ale z drugiej- ten kąt rozchodzący się od przedniego łęki, jaki tworzy przód siodła, jest taki jak kąt końskiego grzbietu w tym miejscu, więc niby ok. Poza tym, to ujeżdżeniówka, więc ten łęk chyba zwykle jest wyższy, prawda? I druga sprawa- nie dolega do grzbietu ostatnie 4-5cm ławek, kanał jest też tam dość wąski (ale już kilka cm wcześniej jest fajny szeroki). Da się coś z tym zrobić czy raczej odpuścić?  :kwiatek:
Kanał z tyłu dla mnie jest zdecydowanie za wąski.
zdecydowanie za wąskie siodło, za wąski kanał. Odpuśc je sobie 🙂
lenalena, w ogóle to siodło nie pasuje 🙁
lenalena, trochę za bardzo z przodu siodło, ale ogólnie i tak masakra. Odpuść.
Dziękuję!
Swoją drogą , czemu robią siodła z takimi wąskimi tunelami skoro wiadomo ze są za wąskie?
Ulala to raczej nie jest kwestia tegop, że robią siodła z wąskim kanałem czy zwężającym się tylko robią z kanałem o jakiejś szerokości, ale po latach używania często nie do końca dopasowane do konia (np lecące na tył) się uklepują panele i zwęża się tunel. Często gdy siodło leci w tył tunel zwęża się właśnie w tylnej częścu.
Jesli chodzi o nowe siodła to wiadomo też mogą mieć różny kształt paneli i szerokość tuneli, na pewno zależy to od grzbietu konia jak siodło leży i czy kręgosłup ma po obu stronach trochę luzu, czy panele nie leżą tuż na nim.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się