Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Unikałabym przy biegunce produktów mlecznych, dawałabym kleik ryżowy na wodzie... lepiej zaopatrzyć się w probiotyk niż dawać mleko (tak nam pediatra zaleciła, ale może ze względu na to, że mały ma alergię na laktozę/albo coś innego co jest w krowim mleku).
Owoców też bym unikała (szczególnie jabłek).
Chlebek z masełkiem, kleik, zupka ryżowa, zupka zagęszczana kaszą kukurydzianą, kisiel, herbatki do picia/woda przegotowana.
Czekolada  😉 w małych ilościach... Biszkopty, upiekłabym jakieś zwykłe ciasto (np. babkę piaskową).

Z apteki elektrolity, np. smecta o ile można kupić tam takie rzeczy  :kwiatek:

Krzysio też ma lekką biegunkę  🤔 pupcia lekko odparzona... choć przewijam od razu  🙁
Kaszel już ma łagodniejszy.
Teraz ja zaczynam być chora  😵
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
21 czerwca 2014 14:46
Daj jej to na co ma ochotę. Skoro to wirus to i tak bedzie miała biegunkę i tak a lepiej żeby jadła coś niż nic...a elektrolity jest sens uzupełniać po ustąpieniu choroby.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 czerwca 2014 14:50
Dzięki :kwiatek:
Na razie śpi, jak się obudzi spróbuję jej jeszcze raz dać tę marchew z ryżem. Jeśli to ten 3 dniowy wirus to powinno jej do jutra przejść, jak nie to pójdziemy do szpitala.
Ja jestem zielona w temacie lekkich rzeczy przy takich dolegliwościach, bo sama w takich sytuacjach jem normalnie albo w ogóle. Więc nawet pomysłu nie miałam co jej dać :/
Czarownica, ja dawalam albo ryz na wodzie z gotowanym jablkiem lub gotowana cala marchew, ziemniaczek z wody i kurczak z wody.
CzarownicaSa, ever greeny to... Najpierw wypadałoby podleczyć. Smectę dostała? Albo węgiel? I koniecznie elektrolity typu gastrolit. Nie wierzę, żeby nie było. No i... coca cola. Odgazowana.
Do jedzenia: przypieczone tosty (węgiel pochłania toksyny, jak smecta), pieczone jabłko, kisiel, może marchwiankę wypije? (marchwiana woda, gotowana), nieśmiertelny kleik ryżowy. Później pure ziemniaczane.
CzarownicaSa, krakersy i chrupki?!  🤔 Przeczytaj sobie skład krakersów. Niewiele jest tak niezdrowych rzeczy.
Nie wiem co masz na myśli pod pojęciem "chrupki". Jeśli tzw. flipsy kukurydziane, składające się w 100% z kaszki kukurydzianej, to jak najbardziej ok.

A ja jestem bardzo happy, bo szukając w sklepach ekologicznych i zielarskich w Koszalinie kaszek Holle, lub Sun Baby, znalazłam jeszcze innej firmy - Nominal, którą znałam ze słyszenia od sznurki. Są o połowę tańsze od Holle! 😅
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 czerwca 2014 18:44
Krakersow jej nie daje, je tylko flipsy. Banana zjadla. Troche chleba. Nic innego nie chce, placze i ucieka.
Czekamy na telefon od lekarza.
CzarownicaSa,  wegla  nie podawaj. 
Wegiel wiaze toksyny.  Dlatego jest wskazany do leczenia bakteryjnego. A Rajka na 99% ma wirusa ktorego sama z organizmu wydalic musi. 
Nawadniaj nawadniaj i jeszcze raz nawadniaj.
Jezeli duzo i dobrze pije to tylko trzeba czekac az przejdzie. 

Co do jedzenia niech je co lubi wylaczamy tylko owoce i produkty mleczne. 
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
22 czerwca 2014 10:28
leosky- Po co Ci takie wielkie gacie?  🤣 Ja do końca ciąży nosiłam wszystkie te co przed ciążą, chyba że nosisz z jakimś wysokim stanem to nie wejdą na brzuchol ale jak takie zwykłe kończące się nieco nad łonem to nie potrzeba spadochronów 😉


problem w tym że mi zad urósł ze 2 lub 3 rozmiary. A i tak miałam zawsze spory 🙂 I stare majty mnie gniotą. A te co kupiłam nie wgniatają pośladków i są do pępka.

rozglądam się właśnie za rożkiem. Jeju tak bym już pojechała i pokupowała coś ale nigdy nie ma czasu.

maleństwo małych i podwójnych🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 czerwca 2014 11:14
nika77, to chyba mylisz mnie ze zduśką - to ona wstawiała zdjecie wózka. My będziemy mieli taki:

http://www.sportline.riko.pl/produkty/nano/
Zdrówka dla Rajki!
Juliee, ja kaszki Nominal kupuje na allegro-przesyłka 9 zl, odbiór w paczkomacie. Nie bardzo mam czas latac po Oleśnicy i szukac, zawsze zamawiam kilkanaście sztuk dla siebie i znajomych i sie opłaca, cena za 1 szt ok7,50 bodajże😉 Ale nie o tym miałam pisać..mam do Ciebie "pretensje", pisałas tak o odcycowaniu i chyba moj (L)OLEK czytnął sobie 😀 porzucił wieczornego, nocnego i porannego cyca..ot tak😉 Czasem jeszcze podoi, ale juz sporadycznie i bez takich emocji jak wcześniej. Zawsze kwękał w taki charakterystyczny sposób😉 HEH. Za to zasypia kladąc głowke na moim brzuchu( chyba czas sie zabrac za niego,znaczy brzuchol i pocwiczyc, syn daje mi sygnał) albo na cycu.Dziwnie mi tak jakoś..Syn mi dorasta..To rzezywiscie ja mam wiekszy problem niz Olo..
Nie wiem jak to teraz będzie u mnie w pracy, bo dzięki karmieniu wychodzę 1 h wcześniej i jestem w domu ok 18  a nie 19😉 Na razie sie chyba nie przyznam, heh, poki nie zapytaja lub nie każa mi donieśc karteczki od lekarza😉 Chyba do 3rz można karmić i korzystać z tych 2och przerw po 30min?( ktore ja wlasnie łącze i wychodze wcześniej, tak sie dogadałam)
Ciężko mi strasznie na sercu, naprawde, mówie to ja..ta, która w szpitalu zarzekała się, ze jak wyjdzie na butle od razu przechodzi, nawet siądzie demonstracyjnie prze dyżurka i zacznie karmić po wypisie😉 a tu 1,5 roku za nami..
A my mamy ospę część drugą 😵 A za tydzień chrzest....
Olesniczanka, No przepraszam... :kwiatek: 😉
Ja bym karmiła dłużej, gdyby nie rozmiar mojego biustu, wykraczający poza wszelkie tabele i normy społeczne. Biustonosz z "normalną" miseczką H/I udało mi się kupić tydzień temu, jak już mi się cyc zmniejszył z rozmiaru M. 😉

A te kaszki Nominal następnym razem też na allegro też kupię. Pyszna jest wielozbożowa! Jeszcze mam orkiszową i jaglaną nierozpakowaną.
A z czym je serwujesz Olutkowi? Ja ostatnio z truskawkami, albo jak mi się spieszy, to ze słoiczkowymi gruszkami Williamsa Babydream i czasem z szuszoną, ciemną morelą.

Muffinka, Co za pech.  😵
Chyba przejdzie w ciągu tygodnia na tyle, że będzie Adasio w stanie "używalności"? 😉
Zobaczymy. Oby bo już nie chciałabym odwoływać. Gdyby dziś był ten chrzest to byłoby ok - bo ma krostki tylko na plecach i brzuchu więc nie widać🙂 Z drugiej strony nie będzie sam, będzie też inne dziecko na tą samą godzinę więc boję się aferki jak wezmę go z krostami wszędzie...
Ale ospa zaraża przed wysypaniem więc spokojnie możesz go brać na chrzciny i nikogo nie zarazi.
Noi czas płynie w środę do lekarza ciekawa jestem co mi powi czy potwierdzi ciążę czy nie jak radziłyscie sobie ze wzdetym brzuchem? Bo podbrzusze odznacza mi się poniżej pępka twarde a powyżej jakbym była wzdeta straszne uczucie...a pozatym czuje się lepiej jak w 1 ciąży nudnosci tylko z rana a tak inaczej...
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
22 czerwca 2014 16:39
leosky ciążowe majtasy byly w Biedronie. Takie z wyższym stanem. Nie wiem jaka jakos bo kupiłam tylko staniki do karmienia. One są ok wiec majtki pewnie też będą🙂
Ale ospa zaraża przed wysypaniem więc spokojnie możesz go brać na chrzciny i nikogo nie zarazi.


Nieprawda. Wirus siedzi w pęcherzykach. Więc dopóki na ciele jest ostatni nieprzyschnięty i nie zmieniony w strupka pęcherzyk, dopóty zarażamy.
maleństwo też o nim myślałam, ale ostatecznie zdecydowałam się na Baby design lupo comfort  😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 czerwca 2014 19:32
pari01, wygląda... tak samo :p One wszystkie są podobne. Ten nam podpasował cenowo, dobrze się prowadzi i składa... i chyba tyle. Duża gondola.
Inne są ! http://www.babydesign.eu/lupo-comfort/wozki-babydesign
Gondolka łatwiej odpinała się w B.D. itp. Nano chyba ma ciutek większą gondolkę. To nowe wózki mało opinii o nich 🤔 widziałam na żywo oba i raczej ten BD ciekawszy, oczywiście w moim odczuciu. Jestem jednak ciekawa Twojej opinii o Nano  😀
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 czerwca 2014 20:55
pari01, nie no, to "takie same' było z przymruzeniem oka, bo generalnie wszystkie, które oglądaliśmy były podobne, ta sama konstrukcja. U nas tego Twojego nie było. Byle się dobrze, lekko prowadził i był wytrzymały, a będę zadowolona.
Juliee, my tez na słodko jemy  Nominalowe kaszki 😉 w sensie mus owocowy( takie w pudeleczkach jak jogurt), słoiczek owocków czy sezonówki😉  czyli nuuda 😉A kupujemy o tu  kaszki nigdy problemów nie było😉 Wszystkie już jedliśmy, np orkiszową to mieszałam z jaglaną w proporcji1:3 czy coś, bo za smaczne to nie było😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 czerwca 2014 21:57
A u nas dalej biegunka i nocne wymioty. Byliśmy wczoraj u lekarza, posłuchał jej, obejrzał gardło i uszy, wypytał. Uznał, że to faktycznie ta wirusówka, kazał dawać do jedzenia absolutnie wszystko co będzie chciała, nie bać się mleka śmiało dawać i w sumie czekać, aż przejdzie. Może trwać 1, 2, 3 dni a może i... 7 😵 Wczoraj po południu apetyt jej trochę wrócił, ale dziś znów nie chciała jeść. Obudziła mi się o 5? 6? rano i chciała "am!", to zrobiłam nocną wyprawę do lodówki i na szybko dałam jej to co znalazłam- pół parówki i kromkę chleba. Spałaszowała i poszła spać 😎 I wymiotowała tylko raz tuż po zaśnięciu wieczorem, więc było trochę lepiej... ale biegunka się utrzymuje.
Pojutrze lecimy... wesoło będzie 😁
Na jakiej podstawie uznał, że to wirusowe?  😉 (nie pytam złośliwie  :kwiatek🙂
Przy wszelkich zatruciach... najlepiej dawać tylko ciepłe posiłki, szczególnie na pusty żołądek... parówka to nie jest najlepszy pomysł  🙄 (co by tylko nie było, że się czepiam...).

Zawsze profilaktycznie zachować dietę choćby minimalną... zaszkodzić nie zaszkodzi  😉 a pomóc naprawdę może  🙂
Bo nawet u dorosłych ludzi zalecane są lekkostrawne posiłki  🙄
Ja wczoraj wylądowałam w szpitalu z silnymi krwawieniami...
Straciliśmy Nasze Malenstwo 🙁
[quote author=agulaj79 link=topic=74.msg2124009#msg2124009 date=1403445258]
Ale ospa zaraża przed wysypaniem więc spokojnie możesz go brać na chrzciny i nikogo nie zarazi.


Nieprawda. Wirus siedzi w pęcherzykach. Więc dopóki na ciele jest ostatni nieprzyschnięty i nie zmieniony w strupka pęcherzyk, dopóty zarażamy.
[/quote]

No właśnie. Zobaczę jak będzie, bo jeśli Adaś przejdzie ospę tak jak Filip to jest szansa że nie będę musiała odwoływać chrzcin. Filip miał niewiele krost, tylko na 6 dosłownie powstały pęcherzyki które szybko przyschły. jest teraz nieco ponad 2 tyg po ospie i idzie dziś do przedszkola.

Kajula tak mi przykro 😕
maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 czerwca 2014 06:49
Kajula, potwornie mi przykro... Nie wiem, co napisać. Chyba tylko tyle, żebyście się mocno trzymali. Jestem pewna, że Wasze Maleństwo do Was wkrótce wróci.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
23 czerwca 2014 06:50
Kajula tak strasznie mi przykro kochana  🙁 .. ciężko cokolwiek napisać no  😕 trzymajcie się !
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się