USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?

On Thursday, when a Malaysian Airlines plane was apparently shot down over Ukraine, a Ukrainian Buk anti-aircraft missile battery was operational in the region, the Russian Defense Ministry said, contradicting Kiev’s statements.

The battery was deployed at a site from which it could have fired a missile at the airliner, the ministry said in a statement. It said radiation from the battery’s radar was detected by the Russian military.

“The Russian equipment detected throughout July 17 the activity of a Kupol radar, deployed as part of a Buk-M1 battery near Styla [a village some 30km south of Donetsk],” the ministry said in a statement.

The ministry said the radar could be providing tracking information to another battery deployed in the region, which was at a firing distance from the plane’s flight path.

Earlier Kiev said it could not have fired a missile at the passing civilian plane because it had no Buk missile launchers deployed in the region. At the same time the Ukrainians said the militias had no Buk systems in their hands, according to a statement from the country’s Prosecutor General.


Któryś BUK strzelił, teraz się będzie wyjaśniać czyj.

p.s
wrrr.... a my znów wyskakujemy przed orkiestrę - wszyscy pojednawczo i dyplomatycznie wydają oświadczenie a my heja! z szabelką.
A ja leciałam sobie na holiday do Egiptu i na lotnisku na miejscu zawrocili spowrotem do UK.. Mam lecieć do Polski i tez się zastanawiam czy nie przecierpiec tych kilkunastu godzin i przybyć drogą lądowa bo po prostu jestem w ogromnej panice już co chodzi o latanie samolotami.

To co dzieje się na Ukrainie, Rosji, Egipcie, Turcji, Iraku, Iranie itp nie powinno przechodzić nam obojętnie obok nosa... Niecałe 20km mieszkam od granicy Dorohusk-Ukraina i widoki nie są mile jak ludzie uciekają z dziećmi, niektórzy nawet ranni. Strasznie boje się wojny i w tak młodym wieku nie chciałabym jej przeżyć.
Tania, zdaję sprawę sobie z tego, że gdzieś na świecie jest garstka ludzi, która w to uwierzyła, nawet stworzyła grupki wzajemnego wsparcia i jeszcze to będą zaraz rozdmuchiwać 🤔


Skoro kiedyś mogli uwierzyć czy "uwierzyć" w inne kłamstwo, to uwierzą i w to. Obecnie np. w Kanadzie większość ludzi - i to nie motłoch, a profesorowie uniwersyteccy wierzą, że to Polacy wybudowali Auschwitz i mordowali Żydów. Jeżeli komuś z Polski tego nie mówią, to tylko z powodu political correctness.
Np.: http://historia.wp.pl/title,Prof-Witold-Kiezun-dla-WPPL-100-tys-warszawiakow-zostalo-skazanych-na-kare-smierci,wid,16753214,wiadomosc.html?ticaid=1131ad

Zauważ, że w przypadku naszego Tupolewa wersja oficjalna jest taka, że to był wypadek komunikacyjny. Rosja nie była w konflikcie zbrojnym z Polską - a nie ma żadnego materiału z miejsca katastrofy nakręconego przez BBC czy inną goebbelsowskę szczekaczkę. A tu - rejon konfliktu zbrojnego, latają cywile i regularna armia z karabinami - a reporter "niezależnej stacji" - nie pamiętam już której znalazł czarną skrzynkę.
Portal "w Polityce" pisze "relacja na żywo z ewakuacji stacji rakiet" - a ilustracją jest materiał z Youtube, kilkunastosekundowe nagranie nie wiadomo skąd i kiedy zrobione. Dalej: "rozmowy", które pokazują w mediach może spreparować prawie każdy, kto ma pojęcie o montażu video. Dalej - podobno amerykańcy wojskowi wiedzą jak było i że doszło do zestrzelenia. Dwie godziny później Merkelowa mówi, że są poszlaki. Poszlaki to nie jest wiedza - to oznacza, że ona z Murzynem Nr 1 ustala jak było, czyli ustala, co było w przeszłości. Nie bada, jak było - tylko czeka na wersję, w którą mamy uwierzyć.

Jest oczywiste, że to nie jest ten sam samolot i zaginięci wtedy nie czekali na dzisiejsze zdarzenia - chodzi o to, że poziom załgania mediów i polityków jest taki, że ta wersja jest tak samo prawdopodobna, jak każda inna. Nikt z nas nie ma dostępu do radarów, satelitów, kanałów transmisji - a jeżeli ma, to dostęp wycinkowy. Żadna ze służb nie przedstawi dowodu tego, co wie, ponieważ ujawniłaby jakimi narzędziami dysponuje. To oznacza, że w każda wersję będzie trzeba uwierzyć bez dowodu.
Z jednej strony mamy informacje, że separatyści nie dopuszczają nikogo do miejsca katastrofy - a z drugiej mnóstwo zdjęć i ludność cywilną, która bierze udział w akcji poszukiwawczej. Ktoś w to wierzy, że zwykli ludzie idą na miejsce, gdzie agresywni, uzbrojeni członkowie grup paramilitarnych pilnują dostępu? I spokojnie sobie chodzą? Któraś z tych informacji musi być nieprawdziwa.
Samolot mógł zestrzelić każdy - bo tam potencjalnie każda ze stron konfliktu dysponuje dostępem do takiej broni. Piszę "zestrzelić" - co też nie jest pewne, podobnie, jak ewentualny sposób zestrzelenia - a na ten brak pewności wskazuje pewność takich ludzi, jak Sikorski, czy dziennikarze - którzy wiedzieli to już w chwili katastrofy, jak było.
W to, o czym piszesz znakomicie wpisuje się nagranie rozmowy "separatystów" z wczoraj. Jak z rękawa nagle wytrzepane.
I są ludzie, co się dadzą pokroić za to, że prawdziwe. A mnie ono właśnie najbardziej nasuwa podejrzenia. Bo jest jakby z góry gotowe. Tak je odbieram.
Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow oznajmił, że Rosja nie przyjmie od separatystów czarnych skrzynek boeinga 777.
- cieszy mnie natomiast to oświadczenie.
A martwią słowa naszego, pożal się Boże, szefa MSZ, który już WIE z góry co i kto. No i sypane garściami w naszych mediach informacje z brukowców z każdego kraju, podawane jako wiarygodne informacje. Kurczę, jak ja mogę odróżnić poważne media od rynsztoka, to taki pan czy pani z TVN też powinna. To jej zawód, nie mój.
o proszę, "ekspert" wrrrr.....
A jakby tak pokojową demonstrację zrobić? Taką neutralną? Albo się po cichu pomodlić?
Nie, lepiej trzepać jęzorem co popadnie bo to chwila sławy-bezcenna.
dempsey   fiat voluntas Tua
18 lipca 2014 13:39
Z jednej strony mamy informacje, że separatyści nie dopuszczają nikogo do miejsca katastrofy - a z drugiej mnóstwo zdjęć i ludność cywilną, która bierze udział w akcji poszukiwawczej.

też mnie to uderzyło
Bo niektóre media tak kreują sytuację. W innych piszą o obecności obserwatorów, ekspertów, dziennikarzy. O dobrej woli wszystkich stron i poszukiwaniu rozwiązania. I od wczoraj mnie to już irytuje.
Za naszą wschodnią granicą posunęli się aż do tego:

klik

Czy tylko dla mnie wygląda to jak amatorski photoshop?
dempsey   fiat voluntas Tua
18 lipca 2014 14:34
To się dopiero zaczyna..
Poniżej link do tekstu próbującego dla odmiany udowodnić, że to wszystko ukraińska prowokacja.
http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/2965-mehanizm-provokacii.html

Ciekawe. Jeśli faktycznie 2x korygowano mu trasę na północ, i jeśli faktycznie komunikował się w tej kwestii tylko z Kijowem, i jeśli faktycznie do końca towarzyszyły mu dwa ukraińskie SU-27 (a o żadnym z tych faktów jakoś nie słychać w tzw. mediach) to jest jednak coś nie do pominięcia.
Bo to nasze i amerykańskie media tak kreują sytuację. W innych piszą o obecności obserwatorów, ekspertów, dziennikarzy. O dobrej woli wszystkich stron i poszukiwaniu rozwiązania. I od wczoraj mnie to już irytuje.


Tak wszyscy są na miejscu i nic nie robią. Cudowna współpraca.
http://www.tvp.info/16092711/makabryczny-widok-wokol-leza-szczatki-ludzi-rozbite-kawalki-samolotu
http://www.tvp.info/16092131/makabryczny-widok-na-miejscu-niewiele-sie-dzieje
Tak wszyscy są na miejscu i nic nie robią. Cudowna współpraca.
http://www.tvp.info/16092711/makabryczny-widok-wokol-leza-szczatki-ludzi-rozbite-kawalki-samolotu
http://www.tvp.info/16092131/makabryczny-widok-na-miejscu-niewiele-sie-dzieje


Dziennikarz, który relacjonuje przez telefon, to Paweł Pieniążek z "Krytyki Politycznej" (to taka komunistyczna organizacja, której każdy prezydent miasta z PO daje lokal i pieniądze na działanie, także z budżetu państwa - profil ideowy: trockizm, marksizm, komunizm, Lenin wiecznie żywy).

Ten gość jest tam przypadkowo, albo na szkoleniu dla młodych kagebistów. Nie ma aparatu, kamery, nie potrafi nawet zrobić zdjęć komórką, jest posrany ze strachu i siedzi w hotelu. Innych dziennikarzy tam nie ma - TVN czy TVP nie są na tyle głupi, by narażać sprzęt i ludzi - a materiały sobie ściągną z serwisów zagranicznych, a te dostaną je od służb, mających agenturę na miejscu.
A ten tu opowiada o blokadach, wysadzonych mostach - pewnie będzie pisał powieść rewolucyjną i mu materiały filmowe czy fotki niepotrzebne.
😂
Nestor, jesteś bezcenny.
p.s
Konferencja Prezydenta USA miała byc i jest przełożona na 18😲0 .  👀
Oby nic złego.
😂
Nestor, jesteś bezcenny.
p.s
Konferencja Prezydenta USA miała byc i jest przełożona na 18😲0 .  👀
Oby nic złego.


Poszukałem o tym Pieniążku - widnieje w zespole Krytyki Politycznej.
http://www.krytykapolityczna.pl/zespol-kp ).

Ale: portal "w Polityce" uchodzący za antykomunistyczny też się na niego powołuje, w stopce adnotacja, że jest to informacja ansi/PAP - czyli włoska agencja i PAP(nasza). Na Onecie ten sam news podany jest jako główny (co oznacza, że do tej chwili nie ma żadnej innej informacji!) - ale, i to jest clou - autorem jest Paweł Pieniążek z... "Tygodnika Powszechnego".
Tu jest link, odnośnik od wiadomości nr 1 na stronie głównej Onetu:
http://tygodnik.onet.pl/wwwylacznie/boeing-777-nie-wstrzymal-walk-korespondencja-ze-wschodniej-ukrainy/ybbfe
Na marginesie zdjęcia jest info skąd jest Pieniążek (Tygodnik Powszechny).
Ta informacja jest główną na Onecie od ponad 6 godzin!

Tu jest info (to samo) z "w Polityce":
http://wpolityce.pl/swiat/205619-ogromne-polacie-wypalonej-trawy-wszedzie-leza-spalone-porozrywane-zwloki-wstrzasajaca-relacja-dziennikarza-z-miejsca-katastrofy
(tu jest, że info pochodzi z ansi/pap)

Oznacza to, że oni źródło informacji podają z czapy, po prostu coś dopisują. Pieniążek studiował ukrainistykę, sądzę, że siedzi tam non-stop (nie ma tam innych dziennikarzy) a to, że podają go za ansi/pap/tygodnik powszechny służy ukrywaniu jego prawdziwej misji - agenturalnej. Człowiek z Krytyki Politycznej korespondentem Tygodnika Powszechnego - to tak, jakby Palikot został rzecznikiem prasowym Watykanu. Tygodnik Powszechny został przejęty przez ITI - więc jego katolicyzm pachnie siarką - niemniej tu nawet pozory nie są zachowane - ten cały Pieniążek pasuje do TP jak pięść do nosa.

Wniosek: dziennikarze nie będą niczego ustalać - "prawdę" ustalą służby i politycy. Jedno na pewno jest prawdziwe - dramat zwykłych ludzi, którzy mieli to nieszczęście, że znaleźli się w nieodpowiednim miejscu i czasie.

p.s.
dziękuję za uznanie 🙂
Jadę na urlop i bedę bez komputera, zabieram do czytania starego, dobrego Johna le Carré  😉
Taniu Miłego wypoczynku! Zaszyj się gdzieś, czytaj i resetuj twardy dysk (znaczy się mózg  🙂  ).
A o tym słyszeliście? Nie dość, że okropne zdarzenie, że cywile, że dzieci, to jeszcze kawał wiedzy.
II WŚ natomiast, rozpętali Polacy atakując niemiecką radiostację w Gliwicach... 🤔
wrotki, no co ty, nie wiedziałeś? Przecież to my byliśmy nazistami, a obozy zagłady też byly naszym dziełem
Co to się tam dzieje?  +Inne źródło
- strasznie źle to wygląda.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 sierpnia 2014 21:18
Dzisiejsze wp.
Unia Europejska, NATO i USA potępiły wjazd rosyjskiego konwoju na Ukrainę- ja pierd....  😵  Powtórka z rozrywki? ->Liga narodów się odezwała? 🙄

Pytanie - ile jeszcze? Jak długo ?  Jest ta oficjalna  wojna czy jej nie ma? Jak traktować ten ,,tfur" czyt. konflikt  ?
Dzisiaj dwa rosyjskie wojskowe samoloty latały nad Holandią...
Przecież Putin sobie wszystkim gra na nosie. Sprawdza.
Mogą mu skoczyć...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 sierpnia 2014 21:35
Mnie wkurza to ogromne tchórzostwo zachodu - tyle pitolenia o tym jak to wszyscy ,,pogonią" Putina itp itd... A to co się dzieje to jest jawna kpina.
Ruscy wleźli na teren suwerennego państwa, nieproszeni, bez niczyjej zgody.  Naruszone zostały zasady.
Chciałabym żeby ktoś odważny nazwał to na arenie międzynarodowej- Drodzy sąsiedzi mamy WOJNĘ!
szkoda, że Polacy nie mają swojego Putina  🙁
Szkoda, że jedynie Ukraińcy nie boją się głośno wymawiać słowa "wojna".
Zachód stosuje politykę wyparcia - czego nie nazwiemy, tego nie ma.  👿
... irytuje mnie interia i tytuł działu "kryzys na Ukrainie". No jak to jest kryzys, to ja jestem szach perski.
Dokladnie, bo kazdy sie boi. Nic, no tylko mam nadzeje ze sie ogarna teraz. Litwa i Lotwa cos tam zaczeli gadac o inwazji Rosji.

Bylam w Rosji jakie 1,5 tygodni temu.
Taka sytuacja na lotnisku w Sankt-Petersburgu:
Dziecko male (8-10 lat nie wiecej) stoi i cos tam gada podekscytowanie, a obok siedza rodzice. Wsluchalam sie w co gada:
"Ten Poroszenko to idiota, trzeba zrzucic na niego bombe atomowa! Nie, na cala zachodnia Ukraine, piec bomb im tam wszystkim na glowe!"
Zero reakcji od rodzicow, zero jakiegokolwiek nawet wytlumaczenia ze bomba atomowa to zle. Jesli nawet male dzieci takie maja cos w glowie, taka agresje, co dopiero reszta.
Dziecko gadało pewnie to, co usłyszało właśnie w domu rodzinnym od rodziców.  🙁

Litwa i Łotwa tak, pewnie zaczną głośno krzyczeć, bo oni są "następni na celowniku", a każda kolejna zagrywka Putina pokazuje, że cokolwiek mu przyjdzie do głowy, to zostanie zrealizowane i cała reszta świata go nie interesuje.
Zachód pewnie przyśle za jakiś czas dwa samoloty i piętnastu żołnierzy i zostanie to oficjalnie uznane za wypełnienie postanowień piątego paragrafu...
Mnie w Ukrainie zastanawia co innego: prezydent rozwiązał parlament.  👀
Ot tak sobie rozwiązał. Nawet w USA prezydent nie ma takiej władzy. A w Ukrainie ma.
Ciekawe. A podobno wrócono do poprzedniej konstytucji, która bardzo władze prezydencką ograniczała.
Bardzo interesujący kandydat do UE z tej Ukrainy. Bardzo.  🤔
Zanim Ukraina wejdzie do Unii i o ile w ogole, wiele rzeczy trzeba jeszcze bedzie zmienic.
On zostal wybrany na prezydenta i jedna z jego "objetnic wyborczych" bylo wczesne wybory parlamentu, a ze w taki sposob i takim czasie to ciezko mi oceniac jego postepowania w tak kryzysowej sytuacji. 
Pewnie mnie zaraz zjecie, ale w takiej kryzysowej sytuacji to ja bym wolała mieć prezydenta, który używa wszelkich możliwych środków, jakie ma do dyspozycji, łącznie z tymi "zamordystycznymi", żeby utrzymać kontrolę nad krajem i porządek na tyle, na ile to możliwe, niż jakiegoś rozlazłego ględę, który by nic nie robił. Poroszenko i Jaceniuk naprawdę dobrze sobie radzą z sytuacją moim zdaniem. A że przebija spod tego rozpaczliwe "pomóżcie nam, k**wa mać" skierowane w stronę Zachodu, to trudno się dziwić - przecież doskonale wiedzą, że bez pomocy to w zasadzie Ukrainy już nie ma.
W ogóle ten temat bardziej pasuje do wątku "nie ogarniam". Majdan protestował m.in przeciwko oligarchom i oligarchę wybrano na prezydenta.  🤔
Przewodniczący parlamentu Turczynow zdawał się być osobą, która panuje nad "prawym sektorem" to parlament rozwiązany. Premier się podawał do dymisji potem się nie podał w końcu. Pani minister od korupcji się podała szybko. Ja nic z tego nie rozumiem a staram się śledzić na bieżąco.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się