jaki bank?

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
10 sierpnia 2014 07:51
szepcik witaj w klubie;d ja tez mam -30, które dostałam w expresowym tempie. Opłata za powiadomienie o debecie? Powiadomienie sms-em...
niech zmienią sieć bo mają drogie te smsy, a debet uregulowany.


I fakt z księgowaniem. Szczęśliwa byłam, któregoś dnia bo mam tyle i tyle jednak i mogę sobie pozwolić na ......  dobrze, że rano sprawdziłam raz jeszcze- mina opadła.

szepcik, a co ma do tego konta kredyt studencki? Bo ja jeszcze mam pare miesięcy do spłaty, ale tata robi to ze swojego konta, czy własne konto jest z tym jakoś połączone?

Ja chyba spróbuje podobnie, pójdę z niezła sumą na koncie do nich i powiem, że chce wybrać i zamknąć konto przez ich opłaty.
Jak zaoferują 0 opłat zostanę, a jak nie to ING, czy Meritum rozpatrze.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 sierpnia 2014 08:13
yegua, w którym momencie Inteligo robi się drogie? bo mam tam konto, wygodnie mi się go używa i nie wiem czy mam spadać w podskokach, czy przy moim użytkowaniu mogę zostać
Derby ja i tam zadzwonię do nich i pognębię, poproszę o regulamin. Tragedia. Ja najpierw dostałam smsa z prośbą o natychmiastowe uregulowanie debetu. Zrobiłam to, i mogli sobie sprawdzić, zanim wysłali mi list za 30 zł  👿

To znaczy, że spłacasz już kredyt? Ja chwilowo też, ale mam zamiar to przerwać - tzn dokończyć studia, a poza tym zawsze mi mówili, że dopóki nie spłacę, to muszę mieć u nich konto....  ❓
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
10 sierpnia 2014 11:23
zostało mi ok 7 tyś do spłaty, kurde ja to chyba przeoczyłam, że trzeba mieć konto...

najwyżej wybiorę konto do 0 i im powiem, że jak spłacę...to zamykam- nie będą obracać oszuści moją kasą.


Nie rozumiem tylko po co te konto jak spłacam kredyt na całkiem inne osobne konto... hmmm
Mnie PKO BP też ostatnio .....zdenerwowało.
Z dużym opóźnieniem księgują transakcje i konto pokazuje mi dostępne środki, więc korzystam. Po czym nagle okazuje się, że mam -50 zł.

szepcik, płacisz pewnie paypassem?
paypass chyba we wszystkich bankach ma dosyć długi okres księgowania. ja i w ING i w mBanku też się kilka razy zdziwiłam  🙄

a konto w PKO BP od końca maja próbuję zamknąć. Mam dwa dokumenty potwierdzające wypowiedzenie umowy, ale konto nadal działa i oczywiście kasę za prowadzenie rachunku pobierają  🙄 Płacić oczywiście nie zamierzam...
Zawsze można reklamować, jak coś jest nie tak. Mail z reklamacja dużo nas nie kosztuje, a wtedy na nich spada ciężar wyjaśniania.
madmaddie, dla mnie Inteligo było drogie głównie z jednej przyczyny. Mogłam korzystać tylko z bankomatów PKO BP i BZWBK. Kilka razy znalazłam się w małych miejscowościach, gdzie nie było tych bankomatów. Musiałam płacić prowizję od wypłaty w obcym bankomacie.
Inne banki już wtedy oferowały wypłaty bez prowizji we wszystkich bankomatach, więc zmieniłam bank.

Przy okazji natrafiłam na taki ranking kont:
http://www.ekontobankowe.pl/ranking-kont-osobistych
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 sierpnia 2014 15:59
aaa, takie buty. u mnie dla odmiany w rodzinnej metropolii, całe dwa bankomaty PKO i w sumie wszędzie je znajduję. acz gotówki nie lubię używać, przeważnie karta.
to zostanę 🙂
Martuha, tak, często paypassem, ale w mbanku jakoś od razu logicznie to widać, że saldo to 1000 zł a dostępne środki 799 na przykład.
Ja tam cały czas polecam mbank! Proponują teraz to konto z oprocentowaniem 4% za nic... 🙂 i ani złotówki opłaty!
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
11 sierpnia 2014 08:51
0 opłat? a nie biorą za kartę 7 miesięcznie?
Nie 🙂 i nie mam warunków, ze musze miec stałe wpływy, albo ze musze wydać ilestam miesięcznie... 🙂
mery, jaką Ty masz "taryfę" w mbanku, że masz wszystko za free? 😀 To na pewno ten sam mbank, co mój? Ja płacę chyba 3 zł za kartę i 5 zł za wypłacanie z wszystkich bankomatów  👀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
11 sierpnia 2014 11:22
ja też się właśnie zastanawiam jaka to taryfa, bo z najnowszego rankingu mają wszystko 0 ale za karte 7 m/c
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 sierpnia 2014 12:41
Jak szukałam banku, to sprawdziłam m. in. mBank i też nie widziałam takiej oferty. Fakt, było 0 za prowadzenie, przelewy i ich bankomaty, ale za "obce" i kartę już się płaciło. W sumie chyba 7-8zł miesięcznie, co przy moim stanie konta i braku wpływów szybko oznaczałoby bankructwo  😁
mery, jaką Ty masz "taryfę" w mbanku, że masz wszystko za free? 😀 To na pewno ten sam mbank, co mój? Ja płacę chyba 3 zł za kartę i 5 zł za wypłacanie z wszystkich bankomatów  👀


ekonto mobilne  🙂
Ja też w mbanku nie płacę nic, nawet za bankomaty jakoś mi nie ściągają tego 5 zł miesięcznie. Żadnych warunków.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 sierpnia 2014 19:54
Jedyna opłata to te 5zł miesięcznie za wszystkie bankomaty na świecie, ale i tak trzeba sobie tą opcję uruchomić. Nie jest ona odgórnie narzucona. Jest i tak o wiele bardziej opłacalna niż szukanie bankomatów (WBK i Euronetu) albo płacenie 5zł za każdą transakcję w obcym bankomacie.
Jest jeszcze opłata 2-3zł miesięcznie za paypassa jeśli nie wydaje się 100zł/mies na transakcje zbliżeniowe.
w mbanku za karte nie ma opłaty jeżeli miesięcznie zapłacisz nią  powyżej 100 zł
w mbanku za karte nie ma opłaty jeżeli miesięcznie zapłacisz nią  powyżej 100 zł

przy ekoncie owszem, natomiast przy ekoncie mobilnym 0zł za kartę bez żadnych warunków 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 sierpnia 2014 21:50
to tak w zasadzie, jak opłat nie ma, to co bank ma z tego, że mamy w nim konto?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 sierpnia 2014 21:57
obraca naszą wirtualną gotówką?
I małymi literkami "Oprocentowanie eKonta mobilnego 4% (oprocentowanie nominalne w skali roku) obowiązuje do kwoty 3 000 zł. Środki powyżej tej kwoty są nieoprocentowane. "
Wlasnie tak: ekonto mobilne. Jeszcze ani złotówki nie ściągnęli... A nie ściągnęli: podatek od tego co naliczają z tych 4%. Tak, do 3tys- ale tyle wystarczy mi na tym koncie, zeby po prostu rosło po 10zl miesięcznie.


W sumie tak sobie pomyślałam, ze wole dostawać "marne" 10zl za nic niz płacić 24zl jak to było w moim poprzednim banku 😉
I małymi literkami "Oprocentowanie eKonta mobilnego 4% (oprocentowanie nominalne w skali roku) obowiązuje do kwoty 3 000 zł. Środki powyżej tej kwoty są nieoprocentowane. "

dlatego czyta się to co podpisujesz, Pani w banku poinformowała mnie o tym podczas zakładania konta i również radziła nie sprawdzać salda konta w bankomacie bo kosztuje to 5 zł 😉
casines, myślisz, że wiele osób czyta umowy, OWU, regulaminy itp? 😉 Takie istotne informacje powinny być napisane wielkimi literami.
Co nie zmienia faktu, że oferta bardzo ciekawa.
Nie czytają to maja problem 😉
casines, myślisz, że wiele osób czyta umowy, OWU, regulaminy itp? 😉 Takie istotne informacje powinny być napisane wielkimi literami.
Co nie zmienia faktu, że oferta bardzo ciekawa.

co lepsze dostałam przy zakładaniu tegoż konta (ekonto mobilne w mbanku) wszystkie regulaminy i cenniki ładnie wydrukowane i wsadzone do teczki 😉 to naprawdę nie jest wielka filozofia wejść na stronę banku, poszukać regulaminów, prowizji i opłat dla danego konta, ot 10 minut roboty. zwłaszcza że najczęściej jest to przedstawione w przejrzystych tabelkach żeby móc porównać wszystkie konta w danym banku. Podpisuję się pod tym co napisała wyżej mery, jeżeli ktoś nie czyta tego co podpisuje to już jego problem.
Czy ktoś z Was ma studenckie konto w ING Banku Śląskim ? Obecny bank, w którym mam konta (BZ WBK) dryfuje w jakimś dziwnym kierunku, więc powoli rozglądam się za jakąś stabilniejszą alternatywą i najbardziej sensowną opcją wśród studenckich kont wydaje się być ING...
Czy ma ktoś eKartę wirtualną w mbanku? mam kilka pytań  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się