Maści i odmiany

Ale w przypadku odmiany? Rozumiem na ciele, tak jak Laser - tak się zdarza, ale nie spotkałam się jeszcze z tym, żeby odmiana u ciemnogniadego konia po prostu.. zarastała?
Na moim awatarze widać odmianę w stanie z lipca 2013 roku, teraz jest o 1/3 mniej widoczna przez rosnące brąz włosy..
A co w przypadku, gdy za np 2 lata zniknie zupełnie? Trzeba wtedy na nowo konia opisać w paszporcie?
Najprawdopodobniej trzeba będzie poprawić opis w paszporcie. Ja tak miałam z moją kobyłą, opisywana jako gniada, po ośmiu latach siwa. Dzwonili do mnie z OZHK w sprawie jej siwiejącego potomka (ojciec maści gniadej), czy to aby nie jakiś przekręt z tym koniem, ale sprostowałam że mamuśka też już siwa.

Ehh.. a ja tak lubię odmiany.. 🙁
Pursat   Абсолют чистой крови
05 września 2014 15:41
Zawsze można domalować. 😁 Jak w "Karino"... 😎
Bischa   TAFC Polska :)
05 września 2014 16:04
Fokusowa, u Lasera białe włosy ściemniały, a u maścistego mogłyby na takiej zasadzie zmienić się tylko białe w odmianach 😉
Pursat widziałam ostatnio biały spray koński z opisem, że właśnie do malowania konia 😉
Ja nie przyjmuje tego do wiadomości, że może odmiana zniknąć!  😎
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
10 września 2014 16:52

cudowna, 1.5 roczna klaczka znaleziona na Allegro *.*


Po Bajerancie o ile dobrze pamiętam.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
10 września 2014 17:24
Tarantowata prawda?
Taka ciekawa-seduszkowa odmiana jednego z moich koni 🙂
gallopingchild prześliczna odmiana 🙂

to ja znalazłam takiego pięknego pana:
http://olx.pl/oferta/ogier-tarant-CID103-ID6VeJH.html#1376454fff

miłość do tarantów i mocno malowanych koni chyba nigdy mi nie przejdzie 😍 😜
Farifelia   Farys 21.05.2008
21 września 2014 21:33
Oj tak, taranty to i moja miłość zawsze była 🙂 Albo takie maści jak izabelowate, bułane albo kare z odmianami 😉
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
21 września 2014 22:08
Od około tygodnia mam takiego kucyka, upewnijcie mnie proszę, czy to jest krwawa odmiana?
Ten brązowy paseczek na na nosku?
Farifelia   Farys 21.05.2008
21 września 2014 22:13
MiLLi, na tym zdjęciu trochę ciężko widać 😉 Krwawa odmiana jest wtedy, gdy ma rudo-brązowo-czerwonawe zabarwienie 🙂 Nie wiem czy takie to jest bo na pierwszy rzut oka widzę tylko tyle, że coś ma na nosie ale jaki to kolor i co to, to ciężko dojrzeć 😉
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/17554
Na ostatnim zdjęciu, to jest srebrny?
Mógłby to być ewentualnie izabelowaty przydymiony (sooty) w ekstremalnym wydaniu. Swoją drogą niezły pech - po tak efektownie umaszczonych rodzicach taki do bólu zwyczajny kasztan...  😂
Zastanawiam się też jakiej maści jest ojciec, bo na pierwszy rzut oka wygląda na cremello albo perlino, ale żeby być ojcem, musiałby być bardzo jasnym izabelem.
jestemzlasu ojciec to ten ciemny  😉 kiedyś już go wstawiałam chyba w wątku o koniach rozjaśnionych i tam pisali że to srebrny.  A ta matka chyba jasnozabelowata , widać że ma ciemne oczy i obwódki wokół.
(duże foto, więc w linku)
To będzie siwo-dereszowaty? Tarantowato-dereszowaty? Srebrno-gniado-siwo-srokaty? 🤣 Wydawało mi się, że podobny był w wątku, ale nie mogę coś znaleźć.
emptyline   Big Milk Straciatella
24 września 2014 12:40
budyń, gniado-tarantowaty.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
24 września 2014 16:26
budyń, gniado-tarantowaty.

ja bym jeszcze dodała werniks

emptyline   Big Milk Straciatella
24 września 2014 16:51
Rudzik, fakt, teraz już mamy pełny opis umaszczenia. 🙂
Dzięki dziołchy. I już wiem czemu mi się uwidziało, że ja podobnego konia gdzieś na forum widziałam - Rudzik przecież ma taką 😀
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
25 września 2014 06:58
ano ma  😉
ale te wszystkie werniksowane taranty są do siebie podobne
Pursat   Абсолют чистой крови
25 września 2014 18:30

😍 😍 😍
Pursat, wow - to AT? Ależ uroda, platynowy koń  😍
Mogłabym mieć takiego na czworoboku- + 5% za wygląd  😁
Pursat, wow - to AT? Ależ uroda, platynowy koń  😍

Mnie to bardziej na szampańskiego andaluza wygląda🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
25 września 2014 19:03
Pursat, wow - to AT? Ależ uroda, platynowy koń  😍

No proszę Cięęęęęęęęęę! 🤬 😀 Zdarzają się naprawdę ubite ogiery AT (rzadko), ale bez przesady. 😉 To jest andaluz, ale połysk zadziwiający. Jak kradziony z AT. 😁
Jak Pursat wstawia, to może być AT na sterydach 😁 Jak na andaluza to ma bardzo szlachetny łepek, bo one głową to przeważnie nie są zbyt foremne.

Fajne bydlątko, chociaż tak czworobokowo patrząc to wydaje się być wysoki zadem. Chociaż kto by się tam dopatrzył zza połysku 😉
Ciekawe, kiedy gorącokrwiste linie ujeżdżeniowe przestaną być kare/ciemnogniade i złapią trochę koloru?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się