PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 października 2014 08:11
Lukullus jest karmą tłoczoną na zimno. Tłoczenie na gorąco pomaga w trawieniu skrobii, dlatego po Lukullusie mogą wystąpić biegunki. Nie każdy pies przejdzie na Lukullusa "od ręki".
Buła po Lukullusie - brzydko mówiąc - załatwiła się pod siebie leżąc na łóżku. 😉
Rozważamy adopcję Bulteriera...Został niedawno przywieziony do Bielskiego schroniska,prawdopodobnie ktoś go wyrzucił z auta bo znaleziony na drodze biegał za każdym autem szukając pana... ponoć całe opuszki miał pozdzierane  poranione ;-(  i od razu chwycił naszą uwagę...Jedziemy w niedziele go poznać i zobaczymy 🤔  Nie jest to szczeniak,wygląda na min rocznego,ciekawa jestem czy będzie dał radę się przestawić na nowych właścicieli,zaufać... 🤔
Wichurkowa super!!! Trzymam kciuki, żeby się adopcja udała.
Co do ufności to mogę powiedzieć na podstawie Milki, co prawda ona nie ze schroniska ale swoje też przeżyła z innymi ludźmi przed trafieniem do fundacji.
Pierwszy miesiąc był nie tyle co straszny bo ja zakochałam się w niej jak tylko zobaczyłam jej spojrzenie na zdjęciu, ale e... niekomunikatywny.
Wydawała się taka otępiała, nie znała swojego imienia przez co też nie reagowała na zawołania, nie szukała za bardzo kontaktu z ludźmi. Ważne było jedzenie, spacer i zabawa.
Stopniowo przyzwyczajała się do imienia, trochę pracy na spacerze... Teraz jest tak z nami zżyta, że nie opuszcza nikogo na krok. Musi mieć sytuację pod kontrolą, bardzo czujna się zrobiła i pilnuje domu. Pewnie każdy przypadek inny, ale czas robi swoje.
Teraz niestety nie wiem jak jest, jestem na studiach i od dwóch tygodni nie widziałam blondi  😕 ale podobno ma się dobrze. Za dwa tygodnie sama sprawdzę, czy mi jej tam nie rozpuścili za bardzo i nie zapaśli  😀iabeł:
Nesca92, spróbuj tu www.bokserska.waw.pl

Zaraz Was nadrobię i poczytam... Na szybko powiem tylko, że... dziś mijają 2 miesiące jak mała jest w domu.

Ale cudo  😍 jaka duża już. Niesamowicie szybko rosną szczeniaki, chwilka i nagle z małej kuleczki wyrasta taki zwierzak piękny.

Dziękuję za życzenia dla Szardulki! Tortu nie było, ale za to pojechaliśmy do Niepołomic połazić po lesie, tyle wygrać!

dziewczynka - nie pogratulowałam Pixelozie osiągnięć wystawowych, good job!!!
zuza - dobrze, że Twoje młode ma się gdzie wyszaleć, co? Wyobraź sobie takiego wychodzącego tylko na 5min przed blok, pewnie rozniósłby Ci chatę na strzępy!  🤣

Bandos - ale urosła! Jak się chowa?

No i właśnie: ktoś się zastanawiał ostatnio, jak tam Mackie Messer? 😀 Jeszcze tylko tydzień i będzie u nas!


tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
11 października 2014 12:02
Guerrinowe dzieci



Śmieszne takie niezdary 😉

KRAKÓW - czy możecie polecić hotel dla psów w Krakowie i okolicach? Mile widziany dostęp do szkoleniowca/behawiorysty.
Pies potrzebuje dłuższego pobytu (ponad miesiąc), chłopak prosto z kilkuletniego kiblowania w schronie, więc przy okazji potrzebuje ogłady. Właścicielka ma go odwiedzać w zasadzie codziennie i zabierać w miarę możliwości na weekendy.
tet codziennie oglądam nową porcję filmików z maluchami Guerry, świetne są! Mam nadzieję, że trafią do fajnych, pracujących domów, bo z tego co widziałam to chłopczyk nadal szuka tak?

A ja chyba znalazłam swoją rasę, na teraz, na za parę lat🙂 Grupa, której nie rozważałam prawie w ogóle słuchając głupich mitów i stereotypów a teraz zakochuję się w niej coraz bardziej, a mienowicie whippet🙂 Póki co wchodzę w temat, poznaję rasę i.. mam nadzieję, że w przyszłym roku w końcu malucha sie doczekam🙂
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
11 października 2014 16:43
Honey, jedyny kogo mogę polecić jest Krzysztof Szymański, ale to w Nowym Sączu. W okolicach Krakowa ma hotel i szkoli Jolanta Sołek, znam ja ale powiedzmy na gruncie prywatnym i nie wiem jak u niej ze szkoleniem.
tet, dzięki, polecę znajomej żeby zadzwoniła też do niej. Sącz raczej odpada, bo dziewczyna psa chce mieć możliwie blisko siebie.
Mam nadzieję, że coś wykombinujemy, bo laska inwestuje czas i kasę w ogarnianie psa, a schronisko twierdzi, że to nic, jak znajdzie się pierwszy lepszy chętny, to psa wydają za jej plecami. A rozchodzi się o lokatora, który musi się wyprowadzić zanim pies docelowo wyląduje w mieszkaniu :/
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
11 października 2014 19:19
Przypominam się z Brendi 🙂


Mała już waży ~4,5 kg, uszy nosi "na zgredka" i chyba tak już zostanie. No i sierść.. "karbowana" i twarda się robi coraz bardziej. Nigdy nie miałam psa z podszerstkiem (wiem jak z nagimi psami, ale tutaj to przeciwieństwo Jazz'a jest :hihi🙂 - jak to z pielęgnacją u nich? Ogólnie przypomina mi foksteriera skundlonego.. 🤔
honey - zadzwoń do chłopaków z Perrosa
Dzięki ziom  😉
Może ciut zmienię temat, nadal jednak pozostając w kręgu psim 😉

Spędziłam weekend u znajomej na wsi, w górach. Każde gospodarstwo ma psa, na łańcuchu długości 2m max. Psy są uwiązane dzień i noc, budy zbite z byle czego, jedzenie raz dziennie - resztki z obiadu, makaron. Weterynarza nie widzą w życiu na oczy "jak chory to albo wyzdrowieje albo nie", wszystkie zapchlone i brudne.
Jak się piesek znudzi, to można iść do Kazka - kula w łeb i nie ma pieska. Sąsiad handluje "owczarkami podhalańskimi" w cenie 100zł za szczeniaczka ("ło matko ile piniędzy, za flaszkie by nie poszed?"😉, małe białe kuleczki... słodkie, dzieci się pobawią. A potem łańcuch.

Wiem, że bywa gorzej, ale jakoś tak poruszył mnie ten kontrast - jak w moim otoczeniu traktuje się zwierzęta, staje się na rzęsach żeby miały jak najlepiej, śpią w łóżkach itp  😉 A tu taka psia egzystencja...
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
12 października 2014 21:59
Tak, tak jest. I tak bedzie póki posiadanie psa nie bedzie w Polsce solidnie opodatkowane, dopóki nie bedzie obowiązkowego czipowania psów. Dopóki nie bedzie podatku od posiadania psa niewysterylizowanego. Nie od przychowku. Od samego faktu zdolności psa do rozrodu. Polskie przepisy sa fikcją. Ich egzekwowanie jest fikcja.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 października 2014 22:04
Mój pies zeżarł pół opakowania ptasiego mleczka  😵 Nikogo nie było w pokoju i wlazła na stół. Ręce mi już opadają.
Jak oduczyć psa złodziejstwa?

Chować wszystko tak, żeby pies nie dosięgnął?
muszę po prostu muszę zasypać was zdjęciami 😉 seria pt. starość nie radość?  😁












jak widać, rehabilitacja i suplementy przynoszą efekty, potrafią tak biegać nawet 6 godzin z przerwą na wodę. Więc starość nadal ich nie dotyczy, a po nowym roku obchodzą 15ste urodziny  😁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 października 2014 07:46
Hiacynta, wolę nauczyć, że ze stołu się nie rusza. Ciężko wszystko ze stołu zbierać, jak się wychodzi na minutę do toalety.  Pierwszy raz coś takiego zrobiła i nie mam pomysłu jak jej te pomysły wybić z głowy.
escada, aaach, piękne 😍 Mam straszny sentyment do takich staruchów. Wyglądają na super szczęśliwe, dobra kobieto 🙂
escada , twoje psy są po prostu najlepsze !!!  👍
Dzionka, martkagd  :kwiatek: :kwiatek:
a my jakiś czas temu zdobyliśmy Śnieżkę 🙂
Roco był w niebie 😀 górski terrier 😉


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Zdjęcia - giganty (dozowlona wielkość 800x800)
orientuje się ktoś jaki jest koszt badania histopatologicznego w Warszawie? 🙁
matrosowa, zmniejsz zdjęcia, rozjechały całą stronę!!
Pies dostał wygotowane kości wieprzowe z zupy do obgryzienia. Miały dużo mięsa i chrząstek, niestety pies je pochłonął w tempie ekspresowym :/
Co mam zrobic? Ostatnio jak go nie upilnowałam na spacerze w lesie i dorwał kości to wymiotował żółtą pianą przez całą noc.
escada, uwielbiam te Twoje sunie 💘
KRAKÓW - czy możecie polecić hotel dla psów w Krakowie i okolicach? Mile widziany dostęp do szkoleniowca/behawiorysty.
Pies potrzebuje dłuższego pobytu (ponad miesiąc), chłopak prosto z kilkuletniego kiblowania w schronie, więc przy okazji potrzebuje ogłady. Właścicielka ma go odwiedzać w zasadzie codziennie i zabierać w miarę możliwości na weekendy.


Z ręką na sercu polecam hotel u behawiorystki i szkoleniowca ( hotel sprawdzony i pewny ) HOTEL DLA PSÓW U DOMINIKI
miejscowość Miękinia koło Krakowa

tutaj namiary:
fb: https://www.facebook.com/pages/Hotel-dla-psow-u-Dominiki/207892752652346?fref=ts
stronka: http://www.hoteldlapsowudominiki.pl/
zuza, kocham 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się