Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
12 stycznia 2015 14:17
kkk nie nie, to nie tak. Ta pierwsza pediatra dała mi skierowanie na morfologię bo prosiłam, bo kardiolog nasz stwierdziła że Mili jest blada i musimy to sprawdzić. Zrobiliśmy morfologię i wyszła hemoglobina i erytrocyty nieco poniżej normy. I ta pierwsza pediatra dała żelazo nie zwróciwszy uwagi na pozostałe parametry. Zadzwoniłam do nowej pediatry którą ludzie bardzo polecali. I ona prosiła by zbadać żelazo w celu określenia czy w ogóle jest potrzebne. Przy okazji zrobiłam też morfologię. Erytrocyty sie poprawiły, hemoglobina też, choć jest jeszcze poniżej normy. Inne parametry nie wskazują na niedokrwistość z powodu niedoboru żelaza czy kwasy czy wit. z gr. B. W piątek robiliśmy badania. Dziś jedziemy z wynikami.

kenna nie drożny otwór owalny tylko ubytek w przegrodzie międzykomorowej co już wadą jest. Drożny otwór owalny wadą nie jest
leosky a czemu nie zmienisz mm na inne? jest pierdylion mlek na rynku, każda firma ma wszystkie ar, ha, staratata itp.
Ja szukałam i znalazłam a jazdy były takie, że ja o tym myślę, to antykoncepcja gotowa.
Żelazo start jest lepsze, bo ma kwas foliowy i jakieś takie łagodniejsze.
Podajesz probiotyki(linex, dicoflor itp)? To pomaga, serio. Do mleka.
Ja długo czekałam, a i wyniki były kiepskie i brzuch bolał.
Zaczęłam późno w 6, a Michał był na mieszanym, więc mogłam po 4 ( w 5)
ziemniak uczula (serio) często, marchewka zapycha, morela sraczkuje, jabłko w sumie podobnie do moreli...to nie jest takie hop siup 🙂
Ja bym zaczęła od uregulowania brzucha i dopiero robiła rewolucję z nowymi produktami.
Kup inne mleko, probiotyk, spróbuj. U nas mimo mega reklamy pediatrów (KILKU) na mleka na B i najlepiej te na receptę, intuicyjnie szukałam dalej, po tych na B była masakra i wyrok - recepta. Spróbowałam enfamil i siadło, a do tego jak miło się je rozrabia. Jechałam na AR i na zwykłym, bo mimo refluksu musiałam walczyć z zatwardzeniem (jest na ryżu), ale inne AR masakrowały brzuch, bo zagęstnikiem jest strączkowe.


otóż pampers jest the bestw rossmanie jest promocja -48,99 na majty 52 szt . Kupiłam chłopackie 🙂 to jest zupełnie inna liga niż dada. Dada jest sztywna, szorstka, papmki są mięciutkie, miłe.
Pewnie gdzieś są tańsze

leosky, a to przepraszam, źle zapamiętałam  :kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 stycznia 2015 14:25
Co lekarz, to inna teoria... Nam wszyscy znowu mówią, żeby żadnej wody nie podawać.
nika77, mi też Dady wydają się sztywne, ale też chcę zacząć szukać czegoś innego niż Premium Care, bo ich cena mnie jednak dobija, chociaż są świetne.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
12 stycznia 2015 14:27
nika podajemy dicoflor lub biogaje

kurczak ale ty kp. Przy kp nie ma zaleceń.

dziewczyny ja nie zamierzam przecież już wprowadzać nowości. zapytałam o rozszerzenie po 4 misiącu by się przygotować teoretyczni
ja poszłam na kompromis, szczątkowo w dzień dady, weszłam w majty i te dady mi się nie podobają, ale nie miałam innych. Dzis kupiłam papmpki i nie widzę opcji. Rossmanowskie kosztowały więcej, więc nie kupiłam. A między dadami pieluchami, a majtami dady jest dodatkowa przepaść...majty są sztywniejsze. Choć generalnie dada nie trzyma jakości i raz paczka takich co połamać można, jak z tektury, a raz miękkie... 🙄
W nocy próbowałam dady i cieknie, więc premium care są nadal i będą.
Dodatkowo po dadach (chyba) ma suche placki na tyłku.
Zielone pampersy active baby są plastikowe

leosky ale próbowałaś innego mleka? U mnie było jasne że mleka na B mordują- smród i konsystencja kupy i to co się działo jak była produkowana, to był koszmar.
AR póki nie wpadłam, że strączkowy też był kiepski...
Szukałam. Nie jedna puszka pełna mleka wpadła w kosz. Taki lajf
Pozytyw wady serca, to pneumokoki gratis 🙂 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 stycznia 2015 14:36
nika77, nie doczytałam, że chodzi o majtki. Tak czy inaczej pełna pieluszka Dady wydaje mi się sztywna. W ogóle mam teraz pieluchowy dylemat. Nie wiem czy nie powinnam zmienić na roz. 4, ale w tym tempie za 3 miesiące będę jej kupować pieluchy dla dorosłych.
Zduśka, Blue_angel dzięki za odpowiedzi. U mnie dziąsła leciutko krwawią przy myciu, ale tak było od początku ciąży. Teraz reagują na zimno i ciepło, a właściwie nie wiem na co bo teraz siedzę w domu od kilku godzin, nic nie jem, nie pije, a nadal potrafi tak zaboleć, że aż mózg mi puchnie. Oby dotrwać do jutra do 15,30.

Dziękuję bardzo jako dumna mama w imieniu Wiktorii 😉
Kurczak, zmieniaj pieluchy jak Ci coś nie pasują. U Nas było poobnie, aktulnie na 5 jedziemy już dość długo
blue na 5  😲 wow!! to ile Wiktoria waży?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 stycznia 2015 15:26
Blue_angel, no właśnie nie wiem czy nie przesadzę. Na nóżkach są ślady po pieluszce, niby nie jakieś straszne ale są. Siuśki nie przeciekają, ale wczoraj dwie kupy wyszły nam po plecach.
Adaś mimo tego że klocek jest to chodzi w 4.
I serio...moje drugie dziecko chodzi w Dadach i NIGDY nie miałam sztywnej partii ani jakiegoś przecieku.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 stycznia 2015 15:38
U mnie też nawet po nocy, jak ważą tonę, to są mięciutkie. Może dzieci mają różne siki 😉
A moja jak wlazła w "trójki", tak nosi, nosi, nooooosi... Może ona rośnie tylko wzdłuż 😉
Muffinka a ja mam 3 paczkę majtek(20) i różnice są, jedne były sztywne i dokupiłam drugą paczkę żeby "wymieszać". Miałam pieluchy, w których wkłady nie robiły się równomiernie mokre, tylko w takie kluchy. Sąsiadka też mówi, że "mam taką super mięciutką partię", więc coś w tym jest.
No i chłonność jest mniejsza niż pampersów. Nie pamiętam kiedy miałam mokro w łóżku na pampersach, a na dadach niestety, co próba, to kicha

kupiłam nowy produkt bobovity w saszetce- brokuły, ser, makaron. Jesus jaki śmierdziel. Młody wzgardził i ja to przyjęłam z ulgą. Chciałam mieć coś na awaryjne wyjścia kiedy łatwiej z "kupną", ale to jest kupa do kwadratu. Jedzie jakoś tak chemicznie - pewnie plastikiem i nie wiem czym, pewnie brokułem...ale ja tak nie umiem zesmrodzić brokuła
nika junior sam już sygnalizuje że chce się załatwić? 
kkk, Jakieś 11 kg 😉 z tym, że ona w ogóle jest duża, ubranka nosi na 86-92
kurczak zawsze możecie kupić większą paczkę i zobaczyć czy Wam pasuje, jeśli nie to będziesz miała na "za chwilę" 😉
No to tak jak Mikołaj i on cały czas 4 🙂
Dziewczyny, któraś może polecić jakąś fajną książkę dla prawie trzylatka? Chodzi mi o opowiadania, coś mądrego, z ciekawymi ilustracjami, najlepiej by było, gdyby dotyczyła jednego bohatera głównego i każde odpowiadanie było osobną przygodą. Przeglądałam fora, empik i nadal nie wiem. Ktoś coś podrzuci?
Leosky, jeśli podejrzewasz nietolerancje laktozy, nie myślałaś nad spróbowaniem mleka bezlaktozowego, np. Enfamil O-lac?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 stycznia 2015 17:32
leosky, ja juz Ci kiedys pisałam, ale się powtórzę.
U nas byla najprawdopodobniej nietolerancja laktozy. Kolki byly codziennością, zmniejszyly sie przy różnej maści kropelkach.
Mleko - Bebilon Comfort dla dzieci z kolkami o obniżonej laktozie.
Tez dostawala żelazo, plus kwas foliowy.
I właśnie dlatego zaczelam podawać jej nowe rzeczy jak miała 5,5 mies, na zasadzie sprobowania.
Nie spieszylabym sie. W tym,co możesz podawać na poczatku jest mało żelaza.
Ja zdecydowałam sie na rozszerzanie diety gdy ustaly kolki, odstawilismy wszystkie kropelki i sytuacja bez wspomagaczy byla stabilna.
test kerrego na nietolerancje laktozy kosztuje koło 30 zł
zamiast celować w ciemno i twierdzić rzeczy które być może nie maja miejsca wystarczy dać kał do zbadania

wasi pediatrzy nie sugerują wam takiego badania?
Też bym na Twoim miejscu leosky spróbowała Enfamilu 0-lac.
<edit> A tak w sumie to najmądrzej mówi sznurka. Skoro jest coś takiego jak test kosztujący 30 zł, to super. 🙂

shagyaaa, Może seria "Kicia Kocia"...?
Mi się bardzo podoba, Gabrysiowi też, mimo że jeszcze trochę za skomplikowany tekst dla niego, więc dla prawie trzylatka będzie w sam raz.

bobek, Dlatego, że nie udało się pobrać próbki moczu do badania inaczej. W sumie to teraz żałuję, że się na to cewnikowanie zgodziłam, albo że nie pytałam, czy to alby na pewno było konieczne... Na szczęście Gabryś zniósł to całkiem dobrze.
kkk, a Wiktorii, na jej małych baleronikach, 4ki sie dość mocno odciskały
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
12 stycznia 2015 17:59
jeśli będę zmieniać mleko to właśnie o enfamil 0-lac myślałam. Na razie odstawiamy żelazo. Jeśli syt się unormuje nie będę mleka zmieniać. Jeśli kolki nadal będą zmienię mleko.
O teście z kały nie wiedziałam, dzięki. Warto zrobić.
My po wizycie u nowej pani dr ale napiszę w wolnej chwili co i jak bo mała siedzi koło mnie i jej cierpliwość ma swe granice
kkk sygnalizuje. Jeśli nie jest nazbyt zaaferowany czymś. Normalnie- pokazuje drzwi ręką, wlecze ofiarę do ubikacji, albo mówi "sisisisisi". Na pytanie, czy chce siku kreci głową "nienienie" , albo j.w.  🙂

moje dziecko OGLĄDA bajkę!! 😜 pierwszy raz w życiu. Jest zainteresowany, przeżywa, komentuje 😜

sznurka jeszcze raz wielkie dzięki za pakę super ciuchów 😍
co do pediatrów, to mam wrażenie, że połowa z nas przewyższa kompetencjami większość 🙁 miałam kilku już i standardem było proponowanie w ciemno nutramigenu, bebilonu ha itp. Badania ?! jakie badania!
nika77, ciekawe jak bedzie spać😀
u nas niezły myk z bajką
pediatra zaordynowała 3x dziennie inhalacje
wiec podczas właczałam mu Maszę by nie zdejmował maski i siedział na tyłku i wdychał
i niezłe kosmosy ze spaniem mielismy, dopiero po czasie powiazałam
inhaluje nadal ale bajki sie skonczyły, widać dla nieprzystosowanego do takich bodźców małego móżdżku takie przebodźcowanie jest tragiczne w skutkach
sznurkanie dobijaj! On właśnie wyje po nocach, bo ma napady wilczego głodu, do tego idą mu nadal czwórki i zaczęły górne trójki 😵
Julie, tylko wolałabym jedną większą książkę podzieloną na opowiadania, a to jest seria o tej kotce. Wydaje mi się dla niego za prosta. On uwielbia Kubusia Puchatka, ma takie książki o przyjaźni, to też seria. Tam jest dużo tekstu i wydaje mi się, że w sam raz dla niego. Mamy Kacperiadę Kasdepke, ale jest za mały i wielu słów nie rozumie, poza tym rodzice Kacpra zachowują się hmmm dość głupawo, a ja bym chciała, żeby coś dobrego z lektury wyniósł. Szkoda, że na Muminki za mały, chociaż może na dzień dziecka mu już kupię i zobaczymy. Potrzebowałabym coś na teraz jednak, bo szczerze mówiąc ulewa mi się sową z
Kubusia.
Sznurka, może Ty coś fajnego znasz?
shagyaaa,  u nas Julek i Julka to nr 1, od długiego czasu. Myslalam ze za trudne, ale on nie chce prostych ksiazeczek czytać i słuchać.
Muminki K. mu tez czytuje wieczorami!
aaa i bajki na CD słuchamy "Przygody Misia Anatola"
nika77 daj znać jak noc;]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się