PSY

tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
17 stycznia 2015 18:13
Rozłożyłabym dywaniki, za dużo strachów, za mało motywacji. Oswoi się, z wami pozna,  to motywacja do poruszani się wzrośnie, stres osłabnie, łatwiej będzie podjąć temat paneli
okej! dzięki bardzo 🙂 🙂
tet - w domu w obrożach to rozumiem - bo zawsze pies może gdzieś wybiec. Ale w mieszkaniu? Całą dobę?  🤔
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 stycznia 2015 18:56
Ale wy tak na serio z tymi obrożami? 😁 Od tego sa obroże aby psy je nosiły, ja nie rozumiem tego poruszenia: dlaczego pies chodzi po domu w obroży 😁
To Ty na serio z tym pytaniem? 😉 To tak, jakby pies po domu nosił szelki...
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
17 stycznia 2015 19:29
Serio z tymi obrozami. Nie wiem za bardzo w czym problem. Ok, troche sobie zartuje z kometami i innymi nieszczesciami, ale chce zeby psy po prostu mialy identyfikator na sobie, poza tym nie przeszkadza mi wytarta siersc, nie chce mi sie sciag. I zakladac, i do tego szukac, gdzie ke polozylam. W lecie nosza po dwie obroze, bo maja jeszcze pp kleszczowe. I zyja tak, mozna rzec, od lat. To, ze inni zdejmuja ani mnie ziebi, ani parzy, dziwie sie, ze to w ogole stalo sie kwestia na forum 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
17 stycznia 2015 20:12
Tak z przymrużeniem oka, ale Yorki są zbyt mainstreamowe  😀 Kolory się zgadzają i w sumie z dwoma młodymi owczarkami też biega  😉
uwierz, że z mieszkania potrafi uciec... Obroża zapięta w miarę luźno zupełnie w niczym nie przeszkadza, nie obciera, nie uwiera. Nie wrasta w szyję 😁 . Szelki to co innego, mogą ograniczać ruchy i uwierać, ale w nich chyba nikt nie zostawia.
co do obroży to tak, waciaki chodzą w obrożach po domu. Okazało się, że uczenie dwoch szczeniaków czystości, wymaga szybkich reakcji i wtedy wlasnie zaniechalismy zdejmowania. Teraz to nic innego jak nasze lenistwo bo dziewczyny już są w stanie poczekac na założenie obroży. Sierść daje rade i psy chyba nie cierpią.
No cóż, każdy jak widać ma swoje house rules, dla mnie jest to bezsensowne - ale spoko 🙂

Ja z Szardi za to dziś bawiłyśmy się na bronowickim wybiegu i mimochodem udało mi się uchwycić, jaka ta moja panna jest bystra:

(można klikać, to nie wirus 😉 )

http://1drv.ms/1ufeRUb



(Hiacynta, będę jutro na tych brono koło 11 😉)

Spotkał się ktoś z refluksem u psa?
Kastorkowa, ale szał!  😜 Pokaż więcej zdjęć!
A obrożę nosi cały czas?  😁
Kastorkowa   Szałas na hałas
17 stycznia 2015 21:27
Do boksu ma zdejmowaną  🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 stycznia 2015 21:30
JARA składam wniosek o więcej łóżkowych zdjęć Buły  😍 😍

Takie kołderkowe to mam na telefonie, który obecnie ma mój brat 😉
Właśnie tak śpiocha w tej chwili 😉



Bułcze stopy to jakiś mój fetysz  😜


Co myślicie o karmie Bosch? Na pierwszym miejscu mięso, dalej zboże. A może coś o 1-2zł droższego a lepszego? Hills sporo droższy, a na pierwszym miejscu kukurydza, przynajmniej w tym, który oglądam.
Kurcze, chce przejść na suche, mam mega problem z wyborem. 
edit: a może Bozita?
z suchych polecam Taste Of The Wild, oraz Lukullus. Jednak niektóre psy z tego co wiem źle na nią reagują, powodem jest chyba tłoczenie na zimno, ale nie chce skłamać więc od razu mówię, że nie jestem pewna. Mój pies na obie karmy reagował bardzo dobrze, teraz mamy TOTW i obydwoje jesteśmy zadowoleni. Od hillsa czy royala trzymamy się od dłuższego już czasu z daleka, właśnie ze względu na g*wiany sklad w porównaniu do wysokiej ceny 🙂
JARA kiedyś wrzucałaś taki specjalny korzeń dla psów żrących badyle. Podrzucisz link raz jeszcze?  :kwiatek:
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
18 stycznia 2015 13:37
exploited, szukam czegoś trochę tańszego na razie, do 10zł.. Kusi mnie ten Bosch, znajomi karmią i zadowoleni, ale sama nie wiem..
Tet dzięki!  :kwiatek:
lenalena, wspomniany lukullus jest jak najbardziej do 10zł/kg.
lenalena http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/lukullus_karma/lukullus/158184  około dychy za kilo wychodzi przy zakupie dużego wora 🙂
30kg trochę strach na pierwszy raz, bo może nie smakować.  😁 Ale rzeczywiście przy 15kg jest za dyche! Dzięki!
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
18 stycznia 2015 15:29
Nie ma niesmacznej karmy. Jest tylko nieglodny pies :p
Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 stycznia 2015 15:30
Dokładnie  😁
majek   zwykle sobie żartuję
19 stycznia 2015 07:38
Wątek o Jack Russelach jest mało popularny ostatnio.
A ja tu z przybywam z wątpliwościami.

Kilka dni temu stałam się posiadaczką suczki (może nie 100%) JRT. Ma 17 miesięcy, wzięłam ją z domu, gdzie było za dużo psów, a w rodzinie ludzkiej... no cóż, nie przeczytają tego - lekka patologia. Suczka wygląda na lekko niewyrośniętą może z powodu kiepskiego żywienia, jest strasznie chuda (jak charcik), ma jedno żebro wystające bardziej (czyżby jakiś wypadek?) i zdaje mi się, że ogon `nie idzie równomiernie po łuku`.  Jest urocza, dobrze wychowana, uwielbia moje dzieci (jak ma dosyć zabaw to zwiewa do mnie), nie szczeka bez sensu i ją już uwielbiam.
Ale nie o tym

Jak brałam psa, pani powiedziała, żeby dawać jej tylko suchą karmę, bo JRT nie mogą jeść miękkich `ludzkich` rzeczy, bo mają problemy z dziąsłami/zębami. Tylko ona nie chce tego jeść. W poprzednim domu podobno jadła Pedigree, u  mnie nie chce -- tak, wiem, że to nie jest wysoka półka, ale skoro to jadła to nie chciałam zmieniać. Przynajmniej na początku. Myślałam, że może nie chce jeść, bo tęskni za swoją poprzednią rodziną. Ale kiedy przez dwa dni lekko skubnęła - nie wytrzymałam i dałam jej kurczaka (mój dietetyczny - pierś prawie bez przypraw). Oczywiście kurczak zniknął od razu.

Więc jak to jest z tym jedzeniem i dziąsłami/zębami u małych psów?
Nie mogę jej np. dawać surowego mięsa (swojego poprzedniego psa karmiłam BARF)
Co radzicie?

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 stycznia 2015 09:03
Majek male psy maja tendencje do odkładania kamienia na zebach. O wiele bardziej niz duże psy. Jesli zdecydujesz sie na barfa to kosci beda pomagaly w higienie jamy ustnej. Sucha karma nie gwarantuje w 100% brak kamienia i tak może sie skonczyc u dentysty 😉
Cześć, ja znowu "po prośbie" 😉

Z karm vet lepsza jakościowo jest RC Vet Line czy Hill's Prescription Diet. A może jeszcze coś innego? Widziałam jakiś Trovit i Purinę. Która z tych linii jest Waszym zdaniem najlepsza jakościowo? Bo wet zostawił mi wolną rękę...  🤔
od soboty mam nowego członka rodziny - Czort





ps- przepraszam za jakość zdjec ale sa to zdjecia z tel komórkowego
Hiacynta, dzisiaj zaczęłyśmy jakby "od nowa". Z racji tego, że jestem praktycznie pewna uczulenia na wołowinę, to zaserwowałam Nucie rano połowę dzisiejszej porcji żwaczy jagnięcych. Był szał  🤣 Jedyne co mnie martwi to zaczęła się trochę drapać i uszy zmieniły kolor na lekko czerwone... Żwaczy mam jeszcze na jutro i pojutrze, zobaczymy jak będzie dalej 🙂

majek, do pielęgnacji zębów polecam bardzo mocno ten płyn http://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/pielegnacja_zebow/pielegnacja_zeby_pies/145120. Praktycznie wyczyściłam nim cały kamień z zębów mojego psa. Opinie zresztą też ma bardzo dobre. No i wydajne jest to mocno 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się