Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

Że ile  😲 dla mnie normalna cena za szczoteczkę to ok 3-5 zł. To chyba prędzej się na bambusowe przerzucę niż na coś tak drogiego...
Moim zdaniem te końcówki elektrycznych szczoteczek dużo dłużej wytrzymują w swoim pierwotnym hmm... kształcie niz te zwykle, ja juz zwykla nie umiem myc zębów, na wyjeździe mialam wrażenie wiecznego niedomycia 😉
wybielał ktoś ząbki z sukcesem ? bo w grupony nie wierzę.. macie jakieś sprawdzone gabinety ?  👀
Moim zdaniem te końcówki elektrycznych szczoteczek dużo dłużej wytrzymują w swoim pierwotnym hmm... kształcie niz te zwykle, ja juz zwykla nie umiem myc zębów, na wyjeździe mialam wrażenie wiecznego niedomycia 😉


Dokładnie, ja mam to samo. Końcówkę niby wymienia się co 3 miesiące, ja w ogóle nie niszczę szczoteczek, do tego elektryczna ma funkcję, która wskazuje czy nie za mocno się przyciska szczoteczkę do zębów podczas mycia - dzięki temu moja końcówka ma właśnie 5 miesięcy i dopiero teraz ją będę zmieniać... Na miesiąc wychodzi wtedy koło 4-5 zł jakby to tak rozdzielić, więc nie jest to kosmiczna kwota - ja bardzo polecam elektryczną szczoteczkę.
Dzięki elektrycznej szczoteczce przestałam pluć krwią przy myciu zębów, więc to jest dla mnie spory plus.
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 marca 2015 16:36
[quote author=tajnaa link=topic=7255.msg2304918#msg2304918 date=1425241668]
A u mnie się okazało, że 6stka którą kiedys robiłam kanałowo była w kawałku żywa i nie miała do końca wypełnionych kanałów. Na zdjęciu rtg pod korzeniami`kość jest czarna. Jakieś zmiany są już. 10go mam kolejną wizytę. Szlag mnie trafił, że chodziłam prywatnie do dentysty, płaciłam kupe kasy i jeszcze spieprzyli.
[/quote]
Idź do dentysty, który Ci robił tę 6. Weź RTG i pokaż mu, że spieprzył i domagasz się naprawy zęba/zwrotu kasy.
Mnie jak zaczęła boleć przestrzeń między zębem po kanale a "zdrowym", to dentysta, który robił mi kanałówkę, powiedział, że jeśli ją spieprzył, to teraz naprawi mi zęba za darmo i wstawi taką samą plombę też za darmo. Ale wyszło, że to szło od "zdrowego", wszystkie moje kanałówki mam porządnie zrobione i nie powinno się z nimi nic dziać  😀 strasznie żałuję, że on przestał już przyjmować w przychodni i teraz tylko prywatnie, dobry był. Jak ten, który go zastąpił, jest partaczem i nie będzie mi chciał w piątek zrobić RTG, to trudno, będę latać prywatnie...  😵
Nie daje mi spokoju ta elektryczna szczoteczka... Szukałyście na allegro jakichś tańszych końcówek? Widzę, że są tanie, tylko jak z ich jakością?
Jest pełno podróbek, trzeba uważać. Na kilku stronach są informację o tym jak odróżnić itp. Ale, w sumie może warto poczytać czy są jakieś tańsze DOBRE zamienniki.
Facella, To było dawno, nie wiem czy w ogóle prowadzła wtedy jakąś dokumentację. Poza tym nie chce mi się jeździć 100 km do niej,żeby nie daj Boże znów spieprzyła.
Kolejną wizytę mam na 10go. Od czwartku pobolewa mnie ten ów martwy ząb. Zwykły paracetmol daje radę. Pewnie truje się.
A u mnie okazało się, że wraz z zębem złamanym tuż przy dziąśle wypadło też wypełnienie... Ten zab był leczony kanałowo 10 czy 12 lat temu, nie wiadomo czy da się go uratować a jeśli już to tylko korona wchodzi w rachubę bo nie ma już na czym nadbudować. Mam wybór : wyrwać co zostało albo korona za około 2 tysiące jesli będzie ją do czego przymocować (muszę RTG zrobić...). Super...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 marca 2015 23:25
W lutym zrobiłam jedną plombę, jedno koszmarnie bolesne kanałowe, przed chwilą nitkowałam zęby... i coś mi się ukruszyło. Naprawdę rozumiem, gdybym o zęby nie dbała... ale wysiłek jaki w nie wkładam i ilość pieniędzy... załamałam się.
W lutym zrobiłam jedną plombę, jedno koszmarnie bolesne kanałowe, przed chwilą nitkowałam zęby... i coś mi się ukruszyło. Naprawdę rozumiem, gdybym o zęby nie dbała... ale wysiłek jaki w nie wkładam i ilość pieniędzy... załamałam się.


Strzyga piona! Nie jestes z tym sama  😉 ja tez mam tak cholernie slabe zeby, ze kazda, doslownie KAZDA wizyta pochlania fortune. A niby ide tylko kontrolnie...  🙄 szczotkuje, nitkuje, plucze etc i d*pa. Jak mi ostatnio dentysta wyliczyl leczenie, to mi rece opadly. Jeszcze leczenie zebow w UK to w ogole gigantyczne pieniadze, a brak zaufania to druga sprawa.. wiec czekam na wyjazd do Polski i bede robila wszystko za jednym zamachem. Rece mi opadaja, jak moj M idzie na wizyte kontrolna i nie ma nic do roboty, a ja za kazdym razem po 2-3 zeby  😵
Dworcika   Fantasmagoria
12 marca 2015 01:13
Zamiast spać to od 2 godzin walczę z koszmarnym bólem zęba.
Najbardziej wkurza to, że to ósemka zakwalifikowana do usunięcia.Boli w sumie od tygodnia ale nie miałam w tym tygodniu czasu na wizytę i czekam na prochach. Po tym, co zjadłam przed chwilą powinnam świecić.

Ból zęba pomału odpuszcza, ale ogólnie od tego boli też ucho. Masakra jakaś...
ja sobie bez szczoteczki elektrycznej już nie wyobrażam życia, poważnie 😉 i bez irygatora też. Ale ten drugi to raczej ze względu na stałą retencję po aparacie przez, którą nie mogę nitkować przednich zębów. Szczoteczkę mam oral b (jakąś najtańszą) już chyba ze 3 lata i wszystko z nią dobrze 🙂
magda nie zastanawiaj się nawet chwili, zobaczysz mega różnicę w higienie, od kiedy zaczełam stosować ta szczoteczke moja pani dentystka powiedział, że gdyby jej wszyscy pacjenci mieli taki porządek w buzi to poszłaby z torbami 😉

Dziewczyny, jest jakas dobra pasta wybielająca? Taka, która naprawdę daje jakies efekty? Mam dosyć białe zęby ale chciałam je jeszcze troche wybielić, dentystka odradziła mi póki co wybielanie w gabinecie i paskami bo podobno szkoda zębów bo to jednak trochę niszczy tak więc rozglądam się za dobrą pasta, znacie jakąś?  :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 marca 2015 12:56
hanexxx,Kolor zębów jest uwarunkowany genetycznie. Pasty są tylko środkiem wspomagającym, a nie wybielającym niestety. Ja używam białej perły - daje radę, wybielać nie wybiela, ale ładnie poprawiła koloryt.
Notarialna ja wiem, ale własnie szukam czegoś wspomagającego 😉 to mówisz, że biała perła daje radę? A jak często ją stosujesz, ona nie powoduje nadwrażliwości?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 marca 2015 13:00
Zęby nadwrażliwe mam same z siebie, więc się w sumie nie przejmuję tym, że są nadwrażliwe. 😉
Stosuję ją co dwa - trzy dni, na co dzień używam sensodyne whitening odbudowa i ochrona. To połączenie daje radę. 🙂
hanexxx jeśli w ogóle nie używasz manualnej to rozejrzyj się nad pastami wybielającymi specjalnie do szczoteczek elektrycznych + wybielające końcówki do szczoteczki elektrycznej. Ja kilka razy z braku normalnej pasty (a wiem, że to średni pomysł) użyłam wybielającej do szczoteczki elektrycznej i miałam dziwne wrażenie po tym, jakby szkliwo się ścierało. Te pasty do elektrycznych są delikatniejsze i też się sprawdzają.
agnesix nigdy nie używałam pasty do szczoteczek elektrycznych, nawet nie wiedziałam, że takie są  😡 zawsze używam jakiejś tam blend a med.
Korzystam ze zwyklej szczoteczki, zawsze myję taką język na koniec bo elektryczną jakoś mycie języka mi nie podchodzi 😉
No ja na co dzień wystrzegam się wybielających własnie przez to, że używam elektrycznej. Ale kiedyś pokusiłam się o Denivit czy coś takiego i była w porządku. Nie wiem jak z nadwrażliwością bo mam bardzo wrażliwe zęby i nie potrafię już stwierdzić działania pasty na jej pogłębienie się  😀iabeł: 
A ja po 1,5h wizycie /kolejnej/ mam swoją 6stke zrobioną. Jeszcze pobolewa, ale jest jak nówka.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
13 marca 2015 08:56
Czy istnieją preparaty do samodzielnego lakowania zębów?
Po wizycie miałam godzinę nie jeść i nie pić (wypełnienie kanału i zalepienie tą białą plombą tymczasową). Co się może stać, jeśli wypiję kawę wcześniej (po pół godzinie)?
kenna, nic. Pij spokojnie.
Notarialna, nie widziałam takowego preparatu. Zresztą można sobie zrobić "dużą krzywdę" robiąc samemu takie rzeczy, np. zaczopować próchnicę pod lakiem, nałożyć zbyt dużo i "dostać szału" od nagryzania, itd.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
13 marca 2015 16:12
CuLuLa, No właśnie słyszałam wiele głosów przeciwko samodzielnemu lakowaniu zębów. Myślałam nad tym żeby je zrobić tutaj na miejscu, ale boję się, że będą mieć inne standardy niż w Polsce. Moja dentystka zawsze robiła mi lakowanie co kilkanaście miesięcy, jak już zaczynałam odczuwać duży dyskomfort przy nadwrażliwości zębów. O dziwo - pomagało.
Notarialna, to o czym piszesz to nie jest lakowanie a lakierowanie 🙂 Lakierowanie zębów możesz wykonać sama spokojnie.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
13 marca 2015 18:24
Mam ulamana polowe gornej 4, od kilku dni przy ruszaniu ustami/dotykaniu dziasla mam wrazenie klucia(nie bolu) na gorze dziasla, takie uczucie jakby cos mi tam tkwilo.
To chyba niezbyt dobrze...? 🙁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 marca 2015 14:27
Po 2,5 tyg wyszedł mi szew z miejsca po wyrwanej ósemce. Nic się nie dzieje, ale zęby po lewej stronie myję jednak bardzo ostrożnie. Czy te 2,5 tyg są wystarczające do zagojenia się miejsca po wyrwaniu?
2,5 tyg. to spokojnie jak na szycie po ekstrakcji zęba.  Można szwy już usunąć, dziąsło obkurcza się po takim czasie i szwy jedynie przeszkadzają i uwierają, nic poza tym. Nie spełniają swojej funkcji.


Edit. Jeśli chodzi o zagojenie się zębodołu to jeszcze trochę.  Gojenie trwa ok. 12 tygodni.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 marca 2015 14:44
Czyli nadal ostrożnie myć zęby po stronie wyrwania zęba i jeść prawą stroną by nie uszkodzić ledwo zagojonego miejsca? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się