Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

Mnie ten trener/instruktor rozbawił 😁
Mnie też, świetny jest 😀 "jedziesz, mała larwo, jedziesz"  👍
Kompletnie mnie urzekło:
Doobrze! Leepsze to!... niż nic 🤣
Czy ta wskazówka jest ustawiona w dobrej odległości (z galopu)?
kenna, tak - przy "miernym" najeździe krótkim koniem. Odległość jest gimnastyczna, zakładając że wejście do skoku to trampolinka, nie należy tego traktować jak szereg.
Ok, skoro tak mówisz... Po prostu wydawało mi się, że każdorazowo jest tam dla tego konia za wąsko i że najlepiej pasowało jej jechać z kłusa, tak jak pod tym panem w drugiej połowie (a odległości drągu chyba nie zmienili?)
Ubolewałam nad tym że podkład muzyczny jest tak głośno i muszę się skupić żeby wyłapać teksty trenera  😁
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 października 2015 13:01
kenna, wszystko zależy od tego, co chce się uzyskać. Ten trener, imo, wie co robi, i brak zmiany odległości drąga (a mogła też być zmieniona, np. 15 cm nie wychwycimy) wyraźnie nie był z lenistwa, tylko celowo, choćby po to, żeby wybić z głowy jeźdźcowi rozpędzanie konia, a są też inne powody.
Halo drugi filmik Eufori  to właśnie przykład konia robiącego to co lubi i jeźdźca nie przeszkadzającego . Dzieciom łatwiej  😕
Halo drugi filmik Eufori  to właśnie przykład konia robiącego to co lubi i jeźdźca nie przeszkadzającego . Dzieciom łatwiej  😕

taaaak, dziecko zapierniczające i używające bata przez pół parkuru to właśnie to co konie lubią najbardziej.... Nie cierpię tych konkursów z dziećmi pędzącymi ile paliwa starczy...
Dziecko co na razie to tym batem macha w powietrzu , a koń zapieprza bo lubi .
podgłośnij sobie aparat słuchowy w takim razie...
Mi ta małolata się bardzo nie podoba, gdzieś na fb widziałam dyskusję i była rzesza osób, która uważa, że dziecko jeździ świetnie i wielu dorosłych ma czego zazdrościć. I że tym batem to ona się tłucze rzekomo po swojej nodze 🤔wirek:
po swojej by tak nie tłukła :/
A ja ostatnio miałam napływ weny i taki oto filmik skleciłam  😉 -->
mi nawet ten bacioch nie przeszkadzałby gdyby całość nie raziła, ale trener  🤬 za to że używać baciocha nauczył a spokojnej ręki i prawidłowo trzymanej już nie. wiem, że mnie zjecie bo to uczące się dziecko, ale niestety taka postawa młodego zawodnika (zwycięstwo za wszelką a nie zabawa) nie jest najlepszą mantrą.
Małolata jeździ świetnie, tylko jej ledwo stopy wystają za tybinkę, więc nie ma opcji, żeby prawidłowo przykładała łydkę, w związku z tym nadużywa bata. Często obserwuję na jazdach rekreacyjnych dzieci w "dorosłych" siodłach, dla których jedyną osiągalną pomocą przyspieszającą/pobudzającą jest bat.

Pytanie gdzie jest trener ❓ Niewidomy ❓ Bo ja laik totalny, a rzuca mi się to w oczy od razu.

Poza tym, mnie się te zapierdzielanie ile fabryka dała na tym etapie jeździectwa nie podoba, chyba, że to tylko na potrzeby rozgrywki, a normalnie para trenuje inaczej.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
21 października 2015 14:21

no chyba nic tu nie trzeba dodawać

Euforia_80 mi ten filmik z tym dzieckiem kompletnie się nie podoba, tłucze tego konia, a tam szkoda konia. jak już zamierza startować to było trzeba znaleść odpowiednie siodło do dziecka jak i konia. i według mnie koń nie robi tego bo lubi.
A ten filmik ze źrebakiem . o co tu w ogóle chodziło, poznęcać się chyba chcieli debile, jeszcze dugi koń chyba matka do drzewa wysoko przywiązana. Brak słów.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
22 października 2015 07:07
moja córka oszalała na punkcie tego filmiku
https://www.facebook.com/Gallop.Magazyn/videos/704588399642389/
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
22 października 2015 07:19
Euforia80 moja też!
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
23 października 2015 21:43
Heeej!
Chciałabym się z wami podzielić moim kanałem i filmikami, które montuje ze względu na zainteresowanie.
Generalnie, większość z nich ma mieć charakter humorystyczny. Tak więc większość ujęć wybranych, to są te nie udane.
https://www.youtube.com/user/TheChryzantema/videos  :kwiatek:
Heeej!
Chciałabym się z wami podzielić moim kanałem i filmikami, które montuje ze względu na zainteresowanie.
Generalnie, większość z nich ma mieć charakter humorystyczny. Tak więc większość ujęć wybranych, to są te nie udane.
https://www.youtube.com/user/TheChryzantema/videos  :kwiatek:

Generalnie montaż fajny, tylko jakość beznadziejna  😉 Czym kręcisz?
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
24 października 2015 10:51
[quote author=Chryzantema link=topic=348.msg2439020#msg2439020 date=1445632984]
Heeej!
Chciałabym się z wami podzielić moim kanałem i filmikami, które montuje ze względu na zainteresowanie.
Generalnie, większość z nich ma mieć charakter humorystyczny. Tak więc większość ujęć wybranych, to są te nie udane.
https://www.youtube.com/user/TheChryzantema/videos  :kwiatek:

Generalnie montaż fajny, tylko jakość beznadziejna  😉 Czym kręcisz?
[/quote]


Do tej pory telefonem.
Bo oczywiście, jak już mam kamerę, to nikogo by nagrywał.  🤬
🤔
Dość zaskakujące zakończenie  🤣
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
24 października 2015 22:37
Oglądając ten filmik nasuwa mi się jedno pytanie JAAAAAAAAAAAAAAAAAK?!  🤔 🤔 🤔
Chryzantema, ilustracja "ograniczającej roli zewnętrznej wodzy".
Chryzantema, jak to jak?  Młody konik,  albo po prostu  za bardzo wypadł  z zakrętu  na zewnątrz  albo płot  zobaczył  i nagle  mu się z przeszkodą  skojarzyło; )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się