Przyczepy do przewozu koni

[quote author=pawel_asola link=topic=1835.msg2414201#msg2414201 date=1441110957]
Czy ktoś się orientuję jak wygląda rejestracja przyczepy sprowadzonej z Anglii? Podobno w Wielkiej Brytanii przyczep do przewozu koni się w ogóle nie rejestruje (taką dostałam informację).


Nowe przyczepy z Anglii ( mam na myśli Ifor Williams) rejestruje się na podstawie faktury sprzedaży, certyfikatu COC o oświadczenia o parametrach Dystrybutora, wtedy nie trzeba tłumaczyć certyfikatu.

Nie wiem jak jest z przyczepami używanymi, moze być potrzebny przegląd przedrejestracyjny.


Pozdrawiam


[/quote]
W UK przyczep do przewożenia koni nie rejestruje się i nie wykonuje się przeglądów. W trasie przyczepa powinna mieć widoczny napis z nr rejestracyjnym samochodu, który ją ciągnie.
.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
01 września 2015 22:46
Czy ktos remontowal dosc w duzym stopniu przyczepe? Robiliscie to sami? Tylko kupione czesci? Czy moze istnieje jakis serwis, ktory zrobi to przyzwoicie,a wlasciciel nie zemdleje przy rachunku? Najlatwiej jest samemu to ogarnac ale gdyby istniala opcja serwisu , gdzie remont nie bedzie drozszy od samej przyczepy to bede wniebowzieta. Jesli cos takiego robiliscie ile Was to wynioslo? Bardziej niz podloga, sciany interesuje mnie wymiana/naprawa dachu, wyposazenie typu nowe belki, okna, plandeka (firanka), separacja, uchwyty, dzwiczki, zamki, pomalowanie itp.
domiwa, z Grudziądza raczej po drodze Ci nie będzie, ale na przyszłość, gdyby ktoś szukał z południowej Polski - w Tarnowskich Górach jest serwis, który zajmuje się różnymi przyczepami do przewozu koni - wyremontują Ci na tip-top w niezłej cenie 😉
Olson,
Mogę namiar na pw? :kwiatek:
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
02 września 2015 09:08
Olson kurcze szkoda, ze nie blizej. A mozna poznac koszt ?
domiwa, szczerze mówiąc nie korzystałam z ich usług, ale znajomy korzysta często i bardzo mi ich polecał - również jako korzystnych cenowo 🙂
domiwa Właśnie dziś wyświetliło mi się na fb, w grupie koniarze:

REMONTY PRZYCZEP I KONIOWOZÓW
przyjmujemy przyczepy z całej polski - lokalizacja Śląsk,
zapraszamy: 608 705 871, www.bader-konie.com.pl zakładka REMONTY PRZYCZEP
Witam,dzis pozyczylam moja przyczepe znajomemu,niestety kon przy wchodzeniu do srodka zerwal kawalek maty ktora byla na klapie.
Przyczepa jest kilkuletnia,mam ja od nowosci,serwisu w Pl brak,mam do Was pytanie,czy klejenie oderwanych czesci wykladziny ma sens?Jesli tak to czym to przykleic zeby trzymalo sie mocno?Lub gdzie dostane nowa wykladzine antyposlizgowa na trap? :kwiatek:
Dostałam płyty do wymiany ścian w przyczepie. Mam na tyle, że starczy też na trap. Czy sklejka 21mm da radę na trapie?
U mnie sklejka jest cala,poszla taka gumowa mata/wykladzina z granulatu.Kon zerwal ja przy wchodzeniu i powstala poszarpana dziura a pod nia jest sklejka 😤
edit
w poprzedniej przyczepie mialam sklejke 21mm i bylo ok
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogłoszenie
W jakiej firmie najlepiej, tzn. najtaniej 😉 ubezpieczyć przyczepę do przewozu koni?
Proama, w której mam ubezpieczone oba samochody nie ubezpiecza przyczep. 🙁
Julie, niewykluczone, że PZU.
Ja w Warcie jakieś symboliczne pieniądze płacę. Samo OC i NNW oczywiście
W Warcie ponoć najtaniej.
Ja mam w HDI i zapłaciłam 2 tygodnie temu 47 zł.
Warta tyle samo ( ale mam pełne zniżki)
Dzięki za info.
W PZU mi wyliczyli 64 zł.
Ciekawe ile w Warcie. HDI? Pierwsze słyszę. Sprawdzę też. 🙂
Gillian   four letter word
09 września 2015 11:54
ja mam w PZU, 94zł  🤔 kurde, w listopadzie mi się kończy umowa, czas poszukać czegoś lepszego  🤔
No to tak, jak mówię, ja mam w Warcie pełne zniżki to 46-48 zł, nie pamiętam dokładnie, a jak bez żadnych zniżek to chyba liczyli ok 120. ( a jeszcze była wliczona zwyżka za lata i brak prawa jazdy).
Wykupiłam w HDI, 45 zł. 😅
W sumie przypadkiem, bo już jechałam do PZU, ale nie znalazłam placówki której szukałam, musiałam jechać dalej bo jednokierunkowa... aż tu patrzę, szyld "ubezpieczenia". No to weszłam i tak wyszło. 😀
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
14 września 2015 20:44
Czy zna ktos z Was przyczepy holenderskie? Mam mozliwosc kupna przyczepy sprowadzonej z Holandii. Jak dobrze uslyszalam to Saris Paradise(nie wiem czy dobrze).
Co polecacie - cala plastikowa przyczepe czy lepiej dach plastik,a sciany z plyty.
SieneK   Kasia i SieneK
15 września 2015 07:19
Czy zna ktos z Was przyczepy holenderskie? Mam mozliwosc kupna przyczepy sprowadzonej z Holandii. Jak dobrze uslyszalam to Saris Paradise(nie wiem czy dobrze).
Co polecacie - cala plastikowa przyczepe czy lepiej dach plastik,a sciany z plyty.

Saris Paradise czy Monte Carlo ... przyczepa jak przyczepa, tyle że plastikowa w całości i osadzona na ramie.
Plastikowa jest niewiele lżejsza od "drewnianej" ale w przypadku uszkodzenia poszycia /skorupy/ trudniejsza w naprawie.
Jeżeli stan przyczepy /układ jezdny, trap, podłoga i ściany/ są zadowalające i cena rozsądna to brak i korzystać.
Poszukuję jakiejś wykładziny do przyczepy....i miałam kiedyś taką http://allegro.pl/mata-wykladzina-gumowa-150cm-ok-3-4-mm-grubosci-i5704914197.html bardzo szybko się podarła :/ Ktoś widział gdzieś grubszą i trwalszą?  :kwiatek:

edit: znalazłam coś takiego http://www.gumoplast.pl/pl/oferta_sz_ryfel.html nie będzie teraz za grube?
Czy ktoś z Was zna firmę zajmującą się naprawą/renowacją przyczep w Wielkopolsce/Zachodniopomorskiem?
Wie ktoś gdzie kupie zasłonkę do przyczepy Blomert? Tą co jest z tyłu. Może być pewnie Boeckmanna czy innej firmy 😉
Mam może nietypowe pytanie, czy ktoś z Was się orientuje jak dobrać siłowniki do trapu? gdzie to kupić?
Ja kupiłam przyczepię z rozwalonym siłownikiem, leżał sobie w środku przyczepy i czekał na naprawę, znajomy zrobił to w moment  😉
Montował ktoś u siebie w przyczepie te boczki na wysokości brzucha, żeby koń się nie obijał ?
esiokowa, ale ja szukałam do przyczepy, która nie ma ich wcale. Już znalazłam  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się