Wybory 2015 i to co po wyborach.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 grudnia 2015 17:17
Jak ten pis pięknie rządzi <3 jaki szacunek ma, jak wszystko zgodnie z prawem robi <3
In vitro a raczej jego brak 🙂
A pisałam tu na forum, że życzę Wam serdecznie, żeby moje słowa w gó..o się obróciły  😁

Na dzisiejsze obrady Sejmu brak cenzuralnych słów.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
02 grudnia 2015 17:28
Jak ten pis pięknie rządzi <3 jaki szacunek ma, jak wszystko zgodnie z prawem robi <3

Serce rośnie  😅
Prawo kochaniutka można zmieniać  😁
Wielcy dyktatorzy tego świata nie raz to udowodnili
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 grudnia 2015 17:31
Ja jestem zachwycona. Wiedziałam, ze sie bedzie działo, ale ze aż tak? Cudnie!
Ja niestety widzę festiwal moralności Kalego. Pt. Jak my rządzimy - jest demokracja. Jak rządzi opozycja - demokracji nie ma.
My działamy zgodnie z prawem (vide Sowa i Przyjaciele), wy - niezgodnie z prawem, z definicji.
W tej chwili padło pytanie: czy to a to gwarantuje apolityczność kandydatury?
Czy ktoś zastanawiał się dotychczas nad apolitycznością wcześniejszych kandydatur?
Niestety, gdy słyszę: WSZYSCY obywatele protestują przed sejmem (a padło!) to słyszę KŁAMSTWO. Kłamstwo wierutne. Bo siedzę przy kompie a nie protestuję przed sejmem. A przed sejmem są dwie demonstracje. Z przeciwstawnymi hasłami. Dlaczego mam wierzyć ludziom, którzy w żywe oczy kłamią z mównicy sejmowej? Jak mam traktować poważnie ich zarzuty po takim "czymś"?
Tak, marszałek to "nieudacznik". Skoro pozwala rzucać obelgi w ramach "wniosków formalnych", które wcale wnioskami formalnym nie są. Tyle sama wiem o obradach sejmu, co jest wnioskiem formalnym, a co nie.
Cieszę się, że nie mnie rozstrzygać ten konflikt. Choćby dlatego, że bym ustąpiła PO (i Nowoczesnej), a wtedy, obawiam się, PO kontynuowałaby skuteczny sposób postępowania. Nawet jeśli mają rację, załóżmy że mają, to PO i Nowoczesna odstawiają polityczną hucpę. Jeśli nie polityczną to regulaminową z pewnością.
Wolałabym nie być świadkiem tego, co się dzieje. Ale z drugiej strony... Platforma(!) skandująca "precz z komuną!" to jest COŚ. Pamiętne. I wszystkie okrzyki "to stan wojenny!", gdy w sieci krąży filmik z 1991 roku, gdy Urban, Olejnik i Michnik zgodnie i radośnie wsiadają do jednego samochodu. W 10 rocznicę stanu wojennego. Jeśli ktoś nie wie, to Urban był rzecznikiem prasowym rządu w okresie "smuty".
Niezmiennie bawi mnie fakt, że na pytanie co Platforma robiła źle słyszę odpowiedź "afera za aferą". Zegarek Nowaka i jedzenie ośmiorniczek kontra zamach na demokrację w wykonaniu PiSu. Urocze. (nie jestem wyborcą PO)

Naprawdę tak Wam tęskno do komuny? Do cenzury i braku wolności słowa? Do wyłączania mikrofonów opozycjonistom? Do jawnego łamania prawa? Do łamania tradycji i obyczajów obrad sejmu?
Chcecie Polski wszystkich Polaków* gdzie Polak z definicji to biały heteroseksualny katolik? Chcecie kraju w którym obywatel nie ma prawa decydować o swoim ciele?


Ludzie ludziom zgotowali ten los. Przecież postawa pisu nie jest żadnym zaskoczeniem.

edit:
dzisiejsze notowania WIG20 najgorsze od 6 lat. Ciekawe dlaczego obcy kapiał się wycofuje 😉

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 grudnia 2015 17:57
Dobrze, ze sie wycofuje, w końcu jest OBCY.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
02 grudnia 2015 18:02
Dobrze, ze sie wycofuje, w końcu jest OBCY.

Strzyga, czujesz klimat, może jakiś resort jeszcze dostaniesz?  🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 grudnia 2015 18:06
Jasne, ze czuje 😀
Zaraz lecę do Warszawy krzyczeć "koniec kasty faraonów" 😀
Infantil, nie wiem co dziś PiS przeskrobał, ze taki kwik ale jeśli chodzi o stan na wczoraj, to PO łamiąc regulamin sejmu oraz prawdopodobnie konstytucje w sposób antydemokratyczny podprowadzilo PISiakom 2 (z 25) sędziów trybunału. Na co PIS wycięli numer podobny mianowicie odbiło tych dwoch co im sie należało i dorzucilo jeszcze trzech co powinno powoływać PO. Na usprawiedliwienie PIS nie wiadomo których z tych 5 należało zostawić 😉 Bezprawne działania PO = demokracja, bezprawne działania PIS = faszyzm. Ludki weźcie trochę ochłoncie, media i politycy grzeją nastroje, a czasy sa niespokojne, lepiej sie trzymać w kupie niż dać im sie szczuc na siebie 😉
Bobek , a jak my się mamy trzymać w kupie , skoro nawet tu na końskim forum  nas na My i Wy podzielono ? 
PO wybrało 3 sędziów całkowicie zgodnie z prawem i 2 co do których był spór . Spór dotyczył tego czy mogli ich wybrać . Wybrali dlatego że ich kadencja kończyła się przed samymi wyborami i nie dało by się już ich powołać żeby trybunał był w pełnym stanie . Można to rozpatrywać jako ewentualne wyjście przed szereg , choć wcale niekoniecznie . To co się dzieje teraz to po prostu zamach stanu. Z drugiej strony TK był ostatnim bastionem niezdobytym jeszcze przez PIS . Wszystko jest na dobrej drodze do ustroju totalitarnego .  🙄

Można to porównać do tego że ktoś komuś dał prztyczka w nos a ten w odpowiedzi zabił go siekiera .  😵
m.indira   508... kucyków
02 grudnia 2015 18:42
4 lata... a za 4 będą następne jak naród da się wodzić za nos...
patrzyłam dzisiaj na to co się działo w sejmie, i to wcale śmieszne nie było jak to uważali reprezentanci jedynej rządzącej partii, niestety mogą wszystko, i wszystko zrobią, ok jeśli będzie to z pozytkiem dla kraju, ale jak na razie to kopią sobie mega dołek
Bobek, w takim razie nalezalo zmienic tych sedziow ktorzy zostali powolani przed uplywem ich kadencji. Dlaczego wszystkich pieciu? A najlpiej czekac na wyrok TK.

Zadna inna partia nie mowila o upolitycznieniu TK. Przypomne ze 6 sedziow TK bylo powolanych przes PIS w latach 2005-2007  - nikt nie mowil ze sa polityczni. I nikt nie robil przewrotu, nie manipilowal. Az do akcji ktora zrobila PO. O ktorej w mediach, fakt, bylo cicho. Tyle ze majac w nazwie prawo i sprawiedliwosc nie powinno sie podazac tymi samymi torami. No ale.. Zeby uratowac ten durny narod - musza byc ponad prawem.

Kaczynski ma monopol na prawde. - jesli ktos mysli inczaej niz on, to jest przeciwko niemu. To sie przeradza w obsesje, lub juz jest obsesja co pokazuja ostatnie wydarzenia. Przykro na to patrzec. on nie spocznie dopoki na kazdym poziomie wladzy panstwowej, we wszytskich trzech wymiarach, nie beda zasiadac ludzie mu wiernie oddani. Za dwa lata obudzimy sie w miekkiej dyktaturze. Nawet w grecji, ostra lewica nie wziela sie za takie wymiatanie jak pis u nas. Mam nadzieje ze ich buta i arogancja - ktora tak wytykali PO - bedzie powodem ich porazki za 4 lata.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim , że nawet ŚP Lech Kaczyński uważał Trybunał Konstytucyjny jako najwyższą władzę i strażnika konstytucji i zgadzał się z jego wyrokami.  🙄
m.indira   508... kucyków
02 grudnia 2015 18:57
poczytałam komentarze na portalach pod relacjami z wyboru sędziów i sie normalnie boję, ludzie się zachowują jak fanatycy, i to mnie przeraża ... dyktatura, może tyrania , co jeszcze???
poczytałam komentarze na portalach pod relacjami z wyboru sędziów i sie normalnie boję, ludzie się zachowują jak fanatycy, i to mnie przeraża ... dyktatura, może tyrania , co jeszcze???


A można to nazwać inaczej ? 🙄
Polityczne piekło...  naród skłócony , a diabeł siedzi , miesza w kotle i się uśmiecha🙁
Dwa lata temu można było wyjść na ulice i krzyknąć : nie lubię Kaczyńskiego ! I... nic , parę osób popukałoby się w czoło .
Dzisiaj , patrząc na nastroje , można oberwać cegłą .
busch   Mad god's blessing.
02 grudnia 2015 19:05
ekwan, nie tak znowu nikt - Korwin też uważa, że z TK się zrobiła następna izba parlamentu (czy nawet jakaś instancja władzy wykonawczej) i w sumie trudno mu nie przyznać racji, bo czy zadaniem TK jest sprawdzanie, czy mogą wydać werdykt zgodny z konstytucją, czy też powinni uważać na "finanse państwowe"? A tak było w sprawie OFE - stwierdzili, że werdykt będzie, że nacjonalizacja OFE jest zgodna z konstytucją bo.... tego wymagają finanse publiczne 🤣
bobek, co zrobił? Olał polecenie TK, żeby nie głosować nowych kandydatur. Wyciągnął wnioski z prowadzenia obrad przez PO, że większość zawsze ma rację nawet gdy nie ma racji, a nawet je kreatywnie rozwinął. Co jest smutne, ale i śmieszne. Kreatywność polegała na tym, że nawet PO nie wpadła na to, że może w ogóle nie być odpowiedzi na pytania (fakt, że regulamin przewiduje pytania do sprawozdawców, a większość  była do kandydatów, czego regulamin nie przewiduje) i że może nie być dyskusji (tu też się mało dziwię, wobec zastosowanych przez opozycję metod obstrukcji obrad). Nie działo się nic nieparlamentarnego, nie takie "cyrki" bywały. A "elegancja" obrad to nawet coś pozytywnego po "stylu" Marszałka Niesiołowskiego.
Platforma wytrwale uczyła, że większość sejmowa zawsze ma rację, a teraz się "dziwi" że dawna opozycja wyciągnęła wnioski.
Padło jedno sensowne zdanie: że nadużywanie władzy rozliczą wyborcy. Jak rozliczyli PO.

dominoxs, o ile pamiętam, jesteś pierwszą osobą, która tu pisze My i Wy. Np, ja wcześniej pisałam "my" i "wy". To jest różnica.
Akurat korwin nie jest dla mnie zadnym autorytetem, jest walniety - sorry, pamietam ze na niego glosujesz, ale na szybko nie znajduje lepszego przymiotnika.
Nie czytalam orzeczenia w spr. Ofe, mam wiare i szacunek dla pracy najwiekszych autorytetow sedziowskich. I wszyscy, takze politycy, powinni miec.

Aby uciac takie manipulacje, trzeba wprowadzic dozywotnosc mianowania, tak jak w USA.
ekwan, no pewnie! Jak tylko PiS wprowadzi wszystkich swoich?
m.indira   508... kucyków
02 grudnia 2015 19:16
A można to nazwać inaczej ? 🙄

wszystko co cisnie mi się na usta jest niecenzuralne
Polityczne piekło...  naród skłócony , a diabeł siedzi , miesza w kotle i się uśmiecha🙁
Dwa lata temu można było wyjść na ulice i krzyknąć : nie lubię Kaczyńskiego ! I... nic , parę osób popukałoby się w czoło .
Dzisiaj , patrząc na nastroje , można oberwać cegłą .

i to jest niebezpieczne niestety...

Ludzie uciekali za rządów PO za granice do roboty, teraz zaczną uciekać z dodatkowego powodu, a mianowicie strachu o swoje prawa...
Polityczne piekło...  naród skłócony , a diabeł siedzi , miesza w kotle i się uśmiecha🙁
Dwa lata temu można było wyjść na ulice i krzyknąć : nie lubię Kaczyńskiego ! I... nic , parę osób popukałoby się w czoło .
Dzisiaj , patrząc na nastroje , można oberwać cegłą .

Patrząc na nastroje wśród moich znajomych, którzy w sporej części głosowali inaczej niż ja, to raczej mam obawy, że można by oberwać cegłą za krzyknięcie "lubię Kaczyńskiego".
Nie będę wdawać się w dyskusję tu na forum, nie chce psuć sobie nerwów, dodam tylko tyle,że osoby, które głosowały na Dudę łapią się teraz za głowę i żałują swoich głosów, tłumacząc, że chcieli zmian, ale nie myśleli, że Duda będzie popychlem PIS, że nie wierzyli mediom i całej tej nagonkce na przyszłego prezydenta przez przeciwników.
Dzis cały dzien siedzę przed TV, widzę jakie są nastroje szarych ludzi, widzę jakie są nastroje w handlu zagranicznym. 

Przed wyborami firma z którą współpracuje miała do podpisania kontrakty  zagraniczne (Fr, De, GB), klienci przeciągali podpisanie umów do końca października, uzależniali dalszą współpracę od następnych władz. Kontrakty nie podpisane, od nowego roku zostawią swoje pieniądze w Czechach i na Węgrzech (gdzie jedni i drudzy biorą towar także z Polski) Klienci nie chcą ponosić ryzyka. Nie widzą Polski jak na razie za dobrego partnera, choć współpraca przez 3 i 2 lata była płynna
Informacje z linków Smoka10 mnie dziś też porozkładały. Teraz dopiero będzie ciężko żyć...zafascynowani 500 zł na drugie i kolejne dziecko niedługo będziemy za chleb płacić 20 złotych a te 500 to będzie wyrównanie, aby na masło starczało.
Ja osobiście jestem przerazona i załamana
ekwan, no pewnie! Jak tylko PiS wprowadzi wszystkich swoich?


Dokładnie, na tym polega demokracja, ... wraz ze zmianą władzy, zmienia się cały garnitur urzędasów, po to by wiernie służyli, tym co przyszli rządzić. Dokładnie to samo robiło PO, jak dostało się do władzy w 2007 roku, tylko jak widać mało kto o tym pamięta. A czystki były takie, że nie ominęły nawet TVP i Polskiego radia.

Gdzieś w internecie widziałam takiego mema,  ..... ,, Węgrom wystarczyła jedna afera, by zmienić nastawienie narodu, a nam nie przeszkadzało kilkanaście... "  coś w tym stylu.
PS
Dobrze, że chociaż jesteśmy za biedni , by do nas waliły te tłumy uchodźców, no i całe szczęście, nie mieszaliśmy  za dużo na Bliskim Wschodzie, tak jak inne europejskie nacje
Halo, widzisz, ja pisze o ogolnie uznanych autorytetach, a ty o sedziach pisu.. Taka nominacja powinna by wiekszoscia konstytucyjna a nie zwykla wiekszoscia.

PIS to doprowdza do podzialu spoleczenstwa. Albo jestes z nami, albo przeciwko. Nie ma innej opcji w ich swiatopogladzie. Przypomne ze glosowalo na nich 33% a nie 100% wyborcow, wiec trzeba miec szacunek dla reszty. Te awantury o tk to pokazywanie swojej buty i arogancji i przekonaniu o posiadaniu monopolu na wiedze. Pis ponad prawem. Tak ma byc zeby bylo dobrze.

Titina, chyba mylisz sedziow najwyzszego ciala sadowniczego z urzednikami. Sadownictwo jest z definicji niezawisle, czyli nie wisi na politykach. Przynajmniej do zeszlego tygodnia..

Dzis cały dzien siedzę przed TV, widzę jakie są nastroje szarych ludzi, widzę jakie są nastroje w handlu zagranicznym. 

Przed wyborami firma z którą współpracuje miała do podpisania kontrakty  zagraniczne (Fr, De, GB), klienci przeciągali podpisanie umów do końca października, uzależniali dalszą współpracę od następnych władz. Kontrakty nie podpisane, od nowego roku zostawią swoje pieniądze w Czechach i na Węgrzech (gdzie jedni i drudzy biorą towar także z Polski) Klienci nie chcą ponosić ryzyka. Nie widzą Polski jak na razie za dobrego partnera, choć współpraca przez 3 i 2 lata była płynna
Informacje z linków Smoka10 mnie dziś też porozkładały. Teraz dopiero będzie ciężko żyć...zafascynowani 500 zł na drugie i kolejne dziecko niedługo będziemy za chleb płacić 20 złotych a te 500 to będzie wyrównanie, aby na masło starczało.
Ja osobiście jestem przerazona i załamana


I całe szczęście, dość nagrabili   w tym kraju, znam kilka osób co pracują w francuskich firmach, i bardzo ciekawie wypowiadają się na ich temat, raczej nikt im dobrze nie życzy.

PS. Proponuję być mniej oglądała TV, będziesz miała spokojniejszą głowę. A cena chleba jak wzrośnie, to jak już z powodu suszy, a nie wątpliwych interesów polsko -francuskich, czy polsko -niemieckich.

.......................................

PIS to doprowdza do podzialu spoleczenstwa. Albo jestes z nami, albo przeciwko. Nie ma innej opcji w ich swiatopogladzie. Przypomne ze glosowalo na nich 33% a nie 100% wyborcow, wiec trzeba miec szacunek dla reszty. Te awantury o tk to pokazywanie swojej buty i arogancji i przekonaniu o posiadaniu monopolu na wiedze. Pis ponad prawem. Tak ma byc zeby bylo dobrze.

Titina, chyba mylisz sedziow najwyzszego ciala sadowniczego z urzednikami. Sadownictwo jest z definicji niezawisle, czyli nie wisi na politykach. Przynajmniej do zeszlego tygodnia..


Przykro , że nie znasz historii Polski , bo jak byś znała, to byś bzdur nie wypisywała, a na pewno łatwiej było by Ci zrozumieć pewne mechanizmy, które rządzą polityką. Podział społeczeństwa przed rozbiorami Polski , był identyczny jak obecnie. Przyczyną były tzw frakcje a to rosyjska, a to niemiecka, a to francuska.....Wszystko zależało od tego , do jakiej frakcji ( czytaj gdzie miał interes dany magnat), się należało. Wiadomo, że jednolitość i zgoda w Polsce, bardzo nie na rękę, były Rosji, Niemcom , oba te kraje miały ustanowione w swoich budżetach pieniądze, na tzw łapówki, dla tych Polaków, od których coś w naszym kraju zależało. Nie na darmo została zawiązana Konfederacyja Barska.  
https://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_barska

I Ty w to wierzysz, że sądy są niezawisłe, i wszyscy prawnicy są cacy ?  🤣  Wybacz, jestem córką adwokata i prawniczki,  żeś mnie panna ubawiła  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się