rozmowy o niczym

yegua,  😂
Ten filmik ma dosyc niski poziom edukacyjny  😡

Owszem poziom niski (i do szkoły się nienadający) ale przekaz ma 😉

Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale możesz przekazać w prezentacji, że osoba znająca języki np. skandynawskie w dużych miastach, w korporacjach zarabia od 3-7 tysięcy na rękę.
a ja się poskarżę, że co dobrze przygotuję sobie wyjazd do Kaprioli (jakieś jedzenie do stajni, siemię namoczone i gotowe do grzania na rano, wszystko spakowane i zaplanowane) to automatycznie pada śnieg i ostatecznie nie jadę  🙄

dziś się przygotowałam i oczywiście co? za oknem biało  🤔 ale jakoś się dotoczę; może do rana się troche stopi  👀
Zwykła złośliwość losu Kaprioleczka,. Ja tak ostatnio dwa razy plany przekładałam.
No, uporałam się z męczącym projektem. Jednym z tych "od poprawki do poprawki". Czas na spanie. Normalnie jak przyłożę głowę do poduszki to nie wiem czy mnie wystrzał armatni obudzi. yegua, może wyjdę na marudę, ale jak dla mnie wizja 3 tysięcy to za mało dla dobrego tłumacza 🙂 Jednak bardzo dobre opanowanie języka to całe lata. I to jest jedna z tych nauk w których faktycznie jak przestajesz wiosłować, cofasz się. Bo języki - nasz również, cały czas w jakimś stopniu się zmieniają, są żywe i "ewoluują wraz z ludźmi".
Luna_s20, czytaj ze zrozumieniem, nigdzie nie napisałam o tym, że trzeba być dobrym tłumaczem języka. Wystarczy znajomość w stopniu komunikatywnym w mowie i piśmie, a zarobki są pomiędzy 3 a 7, więc średnio ok. 5 na rękę. Opanowanie języka w stopniu średnim to IMHO 1-2 lata nauki.
Za minutę będę dorosła xD
Wow, wszystkiego dobrego, do zobaczenia w Zabrzu  😀
Dzięki, nie mogę się doczekać, żeby Was znowu spotkać, tym razem zostaję do końca  🏇 Będę jechać trzema autobusami przez 2 godziny, a to tylko 30 kilometrów  🤣
Wiosna!
🙂
teraz już oficjalnie - kalendarzowo i astronomicznie

Dziwny weekend za mną. Niby niedobry, bo z chorowaniem, z niezrealizowanymi w pełni planami.
A z drugiej strony - bardzo na plus! Odpoczęłam, zregenerowałam się. Pierwszy raz od długiego czasu miałam możliwość zostać w domu pochorować i stwierdzam, że to jest dużo lepsza strategia niż łażenie z przeziębieniem tygodniami.
Zaczynam nowy tydzień 🙂

Wszystkim dobrego dnia i zdrowia! 🙂

Dziewczyny 🙂 bo już sama nie wiem gdzie to dodać, a mój jakże kochany Mąż uważa sie za super znawce jeździectwa to wam pokazuje jakie to nowe znaczenia mają pusliska 😂 🏇
Którą OPP zajmujacą się końmi/zwierzętami polecacie w kontekście 1%. Klub Gaja, Centaurus ? Ja te znam, ale tylko z nazwy. Proszę o polecenie  :kwiatek:
"Nasza Szkapa" Metki.
Tez lubicie Zaklinacza koni? Oglądałam ten film po raz któryś i go uwielbiam - nie chodzi w sumie akurat o konie ale ta muzyka obrazy, Redford... :P i jakoś mi sie ze świętami kojarzy.
Btw pierwszy raz robiłam mazurka i wyszedł pyszny 😜
Tak, też lubimy :-) i jeszcze ta ścieżka dźwiękowa z końskim oddechem na początku filmu.
A scenę kiedy Redford jako Tom tańczy z Annie na wiejskiej imprezce uważam za jedną z lepszych filmowych scen erotycznych.
Dzisiaj moj drugi uwiebiany film - 7wspanialych 😁
Cień na śniegu niestety mam od Agnieszki info, ze oni nie są OPP.
jagoda1966, a lokalne schronisko dla zwierzaków?
Koniara w rolnik szuka żony :P i to z naszego regionu 😉 więcej nie zdradzę. moja współlokatorka zawsze ogląda ten program i przyznam, że zerkam, hehe.
branka, imieniem Kasia?
Monika.
No, wlasnie przyznac sie kto szuka meza? 🙂😉)
Kto nie szuka  😁

Matko czytamy wlasnie o tym ze można miec fazę po galce muszkatulowej, ludzie opisują ze piją ja z wodą albo kawa,troche to straszne ale mimo wszystko ryczę ze śmiechu jak to czytam. Co ludzie mają w głowach.. Juz bym wolała zeby moje dziecko jaralo trawę.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 marca 2016 19:55
Cień na śniegu, to ktos 'od nas'?
Nie wiem czy jest na forum, ale jest "od nas" czyli z Dolnego Śląska.
Ale pięknie się zrobiło, wiosna, kwiatki kwitną, pierwsze zielone listki, słońce... 😍 aż mnie nosi energia, jutro idę rano pobiegać 🙂 znając życie pewnie będzie lało i wiało jak wstane  😂
Ale dzisiaj to był prawdziwy upał, jak przyjechałam do roboty to wszystkie konie były mokre od samego stania na padoku  😲 no ale to takie co  obrośnięte jak mamuty i jeszcze tego nie zrzuciły.

W ogóle u was też już są komary? Badziewie coś szybko się w tym roku pojawiło 🙁 Miło za to widzieć trzmiele, ogromnie je lubię.
Branka, z polskimi komarami jest o tyle fajnie, ze przynajmniej nie maja gratisow w postaci denge  😵
Jejku, u was też tak gorąco? Myślałam wczoraj że ducha wyzionę, ale i tak nie mogłam w domu usiedzieć. No i konie uradowane, że wreszcie na zielonym. Niby wygląda to co roku tak samo, a i tak zawsze cieszę się jak głupi blaszką, fotografując każdy kwiatek z osobna.
Wczoraj bylo cieplej ale dzisiaj też ładnie 🙂 ja jestem zachwycona wiosną
Piękna wiosna!  😍
Już niech tak będzie aż do października. Temperatury ok 20 stopni, słonko, deszczyk wieczorny lub burza co kilka dni, żeby nie było suszy...
Można gdzieś zamówić pogodę? 😉
Mój kot oszalał - odkąd go mam nigdy nie wskoczył sam z siebie na kolana, a teraz właśnie na nich śpi  💘 owszem, kładzie się koło mnie w nocy, ale nigdy tak na człowieku, nie wiem co mu się stało, jakieś przesilenie wiosenne go chyba dopadło  😁 a najgorsze jest to, że muszę wstać, bo umieram w głodu i co, mam go tak zrzucić?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się