Kupno konia

[quote author=Skaner-A link=topic=1647.msg2558235#msg2558235 date=1466017821]             
Halo, w obecnej sytuacji zadatek czy zaloczka to to samo
[/quote]

Skaner-A,

Kodeks cywilny ma na ten temat inne zdanie. Jeśli handlujesz końmi, to bezpieczniej dla Ciebie byłoby zaznajomić się z różnicą między zadatkiem a zaliczką gdyż możesz znaleźć się w sytuacji, w której będziesz musiała zwrócić podwójną kwotę zadatku, jeśli niewykonanie umowy nastąpi z Twojej winy ... Lub będziesz mogła zatrzymać zadatek, jeśli wina jest po stronie klienta. Z zaliczką jest zupełnie inna historia.

W mowie potocznej ludzie mylą zadatek i zaliczkę i używają tych nazw zamiennie.
Zadatek zwraca się w podwójnej wysokości Art. 394. § 1 .
Zaliczkę zwraca się w całości ale można zostać obciążonym stratami wynikającymi z niewywiązania się z umowy.art. 494 K.c.  😉

P.S Dance girl - A po co komu znać prawo.  😁 😁 😁 Dopiero potem zaczyna się lament  😁 😁 😁 Pisaliśmy razem  😉
Dava   kiss kiss bang bang
16 czerwca 2016 06:38
[quote author=Skaner-A link=topic=1647.msg2558250#msg2558250 date=1466018561]
Lilid i zaliczka i zadatek i nawet zaplata podlega zwrotowi bez podania przyczyny w okreslonym terminie.
[/quote]

Zadarek nigdy nie podlega zwrotowi  😉
O Smok i Dance Girl juz napisali.
... tu było ogłoszenie....
ktoś coś? 😀
 [color=brown]zdejmuje ostrzeżenie ale prosze bardziej czytelnie formułować posty - typu - czy możecie ocenić tego konia lub np. czy ktoś zna itd. pytanie "ktoś coś" może sugerować - chcę sprzedać i czy ktoś coś? się zainteresuje [/color]
Gillian   four letter word
16 czerwca 2016 08:43
Ale co?
Dodofon z całym szacunkiem, ale nie wydaje Ci się, że przesadziłaś i to mocno?

Przecież w tym wątku ludzie bardzo często wklejają linki do ogłoszeń z końmi i pytają się czy koń fajny, dobrze zbudowany, albo czy ktoś go nie zna. W takim razie zamknij też wątek "nietypowe i zadziwiające ogłoszenia", bo tam też ludzie wklejają linki....
Olson

podpisuję się obiema rękami

wstawiam ponownie według zaleceń 🙂
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/38808?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=2&strona=
Zna ktoś może tego konika?

Trzeba było wyedytować posta, a nie dodawać kolejnego. Proszę przeczytać regulamin forum.
Dlaczego Dodofon przesadziła?
Jeśli ktoś wrzuca link z czymkolwiek  (tu=> z koniem) i dopisuje tam "Ktoś coś?", to ja totalnie nie wiem o co chodzi - czy mamy tego konia ocenić/kupić/przyjąć za darmo? Jeśli chodziło o ocenę bądź rozeznanie czy ktoś tutaj ma coś do powiedzenia na temat - OK, ale to trzeba się wypowiedzieć, a nie wrzucać niezrozumiałego posta, który może być odebrany różnie.
Ech, era smartfonów.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 czerwca 2016 20:39
No jeszcze tego brakowało by za nieprecyzyjnie sformułowane posty dawać ostrzeżenia :oczy
Gillian   four letter word
17 czerwca 2016 08:10
Osobiście zgłosiłam ten post, bo jak dla mnie to było ewidentne ogłoszenie. Nie umiem czytać w myślach a już na pewno nie na odległość... co autor miał na myśli wstawiając link.
Skaner-A, ja jeszcze troszkę wrócę do wątku o P. Watts. Nie rozumiem, na jakich podstawach oceniłeś, że zrobiła kiepski interes i że postąpiła głupio???  🤔 Zaręczam Tobie, że P. Watts doskonale wie, co kupuje, zna się i kupuje świetne konie. Obie klacze, które nazwałeś głupotą pochodzą z bezcennych żeńskich linii a jedna miała unikalny w tych czasach rodowód. Były bardzo cenne i bardzo cenne jest uzyskane od nich potomstwo,mało tego pochodziły z jednej z najlepszych hodowli na świecie, wyhodowane przez świetnego hodowcę. Ponad to, obie miały już wybitne potomstwo a jedna z nich dała championkę Europy dzierżawioną przez Arabów za kupę kasy.Klaczka, którą jedna z nich urodziła przed śmiercią zapowiada sie wybitnie i wszyscy trzymają kciuki, żeby P. Watts nie zechciała jej zabrać. To były wybitne klacze i ich strata jest niepowetowana dla hodowli.  😕
I mam dość już pisania głupot o P. Watts, damie, prawdziwej przyjaciółce Polski, Polaków i polskiej hodowli. Nazywano ją już w polskiej prasie "celebrytką", "dziewczyną Rolling Stonesów" ale jeszcze nikt nie odważył się nazwać Ją głupią. Brawo dla Ciebie Skanner, jeżeli uważasz za głupiego kogoś, kto straci konie w wyniku kolki a jednego na wskutek błędnego i głupiego działania uzurpatorów i kłamczuchów z nadania politycznego  🤔wirek:
Edyt: literówka
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 czerwca 2016 09:09
berula, a to p. Watts nie zabrała wszystkich swoich koni?
Kurczak, zabrała klacze, które jeszcze nie urodziły. W stadninie zostały źrebięta osierocone przez matki, jedno miało chyba dzień a drugie kilka dni w momencie śmierci matek  🙁
Od Amry jest ogierek (po Pogromie)  a od Prerii klaczka ( po Ascott DD) Udało się załodze je odchować (klaczkę podobno udało się podstawić jakiejś klaczy). Teraz nie  wiadomo co dalej z nimi  🤔
Cała to sytuacja była bardzo, bardzo przykra. Stracono bezcenne klacze, co było wielkim ciosem dla właścicielki. Ona swoje konie kocha jak własne dzieci, kiedy odchodził jeden z Jej ogierów(w wieku ponad 30 lat) to położyła się z nim w boksie, opierając głowę na jego szyi i tak odchodził. Te klacze, to że pozwoliła uzyskać bezpłatnie potomstwo od nich to był wielki dar. No a finał znamy...
Dlatego nie pozwolę, żeby ktoś nazywał P. Watts głupią. Ona zawsze doskonale wie, co kupuje...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 czerwca 2016 10:17
Dzięki za wyjaśnienie. Myślałam, że z Janowa wyjechały wszystkie jej konie i szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego tak się nie stało, ale to już rozważania na inny wątek.
Kurczak być może po prostu dlatego, że wożenie kilkudniowych osieroconych źrebiąt byłoby proszeniem się o śmierć także ich.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 czerwca 2016 10:43
Murat-Gazon, też o tym pomyślałam, bo nie chce mi się wierzyć, że zostały tam ze względu na stare sentymenty.
Źrebaki zostały, bo nie są własnością Pani Watts tylko Janowa
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 czerwca 2016 11:08
angeldust, aaa ciągnę off top, a nie lubię :/ Dobra ostatni post. Źrebaki miały zostać podarowane stadninie, ale czy na pewno już podarowane zostały?
Chyba źrebaki to rozliczenie kosztów i od początku miały zostać w JP a klacze za to ponownie pokryte ... ktoś w wątku arabowym chyba coś wspominał, ale nie pamietam dokladnie treści
Wracając do tematu, wszystkie konie powinny być tak przygotowane do sprzedaży jak
Araby . 😀
Smok wolałabym, żeby wszystkie konie nie były tak przygotowane do sprzedaży jak mój arab 😉
Miałem na myśli Araby z renomowanych stadnin. 🤣 Konie to dzisiaj taki sam towar jak każdy inny i podlegają podobnym regułą rynku.  😉 Mogą być obdażane sentymentem , miłością ale z punktu widzenia kupującego nie ma to istotnego znaczenia. Za konia płaci sumę X a miłość sam odda w gratisie. Więc skupić się trzeba na uzyskaniu kwoty jak najbliższej kwoty X. I na tym polega rola sprzedającego ,jak przekonać i zaxowolić klienta żeby wybrał naszą ofertę a nie konkurencji. 😎
Jak się okazało, nie każdy sobie życzy żeby koń był tak przygotowany do sprzedaży. Niektórzy wolą oglądać ubłocone i potargane :P Jaki popyt taka podaż. Wszystkim nie dogodzisz.

Smok  Mówisz o przygotowaniu do sprzedaży na Pride of Poland?

Smok  Mówisz o przygotowaniu do sprzedaży na Pride of Poland?


Użyłem metaforycznego porównania . 🤣 Chodzi o fachowe podejście do zagadnienia. 😉

Jak się okazało, nie każdy sobie życzy żeby koń był tak przygotowany do sprzedaży. Niektórzy wolą oglądać ubłocone i potargane :P Jaki popyt taka podaż. Wszystkim nie dogodzisz.


Jaki pan taki kram  😉
zna ktoś może tego konia? Albo moze powie kilka słów o nim po tym filmiku?  :kwiatek:
Milla,

Patrząc na rodowód tego konia w bazie koni, w linii ojca idzie ewidentnie od ujeżdżeniowców typu Quando Quando czy Quarterback 6. Moim zdaniem to nie jest koń do GP, ale ewidentnie jest szansa, że się odnajdzie na czworoboku jako sympatyczny zwierzak. Nie liczyłabym na to, że ten koń będzie Ci robił pasaże z super kadencją, ale mogę się mylić.

To jest zwierzę 4-letnie reprezentujące poziom ujeżdżenia adekwatny dla 4-latka. Ten kontrgalop to jak dla mnie i tak za dużo. Super, że nie robi na nim nikt lotnych w galopie. Koń spieszy, ale wygląda na zrównoważonego.

Ten koń będzie wymagał dużo pracy od zadu. Plus dla sprzedajacego, że pokazał wszystkie przejścia, szczególnie zatrzymanie, więc widać gdzie jest praca do włożenia. Praca nad zadem, dosiad, dosiad, dosiad .... Bo ewidentnie zatrzymanie nie jest od dosiadu.

W 5 minucie jest figura, której nie rozumiem, wygląda jak próba podejścia do ciągu w kłusie anglezowanym w odwrotnym ustawieniu. Jeśli tak rzeczywiście jest, będzie sporo pracy przy ciągach. Ale mogę się mylić, gdyż niedowidzę czasami  😡 i to może być jakaś łopatka albo coś.


Podstawowe pytanie do Ciebie - czy jesteś gotowa na 4 latka i czy masz trenera, który jest gotowy na 4-latka. Dla mnie praca z młodymi końmi jest fascynująca ale nie powiem, że jest łatwo. Osobiście celowałam w starszego konia, ale życie jest przwrotne i mam 4-latka.

Dodatkowo jeśli mogę Ci coś zasugerować, to oprócz pełnego zestawu badań zrobiłabym temu koniowi prześwietlenie grzbietu pod kątem kissing spines, gdyż w tej linii męskiej słyszałam o zadziwiająco dużej ilości koni z tą wadą. To jest wada o której nie musi wiedzieć hodowca, bo tego typu prześwietlenia rzadko się robi. jeśli już naświetlać, to również resztę kręgosłupa też bym zrobiła, tak dla czystego sumienia.
Liczyłam na kilka słów, a dostałam pełną wyczerpującą odpowiedź, dzięki wielkie Dance Girl 🙂
mi sie troche wydaje jakby utykal na przod.
Milla,
W 5 minucie jest figura, której nie rozumiem, wygląda jak próba podejścia do ciągu w kłusie anglezowanym w odwrotnym ustawieniu. Jeśli tak rzeczywiście jest, będzie sporo pracy przy ciągach. Ale mogę się mylić, gdyż niedowidzę czasami  😡 i to może być jakaś łopatka albo coś.


Podstawowe pytanie do Ciebie - czy jesteś gotowa na 4 latka i czy masz trenera, który jest gotowy na 4-latka. Dla mnie praca z młodymi końmi jest fascynująca ale nie powiem, że jest łatwo. Osobiście celowałam w starszego konia, ale życie jest przwrotne i mam 4-latka.


To raczej wygląda na ustępowanie od łydki, teraz to chyba jakaś nowa moda na pokazywanie koni w ustępowaniu jeśli jeździec/koń nie potrafi ciągu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się