M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
20 listopada 2016 07:34
Libella jak chcesz jaśniejszy szay, to ładny jest z Magnata srebrzysty granit. Kupiliśmy małą próbkę i maznęłam na fragmencie ściany i mi się bardzo podoba  🙂
Pandurska Szukacie normalnie całej cegły czy takich tylko plastrów na ścianę? My normalną cegłę kupiliśmy w cegielni... masz do wyboru stopień wypalenia (chodzi tu o wytrzymałość i kolor) oraz klasę (w miarę proste czy krzywe). Wychodzi taniej w porównaniu do wszystkich marketów.
nada Zdecydowanie szukamy plastrow do naklejania. Zwykle cegly zabralyby nam niepotrzebnie kilka cm przestrzeni. Ale pomysl z cegielnia dobry. Chyba niestety nie mamy zadnej w naszej bylej, polskiej okolicy 🙁
Jeśli chodzi o cegłę, oto ścianka z poniemieckiej, starej cegły ,może kogoś zainspiruje..

Za duże foto.

zamieszczam ponownie
W ramach inspiracji cegłą wkleję nasz komin i ścianki działowe z pełnej normalnej cegły z cegielni.
U nas też będzie cegiełka. Ale trochę sie tego boję, bo niełatwo wykorzystać cegłę żeby było ładnie, nie kiczowato i nie za surowo. W ogóle łapię stresa, że nasze wizje są ładne tylko na papierze a wyjdzie lipa :/ Ekipa wchodzi 10.12., jupi 🙂!
Dzionka, będzie pięknie, bo to będzie Wasze, a wszystkie katalogi, porady i opinie innych to wiesz gdzie może sobie świat wsadzić. 😉
Libella przyjemna łazienka. Farbę do przedpokoju może rozbiel? Za ciemny przedpokój rzeczywiście niekoniecznie. Szczególnie jeśli korytarz niezbyt szeroki. Ale jeśli by dać odpowiednie oświetlenie to i ciemna farba się obroni.
Ascaia, tylko mi bardziej chodzi o to, że to MI się nie będzie podobać 😀
Werbalizacja contra wizualizacja 😉
Na szczęście na swoim na ogół ma się sporo możliwości sprawdzania i poprawiania. Ale wiem o czym mówisz - mi też często brakuje pewności czy wyobraźnia dobrze podpowiada. I wtedy najczęściej, w miarę możliwości czasowych robię przymiarki. Aparat w dłoń i albo markowanie np. kartonami, papierami, albo czyste foto i zabawa w obróbkę na kompie.
Nasturcja-Renata srebrzysty granit mamy w dwóch sypialniach, rzeczywiście, bardzo ładny  😁
Przejrzałam internet i w sumie przekonuję się trochę do tego ciemnego koloru. Na jednej ścianie będzie wielkie lustro, 4 pary białych drzwi i biała szafa. Do tego białe listwy przypodłogowe i może dodam jakieś białe ramki ze zdjęciami, to w sumie może być ładnie? coś takiego znalazłam np.:
Libella,
dzięki 🙂 już tak bardzo chce się wprowadzić mimo ze wszystkiego nie ma 🙂

Łazienka wam super wyszła i ta cegła pasuje bardzo, ile to jest metrów?

Ja miałam podobne rozkminy z przedpokojem, bo mój K wybrał bardzo ciemny kolor, ale na koniec jestem zachwycona.  Jest ciemny, ale bardzo ciepły, przytulny i przyjemny.

Ja mam zdjęcie tylko po pierwszym malowaniu, teraz jest jeszcze ładniej, bo równy kolor i paski u góry i ciut bardzie nasycony.




szafirowa, a jakby zrobić Jaśkowi namiot w pokoju? Jak namiot wodza? Jego terytorium i symboliczne ściany gdy potrzeba ciut intymności?
o, przepiekna stolarka na tym inspiracyjnym zdjeciu! W ogole super wnetrze, niby nic takiego, ale reke projektanta czuc.

W ogole mam ostatnio szal na Brother vs Brother - wczesniej ogladalam ich inne programy, no i musze stwierdzic ze amerykanskie design'erskie wnetrza bardzo mi sie podobaja!
Arimona łazienka ma niespełna 5 metrów. Bałam się na początku, że będzie mała, ale jest ok 🙂
Rzeczywiście ładny ten szary kolor!
A moje dylematy, czy nie będzie za ciemno, mój TŻ wraz z panem od remontu postanowili zignorować i jest... pięknie  😍


Teraz się tylko martwię, że z kolei sypialnie wyszły nam za ciemne... Da się pomalować jaśniejszym szarym na ciemniejszej farbie? Jakbym stwierdziła, że jednak w sypialni za ciemno?
Libella, bardzo ładny przedpokój wam wyszedł!! Do mnie tylko te kafle nad wanną niebardzo gadają, no ale to nie do mnie miały gadać 🙂 A jakie masz szafki w łazience? 5m to porządna łazienka!
Libella
5m to jak moja, to jednak całkiem spora łazienka.
Ładnie wyszło, tez mi się podoba w przedpokoju u was 🙂  Pewnie da się przemalować tylko dużo warstw trzeba.
Ja mam z sypialnia rozkmine, wyszedł przepiękny kolor ale za nic nie pasuje do wykładziny.  I się miotałam w tam i z powrotem, w końcu zostaje jak jest, będę ratować dodatkami. 

Kiedy do Was przyjeżdżają drzwi?  My może będziemy żyć bez jeszcze miesiąc  😵
Wlasnie o to samo mialam pytac! Ile sie czeka na drzwi i czy 1000 zl za biale bez szyb to realne pieniadze?
U mnie około 4 tyg. od wpłacenia zaliczki, ale może uda się szybciej (zależy kiedy producent je wyśle). I właśnie w takiej cenie, pol-skone.  Wszyscy polecają ta firmę, wiec kupiłam w sumie ciemno trochę.
Pewnie są firmy które maja standardowe drzwi od reki w miarę? Nie wiem.


Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 listopada 2016 16:45
Dzionka, od siebie tylko napiszę, jako posiadaczka białych drzwi od lat 12, NIGDY WIĘCEJ! Marzę o wymianie na normalne brązowe. Brudzi się to, żólknie. Zdecydowanie odradzam.
A ja jestem z siebie dumna bo dziś pokonaliśmy fakt braku niektórych wymiarów szafek kuchennych w Ikei i mam wreszcie kuchnie w komplecie zakończoną szafką w rozmiarze 51cm 🙂🙂 🙂

Libella piękny szary,  ja właśnie szykuje się do pomalowania połowy salonu na czarno  😜
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
22 listopada 2016 19:20
halo, tylko to mi nie rozwiaze podstawowego problemu, bo przeciez nie bedzie wiekszosci zabawek trzymal w namiocie (to musialby byc duuuuzy namiot). Dwa- nie bardzo byloby gdzie, pokoj niby duzy, ale ustawnosc srednia przez te drzwi i okna, a mebli sporo, bo musza pomiescic rzeczy calej trojki. Juz bardziej mysle o czyms a'la lozko pietrowe, ale z prywatna przestrzenia na gorze wlasnie, zamiast lozka. Jest w ogole cos takiego czy trzebaby kombinowac?
a moze zglos was do "Dorota was urzadzi"? serio mowie 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
22 listopada 2016 19:34
Dzionka, ja czekałam na drzwi ok 8 tygodni.
Mamy drzwi z firmy Drims,  pełne brązowe i są fajne ale teraz uważam ze za "ciężkie" i. Dałabym białe. Brat ma 8 lat z tej wlasnie firmy biale drzwi i nic nie zżółkło.
No właśnie ja w obecnym mieszkaniu mam drewniane białe drzwi mające już sto lat pewnie i też nic nie zżółkło! Lanka, masz chyba jakiś wadliwy towar 🙁
Czeka nas weekend kupowania WSZYSTKIEGO. Ja nie mogę, co to będzie... Odbiór za 3 dni, ekipa wchodzi za niecałe 2 tygodnie!
Dzionkadrzwi, to miesiąc do 6 tygodni 🙁 ja miałam białe i jedne były super, a drugie miejscami zszarzały, a miejscami zżółkły...nie ma reguły, ale generalnie odradza się białe drzwi właśnie ze względu na zmiany koloru.
Portę w cpl będziesz miała za ok 400zł , a w naturalnej białej za 800 zł w 4 tyg.
szafirowa, namiot wodza - że koń by się zmieścił, okrągła płachta z czubkiem spod sufitu. Właśnie dlatego namiot, że może być i na środku pokoju, ustawność nie ma nic do rzeczy.

Nie widzę możliwości "zamknięcia" starszaka na spłachetku powierzchni na "pięterku". Jasne, próbować można.
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
23 listopada 2016 00:45
Białe drzwi nie zżółkną jeśli są lakierowane filtrem utwardzanym uv. Zmienią kolor te w okleinie, malowane farbą akrylową lub lakierowane byle czym. Niestety lakierowane z uv (w skrócie) to większy wydatek niż 1 tys za sztukę (u nas wyszło 18 tys za 8 szt). Na szybko kto na pewno ma tak robione drzwi: lagrus, Kubiszyn, kozłowski, CHYBA drims, klimek (bardzo drogi) i na bank jeszcze dużo firm Ale ja z pamięci znam tyle.
Hallo nie widzę szans na utrzymanie niepodległości namiotu 🙁 a drabinę na antresolę można zwinąć.
Ostatnio Dorota Szelagowska popełniła właśnie antresolę na poddaszu, jeśli to będzie budowane, to może być i duże i fajne, gotowce to chyba raczej wymiary łóżka, ale wtedy można zagospodarować ściany robiąc półki
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
23 listopada 2016 06:11
Moja znajoma ma troje dzieci w 1 pokoju (najstarszy chłopiec i dwie młodsze dziewczynki). Chłopiec ma właśnie łóżko na antresoli, półkę z ulubionymi zabawkami i książkami, lampkę, ma też zaslonke i może się schować.  Jest zasada, że nie wchodzi tam nikt jeśli on tego kogoś nie zaprosi, bo to ma być jego oaza i wszyscy się do tego stosują. Nawet małe siostry. To jest super pomysł.
Tez mam białe drzwi. Nic nie żółknie. A przy wszechobecnych brudnych łapkach białe są super. Nie widać na nich zbyt dużo. Chyba ze dziecko wysmaruje farbami🙂
Teraz właśnie zaświeciło słońce i się załamałam jak padło na drzwi. Dawno nie sprzątałam. A nie było widać ze takie uświnione 😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się