Wybory 2015 i to co po wyborach.

Polska dziś i jutro, a większość i tak ma to gdzieś...
http://krytykapolityczna.pl/kraj/pis-zwyczajna-polska-dyktatura/
🙁
Zwolennicy zachwyceni, oni by go popierali nawet, gdyby zrobil kupę na mównicy i powiedział że to w imię walki z komunizmem.
Kaczyński jest chory psychicznie, nie powinien pełnić funkcji publicznej.
Halo, tym razem, po tym co po raz kolejny pokazał prezes, będziesz go bronić? Nie widzisz tej chorobliwej zawiści? Niebezpieczeństwa dla społeczeństwa?
Obawiam się,że jego zwolennicy,tacy jak Halo będą go bronić nawet w momencie,kiedy zacznie zjadać własny ogon,czyli swoją partię.

Znam historię o prokuratorze z borderline,który że jest chory zorientował się dopiero wtedy,kiedy wystawił nakaz aresztowania na samego siebie.Jarosław jednak chyba się nie zorientuje nigdy,że jemu potrzebna jest pomoc dobrego psychiatry.
kermit   Horses horses everywhere ..
19 lipca 2017 12:50
Po obejrzeniu tej awantury w sejmie wczoraj wieczorem to przyszło mi na myśl jedno hasło "MAD KING".

Ta nienawiść i chęć zemsty mnie przeraża. Ja nie chcę mieć takich ludzi w okół mnie a tu przyszło im rządzić Polską  🤔
Ale prezes swoich ludzi wytresował!  Comiesięczne pranie mózgów robi swoje. Wskoczył na mównicę poza porządkiem obrad ("ja bez żadnego trybu" - w domyśle "ja to ja i wszystko mogę"😉, a ogrodnik nie zareagował. Wg Suskiego „zdradzieckie mordy i jesteście kanaliami” to delikatne słowa prawdy, a wg Waszykowskiego to „ szczera, męska odpowiedź” (już wiem, skąd halo czerpie natchnienie do dowolnej intepretacji znaczenia różnych wyrażeń).  Nie mówiąc już o tym, jak Szydło i inni przekonywali, że opodatkowanie benzyny jest niezbędne, ale przestało być niezbędne, jak miłościwie nam panujący zmienił zdanie na ten temat. Skaczą, jak im zagra, a niektórym nawet zagrać nie musi.   

To zdjęcie pokazuje, jak wygląda czlowiek opętany. Ale jak przez tyle lat próbuje się winę za zabicie tylu ludzi zrzucić na innych, w końcu nerwy puszczą i pokazuje się prawdziwą twarz. 

Bylam pod Sejmem. Mobilizacja do obrony przed suwerenem: pełne metalowe barierki, szpalery policji, Wiejska i Matejki zamknięte.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
19 lipca 2017 13:51
Kolejny smutny dzień. Pełno tych smutnych dni, odkad PiS doszedł do władzy 🙁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 lipca 2017 13:53
Ciekawe czy TVP zająknie się chociaż troszkę o tym "wystąpieniu" , czy dalej będą zaklinać rzeczywistość.

Czekam tylko na ogłoszenie stanu wojennego
Ciekawe czy TVP zająknie się chociaż troszkę o tym "wystąpieniu" , czy dalej będą zaklinać rzeczywistość.

Mogę zapytać rodziców, namiętnie oglądają TV-PiS. 😉
Zapytaj koniecznie. Ja w ogóle nie mam telewizji, czasami w pracy podczas lunchu rzucę okiem, jeśli ktoś akurat włączy TVPiS. 

Pod Sejmem różne hasla wywieszone. M.in. było mniej więcej takie: TVP nic nie mówiła o finale Wielkiej Orkiestry Swiątecznej. Zastanów się, czego jeszcze nie mówią.
Ja też nie mam. Jak jestem u rodziców, to czasem obejrzę razem z nimi. Alternatywna rzeczywistość. Nawet o rzeczach prawdziwych potrafią mówić w taki sposób, że interpretacja jest zupełnie inna niżby się człowiek spodziewał.
Ale podejrzewam, że siedzi tam cały sztab fachowców od technik propagandowych, którzy biorą za to niezłą kasę.
Piotr Andrzejewski- sędzia Trybunału Stanu, rekomendowany przez PIS, powiedział:
" opozycja, ta w Sejmie i poza nim jest zorganizowaną grupą przestępczą, którą można i na dobrą sprawę powinno się powsadzać na 8-10 lat do więzienia. I tylko DZIĘKI MIŁOSIERDZIU RZĄDZĄCYCH I PREZESA KACZYŃSKIEGO jeszcze nie siedzą. Ale jak trzeba będzie, to będzie trzeba.'

Eeee...aha.. takich sędziów najwyższych będziemy mieli? Hm...  tak ma wyglądać ta niezbędna reforma sądownictwa?  🤔
Ona ma temu służyć - żeby niewygodnych usunąć i rządzić długo i szczęśliwie bez żadnych kłód pod nogami. A to, że już z tym sie nie kryją znaczy, że są pewni swego.  Zaraz będzie nagonka na Unię, że się wtrąca w wewnętrzne sprawy Polski i pracę demokratycznego rządu. 

Edit: Kaczyński w Sejmie powiedział Zembaczyńskiemu, że wszystkich polityków PO zamknie w więzieniu.   

https://wiadomosci.wp.pl/kaczynski-wezwal-posla-zembaczynskiego-mowil-ze-wszyscy-politycy-po-beda-siedziec-6145884269435009a
Ja zazwyczaj mam taki stosunek do ludzi,że to co robią jest mi obojętne.Ale akurat Prezes,choć nie znam go osobiście,wyzwala we mnie bardzo duże pokłady nienawiści.
Słuchałam raz na żywo na spotkaniu na UW i dziękuję,ale nie. Populistyczna retoryka weszła mu bardzo w krew i zachowanie.Podobno w odbiorze jest bardzo charyzmatyczny,ja tego nie widziałam w ogóle.

Murat,zastanowiło mnie to że ludzie będący na nie w temacie uchodźców głosują na PiS tylko i wyłącznie dlatego,że zajmuje negatywne stanowisko wobec tego tematu.Ja jestem bardzo przeciwna uchodźcom, arabów nie lubię w szczególności (i nie boję się do tego przyznać,tak jest i już),a nie zniżę się do tego,aby w imię tego zagłosować na tę puszkę pandory,jaką jest PiS.Nie wiem kogo bardziej nie lubię: Prezesa,Ziobry czy Jakiego.Jaki bardziej chyba mnie rozśmiesza,bo o prawie nie wie zupełnie nic.
Myślę sobie o tych młodych. I o tym, kto przychodzi/ł na demonstracje ostatnimi czasy. Młodzi pojawili się licznie na Czarnych Protestach. Na reszcie do tej pory średnia wieku była znacznie wyższa. Od weekendu widać, że młodych przybywa. Może zaczynają widzieć skalę problemu? Ale też myślę sobie: są wakacje, luz, piękne, ciepłe wieczory – może łatwiej się przejść niż w grudniowe ziąby? Nie, żebym zgłaszała zastrzeżenia.

Tut taki drobny link z zabawą całkiem zgrabnie pokazującą, że Sąd Najwyższy nie jest jakimś bytem oderwanym od rzeczywistości (i nas), tylko zajmuje się różnymi tematami:zabaw się w sąd.
kermit   Horses horses everywhere ..
19 lipca 2017 16:24
Ja przepraszam ja bez żadnego trybu.... 🏇

Obejrzałam teleexpress.

O awanturze w sejmie było krótko: wystąpienie Budki w którym padło stwierdzenie, "że dopóki żył śp. L. Kaczyński to J.Kaczyński nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości".
A komentarz TVP na to wystąpienie było takie, "że jest to ciąg dalszy propagowanie pogardy dla ś.p. zmarłego prezydenta" i następnie pokazali kilka z dawnych lat wyrwanych z kontekstu komentarzy jak zwykle najgorszych typów czyli: Prezydenta Komorowskiego i Sikorskiego. Często Ci dwaj antybohaterowie są pokazywani w TVP.

No i zero informacji o wybuchu i nienawiści J. Kaczyńskiego !
O prosze jak ładnie można wytłumaczyć zachowania Kaczyńskiego.

"Opozycja osiągnęła wielki sukces. Udało się jej sprowokować prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jego krótkie wystąpienie nocne w Sejmie będzie teraz wykorzystywane w nieskończoność, żeby udowodnić rzekome szaleństwo tak lidera prawicy, jak i całej jego formacji. Oczywiście, kiedy czysta się tę wypowiedź bez kontekstu, nie sposób jej usprawiedliwić.
Trzeba jednak pamiętać o drugiej stronie medalu. Faktycznie, posłowie opozycji, szczególnie ci młodzi, upodobali sobie wręcz prowokowanie prezesa PiS. Duża część działań opozycyjnych polityków do tego się właśnie sprowadza: do drażnienia, podszczypywania, judzenia. Metody mają różne, od po prostu mało eleganckich złośliwych uwag, po insynuacje i kłamstewka. Nie szanują ani wieku, ani pozycji, ani dokonań szefa PiS.

Ulubioną bronią jego przeciwników jest używanie w walce odniesień do jego zmarłego tragicznie brata. Wiedzą dobrze, że to go najbardziej boli i że katastrofa smoleńska to, w sensie psychologicznym, pięta achillesowa Jarosława Kaczyńskiego. Dlatego dwoją się i troją, żeby prezesa PiS rozjuszyć. Przypomina to drażnienie w klatce dzikiego zwierzęcia, albo wymachiwanie czerwoną płachtą przed bykiem. Metoda obrzydliwa i ohydna. "

I już mamy- bieeedny, drażniony celowo Kaczyński.

Ja powiem jedno. Jego zachowanie (i nie chodzi mi o nocne wystąpienie, ale o całokształt) wykracza już chyba poza zwykłe zaburzenia osobowości. Moim zdaniem jego podejrzliwość, ksobność, tworzenie teorii spiskowych, brak elastyczności myślenia , świadczy już chyba o poważniejszych zaburzeniach niż osobowość paranoiczna.  
Potwierdzam. TV-PiS nie pokazało tej sceny, przynajmniej nie w tych wiadomościach, które oglądali moi rodzice. Była mowa o burzliwej nocnej debacie i awanturze, a na potwierdzenie owej awantury pokazano jakiegoś posła PO, który popchnął posła PiS-u. I to tyle.
Reakcja moich rodziców na to, co się dzieje? Mniej więcej coś w stylu "no i dobrze, co to komu szkodzi, ludzie się zawsze wyzywali i nic z tego nie wynika".  🤔  🤔wirek:
To co się dzieje w Polsce przechodzi ludzkie pojęcie. Jak opowiadam chłopu memu o tych wszystkich wydarzeniach to stwierdza tylko, że w Argentynie 12 lat rządzili populiści. Jest nawet powiedzenie, że Kirschner tak lubiła biedotę, że potroiła ich liczbę. No i glosowali na populistow bo socjal byl taki, ze nie pracowali a mieli za co zyc.
Ruinowali kraj, zagrabiali miliony, ale wybory wygrywali kilkakrotnie. Zagrywki mieli takie same.
Dlatego niestety obstawiam, że ponieważ opozycja nie umie się zjednoczyć i jest porozpadana, to PiS niestety będzie rządził ze 2 jak nie 3 kadencje. A ludziom się odwidzi dopiero, jak zobaczą na własne oczy że gospodarka zacznie się sypać i jak to odczują, bo bogaci nie dadzą rady nazarabiać na biednych. I druga sprawa- ludzie zaczną się wkurzać, jak coraz bardziej zaczną nam zagrabiać różne wolności, do których Polacy już są przyzwyczajeni. Ale to wymaga czasu, żeby to się dupnęło.
dea   primum non nocere
19 lipca 2017 21:41
Wkurza, że trochę nazbieraliśmy - np. gospodarczo, szacunku międzynarodowego - i teraz trzeba absolutnie wszystko przepić, żeby odbić się od dna  😵

...i kolejne pokolenia się hoduje w przeświadczeniu, że kasa rośnie na drzewach. Czy choć jedno pokolenie zdołało wyciągnąć jakieś samodzielne wnioski z niesocjalistycznej rzeczywistości?
Po namyśle... chyba nie chcę znać tych wniosków, domyślam się  😲
A ja mam takie marzenie, żeby przy nastepnych wyborach frekwencja dopisała na bardzo wysokim poziomie. Liczę, że wtedy winik będzie anty Pis.
W komisji sprawiedliwości przeszły wszystkie poprawki Pisu dot. KRS-u, w pierwszym czytaniu, opozycji żadna w czterech  😵

Wczoraj dopiero, na własne oczy zobaczyłam wystąpienie Kaczyńskiego z mównicy sądowej i niedobrze mi się kolejny raz zrobiło. Polacy to jest jednak w wiekszość przyjazny naród i nie rozumiem jak możemy pozwolić by w NASZYM imieniu przemawiał taki psychopata??? Za pięć stów ludzie sprzedali dusze i honor.
dea   primum non nocere
20 lipca 2017 07:37
Brak mu tylko wąsika.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 lipca 2017 07:45
Czy nie podobnie było w Niemczech w latach 30 XX wieku?  👀

ja nawet nie wiem jak się odnaleźć, po prostu nie mieści mi się w głowie, że znaleźliśmy się w takim momencie.
wczoraj byłam pod sądem okręgowym w Katowicach. Mnóstwo ludzi, sporo profesorów. co za czasy 🙁
KLIK

Ogromna fotka!
a w moim miasteczku, PiS-owskim od wieelu lat ( nawet wtedy kiedy rządziło PO, to tu zagłębie PiS-u było) pod sejmem było z 60 osób. I na portalu miasta zostalli wyzwani od... no... od kogo..czego...?
Oczywiście, że tak.
Od komuchów!  Bo świat się dzieli na:  1) komuchów 2) prawdziwych polaków  Skoro nie jesteś za PiS em i nie jesteś prawdziwym Polakiem, to ani chybi jesteś komuchem. I pozamiatane. dobranoc
A co sądzicie na temat veta Dudy?

Wg mnie to ustawka. Bo: milczał, jak PiS przepychał i przepchnąl ustawę o KRS, a odezwał się dopiero, jak przepychanie ustawy o SN wywołało protesty i demonstracje. Prezesowi pewnie trudno było tak szybko po raz kolejny wycofać się z projektu, więc wykorzystał do tego Dudę, przy okazji piekąc dwie pieczenie przy jednym ogniu: zachował twarz i wytrącił część argumentów opozycji, a po drugie stworzył pozory, że Adrian wybił się na niepodległość (kampania prezydencka Adriana w toku). W sumie niewiele stracił – istota rzeczy pozostała ta sama, tylko będzie musiał się wysilić, żeby zdobyć kilka brakujących głosów. 

Jedyna korzyść, że może przynajmniej części swoich wielbicieli Duda uświadomił (np. tej od błogosławionych piersi, które go wykarmiły), że gra nie idzie o żadne usprawnienie czy reformę, a o upolitycznienie sądów i zapewnienie bezkarności władzy.     

Nie wierzę, że Duda oprotestuje coś, co zasadniczo zagrozi realizacji planu prezesa. Z prostego powodu: bo wtedy PiS przegłosuje postawienie go przed TK za łamanie konstytucji. Wiadomo, co TK wtedy zrobi. 
Mnie tylko fascynują Kukisiątka. Przecież to jest jak napletek na członku PIS-u. Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
20 lipca 2017 13:23
Kukiziątka od dawna już dawno się pogubili i regularnie sobie przeczą.

Zastanawiam się, czy w głowie takiego Dudy czy Kaczyńskiego istnieje jakakolwiek refleksja nad konsekwencjami? Że de facto wyprowadzają Polskę w Unii? Co za kretyni, jak można tak nonszalancko niszczyć to, co przez ostatnie 27 lat Polska osiągnęła.

jagoda1966, jaka frekwencja, jakie wybory? Za chwilę opozycja będzie siedzieć, jak już prezes grozi. A następne pod nóż pójdą wolne media.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się