Dopasowanie siodła

Jaka dlugosc tybinki w ujezdzeniowce jesli mam dlugosc uda po wewnetrznej stronie 33 cm ?
rudziczek   Małe i duże.
11 maja 2018 18:27
Byłam na świetnym kursie dwudniowym z Pawłem Kostrzewą i jestem zachwycona przekazaną przez niego wiedzą praktyczną. Po przeglądzie siodeł w mojej stajni jestem zachwycona już nieco mniej. Praktycznie wszystkie siodła w stajni mam mostkujące. Ponieważ, że to szkółka i fundusze mam mocno ograniczone, nie ma szans na zamówienie do tych siodeł pasowacza, który ogarnie to profesjonalnie.  Kombinuję więc, czy nie mogłabym wysłać tych siodeł np. do Andresza (wymiana wypełnienia w panelach ok 200zł) i zlecić mu przez tel dopchani paneli/ wymianę wypełnienia w kierunku mniejszego mostkowania. Ktoś robił coś takiego? wiem, że to nie jest rozwiązanie idealne, ale na ten moment chyba jedyne w moim zasięgu. Wolałabym nie kombinować z podkładkami- nawet jeśli jakimś cudem zrobię je dobrze, wątpię, żeby dzieciaki siodłając konie na jazdy ogarnęły system;/ Znacie jeszcze jakieś ekonomiczne nazwiska godnych polecenia rymarzy?
Za przyjazd do mnie fittera, przymiarkę i dopchanie na miejscu zapłaciłam zdaje się 250zł.
Przy większej ilości pewnie mogłabyś negocjować cenę.
Nie było by to wygodniejsze?
rudziczek   Małe i duże.
11 maja 2018 21:32
Iskra de Baleron Obawiam się,.że koszty przyjazdu w okolice Biłgoraja (lubelskie, daleki wschód) będą wyższe. Klinika siodła krzyknęła mi np. 600zł za dojazd+ sprawdzenie siodła/pomiary konia 100zł, Kostrzewa 400zł od konia (pomiary i ocena siodła). Do tego wszystkie przeróbki oczywiście dodatkowo płatne. Jeśli znasz kogoś, kto podejmie się przyjazdu w moje dzikie okolice (90km od Lublina, 100 od Rzeszowa, 60 od Zamościa), za rozsądne z punktu widzenia prowadzenia małej szkółki pieniądze, to bardzo chętnie z takiego namiaru skorzystam🙂

Trzeba pytać ludzi.
Ja jestem z Wrocławia a fitter był z Krakowa 😉 Załapałam się przy okazji jego tourne po Wrocawiu  🤣
Myślę że do Rzeszowa też czasami zaglądają sensowni pasowacze - chyba że się mylę  :kwiatek:
rudziczek   Małe i duże.
11 maja 2018 22:07
Do Rzeszowa i Lublina zaglądają, ale już na roztocze im nie po drodze. Może jednak się mylę. Kto z Krakowa pasował Ci siodło?
Iskra de Baleron Klinikę Siodła sobie odpuść 😉.
Poszukaj wśród innych firm, przedstawicieli - oni sporo jeżdżą i może akurat będą w Twojej okolicy.

Z wysyłaniem do przepchania może być problem - bo jednak trzeba widzieć na bieżąco jak co leży na danym koniu (u mnie, przy wymianie wypełnienia konieczne były ze 2 poprawki w odstępach tygodniowych - chociażby dlatego, że świeża wełna na początku nieco się ubija i trzeba to korygować).

Bardzo chwalony jest ostatnio pan z Elfab Horse (też widziałam efekty i muszę przyznać, że Pan wie o co w tym pasowniu siodeł chodzi).
rudziczek Piotr Ząbczyk z Hidalgo  🙂
A rymarz z elfab-horse? Do duzej ilości siodeł moze by dojechał na miejscu sprawdzi i dopcha a kasy nie zdziera 😉
rudzieczek jak z Krakowa to zapewne Elfab-horse. Dzwon do tego pana, ja zdołałam się z nim umówić a tez mieszkam na zadupiu, zupełnie nie po drodze nikomu 😉
Ja też polecam Pana Adriana z Elfab. Wymieniałam u niego wypełnienie w dwóch siodłach i chyba mam najrówniejsze panele w siodłach w Polsce 😀 Podjął się także wymiany wypełnienia w starym kiefferze, którego wszyscy skazali na śmierć. Efekt na zdjęciu 🙂
Czy ktoś z Krakowa będzie się umawiał z Elfab na wizytę? Chętnie dołączę. 
Olga Weselak czy ktoś zna tą panią i może polecić?
izydorex, mnie możesz dopisać do listy chętnych 🙂
Dzwoniłam dziś do Pana z Elfab Horse i bardzo chciałabym go ściągnąć na Mazury. Może ktoś jeszcze byłby chętny? 😉
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
16 maja 2018 17:50
Marlin1990 ,Jesli to ta firma która zajmuje się Kentaurem to ja byłabym zainteresowana 😉
Olsztyn
Może nietypowo w tym wątku, ale zapytam 🙂
Chcę daw-maga huberta. Potrzebuję sklep, który go ma w ofercie, w normalnej cenie (3200) i sprzedaje na raty. Raty to warunek konieczny i w x-horse w moim przypadku wychodzą korzystnie.
Poczytałam opinii  na forum i pan ma kłopot z terminowością, ale przy poprawkach rymarskich itp. Jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o siodła standardowe? Bo się boję, że raty spłacę, a siodła na oczy nie zobaczę 🙂
Ja miałam możliwość kupna na raty od Traveling Saddler (w moim przypadku był to Euroriding Opal), może warto zapytać, czy i za ile mają Daw-Magi (bo co do tego nie jestem pewna)? To co prawda nie stricte sklep, ale raty mają i na terminowość nie mogłam narzekać w moim przypadku. 😀
Dzięki za odpowiedź. Chcociaż myślę, że mają standardowe ceny, a poszperałam w necie i znalazłam calkiem dobra opcję.
Ech, napaliłam się na Daw-maga, ale chyba to nie jest dobry typ siodla na mojego kucyka. Jak Wam się wydaje (zdjecie mocno poglądowe, ale oddaje dokładnie, jak to wygląda). Bez jeźdźca i pod jeźdźcem trochę unosi się tył. Chyba się przesunęło w przód bo tak to po czapraku wyglądało.
Nobelowa12345 z tego co wiem zajmują się wszystkimi markami, ja mam bardzo nietypowe siodło, praktycznie niedostępne w PL, a Pan zaskoczył mnie informacją, że to jego znajomy szyje te siodła w Polsce i załatwi mi wszystkie niezbędne do poprawek estetycznych wykroje  💘 Odezwę się jeszcze jak coś konkretnie ustalimy, bo na razie wysłałam zdjęcia i będziemy myśleć  😉
Witam wszystkich forumowiczów. Kolejny raz bardzo proszę o poradę, będę bardzo wdzięczna. Czy pomożecie ocenić, czy konik na zdjęciu nie jest aby nieco za krotki pod siodło w rozmiarze 17,5 , które ma na sobie ? Zaznaczam, nie jest to siodło dla tego konia, wrzucone jedynie do przymiarki długości. Konik lekko grubawy i ciężko wyczuć palcami żebra..

Drugie foto gigantyczne!
fraziu   Grażka, weź przestań
21 maja 2018 20:30
Ech, napaliłam się na Daw-maga, ale chyba to nie jest dobry typ siodla na mojego kucyka. Jak Wam się wydaje (zdjecie mocno poglądowe, ale oddaje dokładnie, jak to wygląda). Bez jeźdźca i pod jeźdźcem trochę unosi się tył. Chyba się przesunęło w przód bo tak to po czapraku wyglądało.


Ja właśnie oddałam daw-maga do zmiany wypełnienia z zastrzeżeniem, żeby ławki były wypchane na prosto, trochę jak w winteku wide. Może warto spróbować je trochę poprawić, jeśli się unosi tylko tył? A tobie jak się w nim siedzi? Zdam relację z mojego eksperymentu, jak w końcu otrzymam siodło z powrotem. Szkoda, że nie pomyślałam i nie zrobiłam zdjęć przed. Zobaczymy, co tam rymarz wyczaruje 😀
fraziu, jakbym miala tego daw-maga to bym kombinowala z wypelnieniem paneli 🙂 ale ja go nie mam i w tym problem. Nie wiem jaka opcję wybrać. Czekam na info od znajomej znajomej, bo jej ktoś dopasowuje ( czy dobiera)do huculów siodła i zobaczę co dalej. Właśnie ponoć nizsze panele robią.
W tym konkretnym siodle jeżdżę na drugiej huculce i super. Tylko tamta jest dluga jak dzdzownica. Mierzylam jeszcze innego i podobna sytuacja. One rozmiarem leku dobre, a unoszą sie nad koniem.
fraziu   Grażka, weź przestań
21 maja 2018 21:15
Jak znajdziesz coś ciekawego na szerokiego, okrągłego i mało wykłębionego konia, a jednocześnie w rozmiarze max. 16" i nie za miliony monet, to pisz koniecznie :-D

Łyknęłabym tego winteka wide, ale jest strasznie ogromny, ta ich rozmiarówka to jakieś kłamstwo :P

Ja mam takie cuś (zdjęcie sprzed 100000 lat):
KLIK

Zdjęcie gigant!
jmonikaaa, to siodło jest zdecydowanie za długie.
Odpowiedz z xhorsa 😀zień dobry! Jeżeli jest to koń o płaskich szerokich i rozłożystych plecach, to wg naszej wiedzy i doświadczenia może być bardzo istotnym problemem wykonanie modelu siodła Hubert na takiego własnie konia lub właściwie może być to niemożliwe. Pozdrawiamy

Dobra, chce siodlo podobne (dla jezdzca). Prosze o przyklady
marysia550, a może zadzwoń do Elfab Horse? Pan jak z nim rozmawiałam o przeróbkach wspominał, że robi też siodła od podstaw. Może Ci pomoże?
bera7, skontaktowalam sie, czekam na odpowiedz, w jakim terminie by to bylo mozliwe. Dziękuję.

Ciekawe czemu jedni twierdza, że to niemożliwe, a inni sie podejmują?

marysia a wintec 2000?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się