dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

anetakajper, Jaka jest forma tego jakieś granulat czy proszek ?
anetakajper   Dolata i spółka
06 lipca 2023 06:48
Igak, balancer w postaci musli https://paddok.pl/pasze/1079-st-hippolyt-semper-min-15-kg.html tu masz fotki.
Co polecacie na lepszy wzrost grzywy? Jakieś olejki, wcierki, suple? Mojemu podopiecznemu koń wytarł 1/3 grzywy od owadów i wyglada okropnie 🙁 Myślicie, że lepiej ściąć na irokeza i lepiej wspierać od razu odzywkami wzrost nowych włosów? Nie mają za dużo owadów ale koń wyjątkowo drażliwy…
IMG_4484.jpeg IMG_4484.jpeg
anetakajper   Dolata i spółka
12 lipca 2023 06:57
Rolia, Ja bym krótko przycięła, tak na dłoń żeby nie drażniła mnie ta dziura tak mocno 😉 i trzeba czekać aż odrośnie
Rolia, - mojemu włos rósł jak szalony po collagenie z horseline. Dostawał na nogę, a nigdy mu tak ogon i grzywa nie rosły jak po nim 😉
Ja po wytarciu przez kaptur w zimie nie ścięłam, pielęgnuję odrost, wolę lekką dziurę niż irokeza 😅
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lipca 2023 10:36
Rolia, Ja bym nie cięła póki lato i robale, bo nie będzie się miał czym bronić.
ja polecam MTG
zembria,
Tak jak wspomniałam u nich praktycznie much i giez nie ma a koń wychodzi tylko wcześnie rano i późno wieczorem + spray na owady i siada na nim może 1/2 😅 ale jak widzę tą dziurę to mi się płakać chce
Hej! Podzielcie się swoimi sposobami na przemycanie niesmacznych supli do paszy 🙈
Kupiłam te elektrolity https://www.forhorses.pl/dodsonhorrell-m-56.html
Niech Was ręka boska broni przed nimi 🤣🤣🤣
Nic nie przebije tego zapachu, na początku guma balonowa, a potem jakaś ostra chemia do kibla, a wali tak, że cała paszarnia wali, wiadro, w którym to chwilkę było, wali, i żarcie tak wali, że koń się do żłobu nie zbliża 🤣🤣🤣
BUCK   buttermilk buckskin
12 lipca 2023 13:23
Aletra a mesz, jako wilgotny sklejacz i do tego dosmaczacze wedle gustu delikwenta ?
Aletra, Potarte jabłko 🙂 Taka papka do wciągnięcia "na raz' 😉
Mesz też działa, tylko pytanie czy nie będzie przeszkadzał we wchłanianiu...
Podpowiedzcie proszę, gdzie kupię Marstall Force 10kg w db cenie🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 lipca 2023 16:31
Zdrowy- koń chyba najlepiej wychodzi
Hej,
Jakie suplementy polecacie na stawy u koni?
Mój koń ma wykryty bardzo lekki szpat (nie kuleje, nie daje oznak), chciałabym podawać mu jakieś suplementy żeby to nie poszło do przodu, czy możecie coś polecić?
Wet tylko zalecił kucie, ale mimo to chcę suplementować zapobiegawczo 🙂
swoja droga, gdzie te czasy gdzie za 10kg marstalla force placilam 120 zl 🙁

i tak do teraz nie moge znalezc sensownych skladowo i cenowo witamin, cisnelam Chevinal ale notorycznie sa jego braki i wtedy kupuje eggersmanna horse vital.

Cenowo widze podobnie wychodzi jak Marstall Force ale dawkowanie ma chociaz nizsze.
Czy słyszał ktoś o tym produkcie ? Nupafeed Flex GLM suplement na stawy z małżami nowozelandzkimi.
Może ktoś to używał? Jak są wasze opinie ?
Nie używałam tego, ale patrząc po składzie wygląda na suple raczej profilaktyczne niż dla koni z problemami. Jak ktoś stosował cokolwiek z małżami nowozelandzkimi to też jestem ciekawa opinii, bo może się mylę.
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
20 lipca 2023 14:23
Stosowałam Omułek zielonowargowy przez 8 tygodni. Koń 16 lat, szpaty w dwóch nogach.
Efekt fajni, koń szybciej się rozluźnia w pracy, żadnego strzelania w stawach i ewidentnie jest bardziej chętny do ruchu.
Teraz ma 2 miesiące przerwy i wracamy jeszcze raz do stosowania ma 2 miesiące.
Dla mnie efekt lepszy niż większości suple na stawy.
BUCK   buttermilk buckskin
21 lipca 2023 08:04
Zeeet17 a który produkt ? i jak dawkowałaś ? mój przez 10 lat zjadł chyba wszystko co na rynku + wlewka dożylna z hialuronu i jednak wciąż strzela/stuka......
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
21 lipca 2023 13:14
BUCK, dawkowanie 2 miarki dziennie, czyli. 15g. Trzeba podać 8 tygodni minimum według badań. U nas efekt po 3 tygodniach pełnej dawki.
Jedyny ogromny minus to śmierdzi rybą i musiałam długo kombinować z małymi dawkami i dosmaczeniem posiłków. Suszona malina w końcu zamaskowała ten zapach 🙈
U nas Omułek Zielonowargowy Tierlieb
BUCK   buttermilk buckskin
21 lipca 2023 14:25
Zeeet17 🌹 😀
Kto aktualnie w Polsce ma suplementy Omega?
Szukam Omega SarcXpell, wysyłka z UK to ponad 100 zł, co przy cenie suplementi rzędu 150 zł jest lekko bez sensu... Z Animalo nie ma kontaktu, chociaż niby mają to na stanie. Jakiś pomysł?
_Gaga, w dobrym koniu się pokazuje z dostępnością 14-21 dni.
Ja mam takie pytanie - bo wchodzę na tą stronę eggersmann.com.pl wyskakuje sklep animalo i tam nie widzę pasz za dużo a jak są to hartoga. Czy ktoś mi może powiedzieć jaka jest strona dystrybutora eggersmanna?
epk, na tą chwilę ie ma strony.
Chyba się właśnie strony nie dogadały i animalo wyszło z deala.
Szkoda, bo to naprawdę pasze w przyzwoitym zakresie cenowym były.
kotbury, ja stawiam, że jakiś dystrybutor jest bo pasze do mnie przyjechały z hurtowni a wiem, że nie mieli na stanie - więc skądś wzięli 😉. Tylko skąd - zagadka na miarę naszych możliwości 🤣
epk, może bezpośrednio z de ? U nas kilka stajni zamawia z de z pominięciem polskiego dystrybutora
epk, dystrybutor jest ten sam, ale chyba po prostu nie współracuje już z tą paltformą- sklepem.
A postawić coś nowego - sajt ze sklepem itd. to trochę trwa i kosztuje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się