Ochraniacze

_Gaga, no właśnie mam nadzieję, że jednak istnieje 🙂 ostatnio sprawdziły mi się owijki z podkładami stajennymi z winderena i pomimo upału nogi były suche. Dlatego wierzę, że może jest jednak jakiś odpowiednik łatwiejszy w zakładaniu/zdejmowaniu.
kotbury, TYLKO EquiCrown, sprowadza to Sklep Bober. Jak zamówisz dziś będą pewnie na koniec przyszłego tygodnia. Mam, miałam konia z flegmoną w tym i noga potrafiła po 7 flegmonach wyglądać normalnie. Są na zamek i na haftki ale ja polecam na haftki choć na początku się klnie.
epk, dziękuję!!
idę na priv bo muszę popytać o więcej.
epk, te EquiCrown to są takie ala bandaże uciskowe? bo ja potrzebuję coś co by chroniło przed uderzeniami.
mindgame, nie ma ochraniaczy czy owijek, które całodobowo mogą być na nogach konia bez konsekwencji. Ochraniacze jak mają dobrze chronić to nie będą dobrze oddychać, nogi w końcu się odparza zwłaszcza podczas upałów. To co pisze EPK to nie sa ochraniacze, to są skarpety uciskowe, stosowane w konkretnym celu, nie po to żeby chronić.
polecicie jakieś ochraniacze transportowe w przyjemnej cenie?
nie podróżujemy dużo ale chciałabym coś co porządnie chroni i nie rozleci się po jednej przejażdżce ale tez nie kosztuje 700 zł 🤔
anetakajper   Dolata i spółka
03 sierpnia 2023 12:01
Felix buhler chyba tez robi kompresyjne kotbury czeknij czy nie ma na stanie w megastorze kraemera w berlinie, daleko nie jest.
faith, felixa bardzo nie polecam to się do niczego nie nadaje. Przetestowałam różne - jedynie EquiCrown działa jak ma działać. I przy flegmonach odradzam zamki bo jak będzie gorszy dzień to się albo nie zapnie albo strzeli zamek. Sporo koni tego u nas używa nawet na opoje - no i serio tylko te. Warte każdej złotówki. Kto widział mojego Rudego to wie - 7 flegmon (ostatnia hardcorowa kompletnie i noga jak u słonia (dosłownie) a ta owijka + ruch powodowały, że trzeba się było mocno przyjrzeć, żeby zobaczyć, że z nogą jest coś nie tak...
izkadul, polecam Mustanga, cena przyjemna, a nie do zajechania ;-)
Mam nawet jedne na sprzedaż, bo mam tylko jednego konia od jakiegoś czasu.
Perlica, ich już chyba nie ma co ? Bo tez je lubiłam, wciąż mam jeden komplet
xxagaxx, są , na pewno u nas na Partynicach w sklepiku.
Tak samo kantary i kaloszki, nie do zajechania.
https://www.mustang.pl/ Mustang istnieje 🙂 sprzęt nie do zajechania
Poncioch, Tak! Mam od nich kantar "do ciurania" już 5 lat i nic!
kotbury, bandaż kompresyjny https://ogloszenia.re-volta.pl/bandaze-kompresyjny-felix-buhler-ceramic-rehab-r-m-para-nowe/o/359192/
Emiliada ma różne rozmiary. U koleżanki folbluta zdał egzamin, a flegmona obejmowała całą nogę, aż do kręgosłupa.
espana, dziękuję.
Wszystko co możliwe chyba kupię.
Muszę znaleźć takie na zady.
Zamawiam też polecane przez epk equi crown.

A są jakieś urządzenia do drenażu limfatycznego, takie do stosowania w stajni?
kotbury, ja teraz naszą nabraną pochewkę wcieram Lymphaticiem z HorseLinePro - efekt po 2 zabiegach, a wcześniej wcierany Veyxatem (Sunlitan) i Liotonem 1000 przez kilka tygodni bez efektu, a po postawieniu pijawek obrzęk zszedł całkowicie. Może spróbuj w tę stronę.
Te skarpety z Felixa znajoma kupila tyły właśnie u Emiliady.
Kastorkowa   Szałas na hałas
04 sierpnia 2023 19:48
Potrzebuję BIAŁE przepisowe ochraniacze. HELP
Kastorkowa, co znaczy "białe przepisowe"? Żaden przepis nie określa kolorów. W ujeżdżeniu nie można jeździć konkursów w ochraniaczach. W skokach ograniczenia dotyczą generalnie zadów...
espana, dzięki za sprawdzone podpowiedzi.
Niestety wszelkie wcierki odpadają. Nic co przechodzi przez skórę i mogłoby przenieść bakterie środowiska zewnętrznego do środka 🙁 Skóry flegmonowej nie za bardzo można smarować czy w ogóle moczyć - bo ona jest jak washpapa w dotyku i rwie się i rozmięka jak kartka papieru.

Mi ta noga zaczęła puchnąć jak walczyłam z krwiakami właśnie wcierkami. I dlatego poszły pijawki w ruch. I owszem, krwiaki się po pijawkach ciut zmniejszyły, ale to pijawki spowodowały zakażenie głębiej.tzn.po pijawkach pojawiło się najpierw coś takiego podobnego do grudy ale na przodzie nogi i wysoko pod stawem skokowym. Leczyłam mastijetem i chloreksydryna... ale się chyba nie wyleczyło, a wiecznie otwierające się strupy po pijawkach dały wrota do środka.

z tymi końmi to ocipieć można, nie dbasz- źle, dbasz i myjesz- źle.

Kastorkowa, ujeżdżeniowe na rozprężalnię czy skokowe?
jett   success is the best revenge
29 sierpnia 2023 17:45
Dziewczyny, wymyśliłam sobie białe kontaktowe ochraniacze, kiedyś były dostępne np BR Pro Mesh ale teraz nie mogę nigdzie znaleźć. Możecie polecić coś nie za miliony monet? 😉
jett, ProMash chyba wciąż są dostępne u producenta, wydaje mi się, że spokojnie jest opcja żeby je zamówić.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
30 sierpnia 2023 21:49
jett, nie wiem czy się jeszcze w budżecie mieszczą, ale ja jestem fanką ochraniaczy Horze Anchor Hybrid Splint:
https://3foule.pl/produkt/horze-ochraniacze-anchor-hybrid-splint/
Mam 3 pary. Dobrze chronią, nie grzeją nadmiernie nogi.
https://arcus-konie.pl/kentaur-ochraniacze-mega-jump-przod-4231-tyl-4237-p-19127.html

ma ktoś takie ochraniacze? zastanawiam się czy na konia o grubszej nodze będą pasować?
Rudzielc_23, - kentaury wypadają małe i wąskie niestety.
https://arcus-konie.pl/kentaur-ochraniacze-mega-jump-przod-4231-tyl-4237-p-19127.html

ma ktoś takie ochraniacze? zastanawiam się czy na konia o grubszej nodze będą pasować?

Rudzielc_23, ja mam 3 pary, są świetne ale raczej dla konia o szczuplejszej nodze
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się