Derki

Kucek1331, to działa tylko przy derkach dobrych firm, które są oddychające.
Kucek1331, Zależy. Akurat u mnie było tak ->
Za czasów wieeeelkich treningów 😉 mój ogolony koń stał albo na końcu stajni, albo mniej-więcej w środku, daleko od drzwi. W stajni nie było jakoś znacznie cieplej niż na zewnątrz. Derki stajenne miałam raczej tej samej grubości.
Za to teraz w non stop otwartych boksach angielskich zdarza się tak, że koń do boksu dostaje cieplejszą derkę, bo w nocy będzie zimniej, a góry z boksu nie zamknę bo Rao.
Za to podpinki to dobra sprawa. Tzn ja podpinek-podpinek nie mam, ale nakładam czasem na padok plandeki przeciwdeszczowe na derki stajenne, jeśli jest taka konieczność.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 stycznia 2024 12:23
Kucek1331, Ja mam konie wolnowybiegowe, derkowane, podgalane. Stajenne derki też mam, są lżejsze, przewiewne. Używam ich jako derek pod padokowe, dobierając odpowiednio grubość. A Blondas czasem chodzi w stajennej normalnie, jeśli jest ucho i ma nie padać. Stajenne zawsze łatwiej prać, nie trzeba się bawić w impregnaty itp. Koń może mieć na plecach zawsze świeżą i czystą derkę, a na wierzchu porządną plandekę przeciwdeszczową (ja mam akurat 50g). W poprzednich sezonach miałam kilka gramatur padokowych, a teraz uskuteczniam taki system jak opisałam wyżej i chyba mi się to lepiej spisuje jednak. Co do jazdy, to mam treningową tylko taką 50g i jest ok, zakładam jak deszczowo jest, albo śnieg sypie. Jednak podczas jazdy to koń się rozgrzewa i gdybym dała grubszą, to by się na plecach i zadku po prostu zapocił. Co na pewno polecam, to śliską podszewkę w treningowej derce, nie zsuwa się to wtedy w tył. Wszystko zależy od konkretnego konia, jeden zmarznie inny się spoci w tej samej gramaturze derki. Sama będziesz musiała to ocenić. Ja bym na początek poszła w grubości 50g 100g i 200g. Potem zdecydujesz, czy potrzebujesz czegoś więcej.
mindgame, Ja wczoraj swojego nieobrośniętego zmarźlucha Blondasa musiałam ubrać w 200g stajenne plus 200g padokowa z kapturem 🤦 Stał przy -12 w 200g plus 50g z kapturem i był taki se pod derką, ogon od spodu letni, interes też taki chłodnawy, uszy zimne ( i dobrze, że doubrałam, bo w nocy spadło do -16). W tej samej temperaturze Łaciaty kudłaty był ciepły wszędzie, łączeni z końcówkami uszu, a stoi na golasa. No ale on nigdy nie marznie, jemu wiecznie za ciepło jest. Teraz ma takie gęste puszyste futro jak baribal na zimę 🤣 Po naszych rehabilitacyjnych spacerach w ręku stępem, to po 30 minutach on jest spocony 😝
anetakajper   Dolata i spółka
10 stycznia 2024 07:46
Perlica, nie wiem czy znalazłaś polarkę
Tu masz naprawdę niskobudrzetową 🙂 https://horsetown.pl/pl/p/KAVALKADE-DERKA-Polarowa-Ecoline-Czarna-165cm/14199
BUCK   buttermilk buckskin
10 stycznia 2024 10:27
anetakajper 🌷 165cm w tej cenie 😀

kupiona 😉
anetakajper, zakładam dwie , jedna przykrywa dupkę, a druga cały przód😜

Zaraz obczajam😎
espérer, uprzejmie donoszę, że nasza derka z wełną pranie w pralce z niewielką ilością zwykłego proszku do kolorów w 30st zniosła idealnie🙂
Ktoś ma derkę (padokową) z Jw Reitsport? Jak z jakością/wytrzymałością i rozmiarem (zawyżony/zaniżony)?
anetakajper   Dolata i spółka
10 stycznia 2024 17:35
Melanie, ja mam. Wykonanie fajne. Wytrzymałość - nie dla zębów źrebaków 🤷
LatentPony   Pretty Little Pony :)
11 stycznia 2024 05:03
Czy znajdę podszytą polarem 50 g derkę padokową na szetlanda?
Potrzebuję 95 cm i z tego co widzę to albo totalnie nie umiem szukać albo nie istnieją takie.

Im niższy budżet tym lepiej, bo zbankrutuję w tym roku na kucyka...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
11 stycznia 2024 07:27
LatentPony, podszytej polarem 50 to chyba nawet na duże konie nie widziałam :p
Może łatwiej będzie samo 50, sam polar lub 100g?
anetakajper, dzięki, ale to linia eco, więc będzie to zwykły cienki polar.
Melanie, miałam 155 z przedłużaną szyją. Rozmiar normalny. Na wolnym wybiegu cały sezon wytrzymała w dobrym stanie. Potem sprzedałam konia i derkę.
Użytkownicy derek z Decathlonu. Jak wygląda system podpinek do tych modeli? Chciałabym użyć podpinek Horseware, ale nie wiem czy uda się je przymocować.
LatentPony a może zwykłą 50g lub nawet 100g? Czy musi być koniecznie dodatkowo polar?

Co do polaru, czekałam na derki które miały być dosłownie lada dzień (wszystko już było wysłane) ale temperatura spadała, kucyk w derce w której wypełnienie się środkiem rozeszło więc uznałam, że na noc dorzuci się polar bo od biedy zawsze coś a nie miejscowo plandeka. I to był totalny bład, do dziś go przepraszam za to 😅. Polar niby całkiem gruby i dość porządny,no nie jest to najcieńszy naleśnik. Natomiast efekt był taki, ze po nocy polar przesunięty w jedną stronę, zjechał do tyłu z dobre 20cm, na zadzie i z jednego boku wisiał, na klacie i łopatkach naciągnięty jak guma. No i wisienka na torcie, naelektryzowało tak futro, że długą chwilę w ogóle nie byłam w stanie podejść do konia, kopało tak, że odskakiwaliśmy, naprawdę czułam się jakbym miała dotykać go z pastuchem w ręce... Koszmarne to było, nigdy więcej polaru pod cokolwiek.

Horseware 50g poszło pod nożyczki, co ciekawe to watolina rozeszła się totalnie na środku, było zero dokładnie tak jak było to wyczuwalne przed rozcięciem ale i po bokach już miejscami prawie nic nie było, kwestia myślę maks z tygodnia i też byłaby sama plandeka bankowo. Wypełnienie w horseware jest takie słabe? Rozumiem, że derka była na grzbiecie ciągle ale przez mega krótki czas. Mój koń się kładzie w nocy ale nie na jakoś długo, tarza się ale zdecydowanie nie co chwilę no i jest okrągły plus ma mały kłąb więc jak u niego to się rozeszło tak ekspresowo to nie wiem jakim cudem ma dać radę miesiącami. Ta derka nawet nie zdążyła być prana...
Mieliście podobne sytuacje gdzie w derkach tej firmy lub jakiejkolwiek innej wypełnienie po krótkim czasie się rozeszło? Dziwi mnie to mocno bo przed rozcięciem myślałam, że felerny jeden pasek przeszycia tam był i tyle a okazało się, że zupełnie nie, po prostu całość
rozłaziła.

Obecnie kucyk zapakowany w felixa perfect fit 100 g. Cieniutka ta padokówka. W porównaniu do stajennej 100g horze glasgow to nawet bardzo ale dla mnie to akurat na plus.

Jakby ktoś szukał stajennej 50g to horze lucerne zdaje się być porządna, pikowana w kwadraty, fajnie skrojona. Została skrócona (tak żeby koń nawet jeśli wytarza się w błocie na pewno jej nie ubrudził/zamoczył) i będzie robiła za "podpinkę" pod plandekę felixa.

PE w PL dostępne tylko te kilka modeli w GNL?
A co wrzucacie na konia przy -10?
mindgame,
Ja się rzuciłam na taki kombinezon 😅 mamy zalecony ruch, spacery, bez względu na pogodę także ten... Niestety zamówienie przyszło jak już się triche ociepliło więc jeszcze nie testowałam 🙂
Ale wydaje się fajne - przód i tył są osobno.
Screenshot_20240113-173838_Chrome.jpg Screenshot_20240113-173838_Chrome.jpg
Milenka_falbana ja mam ten komplet treningowy i przy tych głebokich minusach, ubrałam w to mojego plus czaprak i pas bo lonżowałam. Idealna pierzynka. Jedynie muszę zastosować pewien improvement i wszyć paski jak przy czaprakach na pas do lonżowania bo trochę mi to wędruje w tył.

Czy ktoś mi podpowie pod jakim hasłem szukać materiału z jakiego robi się derki padokówki?
adriena, o, fajnie słyszeć, że ta derka Ci się sprawdza 🙂
Chodzi Ci o materiał ripstop? Bucas robi z jakiegoś nylonu batalistycznego... przynajmniej tak się chwali 🙂
Poza tym - nie mam pojęcia...
Ja dziś kobyle ubrałam w zwykłą przejściówkę Waldhausena na polarze i poszłyśmy w pola szukać przyzwoitego podłoża. Na lonżę zdjęłam a potem założyłam z powrotem - nie była mocno spocona więc ładnie wyschła pod tą przejściówka i jej nie przewiało. Temperatura była spoko ale wietrzysko paskudne :/
Ten np.600D ripstop. Pod jakim hasłem tego szukać np na allegro.

Wstawiam zdjęcie ubranego, nie do końca widac bo jeszc,e opatulony derką, ale zestaw na mrozy jest super, czy na lonżę czy pod siodło. Polecam.
1000049643.jpg 1000049643.jpg
Horseware rambo plandeka z przedłużoną szyją, brać rozmiar mniejsze? Czytałam, że wypada ta derka większa niż te amigo bravo czy hero. Czyli jak miałam bravo 130cm to rambo wziąć 125cm?
Edytować nie mogę więc jedno pod drugim. Dostałam informacje, ze ten model horseware wypada naprawdę wąski w klacie więc odpada. Pozostaje zatem chyba tylko premier equine tak aby było to turbo pancerne, nieprzemakalne i z podwyższoną szyją. Tu natomiast już zupełnie nie wiem w jaki rozmiar celować...
Obiś, Miałam konia który chodził w derkach 155cm i z PE 6.6 były na niego dobre.
Dla mojej kobyły kupilam ich siatkową 6.6 bo była okazja i się lekko topiła (chodzi normalnie w 145 derkach)
Te modele titan z pe są największe i faktycznie większość koni jakie znam, dobrze zbudowanych, które nosiły 155 wchodziło na luzie w 6.6. Jak ktoś lubił żeby koń miał derkę jak sukienkę to brał 6.9.
Szkoda, że nie mam zdjęć ale w derce PE titan 6.6 chodził mój koń, na którego Bucas 165 jest na styk. I wyglądała obszerniej 🤣🤣🤣. Natomiast model cellular był już wyraźnie mniejszy.
To chyba 125cm czyli te 5.9 byłoby ok raczej. Horseware bravo ma 130, felixy perfect fit 135cm. W klacie trochę go jest ale znów ma króciutkie nóżki więc żeby nie miał do ziemi sukienki 😅

Dokładnie tą rozważam:
https://www.premierequine.co.uk/products/buster-hardy-0g-half-neck-turnout-rug

Mój nosi Titany 5'9", normalnie nosząc 135 i są dla niego obszerne. W 6'1" się dosłownie utopił po nadgarstki. Mogę zdjęcie wysłać, jak wygląda w 5'9".
LatentPony, jeśli wciąż szukasz to u Emiliady jest taka derka.
IMG_1019.jpeg IMG_1019.jpeg
Sivrite wysłałam wiadomość priv, chętnie zobaczę 😄
Mam laickie pytania:
1) czy ktoś miał derkę z dodatkiem wełny? czy to się sprawdza?
https://www.horze.pl/horze-winter-lottery/horze-welniana-derka-stajenna-z-lamowka/24961.html?color=LBR
2)czy ktoś dotykał derkę z takiego polaru antypilling?
https://www.horze.pl/--wylot--/kocyk-z-polaru-anti-pilling-z-wysciolka-z-futra/24973.html?color=099
Perlica, miałam czystą wełnę i jest bardzo ciepła, idealna jako grzanie dupki przed/po treningu na ogolonego konia. Nie widzialam tych derek na żywo ale opis jest zabawny „ 65% wełna, 35% poliester. (Uwaga: na wszytej metce jest napisane 100% poliester, co nie jest prawdą!).” Nie wiadomo komu ufać
Zuzu., dokładnie, mega się śmiałam z tego opisu 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się