Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Sivrite, Esparceta (Eggersmann albo Nature's Best), sieczka z tymotki (Derby, ale może coś jeszcze jest), sieczki z traw (Dengie - tam chyba kilka do wyboru jest, Baileys, Agrobs). 🙂

BUCK, Też widziałam tą sieczkę. Na zdjęciu wygląda dobrze....
moja tymotkowej z Derby nie chciała jeść. teraz wcina hartog grass mix. Dostałam próbkę Glyx-Wiese Seniorfaser z hippolyta, ładna i fajnie pachnie, ale dość drobniutka jest.
Kurde, tymotkę bym musiała jakoś sprawdzić, zajumać komuś garść, czy w ogóle będzie chciał jeść. Bo jak robiłam wiaderka przyjaciółce, to pamiętam, że ona dość specyficznie pachniała.
Dzięki wielkie. 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
02 marca 2024 18:44
Sivrite, jesli jesteś z Warszawy to możemy Ci użyczyć - pewnie w tym tygodniu bedę odpalać opakowanie tymotki, bo mój młody nie może lucerny i owsa (więc PreAlpin odpada 🙈😉
Sivrite, tu masz fajną

https://www.chevalpoland.pl/pl/p/449-sieczka-dla-alergikow-bez-lucerny-12-kg-Il-Campi.one/2547

I jeszcze mi przychodzi do głowy Dengie Meadow Grass&Herbs
Dziękuję Wam bardzo.

Bjooork, niestety Łódź. 😀

Dobra, zostały mi 3 do wyboru.

Agrobs PreAlpin Aspero
Hartog Grass Mix
Baileys Ultra Grass

Dengie Meadow Grass skreśliłam, bo wypada o wiele drożej przez worek 15kg, a nie widzę w niej nic wybitniejszego niż w poprzednich.
Polski Żłób skreśliłam, bo jak już mam kupować zapakowane siano, to wolę z jakichś lepszych łąk niż polskie i dlatego Baileys punktuje.

Jeśli macie jakieś ale do którejś z nich, to proszę o głos (a la ktoś wynajduje w nich śmieci z Ukrainy, kurzy się czy inne cholerstwo).
Agrobs i Hartog mają trochę prochu, agrobs miał więcej. Ale jedzone chętnie i po przetestowaniu kilku, to chyba każda mniej lub bardziej pyli :P Skarmiam hartoga od paru miesięcy teraz.
Budyń, good, punkt. Dodatkowy za to, że jest na Allegro, a muszę zużyć punkty z MyBenefitu. I nawet ze Smartem, to już 2 punkty. 🤣 Hartog holenderski jest. Więc trawsko może nie brytyjskie, ale też bardzo dobrej jakości powinno być.
Hartogiem grass mix karmię. Jest minimalnie pyliste ale nie w taki kurzący sposób. Miękka jest bardzo. Koń wcina.
Sivrite mój wzgardzil Baileysem... 🙁 pięknie wygląda, ładnie pachnie, wygląda jak bardzo dobrze i rowno zsiekane ładne sianko. Ale ja mam wybredne zwierzę
Sivrite, ultra Grass akurat nie miałam, ale chwilę karmiłam tą słomianą i Light Chaff. Tak, wiem, nie chciałaś lucerny, ja akurat chciałam. Jakość zawsze spoko, koń zjada. No, takie to były miękkie, ładne, ale nie super-drobne sieczki.
No tymotka tak... daje tymotką :P jest specyficzny zapach. Dla mnie przyjemny. Sieczki z Derby też zawsze były bardzo spoko jakości. Wrzodek odmówił jedzenia sieczki z tymotki, ale to prawdopodobnie dlatego, że dostawał wtedy trochę supli, bałam się dawać jakiekolwiek musli, więc, no, dostawał sieczkę doprawioną proszkami i się ostatecznie zbuntował.
Za to emeryt spuchł po Agrobsie, nie chciał jeść tego nieszczęsnego Agrobsa i do dziś nie wiem jaka konkretnie była przyczyna.
Mój na szczęście żre, co mu się podstawi, włącznie z paćką z zaparzonych ziółek, wymieszaną z sieczką.
Sankaritarina, ale po tym PreAlpinie czy po lucernie?

Dobra, bierę Hartoga w takim razie, wygrał.
Dziękować!
Sivrite, Sorki za skrót myślowy. Po PreAlpinie. Powiązałam to automatycznie z lucerną. Potem dopiero do mnie doszło, że tam wcale nie ma lucerny, to była drobna sieczka z traw. I do dziś nie wiem wtf. Ale jakościowo w porządku.
Więc wróciłam ogólnie do sieczek, mimo epizodu bycia "anty-sieczki", bo, kurde no, jednak widzę różnicę w szybkości pobierania paszy....
Jakaś mięciutka sieczka z lucerny? Dla 32-latki?😁
rzepka, U mnie 26 latka innej niż dengie senior nie jada.
Jak dostawała inne sieczki to albo ich nie jadła w ogóle albo zostawiała twardsze elementy. Przy tej sieczce tego problemu nie mam.
Mały minus w ostatnim worku miałam sporo zlepek melasy.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 marca 2024 17:02
rzepka, Spillers jest miękka, ale bardzo drobna
Spillers Alfalfa PRO
Rzepka - super miekka i smaczna jest sieczka z Polskiego Żłobu. trafilam na nią przypadkiem (wersja z jablkiem i porzeczka, olejowana). prosty skład, moj z ręki ją je a ogolnie sieczkami raczej gardzi.
rzepka, Ja ale przychylam do wypowiedzi dzikadermi - dengie senior. Mięciutka, przyjazna dla
" dziadków" i chętnie jedzona.
ja też team Dengie Senior 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
04 marca 2024 10:47
mój Dengie Senior je samą samiutką nawet i chrumka do niej 😉 fakt, że w 99,9% wszystkożerny
Dziękuję bardzo za odpowiedzi -coś wybiorę😉
rzepka popatrz jeszcze na Seniorfaser z Hippolyta-drobna, mięciutka, pachnąca, niskocukrowa
anetakajper   Dolata i spółka
05 marca 2024 07:57
Czy znajdę gdzieś paszę 10 kg bez dod. zboża, albo dobre trawokulki dobrej jakości.
Robią w ogóle takie pasze w małych opakowaniach ?
anetakajper, Chyba tylko Magia/Magic Horse tzn ja kojarzę tylko tą paszę z workami 10 kg. Nie wiem czy gotowce są bez zboża, ale jak zapytasz, to może skomponują.
anetakajper   Dolata i spółka
05 marca 2024 08:54
Sankaritarina, Dzięki. Wybrałam sobie jakąś easy shine.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
05 marca 2024 17:54
Czy ktoś stosuje paszę BIOFEED Horse & Pony Candy Pellet Shiny Coat?

Czy faktycznie nadaje się ona na smaczki? Potrzebuję czegoś co mogę wsadzić do kieszeni i nie musieć zbytnio limitować stąd pomysł, żeby spróbować z paszą a nie standardowymi cukierkami.
Kiedyś używałam w tym celu trawokulek, ale po kolei wszystkie moje zwierza wypinają się na nie zadami, szukam więc zmiany.
LatentPony, ja się zastanawiam czy spróbować jako smaczki dla starszaka ziołochrupki z Samfarm jak będą znów dostępne lub któryś z granulatów z Darów Natury, może coś z tego ci podpasuje bo to wszystko ziołowe
BUCK   buttermilk buckskin
05 marca 2024 18:43
LatentPony a to ? od lat używam, bo 20kg smaczków to jednak tanio wychodzi 😉

https://animalia.pl/dla-koni/?q=nuggets
LatentPony   Pretty Little Pony :)
05 marca 2024 18:48
BUCK, tylko to nadal są trawokulki 😉 niestety wszystkie moje konie plują tym na odległość 😉

sweetie, dziękuję, sprawdzę granulaty bo z ziołochrupkami obawiam się że będzie tak samo jak z trawokulkami.

Mam jeszcze dwa worki trawokulek i taki bunt na pokładzie że chyba sama będę je jeść...
BUCK   buttermilk buckskin
05 marca 2024 18:53
LatentPony takie klasyczne trawokulki to to nie jest, bo trawy/siana tam nie ma, ale wiadomo co koń to inny gust, mój się daje przekupić 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się