własna przydomowa stajnia

Wilki się też uczą. To, że do pewnego momentu nie atakowały koni, nie znaczy, że nie zaczną. Czyli lepiej nie dopuścić do tego,,pierwszego" ataku.
Jak tam u was z robactwem? Ja od jutra chyba już zaczynam ładować panów w maski bo dzisiaj już mieli całe stadko muszek w uszach ...
Brak 😀
Kleszcze i muszki.
Przychodzę do was z takim może mniej typowym pytaniem, jak bym chciała zlecić zaoranie ok. 2,5 ha ziemi (po zebranej uprawie zboża), to jaka jest rozsądna cena za taką usługę? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
10 marca 2024 07:15
lhp, 300-400 zł/ ha
Powiedzieli mi 800 zł także chyba jest ok 🙂
Pytanie do osób które mają studnie . Czy ktoś miał problem z biegunkami u koni spowodowanych bakteriami w wodzie?
Post został usunięty przez moderatora
Brudny   Brudny Ban permanentny
19 marca 2024 17:07
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Reklama
Skarbnico wiedzy 🙂
Czym zabezpieczyć kantówki przed wkopaniem w ziemię, aby wytrzymały z 5 lat? Muszę zrobić wolierę i najtaniej by było wkopać te kantówki w ziemię, zamiast kupować bloczki, czy robić podmurówki i pakować się w duże koszty. 10 x 10 cm.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 marca 2024 14:17
Megane, Daj kotwy metalowe, takie wbijane w ziemię. Nie są drogie, a trwałe, drewno nie ma kontaktu z podłożem. My tak mamy ogrodzenie porobione w kilku miejscach, paśniki, super się to sprawdza.
Mój mąż podlewał betonem B25. I nie mamy obaw, że zgnije bądź co gorsza się przewróci 🙂
Dzięki dziewczyny 😉
Chyba raczej kupię te kotwy 😉
Łatwo przenieść w inne miejsce 😉
Megane
my mamy całe ogrodzenie zrobione na kotwach. Już 13 lat stoi. Słupki łatwo wymienić, gdy się złamią lub zgniją. Jedyna wada to w naszym wypadku bardzo problematyczne wbicie w ziemię (glina), a w okresie bardzo mokrym potrafią zmieniać nieco ustawienie (przechylać się, szczególnie gdy dojdzie do tego b. silny wiatr). No i dopasowywanie słupków do tych kotw jest nieco... czasochłonne. Chyba, że kupujesz kantówki na konkretny wymiar 🙂
ancyk0991, pewnie kupię kantówki już pod wymiar 😉
Muszę działać szybko, w jeden dzień musi wszystko już stać 😉
a skoro mowa o instalacji słupków... jak najlepiej zainstalować żerdzie drewniane okorowane jako słupki ogrodzeniowe?
Są kotwy z jednostronną blaszką do mocowania🙂 mam takie i wtedy nie ma problemów jakich rozmiarów masz kantowki🙂
Później podeślę link
kotwy jako podstawa woliery ewent do ogrodzenia pod pastucha ok, ale nie wyobrażam sobie na kotwach mocować słupki pod ogrodzenie stałe, nawet niezbyt intensywne wiosenne czochranko o słupek i ten leży 🤣
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 marca 2024 11:55
blucha, Zależy jakie kotwy. Mi się koń wpakował w ogrodzenie całą masą z rozpędu, to faktycznie się nieco od pionu odsunęły, ale nie położył tego. Muszą być odpowiednio długie. Dużo też zależy od ziemi w jaką się wbija. U mnie piach wszędzie i jak było mokro mocno, to się właśnie przy takim wypadku nachyliły, jakby to się stało w suszę, to prędzej by belka się złamała.
zgadzam się, że to zależy od kotw - my w ogrodzie mamy pergolę 4x5 m na słupach osadzonych na długich kotwach - mamy na niej huśtawki, można spokojnie skakać po "dachu" - ani drgnie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 marca 2024 12:38
Czym najlepiej potraktować obornik, żeby się szybciej przekompostował? Mam bardzo dużo odpadu z sianokiszonki, mój odbiorca obornika będzie kręcił nosem na to. Do tego coraz większa hałda mi się robi przez ten odpad. Musze coś wymyśleć, żeby przyspieszyć proces.
EMy? Wydaje mi się, że powinny pomóc i są specjalne mieszanki dedykowane do kompostowników i pryzm.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 marca 2024 13:37
Poncioch, A masz sprawdzony jakiś konkretny? Sporo tego w necie jest.
Niestety nie, zembria
zembria, pierwszego roku mieliśmy pozostałe baloty siana po poprzednim właścicielu. Baloty leżały z parę dobrych lat. Mieszaliśmy go w obornik, ugniatalismy ciągnikiem i laliśmy wodę. Akurat mamy zbiornik na deszczówkę pod wiata i jest jej full. Pięknie to przegoniło.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
22 marca 2024 17:56
zembria, EmFarma Plus jest dedykowana do tego celu.
zembria, podsyp azotem, często przerzucaj i zwiększ, w miarę możliwości, temperaturę (np. przykryj czarną folią). Nic Ci tak nie przyspieszy kompostowania jak przerzucanie niestety. Mozesz tez zamówić i wrzucić wiaderko dżdżownic, też robią robotę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 marca 2024 21:40
randia, przerzucanie tego nie wchodzi w gre, bo chyba bym tam wieki z widłami stała 😝 Koparką jakąś trzebaby to robić chyba.
Muchozol2, Sporo jest tych dedykowanych. Używałaś tego konkretnego?
siwaaa, Ja mam teraz wiecej tego odpadu niż kup na tym oborniku naszym 🙄 Jeszcze mam 10 balotow z tej felernej partii. Nie mam jak mieszać z obornikiem, bo mam za mało obornika do tego 😉
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
22 marca 2024 23:03
zembria, tak. Widac różnicę bez i z.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się