Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Ładny!
galopada_   małoPolskie ;)
08 lipca 2024 10:29
Zależało mi na zgrabnym kasku. GPA, uvexy są dla mnie nie do przejścia - wyglądam jak ziemniak 😅 ten róż mnie nadal trochę zaskakuje, wolałabym bardziej rose gold na całości ale już trudno
Wszyscy piszecie o wyglądzie , wygodzie , przewiewnosci ; ja napiszę o bezpieczeństwie . Uvex Elexxion zachował się tak jak opisują w testach , przyjął całe uderzenie podkutej końskiej nogi i rozpadł się w strefie zgniotu , powypadały też wszystkie paski . Ten kask uratował mi życie. Wypadek zdarzył się na treningu krasowym , wpadłem pod konia i on by mnie nie nadepnąć , odskakując uderzył mnie w tył głowy … Żyje i nic mi nie jest 😉 te czerwone strzałki są orginalnie na kasku
IMG_3200.jpeg IMG_3200.jpeg
pemi, staramy się tak ekstremalnie nie testować kasków 😉 stąd dyskusje o wyglądzie i funkcjonalności przeważają nad crash testami.
galopada_, - mu się tam ten róż mega podoba 😁 Fajnie wygląda, a opinia "włosy świeże po 9h" brzmi bardzo kusząco.
pemi - większość kasków z sensownej półki ma podobne atesty, także upadkowo nie powinny się różnić 😉 Stąd można sobie dyskutować, czy ładniejszy KEP, Samshield, Owen czy Abus... bo jakościowo wypadają podobnie. Raczej nikt nie proponuję tu zakupu najtańszego garnka z Decathlonu.
galopada_   małoPolskie ;)
08 lipca 2024 17:40
Wszyscy piszecie o wyglądzie , wygodzie , przewiewnosci ; ja napiszę o bezpieczeństwie . Uvex Elexxion zachował się tak jak opisują w testach , przyjął całe uderzenie podkutej końskiej nogi i rozpadł się w strefie zgniotu , powypadały też wszystkie paski . Ten kask uratował mi życie. Wypadek zdarzył się na treningu krasowym , wpadłem pod konia i on by mnie nie nadepnąć , odskakując uderzył mnie w tył głowy … Żyje i nic mi nie jest 😉 te czerwone strzałki są orginalnie na kasku
pemi, też mam niestety podobny eksponat w domu 😉 przy tej wyższej półce cenowej niż wspominany Decathlon można mieć ciastko i zjeść ciastko 😉

keirashara, Też byłam zdziwiona 😅
keirashara, niestety nie wypadają podobnie jeśli chodzi o testy i nie zawsze idzie to w parze z ceną.
Perlica, - z tego co widzę to zależy kto testy robi 🤷 ja tak czy siak mam akurat turbo pancernego Owena i obecnie mnie serduszko boli, bo nigdy w nim nie spadłam, a będę musiała całkiem niedługo wymienić ze względu na wiek.
Na pewno różnica między nim a np. Fair Playem jest wyczuwalna mocno, ale jak miałam Samshielda na głowie to już czułam się podobnie - choć w żadnym nie upadłam.

Natomiast ja też od dłuższego czasu wsiadam głównie na swojego konia, z którego ryzyko upadku mam niewielkie. Od lat też nie skaczę i powrotu do skoków raczej nie planuję. Z dużym powiedzeniem kolejny kask też wymienię przez jego wiek, nie uraz 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 lipca 2024 09:01
Możecie polecić jakiś niedrogi kask dla dzieci? Znajom szuka dla córki czegoś.
Planuje wymienić samshielda na kask, a dokładnie na model Star lady. Mając samshielda 55 rozmiar celować w taki sam kask’a? Wiem, że nie zawsze się przekładają te rozmiary na inne marki.
Przy okazji ma ktoś może ten model dokładnie i jak z wentylacją? 🌷
Możecie polecić jakiś niedrogi kask dla dzieci? Znajom szuka dla córki czegoś.
zembria, ja mogę opowiedzieć więcej o UVEXach onyx. Te dla dzieci mają również regulację osadzenia na głębokość i szerokość głowy. Do tego są lekkie - a to bardzo ważne, żeby kręgosłupowi nie dokładać wagi przy upadkach nawet podczas jazdy. I są mocno przewiewne.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 lipca 2024 07:49
kotbury, Dzięki, podrzucę jej linka.
Hej,

czy mamy tu jakiegoś specjalistę apropo dopasowania wybuchowej kamizelki Freejump? Zamówiłam zgodnie z moimi wymiarami, ale jakoś wydaje mi się luźna.
Bajahorses, jeśli jesteś wysoka, być może powinnaś mieć wersję slim. One są nieco węższe i dłuższe. Nie powinna być zbyt luźna, powinna przylegać, nie ciasno, nie powinna się "rolować" czy podwijac.
Podpowiedzcie gdzie najlepiej (cenowo) zamowić KASK dogma lady...(jeszcze nie wiem który kolor😉)- jakieś promki, kody?
Karla🙂, jak ja kupowałam to najtaniej było w Febro, napisz do nich może jaką cenę Ci zrobią na niego 🙂

zembria, polecam kask BR Sigma Carbon, mam na sprzedaż 🙂
Dobra wentylacja, szybko się czyści, dobrze leży na głowie i chroni
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 lipca 2024 12:37
Ala2024, Nie widzę dziecięcej rozmiarówki nigdzie. Do tego trochę drogi, wątpię żeby kumpela chciała taki kupować dla dzieciaka, co nie wiadomo jak długo w nim pojeździ, bo albo zaraz wyrośnie, albo zapał minie.
lepiej brać kask matowy czy błysk? model, kolor wybrany, ale no... do lasu i na pląsanie po czworoboku. Docelowo będą dwa- jeden do lasu, drugi na czworobok, ale to dopiero po black friday 😀
Karla🙂, na matowym widać każdy paluch, każdą ryskę i smugę. Błysk przecierasz szmatką czy mokrą chusteczką i zapominasz. No i lansik +10 😎
Karla🙂, nie przepadam za błyskami ale pomacałam w sklepie mat i błysk i wzięłam błysk bo dużo mniej na nim widać i raz raz przecieram go.
Karla🙂, jasne że błysk 🤣
no dobra... 😅 zamawiam 😀😎
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 sierpnia 2024 14:02
Czy widział ktoś gdzieś taki dodatkowy daszek szeroki na kask KASK equestrian?
Wracam do tematu kamizelek wybuchowych, bo mi się trafił na skoki lekko specjalny pacjent i chyba czułabym się bezpiecznie z czymś na plecach.😀 Myślę nad Freejump, ale może jest coś jeszcze, w czym też człowiek nie wygląda jak worek, a będzie trochę tańsze.
flygirl, koleżanka zakupiła pedwo free jumpa i jest zadowolona. Byłyśmy na zawodach i dopiero na 5 dzień zawodów zapomniala się odczepić 🤣 więc działa 🙃
Czy znajdzie się tu jakiś użytkownik kasku Suomy Apex Lady? Szukam opinii. 🙂
paula467, testowałam od koleżanki.
Fajnie siedzi na głowie, ale mniej przewiewny niż KEP.
Dziękuję za opinię 👍 W Polsce ma je tylko Horse&Pony? Bo nie znalazłam żadnego innego sklepu, a mocno zastanawiam się nad zakupem. H&P nie mają rat z tego co widzę, a byłoby miło jakby była taka opcja, bo jednak swoje kosztują 😅
paula467, jeszcze horse tack ma/miał w sklepie stacjonarnym i mieli dać na stronę
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się