Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Czy ktoś z was daje granulat Equifirst Classic Condition i może mi przedstawić skład i proporcje zbóż?
Burza, Ja daje moim konią Pasze Equi First Linamix. Jestem bardzo zadowolona  😀

Tu masz cały opis CLASSIC CONDITION to granulowana karma dla koni sportowych i rekreacyjnych.
Mieszanka CONDITION to suplement do pasz dla koni zawierający zboża, siemię lniane i lekkostrawny błonnik (łuska sojowa, alfalfa). Jest wzbogacona w witaminy i pierwiastki śladowe, a jej formuła stanowi idealną podstawę zdrowego żywienia. Zrównoważone proporcje białka i błonnika zapewniają podaż energii oraz optymalny pasaż jelitowy. Mieszanka CONDITION jest wysoce odpowiednim uzupełnieniem diety zbożowej i błonnikowej.

ZASTOSOWANIE:
Ilość: 0,8 do 1 kg na 100kg żywej masy na 1 zwierzę na dzień. Dodatkowo podawać 5 do 7 kg siana i słomy dobrej jakości.
Gęstość: 1 litr mieszanki CLASSIC CONDITION waży ok. 600g.

Wartości:
Białko surowe – 12,5%
Tłuszcz surowy – 3,2%
Włókno surowe – 14%
Popiół surowy – 6,5%
Witaminy (na 1 kg produktu):

Witamina A – 17000 iu
Witamina D3 – 2000 iu
Witamina E – 200 mg
Witamina K3 – 3 mg
Witamina B12 – 43 mcg
Witamina PP – 43 mg
Biotyna – 220 mcg
Chlorek choliny – 275 mg
Minerały (na 1 kg produktu)

Wapń – 0,95%
Fosfor – 0,44%
Pierwiastki śladowe (na 1 kg produktu)

Miedź – 32 mg
Antyoksydanty – BHT
Produkt dostępny w workach 25 kg
Gniadoszka, co do lucerny to oczywiscie, ze moze byc taka.
Co do witamin to Reformin w praktyce wychodzi dosc korzystnie cenowo. Jest to na prawde mocny koncentrat witamin i latwo przedobrzyc. Ja podaje co drugi dzien 100g jak kon jest w treningu. A jak tylko sie rehabilituje to 50g co trzeci dzien mniej wiecej.
To znalazłam na animalii, chodzi mi o takie proporcje jak np ma Marstall- 30% owies, 20% jęczmień itp 😉
Plus energetyczność (energia strawna)- koniecznie. Chyba, że można ją wyczytać z powyższego składu?
co mozecie polecic energetycznego o niskiej zawartosci bialka ?
Czy ktoś dawał Pavo All Sport? Jakie opinie?
Ada   harder. better. faster. stronger.
13 sierpnia 2009 20:47
Ponia, tak, koniecznie zdawaj relacje czy widoczne są jakieś efekty !
😅
ja od jakiegoś czasu podaje sixteen plus mix (dodson&horrell), pasza bardzo fajna! mokra- melasa+ oleje, mama zamiar podawać dalej, zamówiłam też sieczkę safe&sound- została mi polecana dla konia starszego, pozostającego nadal w treningu.

trochę drogo wyjdzie, bo pasze do najtańszych nie należą

i może tu przy okazji zapytam co polacacie uspakajającego dla konia na transport, ale żeby nie był za bardzo 'przymulony' bo w ten sam dzień startuję
stosował ktoś to?:

http://www.konskisklep.pl/zencartpl/index.php?main_page=product_info&products_id=259

koleżanka mówiła, że działa
no. my skończyliśmy 20kilowy worek Pavo nature's best i... kurde, nie jestem tak do końca zadowolona, a kopnęło po kieszeni. Wracamy do Hartoga, ale nieprędko, muszę nieco "zacisnąć pasa", więc w tej chwili konik dostaje do owsa "standardowe" witaminki w granulacie dla młodych koni + czosnek + słonecznik + dzisiaj była mięta. Jeszcze przez najbliższy czas dojdą marchewki, pietruszki, być może buraki, liście malin i inne takie miłe ziółka z ogródka.
Sankarita, jakie witaminy dajesz?
te które sprzedawałam. 😁 a mianowicie vitfoss vit-junior, z 5 kg mi zostało. W końcu cieszę się, że nie sprzedałam tego, bo by teraz konisko nagle bez takiego "kompleksu standardowych witamin" zostało, a do nowego miesiąca jeszcze kupa czasu.
korsik, ten preparat działa, mojej koleżanki klacz jest bardzo nerwowa i żaden preparat z magnezem czy inny nie przynosi żadnego rezultatu. Ten działa, tylko że nie pomoże jeśli dasz go dwa czy trzy dni przed zawodami, wyraźny efekt widać po jakimś czasie stosowania i jeśli koń bardzo nerwowy tp można podać więcej, ale co do dawki nie wypowiadam się, bo to[b]TRZEBA skonsultować z lekarzem[b] , o ile większą dawkę można podać niż w opisie produktu.
Ponia   Szefowa forever.
14 sierpnia 2009 19:49
Ponia, tak, koniecznie zdawaj relacje czy widoczne są jakieś efekty !
😅

Zamówiłam jeszcze 4 worki, dla innych koni w mojej stajni.
Był u mnie wczoraj dr Pędziwiatr i rozmawiałam z nim na temat Max-e-glo.
Polecał te otręby,gdyż jak mówił nie tylko pomagają w budowie mieśni, ale również bdb wpływają na kopyta, co mnie bardzo ucieszyło gdyż Złocisz ma 4 białe kopytka i musze o nie szczególnie dbać😉
Czy ktoś z was stosował lub wie coś o paszach angielskiej firmy SARACEN?
Kiedyś podawałam mojemu konikowi Dodson & Horell m.in. Build Up, Competition Mix i Fiber P. Pasze świetne ale cena... masakra. Teraz to worek Build Up-a już w ogóle kosztuje kosmiczne pieniądze, dlatego przerzuciłam się na Pavo i jest nawet nawet. Co prawda Herbalmelange nie daje mojemu konikowi pożądanego "kopa" , ale za to sierść jest ładna, błyszcząca i samopoczucie też ok. Która pasza energetyczna się u Waszych najlepiej sprawdza?
Ja osobiście daje kombinacje pasz Marstalla: Haferfrei, Champion i Turnier. Z tym, że Champion i Turnier to pasze energetyczne. Daje je już nie pierwszy sezon i jestem zadowolona. Koń też zadowolony.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
20 sierpnia 2009 09:01
Co sądzicie o witaminach Besterly?
Chodzi mi o bestermin (coś takiego) :-))
Używa ktos tego, jakieś efekty są🙂?
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
20 sierpnia 2009 09:05
Ja używam od paru miesięcy, konie błyszczące i radosne, ale u mnie hodowlane egzmplarze plus emerytka, nie wiem jak dla sportowców 🙂. W każdym razie u mnie sie bardzo sprawdziły a przy tym pachną apetycznie i nawet kobyła która w proszku niczego nie chciała tknąć to Bestermine wylizuje z dna żłobu, polecam 🙂.
Ja juz kiedys pisałam. Roznicy nie widzialam, ale tez nie było co u konia "poprawiac" a ze wzgledu na bardzo silny zapach jabłkowy moj wszystkożracy kon nie chciał nawet podchodzic do złobu.
co mozecie polecic energetycznego o niskiej zawartosci bialka ?


Polecam HARTOG Energy Special, mój kucyk je już kolejny worek i jestem bardzo zadowolona z tej paszy. Energii ma sporo, ale nie roznosi go na jazdach, a pod koniec treningu konik wciąż "świeży" 🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
21 sierpnia 2009 06:07
Od wczoraj testujemy Hartoga Balance. Tak, jak dziewczyny pisały, samochjód przesiąkł zapachem paszy, a konisko ja wchłonęło. I chyba z wszystkich musli jakie testowałyśmy to i mnie i koniowi pasuje najbardziej. 🙂
kasztankaija   Love you more and more and more.
21 sierpnia 2009 09:37
Też miałam Hartoga Balance, i również byłam z niego zadowolona 🙂 konis wcinał aż mu się uszy trzęsły 😉 teraz daje Havensa Sport Musli, i według mnie też świetna 😉
Na mojego konia najlepiej jak do tej pory działa Pavo Herbalmelange, próbowałam już wielu pasz, ale po tej konik jest najbardziej żywy (na padoku aż za bardzo czasami🙂😉poza tym nie wszystkie pasze mu smakowały i czasami zostawało coś w żłobie. A tą paszę chętnie wcina🙂

Po długim szukaniu w końcu udało mi się znaleźć idealną paszę dla mojego rumaka🙂
Heh....  🤔

Chcialam byc dobra pancia. Kupilam mesz Hovelera. Zalalam goraca woda, odczekalam...... dalam koniowi a co on na to??
Wlozyl pysk w ten mesz, wzial troche, pozul, skrzywil sie, zaczal pluc..... i wrocil do siana.
Moze cos dolozyc?? Jako smak?? Moze cos slodkiego??
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 sierpnia 2009 16:47
Możesz powtykać marchewki, jabłka, smakołyki. I dobrze wymieszać. Chociaż pewnie i tak będzie grzebał w tym i nosem kręcił.
Klami
na rynku moim zdaniem są dwa znakomite mesze
Pavo i Hartog.
Ten Hovelerowy średnio mi się podobał
Gillian   four letter word
24 sierpnia 2009 19:01
ja kupiłam chłopakom Krautera Eggersmanowego i jak mnie widzą z wiaderkami to próbują górą wyjśc, żłoby wylizane do czysta i tylko mruczenie przy jedzeniu słychac 🙂 zapachu narobiłam na całą stajnię (już nawet nie wspominam, że niepotrzebna mi chwilowo choinka zapachowa w aucie hahaha), no i kukurydzki można podjadac  😅
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 sierpnia 2009 19:11
Klami mój Kucyk tak samo zareagował na ten mesz, a jest bardzo żarłocznym typem. Pomagało domieszanie owsa, albo lepiej musli, ale i tak przeważnie na raty zjadał. Daję teraz mesz Hartoga i obydwoje jesteśmy zachwyceni.

A teraz niedługo zamierzam przetestować Hartoga Energy Classic, bo niestety na Hovelerze Vollkorn trochę mi się chłopak roztył za bardzo.
Lanka_Cathar, szemrana, Koniczka, dzieki za podpowiedzi. Bede pamietac na przyszlosc.
EQUIFIRST zdecydowanie jedna z lepszych pasz!!  👍

Jestem bardzo zadowolona, trudna cos dobrac dla AQH. Kopyta niezwykle sie poprawily, nie musze podawac zadnych witamin, absolutna rewelacja, polecam!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się