konie małopolskie

zulu   późne rokokoko
15 września 2009 18:58
Karla, ar a za co dokładnie by go przycięli przy bonitacji? Z ciekawości pytam. Głowa, oko, mogło by być wyrazistrze - a jak reszta? Z ciekawości pytam, bo mi on naprawdę przypomina dziadka 🙂
armara poszukam 🙂


cos tam mam, ale neistety tylko takie 'krzywostojące';p
no i jakości kiepskie





i dodatkowo jeszcze ,w stylu'cień mnie goni ' 🤣
mon

a dzięki, mam młp stadko, dosyć spokrewnione z Twoim chłopakiem i tak byłam ciekawa jak on się prezentuje w "stój" 😉

dość 'mocny' chłopak z niego 🙂
Na prosbę wlaścicielki post usuwam. Proszę nie pisać o wynikach badań koni, bez zgody właściciela. Opo
do stajnie gdzie trzymam klacze , w Porębie Laskowskiej powrócił ogier Cytrus, chyba nium zaźrebie , miał być inny ogier, ale widziałem kilka koni po Cytrusie i w połczeniu z jego charakterem mnie to chyba przekonuje
Tez kiedyś interesowałam się kryciem Cytrusem i gdyby nie to,że chodziło o klacz wlkp to pewnie bym się zdecydowała.
A to moja małopolanka,która w lutym skończyła 23 latka a tydzień temu przeszła siedmiogodzinny rajd z Krzeszowice przez Ojców za Skałę i okazało się,że z wszystkich 4 koni (dużo młodszych) była w najlepszej kondycji po  😀

(2 dni po rajdzie podczas lekkiej pracy)
Zuza gratuluję, małopolki są chyba długowieczne .
Wrzucam też swoją małopolską siwkę sprzed trzech lat: Emilka

i niedawno  😉
moj podopieczny
m.Brabancja xx po Mooving Dream xx
o.Dinar po Kwartet









i moj ,,maluszek"  😁


asior   -nothing but eventing-
25 września 2009 20:19
Wiecie co dzialo sie przez ostatnie pol roku z Emanorem (po Vis Versa) i Narcyzem (tez Vis Versa)? Gdzie staly? Gdzies na punkcie, czy w Bialce?
Emanor jakiś czas stał u dr Loja w Czólkach
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
26 września 2009 19:27
Moja małopolska podróbka się przypomina - i do roboty wraca  🏇 :


w końcu doczekałam się zdjęć mojego małopolaczka, aktualnie chłopak ma rok i 4 m-ce🙂

Bonnard      ojciec: Atut po Vis Versa
                  matka: Bona po Oregon
Wszystkie małpolaki są śliczne. ❗Jakoś nigdy ich nie doceniałam, myśałam koń jak każdy inny.Jednak mają coś w sobie i co ważne są naszą rodzimą rasą.Chciałam wam przedstawić 2,5 letnią klacz Maltę po ogierze Drop (od Vis Versa) i matce Miki (po og.Wolant), Nie jest to czysto rasowa małopolanka i ze względu na swój wzrost (teraz ma 148) jest zapisana do koni małych.Ponieważ ma znaczną przewagę krwi młp. to postanowiłam ją tutaj umieścić.




krysiex213, Bonnard chwyta za oko, ładne zdjęcia

szarotka, witaj w gronie tych, którzy doceniają 😉
poszukuję wszelkich inf na temat ogiera Płońsk (ermitaż/plastowa), potomstwo, zdjęcia, czy miał jakieś osiągnięcia, czy jest szansa gdzieś go znaleźć bo podobno jeszcze dziadek żyje 😉
z tego co wiem to Płońsk już dawno nie żyje - pomieszkiwał w okolicach Suwałk i chyba gdzieś w okolicach Siedlec
widziałam kilka koni po nim,w okolicach Białej Podlaskiej i właśnie Siedlec
No właśnie miałam inf przed wakacjami że żyje i jest gdzieś pod wawa
ja sporo jeździłam na tym koniu po Płońsku
http://www.bazakoni.pl/horse_11875.html
wykastrowany, ale wpisany do księgi i z licencją
Nieduży (ok 158) gniady koń, malowany. Bardzo dobrze wykorzystywał paszę, dosyć urodziwy raczej w starym typie - okraglutki niezmiennie.
Aa i brykał dużo - po skokach, przy zagalopowaniach, chodizł też  w zaprzęgu i chyba to mu najbardziej pasowało
A to moja małopolska złośnica- Fiesta
Ma 10 lat, a witalność 4 latki 🙂
Jak to jest z zaliczeniem konia do rasy małopolskiej, moja kobyła jest po małopolaku od matki xx i jest wpisana do Księgi Głównej sp. Nie powinna być jednak jako małopolak? Jej ojciec to Mors młp po Kumys xx od Furioso VIII-17, matka jest pełnym xx po Dameto. Jeśli byłaby pokryta małopolakiem(pytam czysto teoretycznie bo raczej jej nie pokryję, ze względu na rozsądek - po co kryć średnią klacz), to źrebak byłby wpisany jako młp? Czy sp? Jestem ciekawa.

Wstawiam zdjęcie mojej kobyłki, może ktoś będzie szukał zdjęć koni po Morsie(niestety nie mam żadnego gdzie koń jest porządnie prezentowany, musze takie w końcu kiedyś zrobić).


to źrebak byłby wpisany jako młp? Czy sp? Jestem ciekawa.


tego nie wie chyba nikt, teoretycznie koń sp moze być rodzicem młp, jesli w jego rodowodzie w 3 pokoleniu występuje przynajmniej 7 (na 8) przodków ras "tworzących"
Jednak w kwestii tej panuje straszliwy bałagan, np wpis do księgi głównej dostała klacz która w 3 pokoleniu na 8 przodków ma 1 (!) małopolaka - reszta to 6 xx i 1 wlkp  😵 Natomiast jest sporo klaczy mocno zaawansowanych w krew angielską, które są wrzucane do worka SP
Twoja trafiła zapewne do SP, ze względu na duży dolew xx (ponad 75%)
Jesli jesteś zainteresowana tematem polecam lekturę:
http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?topic=228.0

zapraszam też na PW 😉
Hmm to jednak źrebak mógłby być wpisany jako sp po mojej kobyle i jakimś małopolaku.
Ja się cały czas jeszcze wacham czy jej nie pokryć, to mój ukochany konik i chciałabym mieć od niej źrebię, ale nie wiem czy to jest sens, klacz jest ładna, dzielna i skoczna, ale nie m anajlepszej techniki skoku i ma wady pokrojowe(choć np to, że ma krzywe nogi wynika ze złych warunków bytowych jak była młoda, np kopyta pierwszy raz miała zrobione jak miała 3 lata...). W tej chwili okazuje sie, że przy poprawnym werkowaniu koń zupełnie inaczej stawia nogi i lepiej sie rusza. No ale tak czy tak... dla mnie jest piękna, bo to mój koń, ale wiem, że zadna z niej super klacz 😉 I ta jej krótka szyja..
Jest szansa, że przy dobrym ogierze taka klacz dałaby coś przyzwoitego? Mi się kiedyś Frazes podobał, ale widziałam kilka źrebaków po nim i nie zachwyciły mnie. Widziałam natomiast fajne konie po Hai Beju i Berlin Beju od klaczy z dużą domieszką xx właśnie i niekoniecznie bardzo dobrych. Ale też nie siedzę w hodowli, nie wiem jakie potomstwo dają te ogiery jakby tak je podsumować, a nie tylko oglądać kilka koni.

Ech pewnie i tak mi chęć krycia kobyły na wiosnę przejdzie, ale nie wiem czy nie będe żałować , jak jej w końcu nigdy nie pokrycje :P
Jeśli krótka szyja to na pewno nie pod Frazesa !!
Szyje poprawia Emetyt, Berlin raczej też. Z kolei dzieci Hai Beja nie znam, ale znam samego ogiera  i jestem zachwycona jego charakterem i "fundamentem" - świetne kopyta i nogi.

Ciężko oceniać klacz na podstawie "pastwiskowych" zdjęć, zrób jej koniecznie zootechniczne
Dla mnie ta klacz wcale źle nie wygląda 😉
Zrobię jej jutro jakies porządne zdjęcie, mam trochę dobrych na starym komputerze, ale lepsze będzie normalne zootechniczne 🙂
Właśnie Frazesy m.in ze względu na szyję mi się nie podobały, ale w ogóle miały różne wady pokrojowe, za to Berlin Beje podobały mi się wszytskie jakie widziłam(choć widziałam mało na zywo, większośc to na jakichś fotkach). Hai Bej mi się podoba sam w sobie, gdzieś widziałam zdjęcia źrebaków po nim i jakis czas temu widziałam 2 młode konie po nim na żywo, ale nie pamiętam gdzie(ale mam chyba ich fotki gdzieś, poszukam).
Jeszcze był jeden ogier który mi pasował dla mojej kobyły, ale nie pamiętam który(nie wiem czy nie Huzar albo Grey, ale musiałabym pooglądać ich zdjęcia i oferty żeby sobie przypomnieć co to było), bo interesowałam się pokryciem klaczy rok temu, ale się rozmyśliłam, nie wiem jak będzie w nadchodzącym sezonie. po prostu nie jstem hodowca i wielkiej wiedzy nie mam i mam obawy przed zabieraniem się za krycie, niby jeden koń w tą czy w ta na świecie to żadna różnica, ale niestety stąd się potem biora liche konie z którymi nie wiadomo co zrobić...

PS Znalazłam świadectwo wpisania do Księgi Gł, tej mojej klaczy, została zbonitowana na 78 punktów - to niezbyt dużo, nie? Najwięcej miała za głowę i kłode, najmniej za nogi(po 6 pkt, chody 14/20 też średniawo).
Macie może jakieś zdjęcia Atuta po Vis Versa??🙂
Miałam trochę zdjęć koni, które stały na punkcie u Wójcika, między innymi Atuta właśnie ale straciłam je wraz z formatem dysku  🙄
Jeżeli ktoś ma zdjęcia koni Atut i Parys bardzo prosiłabym o pw 😉
Zastanawiam się poważnie nad kupnem tego konia: http://www.stadninakonizabno.dbv.pl/readarticle.php?article_id=28
Czy ktoś (poza galopadą oczywiście 😉 ) może mi na jego temat (albo tej hodowli) powiedzieć? Może ktoś z was go zna?
Thilnen   Dżamal Ad-Din
17 grudnia 2009 19:58
Ja byłam raz w hodowli, oglądałam innego konia (Jacka Danielsa). Miejsce zrobiło na mnie dobre wrażenie, konie przyjazne, widać, że lubią ludzi. Duże pastwiska, czysta stajnia, wszystko wyglądało bardzo sympatycznie.
Nas tutaj bardzo dawno nie było, więc się przypomnimy  😉

Co prawda z lata ale zawsze coś  😉









Pozdrawiamy  😀

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się