Kącik Rekreanta II (rok 2009)

kujka paseczek będzie jutro 😉
Gil wesoły, Bunia wesoła... fajnie 😀
wątek zamknięty
Mój potworzak się niestety w ogóle na spacery nie nadaje,  na starość mu na głowę padło. A pracuje codziennie oprócz poniedziału (wtedy karuzela). Cukierki dla odmiany zjada ostatnio tylko waniliowe

Kujka super, że kryzys zażegnaliście

Dzionkia szykuj się na 30.01. na zawody!
wątek zamknięty
A cóż mój ukochany rudziszon stajenny wymyśla na spacerach?
wątek zamknięty
chodząc z Rudziakiem na spacery trzeba być czujnym jak wiewiórka - mało czujni stajenni są przewracani albo rozpłaszczani na bandzie  😉 poza tym za nic nie można pozwolić mu się położyć i tarzać, bo jak wstaje bryka tak, że szanse na utrzymanie go są niewielkie.
Nie polecam również lonżowania bez rękawiczek:
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
22 grudnia 2009 22:32
Forta, hahaha jak wiewiorka to jest Rudy na lonzy!

ale na mojego tez narzekaja ze sie go nie da na padok zaprowadzic. przy spacerkach w reku nie raz mi sie wyrwal pocwalowac po lesie -.- dlatego juz dalam se siana z trzymaniem go na sile na razie. przekupuje go poki co. jak wroci do sprawnosci pelnej to trzeba bedzie przeszkolic dziada, chociaz po panci moze nie bedzie deptal.
wątek zamknięty
Wiecie co dziewczyny... Jest mi strasznie smutno bo nie mogę nic poradzić w sytuacji, którą zaraz Wam przedstawię..

Zanim kupiłam Samuara dzierżawiłam konia o imieniu Witello. Jak zaczynałam na tym koniu jeździć był strasznie zabiedzony, stał w kącie boksu ze spuszczoną głową, z takim dziwnym spojrzeniem...
Jak zaczęła się nasza wspólna przygoda, koń wrócił do formy, wrócił mu humorek, zapaliła się iskierka w oku.. Jednak sprawy potoczyły się tak jak się potoczyły, a Witek dalej stoi u mnie w stajni i wiecie co? Znów ma to dziwne, smutne spojrzenie.. Takie jakby był zahipnotyzowany - ciężko mi to opisać.
Nikt do niego nie przyjeżdża, nikt się nim nie zajmuje.. Nawet jego właściciele nie opłacają pensjonatu. Koń jest jest naprawdę złoty, a ma w życiu takiego pecha🙁 Płakać mi się chce jak go widzę, ale co ja mogę poradzić? Gdybym mogła cokolwiek, od razu bym to zrobiła..🙁
Cholernie mnie to męczy..
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
22 grudnia 2009 23:25
m0niSka, pamietam jak sie rozstawalas z Witkiem... nie mozesz pogadac z jego wlascicielami, moze wydzierzawiliby go komus? skoro nie placa za pensjonat, moze by poszli na taka opcje a konik mialby kogos kto sie nim zajmie...
wątek zamknięty
Forta oj ja coś wiem o Rudym na spacerku - no thanks  😂 A na zawody jedziemy!!

mOniSka oj nie dziwię się, że ci przykro 🙁 Pamięta Witello bardzo dobrze i super wam razem szło... Może uda ci się coś wymyślić?

Aaa, mam jutro pierwszy trening z nowym treneiro, oby to była współpraca co najmniej tak długa jak z poprzednim  😅 Trzymajcie kciuki!

wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
23 grudnia 2009 01:05
m0niSka, ja tez pamiętam. pewnie teraz żałują, że ci go nie sprzedali. a czy ty nie masz czasu żeby go pomiziać i wiąć na spacerek?
Dzionka, trzymam!
wątek zamknięty
Ja też chcę do Aro 30.01,ale akurat wtedy mam egzamin z ekonomii:/
wątek zamknięty
Co za pogoda w ogóle! 👿 To ja już wolałam - 10 i śnieg 🙄 Dzisiaj to się co najwyżej poczyścimy, tak leje...
wątek zamknięty
ja rano jak się obudziłam i usłyszałam deszcz walącu w velux'y to się prawie popłakałam... miałam zamiar sobie wsiąść, bo ostatnio przez szkołe żadziej wsiadałam, a taka łądna pogoda była... a teraz wolne i...  😵 pada.
wątek zamknięty
Mi jest cokolwiek, cały dzień dziś tyram w domu, jadę na pół godziny do stajni dowieźć marchewki i jabłka, jutro wigilia więc może na chwilę wpadnę wieczorem ucałować Piorka. Więc niech sobie pada 😉
wątek zamknięty
U nas jest +1, ale sypie śnieg😉 Taki ładny, gruby.
Może mój koń wreszcie się umyje na tym padoku :P
wątek zamknięty
Alice, aha umyje, znajdzie pod spodem ziemię i heja 😉
wątek zamknięty
Póki co sniegu jest po kostki😉 A moze w stajni nawet jest jeszcze ujemna temperatura, bo tam zawsze pare stopni mniej😉
wątek zamknięty
U mnie ostatnio rozbieżność stajnia/dom była 10stopni. A tylko 15km.
wątek zamknięty
Wesołych Świąt życzę wszystkim rekreantom  🙂
wątek zamknięty
Wesolych Swiat zycze Wszystkim Rekreantom i ich Koniom
i prosze Kujke o buziak od starej ciotki dla Pabla
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
23 grudnia 2009 13:15
niedlugo bede sie zawijac do stajni, wiec buziaczki od Złotej i Blądek przekaze brykaczowi! jakby jeszcze ktoras Ciotka chciala buziaka dla gilka przekazac to prosze sie nie krepowac, on pewnie z checia sie odwdzieczy:

(no, moze nie za samego buziaczka, ale za buziaczka z cukierkiem - zawsze!)
wątek zamknięty
maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 grudnia 2009 14:07
Ha, udało się kupić choinkę nie w strugach deszczu, udało się pojeździć - nie jest źle. I są FERIE!!!!!!!!!!!!!

Wszystkim zmokniętym i zmarzniętym, tudzież zalatanym - powodzenia!

Ktoś się ostatnio zdjęć domagał, a więc - wczorajsze

Łoś, który śnieg uwielbia, rył, szperał, oraz...



tu z miną



i całość - mam wrażenie, że im mniej pracuje, tym lepiej wygląda...



a tu Rude wytrzeszczone





Pozdrawiamy!

wątek zamknięty
niedlugo bede sie zawijac do stajni, wiec buziaczki od Złotej i Blądek przekaze brykaczowi! jakby jeszcze ktoras Ciotka chciala buziaka dla gilka przekazac to prosze sie nie krepowac, on pewnie z checia sie odwdzieczy:

(no, moze nie za samego buziaczka, ale za buziaczka z cukierkiem - zawsze!)


To od nas też buziaczek. W sam środek futrzastego nochala 🙂
wątek zamknięty
maleństwo

widze, że dzielnie derka znosi śnieg i tarzańsko 🙂, ale ona jest z tego co wiem przemakalna, nie miałaś oporów przed wysmarowaniem jej śniegiem. swoją drogą UROCZE a i ile radochy.
wątek zamknięty
kujka, Dzionka, cieciorka, no najlepszą opcją dla Witello by było, gdyby znalazł dzierżawcę, ale.. kluleje:/
Ktoś tam nawet na nim jeździł, po tym jak ja przestałam, no ale teraz nikt nie wydzierżawi kulawego konia, którego właściciele w dodatku są nieobliczalni.
Słyszałam od właścicieli stajni, że właściciel Witka cośtam przebąkiwał, że mógł mi go sprzedać i by miał święty spokój.
Aktualnie ma problem, bo wartość długu w stajni przekroczyła wartość konia..
Co do spacerków, miziania - znalazłabym czas, ale to w końcu nie jest mój koń, a z jego właścicielami nie rozstałam się w najlepszych stosunkach, więc po prostu nie chcę się mieszać.. Chociaż żal ściska okrtunie.
wątek zamknięty
maleństwo, ostatnie zdjęcie Sary mnie zabiło, śmiechowe 😀

Donucik w jutrzejszym prezencie 😉


Ciekawe czy mi jutro nagada 😀
wątek zamknięty
maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 grudnia 2009 17:17
thaya, derka absolutnie nie jest nieprzemakalna i ja o tym wiem, tarzańsko było przeze mnie nieplanowane - wyszliśmy na spacer w ręku na lonży, a Łoś co postanowił, to zrobił. Otrzepałam ją zaraz i nie zamokła. Na padok ma HKM-kę nieprzemakalną 😉

Burza, a no bo ona w ogóle jest strasznie miniasta, gadająca i ogólnie nie da się jej nie zauważyć 😂
A prezencik klasa 😎
wątek zamknięty
Burza, fiu fiu! super wygląda 🙂 Dałaś się przekonać do plastiku? Moja od kilku miesięcy kocha. To jest chyba jej naj wędzidło 🙂
wątek zamknięty
Witasz Rekreantów!
Kujka- ode mnie całus koniecznie z ekstracukiereczkiem!!!

ja siedzę w domu, więć kontaktu z Złotym nie mam żadnego. Podejrzewam, że taki chwilowy rozwód nam sie przyda, bo jak wrócę, to i spacerki w każdą pogodę trzy razy dziennie wrócą.

Gruda nadal ma się świetnie, z tego co mi Hanula pisze. Z tyłów schodzi, lewy przód ma strupa paskudnego mimo ciągłego smarowania. Jak wrócę, to dam to do jakiegoś laboratorium do badania, bo jakoś zbyt uparte to jest jak na grudę. I to jeszcze smarowany manusanem i antybiotykiem...  🙄

dojrzewa we mnie myśl, żeby go przestawić do stajni z halą, zrobić areszt boksowy i ruszać go pod siodłem dwa razy dziennie, aby choć trochę ruchu miał... mogłabym go poddzierżawić albo trenerkę do tego zatrudnić, choć u niej krucho z czasem.
innego wyjścia nie widzę.

jest jakaś szczepionka na grudę??  👀 domyślałam się, że teraz już za późno, ale w następnym roku!! niech mnie szlag trafi jak zapomnę!
wątek zamknięty
maleństwo, widać po wyrazie pyska że dziewczyna zainteresowana światem 😀

armaquesse, dzięki 🙂 na razie plastik od tygodnia, cięzko ocenić 😉
wątek zamknięty
_kate, najlepsza na grudę jest maść MastiJet (przekręciłam?) 😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.