Kącik Ujeżdżenia

Jak zaczęłam jeździć na Argosie, porządnie zrobionym koniu, praktycznie nie byłam w stanie nic zrobić. Oczywiście, woziłam się, w porównaniu do rekreantów chodził bosko, więc nie zwracałam uwagi na szczegóły... A teraz, trenujemy już trochę razem i mimo tego, że postępy są ogromne patrząc z perspektywy czasu, ciągle mi się wydaje, że albo coś psuję, albo jest coraz gorzej... Jednak jak przypomnę sobie nasze początki, z zadartym ryjem, bez wygięć, ze sztywną szyją i innymi "szczegółami" na które nie zwracałam wtedy uwagi, widzę w końcu, jaki kawał dobrej roboty razem wykonaliśmy  😉

Na ostatnich zawodach w Aromerze przy omawianiu przejazdów (L-kę jechaliśmy) sędziowie powiedzieli, że nie są w stanie oceniać jeźdźca ani konia, który nie jest przygotowany na takie zawody (Argos się oczywiście płoszył, pierwszy raz w hali, na większych zawodach  🙄 ), ale powinniśmy często na zawody jeździć, żeby się przyzwyczajał itp. Szczególnie, że to Arab, więc ma zawsze te swoje widzimisię 😉

A więc nawiązując do poprzedniej dyskusji, nawet beznadziejny jeździec (patrz: ja) jest w stanie uczyć się i coś osiągnąć  na trudnym, dobrze zrobionym koniu (patrz: Argos). Jeśli tylko obie strony są chętne do współpracy  😀
Mam pytanie jak określa się klasy ujeżdżeniowe w krajach UE,
tak jak w Niemczech czy jeszcze jakoś inaczej?
Dzięki 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 grudnia 2009 20:14
Praktycznie każdy kraj ma swoje własne oznaczenia.
A zna ktoś oznaczenia:
Francji
Wielkiej Brytanii

i w ogóle jak ktoś zna jakieś to poproszę 🙇
Mam pytanie jak określa się klasy ujeżdżeniowe w krajach UE,


Polska też jest krajem UE  😵
[quote author=karolla1 link=topic=11.msg420251#msg420251 date=1262117299]
Mam pytanie jak określa się klasy ujeżdżeniowe w krajach UE,


Polska też jest krajem UE  😵
[/quote]

karolla1 a klasy ujeżdżeniowe obowiązujące w Rumunii już Cię nie interesują? :P
Tak się dziwnie składa, że orientuje się , że polska jest w UE. chodziło mi o inne kraje.
Jak nie wiecie to po prostu nic nie  piszcie. Potrzebne mi są takie informacje i tyle. A swoje złośliwości włóżcie sobie w kieszeń.

[quote author=zyczliwa link=topic=11.msg420701#msg420701 date=1262161645]
[quote author=karolla1 link=topic=11.msg420251#msg420251 date=1262117299]
Mam pytanie jak określa się klasy ujeżdżeniowe w krajach UE,


Polska też jest krajem UE  😵
[/quote]

karolla1 a klasy ujeżdżeniowe obowiązujące w Rumunii już Cię nie interesują? :P
[/quote]

Jeśli wiesz jakie są klasy w Rumunii to poproszę.
Mam pytanie jak określa się klasy ujeżdżeniowe w krajach UE,
tak jak w Niemczech czy jeszcze jakoś inaczej?


przypominam co napisalas, bo teraz odwracasz kota ogonem...

skoro wiesz, że PL jest w UE i  wiesz, ze w PL sa inne klasy niz w DE, to skad pomysl, ze gdzie indziej sa takie same, jak w DE?
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
30 grudnia 2009 18:38
a po co te wszystkie durne ironiczne pytania? nie mozna dziewczynie normalnie odpowiedziec?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 grudnia 2009 18:45
Dania

LC = L

LB = P

LA = N

MB = C

MA = CC
jak to przetlumaczyć?:
The "Connecting Half Halt"
Amber no własnie z tego filmiku to mam  🤣
"półparada"? "podstawienie"?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 stycznia 2010 11:35
Epikea- półparada
danke  :kwiatek: tak mi własnie wychodzilo ale wolałam sie upewnic 🙂

Swoją drogą te jej filmiki b. fajne są. Jak dla mnie jasno i zrozumiale tłumaczy 🙂
Jest rowniez przetlumaczona na polski ksiazka Jane Savoy , co prawda o ujezdzeniu naturalnym ale uwazam, ze przydatna dla wszystkich.

Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
06 stycznia 2010 15:15
Jest rowniez przetlumaczona na polski ksiazka Jane Savoy , co prawda o ujezdzeniu naturalnym ale uwazam, ze przydatna dla wszystkich.



Nie pomyliłaś książek?? Jane Savoie to "Wszechstronne wyszkolenie koni" i "Od półparady do zebrania", a "Ujeżdżenie, naturalnie" Karen Rohlf
Pomylilam co nie zmiania faktu, ze ksiazka jest. Dzieki za zwrocenie uwagi.
Kto się wybiera na regionałki do Aro? I na przykład jedzie z 1 koniem z okolic Piaseczna i szuka wspólnika 😁?
paa kiedy sa?
23 chyba 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 stycznia 2010 09:44
23.01.2010r. HALOWE REGIONALNE ZAWODY W UJEŻDŻENIU
Termin zgłoszeń ostatecznych 19.01.2010 (wtorek).
Proponowana forma sędziowanie: dwa stanowiska sędziowskie. Przejazdy są nagrywane na kamerę. Po zakończeniu konkursu (około 15min), zawodnicy (którzy wyrażą zgodę) startujący w tym konkursie zaproszeni będą wspólnie z sędziami oceniającymi oraz z sędzią "master" na spotkanie omawiające na gorąco przejazdy z możliwością podglądu z kamery video na dużym ekranie
Propozycje przed zatwierdzeniem »

www.aromer.pl
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 stycznia 2010 18:08
paa, ja możliwe, że się wybiorę, ale strona Warszawy nie ta 😉
Wspomnienia z ostatniej (?) wizyty Pana W. Mullera na Partynicach:

http://swiatkoni.pl/gallery-photos/602.html

Przepraszam , że  zrobię ofa , ale jaki boski jest ten siwek <3
15-16.01 Konsultacje ujeżdżeniowe z P. Jarosławem Wierzchowskim, więcej info w ogloszeniach
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 stycznia 2010 16:40
No to wygląda na to, że jeżeli nic się po drodze nie przydarzy to w Aromerze zawitam.
lostak   raagaguję tylko na Domi
12 stycznia 2010 13:01
23-24 stycznia, kolejne, już trzecie z cyklicznych konsultacji z Johanem Zagersem w Centurionie, szczegóły w ogłoszeniach 😅 😅 😅
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
12 stycznia 2010 14:09
Koniczka-fajnie, my z ewciaa_ tez chcemy przyjechac, tylko czy pogoda i stan drog pozwoli?
Co jedziesz?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
12 stycznia 2010 19:40
Też trzymam kciuki za stan dróg... Jadę C5.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się