Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)

Averis   Czarny charakter
06 stycznia 2010 21:02
Gillian Jeśli rozmawiasz z kimś spoza swojego regionu, to tak. Tak samo jeśli wypowiadasz się w sytuacjach oficjalnych- nawet, gdy na sali są np. sami krakowiacy 🙂
honey Forma na dwór to nie regionalizm- aktualnie to wyrażenie z polszczyzny ogólnej i jest jak najbardziej poprawne 😉.
Regionalizmy same w sobie nie są błędem- zależy to od sytuacji, w jakich się ich używa.
wkurza mnie to, że spędzam tu za dużo czasu! cholernie mnie wkurza!
kiedy już doczołgam się do domu w postaci zamarzniętego sopla o jakiejś 20, po całym dniu na nogach, zawsze sobie obiecuję, że odpalam internet żeby tylko szybko odebrać pocztę i SPAAAAĆ...
ehe, jasne.

to teraz zarzucam fochem i idę spać.
trzynastka   In love with the ordinary
06 stycznia 2010 21:06
na volcie trzeba jedną, a w zasadzie dwie rzeczy zrozumieć :
1. Voltowicze śmiało wyrażają swoje zdanie co do nieprawidłowości mogącej zaszkodzić koniu/koniom ale nigdy nie jest to suche "źle". Zawsze opatrzone komentarzem, z dobrą radą lub sposobem jak dany problem rozwiązać.
2. Włażą z butami w Twoje życie i tłumaczą nie miło, jak krowie po rowie,  jeśli na konstruktywną krytykę, pomysły rozwiązania problemu zareagujesz nie pokorą, a atakiem.  
UPS  😡 wydaje mi się, że z adrienną to ja rozpętałam aferę  😡 zreszt a nadal nie do końca wierzę, że "ona" istnieje realnie, że ktoś faktycznie może myśleć i pisać w tym stylu  😲. Nie mam teraz siły szukać pierwszego postu, tego o tym, "jak się zaprzyjaźnić z młodym, wspaniałym ogierem, najlepiej z ziemi".
Otóż doszłam do wniosku, że posta napisała a) dziewczynka, która absolutnie nie powinna być właścicielką ogiera
b) (i to wydało mi się bardziej prawdopodobne) facet-troll, chcący sobie bezkarnie poświntuszyć i się pośmiać.
Więc udzieliłam jedynej słusznej (IMO) rady: wykastrować  🏇

Droga adrienno! każde forum oczekuje, że użytkownik chcący skorzystać z jego zasobów, trochę poczyta, zorientuje się, jakie obowiązują reguły, co jest przyjęte, co mile widziane. Na spotkanie towarzyskie też nie wyskakuje się jak filip z konopi, tylko stara zorientować, co nas może spotkać. Na re-volcie można zadawać nawet przedziwne pytania. Ważna jest ich forma. Nie tylko literacka, ale - kulturalna. Grzecznie, nie po kumpelsku, ale z uznaniem, że ma się problem. Np. "Z odruchu serca znalazłam się w trudnej sytuacji, która wygląda tak i tak, ale trudno - stało się. Co mogę teraz zrobić, żeby jak najmniej narozrabiać?" I dostałabyś konkretne propozycje rozwiązań. Udawanie, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, "pytający" - najfajniejszym człowiekiem na świecie = zły pomysł. Bo - jeśli wszystko OK, to po co głowę zawracać?
ushia   It's a kind o'magic
07 stycznia 2010 10:19
Przede wszystkim, pytajac nalezy sie pogodzic z mysla, ze odpowiedz moze sie nam nie spodobac.
na volcie trzeba jedną, a w zasadzie dwie rzeczy zrozumieć :
1. Voltowicze śmiało wyrażają swoje zdanie co do nieprawidłowości mogącej zaszkodzić koniu/koniom ale nigdy nie jest to suche "źle". Zawsze opatrzone komentarzem, z dobrą radą lub sposobem jak dany problem rozwiązać.
2. Włażą z butami w Twoje życie i tłumaczą nie miło, jak krowie po rowie,  jeśli na konstruktywną krytykę, pomysły rozwiązania problemu zareagujesz nie pokorą, a atakiem.  

najlepiej poprosić caroline o wstawienie takiego cytatu ze starej volty, który rewelacyjnie opisuje w jaki sposób voltowicze się wypowiadają i radzą 😜

wstawisz? :kwiatek:
In.   tęczowy kucyk <3
07 stycznia 2010 10:29
<OT>
Z braku innego wątku pod ręką - wkurza mnie to, że zapomniałam zamknąć uchylonego okna na noc i teraz kicham, smarkam, etc.
Wkurza mnie mój chłopak (może ktoś z problemowosercowego wątku pamięta - ten co z nim definitywnie zerwałam).
Wkurza mnie, że pomyliłam godziny i nie poszłam na jedną lekcję.
Wkurza mnie, że nie odpisują mi na esa kiedy będzie kowal, a do niego nie zadzwonię, bo mam blokadę konta i tylko esy z neta wysyłam.
Wkurza mnie dosłownie WSZYSTKO, a do 15 będę w stanie wrzenia i pewnie wybuchnę. Albo poryczę się jak głupia.
</OT>
In., wkurzę Cię i ja - masz wątek o tym jak Ci mija dzień, jest wątek o tym, że nic Ci nie wychodzi - chyba lepiej pasują 😉
A tak serio, serio - zaciśnij zęby i staraj się olać:
- na przeziębienie mi pomógł Fervex i to naprawdę bardzo szybko, chociaż nie spodziewałam się żadnej reakcji organizmu - może spróbuj czegoś w tym stylu? 😉
- jeśli definitywnie zerwałaś z tym chłopakiem, to lej na dziada! Szkoda nerwów 😉 Jak to mi zawsze kumpel powtarza - on/ona cie wkurza? A sam/sama ma z tego powodu zły humor? Nie? To po co Ty się denerwujesz? - o dziwo, pomaga 🙂
- ale się wyspałaś np. 😉 Nie martw się - ja też dziś tak miałam, bo pomyliłam przycisk drzemki z wyłącz 😀
- na to Ci co prawda nie pomogę, ale pomyśl, że kiedyś się role odwrócą 😁

Jak jestem w stanie wrzenia, to wybuchaj! Nie tłum w sobie, bo nie ma sensu - włącz sobie muzykę, która Cię zrelaksuje (niekoniecznie relaksujące dźwięki natury ;p ), pośpiewaj głośno jak masz kaprys - wyżyj się po prostu 😉 Zawsze możesz też wziąć aparat do ręki i postrzelać jakieś głupie miny do niego - czasem wyjdzie fajne zdjęcie, a jak zaczniesz się szczerzyć do aparatu, to w końcu i złość minie - kolejny wypróbowany sposób, który ktoś mi kiedyś podsunął na r-v, jak mnie smut dopadł 😉
Więc - chcemy zaraz w wątku zdjęciowym zobaczyć jak się dziś ładnie uśmiechasz!

:przytul:  Więc relaks :jogin: 😉

Koniec off  😡
In.   tęczowy kucyk <3
07 stycznia 2010 10:46
Dworcika, wiem, wiem. Mnie też wkurza jak ktoś robi coś takiego, jak ja przed chwilą.
Ale to się pośredni z re-voltą wiąże, bo to przez forum źle spojrzałam na plan lekcji i przez re-voltę spóźniam się właśnie na kolejną i przez to pewnie nie pójdę w ogóle : P Ty wszystko wina forum.  👿

Rady sobie wzięłam do serca  :kwiatek: , ale co do zdjęcia będzie problem - albo w lustrze bez twarzy, bo Zenit mi ją będzie zasłaniał i trzeba będzie poczekac aż wywołam film albo zrobię miliardy zdjęć nie siebie, bo w kompakcie cyfrówce mam rozwalony ekran - nadepnęłam na aparat podczas przeprowadzki jak wypadł z pudła..

Dobra, już się nie odzywam : )
In., to tłumaczy sprawę 😉
Ale ja mimo wszystko upieram się przy zdjęciu :[
lostak   raagaguję tylko na Domi
07 stycznia 2010 12:06
[quote author=ninevet link=topic=785.msg430242#msg430242 date=1262811972]
na volcie trzeba jedną, a w zasadzie dwie rzeczy zrozumieć :
1. Voltowicze śmiało wyrażają swoje zdanie co do nieprawidłowości mogącej zaszkodzić koniu/koniom ale nigdy nie jest to suche "źle". Zawsze opatrzone komentarzem, z dobrą radą lub sposobem jak dany problem rozwiązać.
2. Włażą z butami w Twoje życie i tłumaczą nie miło, jak krowie po rowie,  jeśli na konstruktywną krytykę, pomysły rozwiązania problemu zareagujesz nie pokorą, a atakiem.  

najlepiej poprosić caroline o wstawienie takiego cytatu ze starej volty, który rewelacyjnie opisuje w jaki sposób voltowicze się wypowiadają i radzą 😜

wstawisz? :kwiatek:
[/quote]

to bylo od vooka... super fajne, nie moge tego znalezc....
znalazłam 😉 - jeśli o to chodzi?:

"
vook w Czw Lip 26, 2007 23:54


Humm. Volta zawsze była "Forum Typu /b/" tzn takim, na którym się gryźli, kopali, kłócili. Na czym polega to z tymi typami forum?

Pada pytanie: "Wziąłem takie Iks i zakałapućkałem je na niebiesko, zg. z instrukcją ale nadal jest miękkie"

Odpowiedzi na forum typu /a/:
"Wiesz, może powinieneś zapytać Jadzi?"
"Może troszkę za mało zakałapućkałeś? Spróbuj jeszcze raz, słabiej"
"A co to jest Iks?"
"Ja zakałapućkałem i działało. Spróbuj mocniej"
"A skąd masz instrukcję? Ja też chcę!"
"Wpadnij na wątek z przywitaniami i przedstaw się nam, bo tak od razu przechodzisz do rzeczy, tajemniczy nieznajomy."
Wynik:
"Zakałapućkałem i mocniej i słabiej i nawet raz na pomarańczowo ale dalej nic"


Odpowiedzi na forum typu /b/:
"Użyj Google"
"Spadaj, na Google o tym nie ma!"
"Hahaha, w instrukcji pisali że kałapućkać? Co za idioci!"
"Racja, tę instrukcję to pisało stado łysych małp. Zamiast kałapućkać, trzeba nawiercić trzy otworki na górze i zaraz zmięknie"
"Czekam aż się zabijesz idioto, z trzema otworkami to się urwie. Robi się jeden-dwa otworki."
"Ja używam trzech od pięciu lat i trzyma jak stal, a mięciutkie jak poduszka."
"Ja tam wolę igrek i działa od kopa bez żadnych otworków, jak kogo nie stać to niech idzie krowy doić a nie zaśmieca forum"
"Spadaj igrekowy patałachu do dzieciarni na /a/ bo igrek jest dla idiotów, którzy mają za dużo forsy i nie potrafią nawiercić trzech otworków."
"To do tego jest instrukcja? Wyślij to się pośmiejemy!"
"Co za kretyn. Jakby w instrukcji pisało "wyskocz przez okno" to być wyskoczył? Jasne że nawiercić otworki. Najlepiej dwa, na jednym słabo mięknie, na trzech jak za duże to może się urwać. A instrukcją to sobie możesz podetrzeć."
Wynik:
"Nawierciłem dwa otworki i działa jak trzeba"

"

In.   tęczowy kucyk <3
07 stycznia 2010 12:21
Pada pytanie: "Wziąłem takie Iks i zakałapućkałem je na niebiesko, zg. z instrukcją ale nadal jest miękkie"
"Racja, tę instrukcję to pisało stado łysych małp. Zamiast kałapućkać, trzeba nawiercić trzy otworki na górze i zaraz zmięknie"
"Ja używam trzech od pięciu lat i trzyma jak stal, a mięciutkie jak poduszka."

No to ma być miękkie czy nie?



😎
haha dobre to jest! a jakie prawdziwe 😉
dempsey   fiat voluntas Tua
07 stycznia 2010 12:23
"Ja tam wolę igrek i działa od kopa bez żadnych otworków, jak kogo nie stać to niech idzie krowy doić a nie zaśmieca forum"

moj faworyt
kujka   new better life mode: on
07 stycznia 2010 12:26
najlepsze jest to ze konkretne wypowiedzi moznaby przypisac roznym realnym r-voltowym uzytkownikom! 😁
mi jeszcze tam brakuje "taki wątek już był, skorzystaj z wyszukiwarki"  😎
BASZNIA   mleczna i deserowa
08 stycznia 2010 00:24
afhata, vook, padlam  😂 😵, no po prostu padlam i malo sie nie udusilam ze smiechu probujac dzieci nie pobudzic 😉. Idealne zakonczenie voltodnia 🙂.



No to ma być miękkie czy nie?

😎



a no wlasnie ...  😎
ushia   It's a kind o'magic
08 stycznia 2010 00:32
a co za roznica? ma dzialac  😎
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
08 stycznia 2010 03:21
a mnie wkurza, że jak się komuś w czymś pomoże (podeśle link, odpowie na pytanie itp itd) to zazwyczaj ta osoba nie podziękuję za pomoc  😤
tak, wiem są większe problemy na świecie  😉 ale tak sobie myślę, że w ogóle ludzie nie mówią dziękuję, proszę i takie tam
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
08 stycznia 2010 13:10
Ja zawsze dziekuje 😉 chociaz prawde mowiac kiedys sie obawiałam,że moge zostac zlinczowana za posta o jednym słowie,ale z drugiej strony uważam,że należy dziekowac ludziom za pomoc-bo tak i tyle 😉
a mnie wkurza to że dopiero dzis odkryłam opcje ignorowania otrzymywanych pw !

ale już z niej skorzystałam  😅
Moon   #kulistyzajebisty
08 stycznia 2010 20:09
Wkurzają mnie orty!  😵 I nie tylko na forum.
A jeszcze bardziej wkurza mnie tłumaczenie "Bom dys...", tkóre oczywiście zwalnia od pisania po polsku i pracowania nad swoja dysfunkcją...  🤔
I wkurza mnie jak ktoś daje spacje przed znakami interpunkcyjnymi.
dempsey   fiat voluntas Tua
08 stycznia 2010 20:32
a ja zaczynam powaznie zalowac, ze przy rejestracji nie ma hmmm testu na inteligencje
albo czegos w tym rodzaju
😎
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
08 stycznia 2010 20:34
I wkurza mnie jak ktoś daje spacje przed znakami interpunkcyjnymi.

ja już o tym trąbiłam jakiś czas temu. to w podstawówce uczą gdzie się stawia przecinek  🙄

Dempsey o, to jest myśl!  👍
Moon   #kulistyzajebisty
08 stycznia 2010 20:48
Taa, właśnie mnie też tchnęło po tym, jak z kumpelą na gg gadałam (która mi tak właśnie pisała) i potem na voltę weszłam i... zgon.  😵
A i tak hitem jest dla mnie, jak ktoś pisze: "zdanie . [spacja] !" Jakiś nowy trend czy co?!  🤔
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
08 stycznia 2010 20:53
Ja w sumie dzięki,upomnieniom użytkowników,przyzwoiłam się do pisania tak jak się należy,sprawiało mi to trudność,bo w komputerze nie stosowałam interpunkcji, takie przyzwyczajenie,poza tym dużo wolniej pisałam!Ale uważam że jest za co dziękować,bo sama jak coś takiego czytam,to jak nie po Polsku  🤣 Przepraszam i dziękuje  :kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
08 stycznia 2010 20:55
Ale dalej to co piszesz jest chaotyczne, niezrozumiałe i pełne błędów...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 stycznia 2010 20:56
adrianna32, brawo, oby tak dalej. Jeszcze musisz zauważyć, że po przecinku jest spacja i dla odmiany czasem można postawić jakąś kropkę. A niektóre przecinki nie stawia się co 3 słowa, bo 3 to liczba doskonałości, a oddziela się nimi pewne fragmenty zdań.
Szczerze mówiąc to nie widać zbytniej róznicy. Zdanie tasiemiec bez spacji po znakach interpunkcyjnych 😉
Więc chyba jednak musisz troche popracować nad swoją pisownią bo dalej jest dość ciężka w czytaniu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się