wysłodki buraczane

nyelle   buntownik z wyboru
27 kwietnia 2010 12:48
Czy ktoś może się orientuje, czy panowie sprzedający w środy wyslodki na targu w Radzyminie nadal działają? Chciałam jutro podjechac, ale mam trochę za daleko, żeby jechać w ciemno.
  :kwiatek:

(Off top: dostanę tam śrutowana kukurydzę?)
Czy ktoś może się orientuje, czy panowie sprzedający w środy wyslodki na targu w Radzyminie nadal działają? Chciałam jutro podjechac, ale mam trochę za daleko, żeby jechać w ciemno.
  :kwiatek:

(Off top: dostanę tam śrutowana kukurydzę?)


W zeszłym tygodniu byli.
Kukurydzę tez dostaniesz ale nie u nich.

Jeśli bedziesz samochodem proponowałabym przyjechać jak najwczesniej żeby móc wjechac na teren targu boczną bramą (podjeżdżasz sobie wtedy pod ich samochód i ci wszystko pakują).  W zeszłym tygodniu byłam ok. 8 i było strasznie dużo ludzi więc nie chcieli juz wpuszczać samochodów.
nyelle   buntownik z wyboru
27 kwietnia 2010 13:11
dzięki wielkie  :kwiatek:
chętnie kupię worek wysłodków mieszkam w okolicy Gliwic ma może ktoś kontakt do kogoś lub sam ma odsprzedać worek?
Jakiś czas temu na Allegro wysłodki i inne pasze wystawiała firma ASS Pasze:

http://www.oferteo.pl/wizytowka/42367_ASS-Pasze/19185_Pasze-i-koncentraty-dla-bydla-trzody-chlewnej-drobiu.html

Teraz na Allegro jest dostępny tylko mesz tej firmy (link niżej), ale całkiem możliwe, że wysłodki nadal są w ofercie:

http://allegro.pl/item1180604103_agrovital_mesz_mieszanka_dietetyczna_dla_koni_30kg.html

Wysłodki w tej chwili też są dostępne na Allegro - sprzedawca z Wroławia.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
15 sierpnia 2010 20:04
Dodson ma w swojej ofercie bardzo fajne niemelasowane wysłodki. takie instant- wystarczy moczyć 10 minut i są gotowe do podania 🙂 http://dodsonhorrell.pl/product/index/60/kwikbeet
ja podaje je jako przekąskę wymiaszane razem z sieczką- koń wylizuje wiaderko czy żłób do czysta  😀
Jakiś czas temu na Allegro wysłodki i inne pasze wystawiała firma ASS Pasze:

http://www.oferteo.pl/wizytowka/42367_ASS-Pasze/19185_Pasze-i-koncentraty-dla-bydla-trzody-chlewnej-drobiu.html

Teraz na Allegro jest dostępny tylko mesz tej firmy (link niżej), ale całkiem możliwe, że wysłodki nadal są w ofercie:



Raczej nie ma, bo wiosną kupiłam ostatnie 4 worki, a następne mają być dopiero jesienią.
Ja też podaje Kwik Beet Dodsona - koniowi się uszy trzęsą, wcina i tylko mlaszcze  😁
I nie ma tych wszystkich problemów, co ze zwykłymi wysłodkami - gdzie dostać dobre dla koni, ile moczyć itp.
chętnie kupię worek wysłodków mieszkam w okolicy Gliwic ma może ktoś kontakt do kogoś lub sam ma odsprzedać worek?


Znalazłaś miejsce, gdzie na Śląsku można wysłodki zakupić?

Hej,

Czy ktos mi moze powiedziec na ile Wam starcza worek D&H Kweekbeet przy karmieniu 2x dziennie?
zalezy ile skarmiasz.. worek ma okreslona wage, wymyslsobie ile chcesz skarmiac i rachunek jest prosty.
No wlasnie nie umiem wyliczyc  🤔

Wdg producenta " Należy podawać 100g suchej masy na 100kg masy ciała konia dziennie jako dodatek do paszy objętościowej." to moj powinien dostawac 600gr czyli 1 worek 20kg starczy mi na ok 1,5 mies? Cos slabo mi sie to kalkuluje 🙄
mi wychodzi, ze starczy Ci na 33,33 dni (chociaz moze cos zle licze  🤔wirek:  😡 )
dlaczego piszesz, ze slabo Ci sie to kalkuluje?
No bo na tyle dni to mi starcza wor sieczki a szukam jakiegos tanszego zamiennika  😕
PW do Ciebie leci
ja też chcę PW - na razie wrzuciłam na tańszy zamiennik wysłodki buraczane ale takie normalne, nie z Dodsona, upierdliwe trochę bo muszę zawsze pamiętać, żeby naszykować, ale spoko...
leci juz pw
Chyba zaryzykuje i kupie te z allegro - jak nie bedzie chcial jesc to znowu obdarujemy kumpli  😉
Swoja droga - czy nikt z Was z Wawy nie namierzyl jakiegos rolnika ktory sprzedaje zwykla sieczke?
jesli chodzi o wyslodki z allegro firmy ass (czy jakos tak) to szczerze odradzam (a ich mesz to istna katastrofa)..
po tym jak sie na te produkty totalnie nacielam nic takiego z allegro nie kupowalam, wiec innych "allegrowych" rzeczy nie znam.
za to z  tym rolnikiem serio warto sprobowac 🙂
Dzisiaj chyba na wsi łatwiej sieczkarnie kupisz niż sieczkę 😉
nie wiem, ja nie szukalam na wsi, bo mi szef stajni sam z siebie zaproponowal jak widzialm, ze kupuje "firmowe sieczki" 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 listopada 2010 14:34

jesli chodzi o wyslodki z allegro firmy ass (czy jakos tak) to szczerze odradzam

a z jakich powodów?
jesli chodzi o wyslodki z allegro firmy ass (czy jakos tak) to szczerze odradzam (a ich mesz to istna katastrofa)..
po tym jak sie na te produkty totalnie nacielam nic takiego z allegro nie kupowalam, wiec innych "allegrowych" rzeczy nie znam.
za to z  tym rolnikiem serio warto sprobowac 🙂


Szit.....
tak o ta chodzilo...
moze po prostu kupie sieczkarke i zrobie sobie wlasny zaklad niemelasowanej TANIEJ sieczki...i problem z glowy  🙄
Dziewczyny-sądzę ze rolnikom nawet go głowy nie wpada że ktoś mógłby chcieć kupowac sieczkę! Od paru lat mieszkam na wsi i wsród rolników uwazane to jest za bieda-zapychacz. Trzebaby uderzyć do albo biedniejszych rolników którzy mają jeszcze sieczkarnie (tez mam-ha-ha,stoi w stodole po poprzednich włascicielach,nawet nie wiem jak to sie uruchamia...) albo zebrac sie w kilka i poprosic jakiegoś dużego hodowcę krów który ma wóz paszowy zeby sprzedał i pociał w nim jedną belkę....
Osobiscie proponowałam jednemu lokalnemu producentowi pasz produkcje sieczki-np melasowanej ale zrobili "wywiad" i stwierdzili ze by sie nie sprzedawało....
ja z wysłodków ass byłam bardzo zadowolona, bo moje konie były zadowolone. Nic w nich nie było, co by uzasadniało odradzanie.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
19 listopada 2010 14:40
Zoyabea nie łatwiej kupić mega wór grass mix'a  - starcza na znacznie dłużej niż sieczki melasowane a i jest szansa, że nie skarmiasz konia zmiotkami a przygotowaną 'pewną' sieczką. Zapytaj forumową archeo ona właśnie skarmia i skarmia taki wór ...
ja z wysłodków ass byłam bardzo zadowolona, bo moje konie były zadowolone. Nic w nich nie było, co by uzasadniało odradzanie.


Ja też, podobnie jak z meszu.

jesli chodzi o wyslodki z allegro firmy ass (czy jakos tak) to szczerze odradzam

a z jakich powodów?


Elu kiedys pewna znajoma osoba polecila mi te produkty, kupilam "na sprobowanie" (cena bardzo przyjazna byla).
Czekalam radosnie na dostawe, gdy otworzylam wory mina mi zrzedla znacznie. Wyslodki- sam wyglad- w porownaniu do np wyslodkow dodsona (pomijajac, ze dodsonowskie to takie bardziej platki) to niebo a ziemia (kolorystycznie w sensie i ogolnie wizualnie- te ass byly takie jakby ktos szary papier toaletowy z czyms burym wpakowal w forme bardzo twardego granulatu). No i konina tych wyslodkow ass nawet nie tlnela, a dodsonowskie jadla bez mrugniecia okiem.
co do meszu- fatalny. taki proszek totalny, i smierdzial przeokropnie, az sie czlowiekowi zawartosc zoladka cofala przy przygotowywaniu tego paskudztwa. dalam raz na sprobowanie, kon sie wypial, ja juz nie chcialam nigdy wiecej tego paskudztwa przyrzadzac, wiec pozbylam sie zarowno "meszu" jak i "wspanialych" wyslodkow.


edit: zeby nie bylo, ze wyslodki musza byc "ladne"  😁 nie podobala mi sie ani ich forma-cholernie twardy granulat, ani ich przygotowywanie- moczyly sie i moczyly i moczyly... , a pozatym najlepszym wynikiem czy sa dobre czy nie jest kon. a kon "powiedzial" stanowczo NIE.
te takie szare wysłodki mocno zbite to są dla krów! z naszych krajowych cukrowni.wiem bo sasiedzi karmią-moje konie tez tego do mordy wziąc nie chciały,ale wiem że niektórym jedzą(widocznie głodniejsze...)
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
19 listopada 2010 14:46
Katja ale wysłodki toffi też wizualnie słabe (porównanie z papierem byłoby adekwatne), a i znam inne mniej przyjemne w odbiorze rzeczy do konsumpcji, które koniom 'leżą' (vide paskudnie capiące probiotyki)

edit: u nas cala stajnia szamie porządnie namoczone wysłodki bez wybrzydzania
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się