Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Averis   Czarny charakter
14 maja 2010 20:23
olcia86, chodzik, to najgorsza rzecz, którą możesz zafundować bioderkom dziecka.
Cierp1enie- zrobiłaś ten sam błąd co ja na początku. Laktator nigdy nie zastąpi ssania przez dziecko i przez to że dajesz jej odciągnięte z butli będzie Ci się pogarszać laktacja. Weź teraz ją przystawiaj jak najczęściej się da (ja przystawiałam Zosię nawet co 30 minut jak miałam kryzys laktacyjny i już miałam wejść z dokarmianiem- nawet mleko już miałam kupione). Będzie to męczące i mała może protestować, ale zagryź zęby i niech dzień dwa powisi Ci na cycu. U mnie to zdziałało cuda.
Nawet jak już naprawdę będzie głodna to najpierw przystaw ją do piersi, niech trochę possie, a potem dokarm z butli
Cierpienie raczej wątpię, żeby Ci się ją udało przystawić jak karmiłaś przez 3 miesiące butlą, ale próbuj.
Z drugiej strony czy te sztuczne mleka są takie złe, że taki strach przed ich użyciem?
Hanoverka- nie są złe, ale jeśli Julka jej tyle jada to Cierp1enie pójdzie z torbami 😉
Ja tez daję Zośce na noc z butli i w ciągu dnia glukozę z butli i nie mam problemów z dostawianiem. Nawet na butli mi częściej podnosi larum niż na cycu
ushia   It's a kind o'magic
14 maja 2010 21:16
są sztuczne
mamowe najlepsze
trzy miesiące to jeszcze nei tragedia, wszystko zalezy od nastawienia - jak sie chce to udaje sie przywrocic laktacje i pozniej 🙂
Nie, mleka nie są złe, ale bardzo łatwo z dziecka zrobić michelinkę 🙁
Chociaż ja też miałam taki czas, kiedy Tycjan miał jedno 'dodatkowe' karmienie, bo tak chciał i już. Ale on od początku jest większy i cięższy niż większość rówieśników. W tej chwili ma ponad 110cm i waży 20kg 😉 Dużo osób jak go widzi to nie wierzy, że on ma niecałe 4 lata.

Cierpienie, ja bym na razie nie panikowała i karmiła tyle, ile dziecko potrzebuje. Zobacz ile tak naprawdę ml więcej dostaje niż jest 'dedykowane' dla jej wieku, zobaczysz czy nie tyje. Dzieci jak wchodzą w fazę wzrostu, to zwiększają zapotrzebowanie na jedzenie, do tego więcej się już ruszają, więc więcej spalają. U nas jest tak do tej pory- są takie tygodnie, kiedy Tycjan je naprawdę niewiele, a są i takie dni, kiedy je więcej niż ja 🤔 Przestałam na to zwracać uwagę- rozwija się prawidłowo, więc widać tak ma być 😉

Eurydyka, tęskniłam za Wami :kwiatek:
Będę walczyć o większą ilość pokarmu. Dzięki laski. Zawsze można na was liczyć  :kwiatek:

ps dzień po skończonym 3 miesiącu ważyła prawie 6kg i 62 cm długa
a ja wychodziłyśmy ze szpitala to ważyła 2960g i 53cm miała.
Czyli 3 kg przytyła. Wychodzi 1kg na miesiąc.
Wiadomo, że mamowe najlepsze 😀 Właśnie miałam pytać, ile taki niemowlak powinien przybierać tygodniowo?
Dawno Zochy nie wklejałam, więc zawalę was nowymi fotkami i nie przepraszam za ilość 😁
"mama w co żeś mnie ubrała" 😁

Będzie z niej polityk- zapatrzona w tvn24😉


POza tym wyrastamy już z gondoli 😵 Więc zaczynamy podróżować w spacerówce położonej na płasko

Averis   Czarny charakter
14 maja 2010 21:31
Cierp1enie, próbuj. Mój brat po trzymiesięcznym pobycie na OJOM-ie, gdzie był karmiony tylko przez sondę lub butelkę, mimo wszystko chwycił pierś 😉 Także nic straconego :kwiatek:
Laguna, fajna jest Wasza Zocha :kwiatek: :kwiatek: Do kogo jest teraz bardziej podobna? Ubranko z uszkami jest genialne 😜 😜

Cierpienie, wszystko będzie dobrze :kwiatek:

Magdalena, a jak Twoje sampoczucie??
😁 Te uszy to z paczki którą dostałam w darze od lekarza z którym pracuje moja mama. Ten polarek jest genialny 😀 Najlepsze jest, że na metce ma napisane McDonald's i jego logo 😁 I się zastanawiamy czy czasem kiedyś nie były one dodawane do Happy Meal'a  😂

Nosek ma po mnie, a usta i bródkę po tacie. Co do oczek to jeszcze nie przypisaliśmy ich do nikogo. No i pewnie rysy się zmienią jak się pozbędzie tych ogromniastych tłustych policzków które wychodowała na moim mleku 😉

Będzie z niej mysliciel 😉 Na połowie zdjęć ma zmarczone brwi 😉
Laguna, alez ona do Ciebie podobna!!!! Oczęta jak mama!
Dziękuję 😡 Bo narazie wszyscy jak ją widzą to mówią: "ale laska z niej będzie....... po tatusiu" 😵
Laguna - u mnie też tak mówią... po tatusiu 🙂
ślicznotka z niej 🙂
Laguna, fajna jest Wasza Zocha :kwiatek: :kwiatek: Do kogo jest teraz bardziej podobna? Ubranko z uszkami jest genialne 😜 😜

Cierpienie, wszystko będzie dobrze :kwiatek:

Magdalena, a jak Twoje sampoczucie??


Dziękuję wszystkim za troskę  :kwiatek: Strasznie miło się czytało szczególnie o brzuchu  😉

Wczoraj było niedobrze, tzn. najpierw pojechaliśmy do szpitala na badania, wyszły w miarę (więc nikt Fasoli jeszcze nie chce wyciskać), za to tak mi się kręciło w głowie, że aż mnie położyli - później myślałam, że lepiej - Michał zabrał mnie do domu i wpakował do łóżka - nawet ręki nie miałam siły podnieść  🙁 Dziś już łażę, więc jest lepiej, natomiast wyniki poleciały i bardzo się boję, że nie pozwolą mi doczekać do "naturalnego startu". W Wiadomościach mówili o 2 niewidomych bliźniaczkach - wcześniakach - a później, że siatkówka wykształca się w 8-9 miesiącu. Czyli jeszcze chciałabym ją pohodować.

Waży już 3kg, jeśli zbliży się do 4,2 to nawet nie będą próbować wywoływać, tylko ciachną  😕 Na szczęście kontrolują co 3-4 dni, mam nadzieję, że uda się puścić dołem. Przestrzegam Waszych zaleceń przyspieszających  😉 Mam naprawdę świetnego lekarza, któremu ufam i położną, która moich mojego wyobrażenia porodu nie traktuje jak fanaberii. Więc będzie dobrze.

Czy ktoś wie, co z repką? Zaczynam się trochę niepokoić...
Chyba jakaś laska od nas ma nr do Repki. To proszę pisać do niej i nas informować co z nią 🙂


Magdalena - 3mam mocno kciuki za Ciebie. Oby się udało.
Laguna Zocha jest cuuuuudowna 💘 Myślicielka z niej 😉
Magdalena trzymam kciuki za was, uważaj na siebie :przytul:

mi się wydaje, że Zairka powinna wiedzieć co z repką 🤔
ona już 39 tc zaczyna  😅 a termin ma na 24 maja 🙂
ushia   It's a kind o'magic
15 maja 2010 10:51
Ile dziecko powinno przybierac? No cóż - ile chce  🤣
Cierpienie, kilogram na miesiać to swietny wynik, połowa by wystarczyla

hanoverka - odradzam cotygodniowe ważenie, po co się denerwowac - co miesiąc wystarczy, bo dzieci czesto rosna skokowo i jeden tydzien przybedzie mu 50g a w nastepnym 200g 😉 A Ty sie zdazysz zeschizowac, że Ci dziecko nie rośnie.
Do dzis pamietam stres wazenowy z moim wczesniakiem - byl wazony CODZIENNIE  🙄

Zreszta, nawet jezeli przybór wagi jest poniżej tych 400-500g na miesiąc, a dziecko jest zywe i wesołe to tez nie ma co panikowac - nie wszyscy musza byc ogroooomni 🙂

Magdalena - spokojnie
Naprawde "naturalny" porod nie jest wart tyle stresu. Uda sie to super, nie uda sie tez dobrze, byle dla dziecka jak najlepiej.
Czekaj, bo troche nie rozumiem - obawiasz sie wczesniactwa, a jednoczesnie probujesz przyspieszyc porod?
Odpusc, wszystko ma swoj czas  :kwiatek:

to juz kibicujemy repce? Ktos ma jakies wiesci z frontu?

Największy noworodek świata

Średnia waga noworodka wynosi ok. 3 kg, wysokość natomiast - 50 cm. Na Sumatrze we wrześniu 2009 na świat przyszedł chłopiec, którego masa urodzeniowa wynosiła 8,7 kg. Noworodek był też dłuższy, niż inne i mierzył 62 cm. Jest to największy bobas urodzony w Indonezji, i jeden z największych na świecie. Poród odbył się poprzez zabieg cesarskiego cięcia.

http://dzieci.pl/page,2,pgid,12267992,title,Porod-widziany-oczami-poloznej,fototemat_ciaza.html
i inne rekordy 😀
Ależ kloc 🤔 Koszmar.

Laguna Zosia śliczna.
Magdalena trzymam kciuki.
Eurydyka dobra, dobra, czekam na fotki 😉
Ile dziecko powinno przybierac? No cóż - ile chce  🤣
Cierpienie, kilogram na miesiać to swietny wynik, połowa by wystarczyla

hanoverka - odradzam cotygodniowe ważenie, po co się denerwowac - co miesiąc wystarczy, bo dzieci czesto rosna skokowo i jeden tydzien przybedzie mu 50g a w nastepnym 200g 😉 A Ty sie zdazysz zeschizowac, że Ci dziecko nie rośnie.
Do dzis pamietam stres wazenowy z moim wczesniakiem - byl wazony CODZIENNIE  🙄

Zreszta, nawet jezeli przybór wagi jest poniżej tych 400-500g na miesiąc, a dziecko jest zywe i wesołe to tez nie ma co panikowac - nie wszyscy musza byc ogroooomni 🙂




ushia o zbyt niski przyrost się nie obawiam. Ważę ją co dwa tygodnie. W dniu wypisu ze szpiala miała 3550, po niecałych 6 tygodniach ma 5,5 kg, czyli przez niecałe 6 tygodni przybrała 2 kg 😲

Cierpienie okropny ten bobas 🤔
majek   zwykle sobie żartuję
15 maja 2010 12:57
okropny ten wielki bobas...

Czy tylko moje dziecko uwielbia się bawić odkurzaczem?
Chyba doi mnie dotarło, że pierwszy raz sam się bawi od pół godziny rurą...
ushia   It's a kind o'magic
15 maja 2010 13:32
Jak mój Maciek - (1700g, 42cm) się urodził to w sali obok przyszła na swiat dziewczynka - 6,5 kg - poród naturalny  😲

hanoverka - niech rosnie 🙂 Trzeba tylko pilnowac, żeby krzywica się nie pojawiła, bo przy bardzo szybkim wzroście bywa, ze organizm "nie wyrabia". Za chwilkę będzie wolniej rosnąć

m4jek - nie tylko Twoje  😀
Niestey zainteresowanie mija bezpowrotnie z chwila osiagniecia wieku pozwalajacego na efektywne wykorzystanie tegoz odkurzacza... 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 maja 2010 13:39
ushia, To mój kuzyn odwrotnie. Ma 6 lat, a ubóstwia odkurzanie 🤔wirek:
dempsey   fiat voluntas Tua
15 maja 2010 14:56
m4jek moje jedno strasznie się bało do 2 lat odkurzacza. to już lepiej niech się bawi...
aha - i świetny prezencik  😍

gigant-bobas nie taki okropny. po prostu wygląda na 7 mcy  🤔

Laguna córkę masz słodziaka

a my sie uczymy o chorobie zakaźnej dziecięcej wywoływanej przez naszego drogiego wirusa Coxsackie  (brzmi bardzo egzotycznie i wręcz arystokratycznie 😉)
doszły w nocy wymioty i spodziewać sie  mamy goraczki oraz kaszlu w najbliższym tygodniu. poza kiepskimi chwilami w nocy, to dziecko wygląda na super zdrowe ..w sumie to lepiej niż by się miała pokładać.

przez to wszystko jakoś nie celebrowaliśmy pierwszych urodzinek Julinka...
eh to już rok minął od kiedy tłumaczyłam położnej że ja dziś nie mogę rodzić, że ja po weekendzie bo mąż wyjeżdża.. taaa  😂 i trzy godziny później Jul spał pod kocykiem
a teraz chodzi coraz śmielej i stara się z wszystkich sił naśladować siostrę
dziś asystował przy badaniu konia i na do widzenia weterynarz podał mu uprzejmie rękę i powiedział Cześć, a Jul z wrażenia zamiast pomachać to zaklaskał  😁

Bandos   Pan Migotek
15 maja 2010 19:41
Magdalena, trzymam kciuki, żeby wsystko udało się tak, jakbyś chciała 🙂 odpoczywaj dużo.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
16 maja 2010 08:17
Ciepienie ja Ci zazdroszcze nocy... Piotrek je 150 no na noc czasem 180 przy czym i tak budzi sie na karmienie o 1-2 i 5-6 potem juz 7-8 wstaje
a ma 8,5 msc...zastanawiam sie kiedy i jak oduczac go nocnego karmienia, tym bardziej ze za miesiac sie przeprowadzamy i chciala bym zeby juz mieszkal w swoim pokoiku (wiec milo by bylo gdyby przesypial noce) 🙄

Ktos cos doradzi

Laguna
Zocha jest cudowna 😜
Olcia ja tez sie mecze niesamowicie z checia podrozowania Piotrusia na 2 nogach ale zrezygnowalam z chodzika..

8,5 msc i dalej ani 1 zeba 😵

weszlam tu bo liczylam ze dowiem sie co z Repka.. ale juz do niej pisze na pewno wszystko ok 🙂
ushia   It's a kind o'magic
16 maja 2010 08:21
Zairka - niektóre dzieci po prostu potrzebują jeść w nocy. Zwłaszcza te, które maja jakieś problemy - w nocy się najlepiej rosnie to i jeść trzeba.
Co je na kolację? MOzna by spróbowac podawać coś treściwego, zeby przynajmniej jedno wstawanie wyeliminować.
Co do zębów - a jak Piotruś stoi z witaminą D3? Podajesz?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się