Uwaga na.. maile dotyczące kupna Waszych koni!

Livia   ...z innego świata
09 września 2010 10:53
Catanzaro, jakie to romantyczne że on po jednym telefonie już by Cię chciał zabrać  😂  🏇
A ja dostałam dzisiaj to:

Bonjour Mr/Mme


Je suis Mr STEPHANE ROLA ND résidant à ABIDJAN,j'ai eu à lire votre annonce de vente sur internet et je tiens à vous faire part de mon désir d'achat de chevaux.

Merci de me préciser les prix définitif ainsi que le mode de règlement envisageable (virement bancaire)

Dès que le paiement sera effectué, une personne mandatée par moi mandatée se chargera de passer récupérer les chevaux à l'adresse que vous indiquerez.
Dans l'attente de vous lire

Mr  STEPHANE ROLA ND

tel:  00225 66 68 06 37





Hello Mr/Mme

I am Mr. STEPHANE ROLA ND residing at ABIDJAN, I had to read your advertisement of Internet sales and I make a point of informing you of my desire of purchase of horses.

Thank you to specify me final prices as well as the possible mode of payment ( Wire )

As soon as the payment is carried out, a person elected by me elected will undertake to come to recover the horses with the address which you will indicate.
In waiting to read you



Mr STEPHANE ROLA ND

Tel 😲0225 66 68 06 37


boze i jeszcze ten translator okropny... do kosza 😵
Wielkie dzię ki za ten wątek! Ja też dostałam maila od pana z Wybrzeża Kości Słoniowej i gdyby nie ostrzeżenia, nie wiedziałabym co o tym sądzić.
jascus199   :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
22 października 2010 19:12

do mnie też Pan Pierre Collard maila napisał  , jak chcialem sprzedak swoja klacz  😂naszczescie sie rozmyslilem
galopada_   małoPolskie ;)
26 marca 2011 20:15
myslicie ze to ten sam typ? we wczesniejszym mailu zapytal czy ogłoszenie aktualne bo rzeczywiscie na francuskiej stronie było wystawione ogłoszenie o sprzedazy konia X.

Bonsoir
J'accuse réception du mail pour vous informez, je réside actuellement a l'étranger en (Cote D'ivoire) avec ma famille pour des raison professionnelles. .Je suis vraiment intéresser par votre offre raison pour laquelle je voudrais acheter d' avance pour la réservation  jusqu'à l'arrivée de ma femme dans deux semaines  je voudrais aussi m'assurer que une fois que vous aurai encaissez les fonts vous serez a mesure de nous le réservez .
  Je suis d'accord pour effectuer l'achat  par mandat cash .Par la suite je viens d'avoir un entretient téléphonique avec mon gestionnaire qui me préconise lui aussi un mandat cash.Si vous être d'accord pour le mandat cash faite moi parvenir
-votre nom et prénom
-votre adresse complète
-votre dernier prix
vos différents contactes fixe et portable
veuillez aussi retirer l'annonce du site car je m'engage à l'acheter.
je suis en attente de vous lire
Cordialement
Ircia   Olsztyn Różnowo
26 marca 2011 20:31
A ja nie sprzedawałam nic, a otrzymałam takiego maila  😁 Jednak czytanie re-volty jest strasznie pomocne  :kwiatek: , tylko się uśmiałam.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
26 marca 2011 21:04
Ja pisałam ogłoszenia o współdzierżawę mojego konia i również dostałam kilka takich widomości,szczególnie w pamięć zapadła mi wspomniana już"koffi fofana" 😁 pisała po francusku z tego co pamiętam,w sumie zrozumiałam tylko,ze chwali urodę mojej kopytnej i chce ją kupić.Bez zastanowienia usuwałam wiadomości.
ja dziś dostałam takiego maila o tytule "KONIE"

Witaj Pan / Pani,

Jestem HERY FRANCOIS ROGER  właściciel  i zarządca ranczo specjalizujących się w sprzedaży i wynajmie konie i mieszka w Abidżanie, musiałem przeczytać sprzedaży reklam w internecie i chcę poinformować Państwa o moim pragnieniem zakup konia.
Dlatego chciałbym uzyskać więcej informacji (status paszportu konia jest at'ils Ci, że zaszczepione itp.).
Po dokonaniu płatności, będzie się przygotować do odzyskiwania konia Pójdę konia do Ciebie.
Dziękujemy za określenie ostatecznej ceny i metody płatności przelewem dla Ciebie?
Czekamy na czytanie was.
HERY FRANCOIS ROGER
Email:  hery_francois2008@yahoo.fr


Hello Mr / Ms,

I am HERY FRANCOIS ROGER owner and manager of a ranch specializing in the sale and rental of horses and lives in ABIDJAN, I had to read your ad sales on the Internet and I want to inform you of my desire acquisition of your horse.
Therefore I would like more information (status of the horse passport is a at'ils you they vaccinated etc.).
Once payment is made, I will prepare for the recovery of the horse I'll go get the horse to you.
Thank you for specifying the final price and the method of payment by bank transfer for You?
Looking forward to reading you.
HERY FRANCOIS ROGER
Email:  hery_francois2008@yahoo.fr
Również coś podobnego kiedyś dostałam, a zdziwiłam się, bo wtedy chciałam kupić konia, a nie sprzedać.
Met   moje spore
02 lipca 2012 16:47
trochę inna sytuacja, ale też uczulam:

dostałam propozycję oddania koni na łąki - wszystko było idealnie, akcję nagrywała pani "z nazwiskiem". są u nas dwie kobyłki, które nie należą do szkapy i szukamy dla nich takiej właśnie okazji. jak już prawie konie ładowaliśmy, dowiedziałam się, że nie dostanę ani adresu, ani kontaktu do pana mającego opiekować się stadem. ponieważ on nie życzy sobie nawiedzonych panienek odwiedzających konisie. o ile do pewnego stopnia jestem w stanie to zrozumieć, to jednak do umowy jakieś dane wpisać trzeba. wtedy usłyszałam, że przewoźnik podpisze swoim nazwiskiem papiery. zdębiałam. konie zostały
Odkopuję, bo szanowny pan z Abidżanu nadal działa. Właśnie odczytałam maila, oto treść:

Witaj Pan / Pani,

Jestem HERY FRANCOIS ROGER i zarządca ranczo specjalizujących się w sprzedaży i wynajmie konie i mieszka w Abidżanie, musiałem przeczytać sprzedaży reklam w internecie i chcę poinformować Państwa o moim pragnieniem zakup konia.
Dlatego chciałbym uzyskać więcej informacji (status paszportu konia jest at'ils Ci, że zaszczepione itp.).
Po dokonaniu płatności, będzie się przygotować do odzyskiwania konia Pójdę konia do Ciebie.
Dziękujemy za określenie ostatecznej ceny i metody płatności przelewem dla Ciebie?
Czekamy na czytanie was.
HERY FRANCOIS ROGER
Email:  hery_francois2008@yahoo.fr


Hello Mr / Ms,

I am HERY FRANCOIS ROGER owner and manager of a ranch specializing in the sale and rental of horses and lives in ABIDJAN, I had to read your ad sales on the Internet and I want to inform you of my desire acquisition of your horse.
Therefore I would like more information (status of the horse passport is a at'ils you they vaccinated etc.).
Once payment is made, I will prepare for the recovery of the horse I'll go get the horse to you.
Thank you for specifying the final price and the method of payment by bank transfer for You?
Looking forward to reading you.
HERY FRANCOIS ROGER
Email:  hery_francois2008@yahoo.fr


Jak to zobaczyłam, od razu coś mi zaświtało - już gdzieś to kiedyś widziałam - i proszę. Przeczucie się potwierdziło.  🙄
A Abidżan to gdzie jest niby? 😀
A Abidżan to gdzie jest niby? 😀


[[a]]http://pl.wikipedia.org/wiki/Abid%C5%BCan[[a]]
breakawayy  2 dni temu dostałam identycznego meila 😉
galopada_   małoPolskie ;)
26 lipca 2012 08:04
ja rowniez  😉 co ciekawsze osoba o tym mailu jest na fb  😁 czyli szukaja nowych sposobow na uwiarygodnienie  😉
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
26 lipca 2012 08:25
Mnie podobny typ chciał na Yorki nabrać  😀iabeł: nawet z tym arabem gadałam przez telefon, angielski mu szedł nieźle;D
Wysłałam mu stronkę z odpowiedziami na temat takich przekrętów - kontakt się urwał🙂

Co tu ludzie nie zrobią, żeby zarobić...
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
26 lipca 2012 10:13
breakawayy  Pooh... ja tez, ja tez dostalam to samo  🏇 🏇
To widzę zmasowany atak  😁
ale jak ci oszuści na tym mają zarabiać?
bo rozumiem że niby ktoś sprzedaje - najwniak wpłaca jąkąś kase na coś (zaliczke, czy za wyslanei zdjęc, za zrobienie tych zdjęć, za coś tam) no i oczywiście tego nie robią =zarabiają.
ale jak zarobić nabeirając kogoś ze sie chce kupić?

to nei jest poprostu zwykly spam? taka zabawa?
horse_art przeczytaj sobei pierwszy post w tym temacie
[quote author=horse_art link=topic=4023.msg1472082#msg1472082 date=1343304618]
ale jak zarobić nabeirając kogoś ze sie chce kupić?
[/quote]

Bardzo prosto - ktoś, kto chce kupić jest uznawany za działającego w dobrej wierze, bo to Tobie "chce" zapłacić.
Tzn. oszust stara się wytworzyć przekonanie, że ktoś odniesie korzyść i dostanie premię za ryzyko.
Po drodze może nie mieć np. na jakąś opłatę, która wymaga, by pieniądze pochodziły od kogoś z Europy, albo potwierdzające prawdziwość konta i intencji - i bierze "opłatę" np. 100 EUR.
Inne, grubsze sprawy można znaleźć googlując "spam nigeryjski".

Oszukiwane są dwa rodzaje osób - kompletne, łatwowierne matoły - i drugi - ludzie nieuczciwi, którzy sądzą, że są sprytniejsi od oszusta - lub, że to on jest łatwowiernym durniem.
W kategorii kompletnych matołów mieszczą się ci, co sądzą, że oni i ich konie są tak ważni, że zostali wyróżnieni przez anonimowego kupca z zamorskiego kraju - albo naczytali się jakichś dziwnych gazet i myślą, że tak działa globalny rynek.

cataleya:

"Co tu ludzie nie zrobią, żeby zarobić..."

Ja bym tak tego nie nazwał, tzn. że oni chcą zarobić - chcą oszukać i nie ma co do tego żadnej wątpliwości.
no tak, wlasnei tak myslalam ze moze chodzić o jakąs potrzebną opłate...
ale ludzie naprade moga być tak durni i się nabrać? przeciez tu nie chodzi o konie za bajonskie sumy ze ich zakum na 2 koniec swiata moze sie opłacać...
choć...są matoły ...są... i aż ciężko żalowac takiego co się nabierze ;/
[quote author=horse_art link=topic=4023.msg1472144#msg1472144 date=1343308336]
ale ludzie naprade moga być tak durni i się nabrać?
[/quote]
Ludzie w swej masie nie są durni - ale jak wyślesz milion maili, to jest szansa, że ktoś zareaguje - bo w specyficznej sytuacji, wynikającej z ich doświadczenia wyda się to racjonalne.
Podatni są ludzie w trudnej sytuacji materialnej - czy tacy, którym z różnych powodów racjonalne myślenie przychodzi z trudem.
A co sądzicie o czymś takim? Gdzie widzicie ryzyko? Dane? Konia nie widział na oczy... Pierwsza jego infoz prośbą  o foto wysłana z i phone. Teraz ten mail...
"Good Morning ,
    Thanks for the pictures..... Just want to let you know that i am fully okay with the asking price for the horse.... I am ready to buy the horse as a birthday gift for my Dad. But presently i am on sea at the moment as i am a Marine Engineer and due to the nature of my work, phone calls making and visiting of website are restricted but is squeezed out time to check this advert and send you an email regarding it. I really want the horse to be a surprise for Dad so i wont let him know anything about it yet until it gets delivered to him,i am sure he will be more than happy with the surprise. I would like to pay via PayPal because i don't have access to my bank account online as i don't have internet banking, but i can pay from my PayPal account, as i have my bank account attached to it but if you do not have a PayPal account, it is very easy to set up, go to www.paypal.com and get it set up, after you have set it up i will need the e-mail address you use for registration with PayPal so as to put the money through. I have a pick up agent that will come and pick the horse so you do not have anything to worry about regarding the shipment after receiving the payment.
Cheers,
Marcos"
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 sierpnia 2012 09:27
to oczywiście jeden z tych spamerów. Jak ci się nudzi to se pokoresponduj np powiedz żeby kase ci na twój rachunek bankowy przelał.
dostałam dokładnie takiego samego maila tylko odnośnie kupna motocykla, gość potem chce żeby zapłacić ze swoich pieniędzy za firmę transportową, a potem on odda nam pieniądze razem z tymi za kupioną rzecz - tak więc to zwykłe oszustwo
o.k. O taką odpowiedź właśnie chodziło. Daję spokój 😀iabeł:
Każdego dnia uświadamiam sobie, że dwie rzeczy są nieskończone, a mianowicie - ludzka głupota i wszechświat.  🤦
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 sierpnia 2012 13:27
jak do tego jeszcze dodać chciwośc to mamy mieszankę wybuchową
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się