ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach


musiałem się zarejestrować bo ta ładniejsza połowa dała mi szlaban na swoje konto
wiem że PZJ zachowuje się w sprawach opłat jak  królewna ale w ustawie o sporcie kwalifikowanym jest napisane że związek może pobierać opłaty za wydanie licencji w wysokości nie przekraczającej kosztów jej wydania
no przecież nikt mi nie wmówi że koszt wydania dla niezrzeszonego jest 3 x większy 😲 😤
że o takich pierdołach jak statut:"celem związku jest propagowanie "??????" jeżdziectwa???? 😲
dlatego szukam kogoś kto oprucz załamywania rąk i psioczenia próbował się mierzyć z PZJ merytorycznie. Nie chc
powtażać cudzych błędów
ANTYDRESIAŻ, z wiatrakami chyba nikomu by się nie chciało walczyć.
ja tam zawsze jestem do dyspozycji jeżeli chodzi o walkę za z pozoru przegrane sprawy.
jak Antydresiaż będziesz mieć pomysł jak uprzykrzyć życie magazynierom i reglamentatorom jeździectwa z Lektykarskiej (dawniej Cegłowskiej) to śmiało czekam.
ANTYDRESIAŻ, wrotki, w takim razie wam kibicuję 😅
dempsey   fiat voluntas Tua
12 września 2010 23:36
Sporo zastrzeżeń budzą również kwestie finansowe. - Przyznawanie i pozbawianie licencji to nałożone na polskie związki sportowe czynności administracyjne, ustawodawca nie przyznając tym związkom żadnych wynagrodzeń za ich wykonywanie, zezwolił na pobieranie opłat – wyjaśnia PZJ. - Jako czynności administracyjne, decyzje w sprawie przyznawania i pozbawiania licencji mogą być zaskarżone do wojewódzkich sądów administracyjnych. Prawo takie przysługuje klubom sportowym oraz osobom wnioskującym
źródło: http://equito.pl/content/view/12/52/

ciekawe więc czy wpłynęła już jakaś skarga w zw. ze sprawą wspomnianą przez kolegę Antydresiaża

edit: hmm a jest coś takiego, zdaje się, jak pozew zbiorowy. Ile to osób? 10? to może jest szansa wspólnie do czegoś doprowadzić?
mam małe pytanie, mam nadzieje ze nikt mnie nie zje a ktos pomoze 😉
generalnie chodzi o to ze chce wystartowac w pazdzierniku na zawodach regionalnych, rejestrowalam sie jako zawodnik w 2006 roku, mialam wykupiona licencje etc, wystartowalam i reprezentowalam barwy jakiegos tam klubu. Jednak w nastepnych latach juz nie startowalam i licencji nie wykupywalam. I stad moje pytanie, co powinnam teraz zrobic chcac sie zarejestrowac? Nie chodzi mi o wykupienie licencji, ubezpieczenia i badania lekarskie a raczej o to jak wyglada teraz sprawa z reprezentowanym klubem? Nie chcialabym rejestrowac sie jako zawodnik niezrzeszony a raczej wolalabym dalej jezdzic w barwach klubu do ktorego wczesniej nalezalam. Nie wiem czy jest teraz sens isc od razu do biura mzjotu i sprobowac od razu sie rejestrowac czy raczej najpierw powinnam isc do owego klubu i zaplacic jakas skladke czy cos innego? Nie bardzo wiem jak to w takim momencie wyglada i nie wiem czy jest sens iscdo biura jesli mieliby mnie wykopac np ze nie mam skladki zaplaconej czy cos w tym rodzaju. Chyba ze to w ogole jest niewazne i jesli bylam w barwach tego klubu to bez niczego moge isc do biura i dalej reprezentowac ten klub?
Bylabym super wdzieczna za pomoc!! 🙂 bo w poniedzialek chcialabym isc do biura a nie wiem czy jest sens jesli nie bylam w owym klubie.
Z gory dzieki za okazane zainteresowanie!😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 września 2010 21:01
Musisz iść do klubu i z nim wyjaśnić kwestię składek, no i muszą Ci podbić to: http://www.wmzj.waw.pl/docs/form/wlzz.pdf
ok, dzieki wielkie!! :kwiatek:  a myslisz ze bede musiala zaplacic skladki z tych 3 lat podczas ktorych nie startowalam? Nawet nie wiem ile ta skladka wynosi ale pewnie sumka niezla sie uzbiera, to juz nie wiem czy nie lepiej byloby sie zarejestrowac jako zawodnik niezrzeszony jesli tak bedzie :p
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 września 2010 06:35
Nie możesz tak po prostu iść do biura Wojewódzkiego ZJ i powiedzieć: "cześć,nie chce jeździć w barwach klubu który reprezentuję,zarejestrujcie mnie jako niezrzeszoną" 😵

A) jeżeli klub przez te 3 czy 4 lata nie wywalił Cię z klubu i nadal figurujesz na jego liście jako reprezentant klubu jeździeckiego xyz to masz takie opcje:
- iść do klubu ,zapłacić zaległe składki (lub poprosić o zwolnienie i zapłacić tylko za aktualny rok,ale to mało realne) i poprosić o podbicie druku który podlinkowała Ci Koniczka,dopiero wtedy udajesz się do Związku po licencję.
- iść do klubu z podaniem o zwolnienie z reprezentowania barw klubowych i jeżeli klub się zgodzi,z taką zgodą (na Twoim podaniu lub w oddzielnym piśmie) idziesz z drukiem podlinkowanym przez Koniczkę rejestrować się jako niezrzeszona.
- odpalasz zaocznie procedurę zwolnienia z reprezentowania barw klubu,wysyłac pismo pocztą,ale wtedy nie zdarzysz przed zawodami w październiku,choćby z tego względu,że klub ma określony PZJtowymi przepisami czas na odpowiedź i ustosunkowanie się do Twojej prośby.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 września 2010 07:29
Ale tak i tak trzeba zacząć od rozmowy z klubem i czasem można się miło zdziwić, bo niektóre klub są nad wyraz współpracujące i nie robiące problemów 😉

P.S.Ktoś, dla niezrzeszonych nie ten druk co podlinkowałam wcześniej, tylko ten: http://www.wmzj.waw.pl/docs/form/wlzn.pdf 😉
Dzieki za pomoc! 😉 choc na razie wyglada na to ze w ogole moze obedzie sie bez pojscia do klubu 😉
Chciałam się upewnić czy dobrze zrozumiałam kwestię licencji w ujeżdżeniu:
III licencja=III klasa= 4 x P pow. 55%
II licencja = II klasa= 6x P pow. 60 %

Licencję tak jak w skokach robimy po kolei, nie można od razu II i nawet jak mam 6 x pow. 60% a nie mam III to liczy się to do III licencji.

Zgadza się wszystko? :kwiatek:
Pytanie (obczytałam forum, przezpisy PZJ i nie znalazłam):
jak duże może być logo sponsora na czapraku?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 października 2010 13:45
Kotbury,zerknij prosze do wątku o oficjalnym stroju na zawodach,wklejałam link z przepisów ogólnych,nie pamietam teraz,a już wychodze z roboty,jak nie znajdziesz,to daj znać,podlinkuję 😉
Edit:
"Artykuł 40. REKLAMA
1. Na wszystkich zawodach, zawodnicy moga miec na strojach okreslonych
przepisami dyscypliny nazwe oraz logo producenta stroju, sprzetu lub sponsora
zgodnie z poniszymi zaleceniami:
1.1 . Nazwa oraz logo producenta
1.1.1. W czasie konkursu i w czasie ceremonii rozdania nagród nazwa oraz logo
producenta strojów lub wyposaenia moga sie pojawic tylko raz, na powierzchni nieprzekraczajacej:
• 3 cm2 na stroju i sprzecie;
• 50 cm2 na kadej stronie bryczki;
• 10 cm długosci i nie szerszej ni pas, na którym wystepuje – na kadej
uprzey.
1.1.2. Jesli producenci stroju i sprzetu wystepuja jako sponsorzy, to maja
zastosowanie postanowienia zawarte w punkcie 1.2. tego artykułu.
1.2. Nazwa oraz logo sponsorów.
1.2.1. W czasie przebywania na terenie rozgrywania konkursu i w czasie
ceremonii rozdawania nagród, nazwa oraz logo indywidualnego sponsora lub
grupy sponsorów moga sie pojawiac na powierzchni nieprzekraczajacej:
• 400 cm2 na kadej stronie bryczki i na derce w woltyerce;
• 200 cm2 na kadej stronie potnika;
• 80 cm2 na marynarkach lub innej odziey na kieszeni na wysokosci piersi
z wyjatkiem próby terenowej w wkkw i rajdów długodystansowych;
• 100 cm2 na sprzecie do woltyerki;
• 16 cm2 na obu stronach kołnierzyka od koszuli;
• 200 cm 2 na kurtkach w próbie terenowej wkkw i rajdach długodystansowych.
1.2.2. W czasie maratonu w zawodach powoenia powierzchnia zajmowana
przez nazwe lub logo indywidualnego lub zespołowego sponsora moe pojawic sie
na plecach strojów luzaków i na obu stronach pojazdu, na powierzchni
nieprzekraczajacej 1260 cm2 na kadej stronie.
2. Vadna inna reklama ni logo okreslone w punkcie 1 nie moe pojawic sie na
zawodniku, osobie oficjalnej, koniu lub pojezdzie w czasie zawodów. Zawodnicy
zapoznajac sie z torem moga prezentowac na odziey logo sponsorów, na
powierzchni nieprzekraczajacej 400 cm2 z przodu i tyłu ubiorów wierzchnich
i na kasku na powierzchni nieprzekraczajacej 50 cm2.
3. Konie noszace nazwy firm lub produktów handlowych moga startowac pod
jezdzcami, którzy zawarli umowe dotyczaca sponsoringu, z wyjatkiem przypadku
kiedy kon startuje w konkursach rozgrywanych na koniach uyczonych."

sorry za brak polskich znaków,ale kopiowałam z pdfa 😉
Ktos życie mnie uratowałaś!
💃
Dziękuję!
Witam!
A ja mam takie pytanie... czy jeżeli ktoś jest instruktorem i chciał by startować w ZR w ujeżdżeniu to musi najpierw zrobić brązową odznakę???????
Czy może to już nie jest wymagane kiedy posiada się papier instruktora?
(wtedy kiedy ta osoba robiła instruktora odznaki nie były jeszcze wymagane)
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 października 2010 16:40
Musi.
obowiązuje nadal zgoda na wyjazd do wkładki do paszportu hodowlanego?
nie obowiązuje.
i super. dzięki  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 grudnia 2010 12:03
i znów 20 zł więcej... 🙄
http://pzj.pl/uploads/530f9e9a-3601-924d.pdf
asior   -nothing but eventing-
11 grudnia 2010 15:19
I 200zl wiecej za klub. Za to bardzo ladnie sformulowane, czemu sa podwyzki  😁
Ojejej... może PZJ owi wydaje się to ok, ale przecież to dramat  😤. Tak sobie zostawić na dzień dobry w PZJ równowartość przeciętnej miesięcznej pensji (gdy kto ma szczęście mieć pracę)? Bo nam tyle w sumie wychodzi  😕 + jeszcze namówić klub do uiszczenia składki <brr>
Może PZJ naoglądał się demotywatorów?  😀iabeł: (ojtam, ojtam, 20, 100, 200 wte czy we wte...)

Tak ciekawa jestem, i chyba wyślę zapytanie... w związku z tłumaczeniem podwyżek... czy to jest zgodne z prawem?  😲
Bo w ustawie stoi jak wół, że koszta licencji nie mogą przekraczać kosztów ich wydania. A PZJ wręcz chwali się, że opłaty licencyjne! są potrzebne do finansowania działalności związku  😜 Może ktoś jest zdolnym prawnikiem i miałby ochotę ścignąć naszego kochanego monopolistę?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 grudnia 2010 07:36
halo, witamy w Polsce...jeżeli koszt zakupu jednej wizytówki imiennej w korporacji X wynosi 3,20 zł netto/szt. po podpisaniu umowy o współpracę (!),to na pewno pzj ma umowę,która mówi,że koszt wydania wynosi własnie te 120 zł....czy w ustawie jest definicja "kosztu wydania"? (przyznaję,że się nie wgłębiałam w ustawę w tej kwestii  😡,ale chętnie chyba nadrobię...)
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
01 stycznia 2011 15:22
Jak jest z zawodami w styczniu? papiery do pzj wyslalam ale kto wie jak to tam w tym roku bedzie sie ogarniac. a chce jechac do Sopotu i nie wiem czy mnie nie wygonia 😉
Mam pytanie - w jaki sposób nadaje się klasy jeździeckie ?
Tzn znam wszystkie wymagania, ale czy po skończonym sezonie PZJ automatycznie nadaje klasę czy trzeba wysłać np.wyniki zawodów kwalifikujących się do klasy?
I czy należy startować na jednym koniu ?

I drugie pytanie - czy można startować z plastikowym wędzidłem ?

z góry dziękuję  :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 stycznia 2011 21:45
Nie, trzeba zbierać potwierdzone wyniki na specjalnej karcie, lub mogą być ewentualnie podbite przez organizatora i podpisane przez sędziego wyniki. Wyniki można robić na różnych koniach. Na wędzidle plastikowym można startować;.
Ktoś się orientuje jak wygląda opcja ubezpieczenia na ten rok? Bo na stronie PZJ wciąż wisi stara oferta WARTY....

czy mogę przygotować się sama i przyjechać na egzamin sama z koniem swoim na brązową odznakę.. ?  😡 chciałam spróbowac w Dziemianach ktoś sie orientuje jak to wyglada tam >? co powinnam mieć ,tylko dowód i paszport,...?

🏇 czy muszę mieć swoje ubezpieczenie mam 25 lat, czy osoby niepełnoletnie muszą miec jakąś zgodę na pismie czy coś,,, jak to wygląda  :kwiatek:
no i na co zwracać szczególna uwagę ktoś tam zdawał?
Siwka oczywiście, że się możesz sama przygotować🙂

Zgłaszasz się po prostu na egzamin, przyjeżdżasz i zdajesz.
Potrzebujesz swój dowód osobisty i badania lekarskie od lekarza medycyny sportowej, oraz paszport konia z ważnymi szczepieniami. Dodatkowo bodajże dwa zdjęcia legitymacyjne (do odznaki).

I to chyba tyle🙂


Nikt jeszcze nie kupił ubezpieczenia?  🤔
EDIT: już wszystko wiem, udało mi się ujarzmić stronę PZJ😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się