Odznaki PZJ

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 września 2010 07:21
Wizja, wszystko zależy od daty Twojej pierwszej rejestracji w WZJ/PZJ. Jeżeli rejestrowałaś się przed rokiem 2007 to odznaki Cię w ogóle nie dotyczą - czyli uzyskujesz określony wynik w konkursie licencyjnym, idziesz do związku i oni Ci dają 3 licencję. Ale jeżeli rejestrowałaś się w roku 2007 lub później (i musiałaś mieć wtedy już brąz, żeby się zarejestrować), to poza konkursem licencyjnym musisz również zdobyć srebrną odznakę i dopiero wtedy związek Ci nada 3 licencję.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 września 2010 08:34
Czy jeden koń może iść dwa razy brązową i raz srebrną odznakę w tym samym dniu? 👀
może.i taka kombinacja wyczerpuje maksymalną liczbę startów w ciągu dnia.
wg przepisów PZJ koń może iść maksymalnie 4 razy w ciągu dnia,z tym,że egzamin na srebro i złoto liczy się jako dwa starty.
Ktoś, dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
Odznakę mam już za sobą na szczęście, a koń koniec końców szedł raz brąz i raz srebro 🙂
czytam, czytam, ale nie mam już siły dalej :P być może powtórzę pytanie, ale kto pyta nie błądzi, a tym samym nie marnuje czasu:PP
czy srebro można zdawać na wypinaczach? bo wiem, że brąz tak, ale jak i co ze srebrem to nie mam zielonego pojęcia :P
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 września 2010 07:52
nie można.
dzięki wielkie 😀 
Właśnie zamierzam zdawać brąz i nie wiem czy dobrze zrozumiałam niektóre wypowiedzi ale czy są przewidziane jakieś poprawki dla tych co nie zdali? Zawsze sądziłam, że jak nie zdało się to trzeba probować jeszcze raz całość, a jeśli jest coś takiego jak poprawka to jak to wygląda tzn. czy np. jeśli obleję tylko parkur to następnym razem jadę tylko skoki 🤔 i czy płaci się mniejszą kwotę niż za cały egzamin?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
30 września 2010 12:38
Sa powtorki konkretnych czesci z tego co sie orientuje. Ale generalnie, zeby brazu nie zdac to trzeba by bylo baaardzo sie postarac :P
Ja tylko raz widziałam oblany brąz...kiedy koń uciekł z czworoboku  😂

Jeśli zdasz ujeżdżenie przystępujesz do skoków. Jak nie zdasz ujeżdżenia- nie jedziesz skoków. Teorie możesz.

Tak, jak nie zdasz skoków to poprawiasz tylko skoki 🙂

Wydaje mi się, że egazmin poprawkowy jest tańszy chyba o połowę.
Jedzie ktos odznakę 10.10.10 o godz.10 ( XD ) w Kuclandii ???? Bo ja się wybieram  👀 😁
W takim razie mam jeszcze jedno pytanko.. co trzeba mieć żeby móc zdawać odznakę czy tylko trzeba przynieś zaświadczenie lekarskie czy coś jeszcze? i od jakiego lekarza musi by to zaświadczenie?
Sa powtorki konkretnych czesci z tego co sie orientuje. Ale generalnie, zeby brazu nie zdac to trzeba by bylo baaardzo sie postarac :P


Czasami wystarczy,że egzaminator się bardzo postara  😁
"Wczoraj odbyły się w Liljówce po raz pierwszy egzaminy na brązową i srebrną odznakę PZJ. W Komisji Egzaminacyjnej zasiedli: pan Wojciech Dąbrowski i pani Adrianna Menes. Do egzaminu na brązową odznakę przystąpiło 13 osób. Zdało 5, w tym dwie osoby poprawkowe."
A ja dzisaj zdawałąm na brązową w Nowym Ciechocinku  🙂 Zdałam  😀 Bardzo fajna atmosfera i wszystko poszło szybko i sprawnie  😉


Pozdrawiam .
Jasna można powtórzyć tylko jedną część, ale że najpierw masz czworobok, jak go zaliczysz to idziesz na teorię, a jak zaliczysz teorię to na parkur. Bez zaliczenia teorii nie pójdziesz na skoki. Ogólnie to wychodzi tak, że możesz tylko skoki poprawić  😉
Colt to w jakiej kolejności idą poszczególne części egzaminu na odznakę to raczej zależy od egzaminatorów. Ja się spotkałam tak: najpierw ujeżdzenie i jeśli zdane to podchodzisz do skoków, a na koniec teoria dla wszystkich.

Więc wychodziło z tego, że można zdać np. tylko teorię i poprawiać część praktyczną całą, albo np. same skoki, albo skoki i teorię albo samą teorię.

pozdrawiam
Jeśli chodzi o kolejność to ja miałam identyczną, ale jak któraś nie zaliczyła parkuru to mimo to szła na teorię. A w raporcie masz w kolejności: czworobok, teoria, parkur.

Poprawiać można całość - od początku, a w przepisach jest niejasny akapit o poprawce jednej części. Raz piszą o części, raz o częściach  🙄
Byłam przekonana, że poprawiać można tylko jedną część lub całość, a tą "jedną" są li i jedynie skoki. W sumie to mi tak wszyscy mówili, łącznie z egzaminatorem...

Mówię tylko to, co wiem z doświadczenia swojego i znajomych.

Pozdrawiam 🙂

Czy ktoś posiada wiedzę na temat- czy w najbliższym czasie jakiś ośrodek organizuje kurs(najlepiej tygodniowy) przygotowujący i kończący się egzaminem na brązową odznakę?
Chodzi o woj.warm-maz., pomorskie, zach.pom.
Mam do Was pytanie dotyczące odznak.
Jeśli takie pytanie gdzieś już tu było -to sorry! (troche tych stron jest ; nie czytałam każdej dokładnie).
Tak więc mam brązową odznakę i dotychczas jeździłam tylko konkursy P w ujeżdżeniu. Teraz chciałabym pojechać coś wyżej ,ale nie wiem czy w takim razie mam obowiązek zdawania srebra. Pytam ,ponieważ słyszałam dwie wersje. Jedni mówią ,że muszę zdać srebro i później już będę miała spokój z odznakami ,a drudzy zaś twierdzą ,że jak 4 razy przejade konkurs P w tym roku będę miała jakąs klasę i z ta klasą mogę już jechać np N. Powiecie jak jest naprawdę?
🙇
Na stronie PZJ w zakładce sport są podane warunki jakie trzeba spełnić:
http://pzj.pl/modules/mastop_publish/?tac=64

Przejechanie 4 x P z wynikiem powyżej 55% zwalnia Cię z części ujeżdżeniowej egzaminu na srebrną odznakę.
Otrzymanie srebrnej odznaki daje Ci III klasę sportową i prawo startu w kl. N i C
LatentPony   Pretty Little Pony :)
31 października 2010 15:41
Mam dwa pytania:

1. Czy mogłabym jechać brązową (srebrną zresztą kiedyś też) w hackamore? Wiem, ze zawody skokowe można jechać, a jak jest z odznakami?

2. Czy jeżeli mam już skończone 16 lat, a chciałabym jechać odznakę na moim koniku polskim (140 cm), to będzie on traktowany jako kuc, czyli będę miała obniżone przeszkody, czy nie?
Bo w zawodach mogę brać udział na kucu po skończeniu 16 lat, ale tylko w klasie dużych koni. Na odznace też są takie przepisy, czy nie?
fabapi, od kiedy srebrna odznaka daje trzecią klasę sportową  😲 ? Na "trójkę" (licencję)  trzeba mieć i srebrną (jeśli dotyczy) i III klasę przecież?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 października 2010 16:48
halo, tu chyba fabapi, zrobiła skrót myślowy 😉 jedziesz 4xP z odpowiednimi procentami,podchodzisz do srebrnej odznaki na której jesteś już zwolniona z ujeżdżeniowej części i z chwilą zdania egzaminu wypełniasz 2 warunek uzyskania trójki,jakim jest srebro ( i 4xP na >55%)...

Faktycznie wyszedł mi zbyt duży skrót myślowy.
Jest dokładnie tak jak Ktoś napisała
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
31 października 2010 21:07
to znaczy, że z brązem i rejestracją można jechać L i P ?
no i drugie, co jeżeli nie podeszłam do teorii po oblanym ujeżdżeniu?  😡
Zu jeśli nie podeszłaś do teorii po oblanym ujeżdżeniu to nic, gdybyś to zrobiła miałabyś z głowy, a tak to przy poprawce musisz jeszcze pamiętać o zdaniu teorii i tyle.
a ja chciałam w imieniu niezbyt rozgarniętej koleżanki zadać takie pytanie:
dziewczyna jechała jakieś pół roku temu srebro, zdała tylko ujeżdżenie i teorie, teraz szykuje się na poprawkę: i pojawił się problem bo zgubiła tą kartkę którą dostała po egzaminie, tą na której jest zaznaczone co zaliczyła i jeszcze miejsce na zaznaczenie co zaliczyła na poprawce + podpisy sędziów itd.

i teraz pytanie: co z tym zrobić? da się jakoś "wyrobić" nową taką kartkę, zgłaszać się do ośrodka w którym zdawała, czy gdzie?
:kwiatek:
Jakby ktoś był zaintresowany bo dostawałam swego czasu pytania na ten temat, a może nie każdy wchodzi na stronę KJ Szarża to przeklejam informację ze strony (szarza.bolecin.pl):

Informujemy, że w dniu 20 listopada (sobota) o godzinie 11😲0 odbędzie się w naszym ośrodku egzamin na Złotą Odznakę Jeździecką PZJ. Z ramienia CKE komisji przewodniczyć będzie p. trener Krzysztof Koziarowski. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie swego udziału.

W zgłoszeniu należy podać następujące dane:

1. Imię i nazwisko
2. Numer PESEL i miejsce urodzenia
3. Dokładny adres z kodem pocztowym
4. Informację, czy egzamin na koniu własnym czy od organizatora
5. Informację, czy egzamin w terminie podstawowym czy poprawkowy (jeżeli poprawka to z której części)

Opłata: Egzamin na koniu własnym 120 zł, egzamin na koniu organizatora - 150 zł
Na stronie PZJ w zakładce sport są podane warunki jakie trzeba spełnić:
http://pzj.pl/modules/mastop_publish/?tac=64

Przejechanie 4 x P z wynikiem powyżej 55% zwalnia Cię z części ujeżdżeniowej egzaminu na srebrną odznakę.
Otrzymanie srebrnej odznaki daje Ci III klasę sportową i prawo startu w kl. N i C



a nie P i N?
W ujeżdżeniu N i C.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
16 listopada 2010 20:49
[quote author=Wizja link=topic=62.msg722864#msg722864 date=1285846680]
Sa powtorki konkretnych czesci z tego co sie orientuje. Ale generalnie, zeby brazu nie zdac to trzeba by bylo baaardzo sie postarac :P


Czasami wystarczy,że egzaminator się bardzo postara  😁
"Wczoraj odbyły się w Liljówce po raz pierwszy egzaminy na brązową i srebrną odznakę PZJ. W Komisji Egzaminacyjnej zasiedli: pan Wojciech Dąbrowski i pani Adrianna Menes. Do egzaminu na brązową odznakę przystąpiło 13 osób. Zdało 5, w tym dwie osoby poprawkowe."

[/quote]

Z tego co słyszałam od jednego ze egzaminatorów, to poziom uczestników (przynajmniej w teorii) był miażdżący i komisja nie miała wyjścia  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się