Odchudzanie - wszystko o ...

scottie- właśnie strach przed przytyciem w momencie takiego wychudzenia jest jednym z objawów anoreksji. Strach przed jedzeniem większych, bardziej kalorycznych porcji. I ciągłe poczucie, że jest się zbyt grubym.
I to wszystko przy wadze, uważanej przez innych za bardzo niską. I zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu.
Może pogadaj z kimś w realu. Jak Ci się psycholog nie spodoba, to więcej do niego nie pójdziesz. Ale może właśnie zaczyna się problem?
Wracając do Dukana- przeżyłam dzień I. Nawet nieźle. Tylko papryczki faszerowane fetą mnie wołały z lodówki pół nocy.
I pytanie-te otręby. Wywołują hm..... ?  😵
p.s
schudłam 1,5 kg od wczoraj  👀
Przedziwne. Aż mi się nie chce wierzyć. Jednak waga ta sama/ sprawdzana regularnie- bardzo czuła/ i ubranie też.
p.p.s
I głowa mnie nie boli. TFU!TFU! A przy 1000 kcal bolała mnie od razu.
Tania pewnie wody się pozbyłaś od wczoraj. Dukan jest "wodoszczelny" 😉 Trzymam kciuki za dalsze dobre samopoczucie i postępy.
Tania pewnie wody się pozbyłaś od wczoraj. Dukan jest "wodoszczelny" 😉 Trzymam kciuki za dalsze dobre samopoczucie i postępy.

Wypiłam 1,5 litra zielonej herbatki i rzeczywiście efekt wodszczelności mnie nękał nawet w nocy.
Osobom, które prosiły-wysłałam przepisy na maila. Ostrzegam przed drukowaniem-jest blisko 100 stron!
Taniu, ja też poproszę o maila. Adres wyslę na PW.

Startuję z koleżanką. Może od jutra? Chociaż plany były na poniedziałek, żeby się dobrze liczyło 😁
W planach jest 5 kg dla każdej.
Scottie   Cicha obserwatorka
04 stycznia 2011 10:52
Eeee, chyba przesadzam, aż tak źle ze mną nie jest 😉
Scottie, dla porownania, uwazam, ze gruba nie jestem, a waze przy Twoim wzroscie ( no, centymetr mniej  😉 ) 68kg  😉
yga   srają muszki, będzie wiosna.
04 stycznia 2011 13:47
Scott- a wstaw  zdjęcie swojej sylwetki? Jestem bardzo ciekawa  😉

Taniu- jeśli można ja też ładnie proszę o maila  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: yg-a@wp.pl

Tania ja też poproszę maila. Przepisy (nawet niektóre modyfikowane przeze mnie)są zjadliwe i smaczne(też moge Ci przesłać na spróbowanie),ale niemniej jednak opcje jakoś mi się wyczerpują. Błonnik kupiłam i dosypuję do jogurtu, spoko działa. Woda woda i jeszcze raz woda(przy protalu ważna jest co by sobie organizmu nie obciążyć). Jakoś niechętnie zaglądam na forum dukanowe,z lenistwa,ogarniać postów tam mi sie nie chce  🤣

Co z naszym wydzieleniem wątku dukanowskiego??
Cholercia wpieprzam samo białko od dwóch dni i waga stoi, Tania masz farta, jeszcze Ci sie metabolizm nie rozregulował tak jak mnie przez różne diety... 😵 Zmienie chyba system na 5/5 z 3/3.

I jeszcze jedno pytanie,jak robię sałatke z korniszonków,to mogę dodać cebulę czy nie bardzo? Rolmopsy natomiast pobudzają mi apetyt... ehhh..
Ja najadłam się śliwek suszonych, z 10 sztuk plus jabłko  😵 nie wiedziałam, że to będzie masakra dla moich jelit, wcześniej śliwki na mnie nie działały, nawet paczkę w podróży nie bałam się zjeść  🤔 ale w połączeniu z jabłkiem - mega przeczyszczenie.
Zatem po mojej Dukanowskiej porażce teraz postanowiłam po prostu wykluczyć słodycze i pieczywo a zatem zminimalizować kalorie. Znacie przepisy na jakieś smaczne, niskokaloryczne, proste dania albo przekąski? 😉
Chciałabym chociaż poczuć się lepiej i odrobinę lżej przed czekającą mnie za 2 tygodnie podróżą...

tajnaa oj, współczuję
Kami   kasztan z gwiazdką
04 stycznia 2011 19:01
Ramires mój dzisiejszy Vitaliowy obiad - sałatka z kurczakiem 435kcal:
Sok wyciśnięty z cytryny 25 g (2,2 łyżki)
Pomidor 140 g (1,1 średniego)
Szczypiorek 2 g (1,1 łyżeczki)
Papryka czerwona 110 g (0,6 średniej sztuki)
Ziemniaki zwykłe 110 g (2,2 małego z łupiną)
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 65 g (0,6 szt.)
Jogurt naturalny 2% tłuszczu 15 g (1,1 łyżki)
Przyprawy:
Sól biała 1 g (1,1 szczypty)
Chili
  1. Pomidory umyć, sparzyć i pokroić. Połączyć z pokrojonym szczypiorkiem, papryką.
  2. Osobno zmieszać jogurt, sok z cytryny, chili.
  3. Ziemniaki i kurczaka ugotować i pokroić w plasterki. Dodać do sosu jogurtowego i wyłożyć na półmisek.
  4. Danie polać sosem pomidorowo-szczypiorkowym.
Na środę gulasz 450kcal:
Kasza jęczmienna perłowa 25 g (2 łyżki surowej)
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 120 g (1 szt.)
Pieczarka uprawna. świeża 180 g (5 małej)
Cebula 50 g (½ średniej szt.)
Koncentrat pomidorowy 30% 7 g (1 płaska łyżeczka)
Przyprawy:
Pieprz Cayenne
Oregano
  1. Kaszę przepłukać, wrzucić na wrzątek i ugotować (czas gotowania około 15-20 minut).
  2. Pieczarki umyć, usunąć zewnętrzną warstwę trzonków. Pokroić na plastry.
  3. Cebulę obrać, pokroić na drobną kostkę. Wrzucić razem z pieczarkami na patelnię i dusić przez kilkanaście minut.
  4. Mięso z kurczaka umyć, osuszyć. Pokroić na kawałki. Dodać do pieczarek. Dusić do miękkości.
  5. Całość wymieszać też z przecierem pomidorowym.
  6. Ugotowaną kaszę przykryć duszonymi warzywami i mięsem z kurczaka.
Dietetyk w piątek o 18  😅
o ludzie miłosierni

mialam 2 h na siłowni  😉

Ja podziękowałam za siłownię równoległą z dietą,po tym jak zwyczajnie zemdlałam i spadłam z rowerka(na rozgrzewce),porażka,przesadzałam poprostu. Dołączam brzuszki trzysekundówki do dukana i stepperek wieczorami jak mam nadto energii.
Przestrzegam przed  ostrą dietą i siłką,źle się może skończyć  🤔wirek:
to chyba chudziutka jestes  😀 😀 ja z taka masa to nic ze mna nie bedzie 🙂 obecna waga 165 cm i 65 kg  😡 😡 w miesiac spadlam z 70  😅 siłka + a6w + dietka

chce wazyc koncem 55 kg do kwietnia
To zalezy na ile kalorii ustawiona dieta- ja przy1400 kalorii spokojnie dawałam radę na siłowni. Oczywiście nie brałam 200 kg na klatę 😁 Dla nie mogących znaleźć czasu lub nie posiadających specjalnych nakładów finansowych bardzo, ale to bardzo polecam skakankę, brzuszki i hula hop. Skakankę i hula hop można kupić najprostsze i najtańsze, bez żadnych bajerów, liczników, masażerów etc. Wtedy cena nie przekroczy 20 zł a efekty murowane 😉
Averis   Czarny charakter
04 stycznia 2011 20:10
Kami,  1,1 szczypty soli to mój faworyt w tym wątku 😁
Kami   kasztan z gwiazdką
04 stycznia 2011 20:28
Kami,  1,1 szczypty soli to mój faworyt w tym wątku 😁


Czasami mają takie kwiatki  😁

Wistra z ciekawości - gdzie idziesz?
Hehe, no abstrakcyjne lekko 😎

Kami dzięki! sałatka kusi 😉

A potraficie polecić coś tak na ząb? Ale coś bardziej niekonwencjonalnego niż marchewka i jabłko? 😉
Chuda pojęcie względne. Zleży jak sie kto czuje.Ja przy wzroście 161 super czułam się z wagą 48kg i dobrze wyglądałam(jedyny minus,biust poleciał  😵.. tak już mam,że najpierw cyc mi spada). Teraz(jak już pisałam wyżej poszło na plus doś c sporo.Za to biuścik fajny(i push upa nie trzeba) .. i co tu kurcze robić..  🍴 Sadła z boków i ud bym się chciała pozbyć  🍴

aaaa i piłka dobra, Tania swego czasu pisała,ze "przesiaduje" sobie.Ponoć 1 cm w talii leci w miesiącu jak się człek postara godzinę dziennie na niej posiedzieć.Niedroga zabawka i mało męcząca(jak już się prawidłową równowagę opanuje),dodatkowo ćwiczenia na niej włączyć można.

Nie umiem skakać na skakance  😡 uwierzycie? potykam się i zahaczam, od dziecka nie mogłam tego ogarnąć i tak mi już chyba zostanie  😁
oo właśnie Scottie ja też jestem ciekawa jak wyglądasz 🙂  mandi dokładnie mam jak Ty sto pro moje wymiary i w ogóle ;P
Kami   kasztan z gwiazdką
04 stycznia 2011 20:50
A potraficie polecić coś tak na ząb? Ale coś bardziej niekonwencjonalnego niż marchewka i jabłko? 😉


Ja mam bardzo często kiwi, suszone banany, suszone jabłka i płatki owsiane. Jak ciągnie do słodkiego to polecam ser biały chudy z odrobiną dżemu  😜
Tylko że suszone owoce są może zdrowe ale i bardzo kaloryczne... 🙁
Kami   kasztan z gwiazdką
04 stycznia 2011 20:56
No ja dzisiaj mogłam zjeść 75g suszonych bananów  😉
No to pewnie czasami i na diecie można 😉
A jak Twoje postępy wagowe?
na talie fajne sa cwiczenia na hula-hopie, juz Zen pisala  🙂

a co do skakanki to ja nie umiem na takiej zwyklej, tzn takiej jakie sa w sklepach dla dzieci. ja musze miec jakas porzadniejsza, ciezsza - te sznurkowe sa zwyczajnie za lekkie
stables   Czterokopytne szczescie :)
05 stycznia 2011 13:37
Dziewczyny pomóżcie!
Znacie jakies cwiczenia które pomoga pozbyć sie tłuszczyku z brzucha?
Robie około 100 brzuszkow dziennie i zastanawiam sie co jeszcze moglabym zrobic .... 🙂
Dziewczyny pomóżcie!
Znacie jakies cwiczenia które pomoga pozbyć sie tłuszczyku z brzucha?
Robie około 100 brzuszkow dziennie i zastanawiam sie co jeszcze moglabym zrobic .... 🙂

To może mięśnie masz takie ?
A pomaga być może masaż.
stables   Czterokopytne szczescie :)
05 stycznia 2011 13:46
Szczerze powiedziawszy od robienia brzuszkow zauwazylam ze mam bardziej "twarde" miesnie na brzuchu ale caly czas to nie to co chce osiagnac .
A jaki masaz ?  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się